czy to depresja?

Status
Zamknięty.

guacamole

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
witajcie.
wiele jest tematów na temat depresji, ale każda historia jest inna dlatego po krótce opowiem wam swoją.
mam nadzieję, że będziecie w stanie doradzić mi co dalej mam robić bo już się gubię.... :(
otóż od dłuższego czasu (nie potrafię dokładnie sprecyzować, może rok, może dwa, w każdym bądź razie ostatnimi czasy nasilenie) strasznie źle się ze sobą czuję. wszystko mnie drażni, potrafię wszcząć kłótnię o byle drobiazg. nie potrafię już tego opaanować bo to jest silniejsze ode mnie i chociaz nie chce to i tak doszukuje sie we wszystkim problemu... moj chlopak twierdzi, ze wymyslam, ze nie ma czegos takiego jak depresja, jest tylko zle nastawienie ktore trzeba zmienic. ale jak? kiedy nic cie nie cieszy, nic nie sprawia ci przyjemnosci i na nic nie masz ochoty. to straszne uczucie wiedzac ze wyrzadzasz krzywde osobie na ktorej ci zalezy i ktorej zalezy na tobie. ostatnio zdarzylo mi sie nawet poplakac mu w ramię bo nie potrafie sobie z tym poradzic...
zreszta czesto placze. jesli cos wyprowadzi mnie z rownowagi lzy leca mi po policzkach jak grochy.
schudlam pomimo ze nie jestem na zadnej diecie. wszzystkie spodnie sa za luzne i wszyscy mowia, ze "zbiedniałam". jem w miare normalnie i to na co mam ochote, a mimo to waga spada. w szkole nie potrafie sie skupic, jestem rozkojarzona, mam klopoty z zapamietywaniem najprostszego zdania.
w zwiazku coraz wiecej jest klotni, glownie z mojej winy. nie wiem jak dlugo On bedzie to tolerowal dlatego szukam pomocy i dobrej rady zeby sie zmienic bo nie chce go stracic.
czesto mam tez mysli samobojcze ktore biora sie znikad. np teraz kiedy leze wymyslam co by to bylo jakby mnie nie bylo, jaka bylaby reakcja ludzi ktorzy mnie kochaja, czy byoby im smutno?
ciezko mi samej z tym sobie poradzic.... pomocy :( bo czuje ze jest coraz gorzej...
 

Oxar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2011
Posty
205
Punkty reakcji
5
Jeszcze nie depresja ale już nerwica.
Poczytaj tak profilaktycznie o schizofrenii.
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Mi to wygląda jakbyś się czymś stresowała . Matura w tym roku? Sesja? Egzamin na prawko?
To raczej nie depresja.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
A ja uważam, że zawsze warto pogadać ze specjalistą, który zdiagnozuje Cię lepiej, niż ludzie na forum :) Tu masz sprawdzony namiar http://psychiatra-gabinet.pl/
 
M

michasia90

Guest
Wydaje mi sie, ze warto udac sie do psychologa/ psychoterapeuty. Tak by chociaz porozmawiac, powinien ci pomóc:)
 
Status
Zamknięty.
Do góry