Czy to grzybica paznokcia?

zołdra

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
Pojawiła mi się niedawno dziwna plamka na paznokciu u nogi. Nie jest to raczej sinika, bo nie boli ani nic, ale pod spodem paznokieć jest jakby trochę pusty. Czy to może być grzybica?
 

lillianna

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2014
Posty
28
Punkty reakcji
0
Najlepiej udać się do lekarza. Niezwłocznie, bo mały problem, to krótkie leczenie.
 
D

Dobrawa

Guest
Zawsze można wszystkie takie zmiany konsultować z dermatologiem. Może mogłabyś zdjęcie wrzucić? Albo może wejdz na stronkę leczpaznokcie.pl i sprawdz czy coś opisane pasuje do Twojej plamki.
 
A

asiajot

Guest
Za mało informacji, aby to jednoznacznie stwierdzić. Bardzo możliwe, ale musisz skonsultować się z lekarzem. Jeśli to grzybica, to polecam laserowe leczenie. Polega na naświetlaniu płytki paznokcia laserem, ceny zaczynają się już od 80 zł, a to bardzo skuteczny zabieg.
 

tomrok

Zbanowany
Dołączył
19 Październik 2016
Posty
179
Punkty reakcji
2
Grzybica u stóp może wyglądać róznie. Najlepiej będzie wykonac sobie badanie mykologiczne Wykonac je możesz w praktycznie każdym ośrodku zdrowia. Nie jest to duzy koszt a przynajmniej bedziesz pewien czy coś Ci naprawdę dolega czy nie. A im dłużej się nie leczy grzybicy tym trudniejsza jest do wyleczenia.

Metod leczenia jest wiele:
doz.pl/czytelnia/a1645-Grzybica_paznokci_u_nog_8211_leczenie_i_preparaty_lecznicze

Warto jest na pewno poczytać sobie o polecanych preparatach na leczenie grzybicy.
 

Gula

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2018
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Malbork
Najlepiej iść do dermatologa. Każda zmiana na skóze powinna być konsultowana, jeśli jest na ciele ponad tydzień...
 

Maja01

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2019
Posty
8
Punkty reakcji
0
Jest taki płyn Excilor, który zakwasza paznokieć, dzięki temu grzybica się nie rozwija, a paznokieć odrasta zdrowy. To bardzo skuteczny preparat, nie trzeba spiłowywać paznokcia żeby zadziałał, przenika przez płytkę paznokcia i po 3 miesiącach codziennego używania, paznokieć odrośnie całkiem zdrowy. U mnie też się zaczęło od małej plamki, potem było kilkumiesięczne leczenie, a później dwa nawroty grzybicy. Excilor mi pomógł :)
 

g0cha

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2015
Posty
39
Punkty reakcji
0
wydaje mi się, że nim coś zaczniesz stosować to i tak lepiej się wybrać do dermatologa na kontrolę. jeden z paznokci u stóp też był dziwny, poszłam z nim do kliniki vesuna w krakowie. pani doktor jak zobaczyła paznokieć wiedziała, że grzybica i rozpoczęłam u nich leczenie.
 
Do góry