Czy Publliczne Pieniądze Powinny Iśc Na Teatr?!

T

Tiffany

Guest
Czy Wasze pieniądze powinny iść na teatr>! Dlaczego...
Odpowiedzi te są dla mnie bardzo ważne, pownieważ pisze prace na podobny temat... więc byłabym bardzo wdzięczna! Pozdrawiam:)
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Pewnie że powinny , ja sie na histroii dobrze nie znam ale jest to udownodnione iż inwestowanie w kultur zawsze sie opłacało ....
 

Traumatic

el comandante
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
1 274
Punkty reakcji
0
Miasto
Underground
Najpierw zajmijmy sie odbudowa panstwa, zmniejszeniem bezrobocia i bezpieczenstwem. Kultura nie jest sprawa priorytetowa...
 

snaut

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
493
Punkty reakcji
1
Wiek
17
W sprawach gospodarki zawsze znajdzie się coś do zrobienia, warto inwestować w teatr gdyż:
1) Jest to reklama Polski i polskiej kultury - przykład Teatru Provisorium i jego spektaklu "Ferdydurke", który jest naprawdę świetny i dostał masę znakomitych recenzji w prasie zagranicznej
2)Podnoszenie poziomu kultury w społeczeństwie
 

Traumatic

el comandante
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
1 274
Punkty reakcji
0
Miasto
Underground
Co nam po znakomitych recenzjach w zagranicznej prasie jak ludzie nie maja za co chleba kupic...
 

snaut

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
493
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Prosta zależność poprzez rozwijanie kultury budujemy coraz bardziej wykształcone społeczeństwo, specjaliści ściągają inwestorów zagranicznych przez co następuje poprawa sytuacji gospodarczej.
 

Traumatic

el comandante
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
1 274
Punkty reakcji
0
Miasto
Underground
Mysl fajna ale nie dla wszystkich i nie na aktualne spoleczne realia. Typowemu Kowalskiemu nie pomoze nowy, wybudowany teatr czy 10 kolejnych imprez kulturalnych. Ojciec rodziny Kowalskich pragnie znalezc prace i pracowac chocby za minimalne wynagrodzenie bez obawy ze pan pracodawca francuz czy niemiec w "polskiej zprywatyzowanej firmie" nie zwolni go z dnia na dzien.
 

snaut

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
493
Punkty reakcji
1
Wiek
17
No niestety typowy Pan Kowalski jest krótkowzroczny i cóż dla niego jak mówisz 10 dodatkowych imprez kulturalnych nie będzi miało większego znaczenia. A jeszcze co do finansowania teatru to nie można zapominać że właśnie najlepiej wykształcona klasa społeczna zwykle jest za rozwojem kultury, a wpływ tej warstwy na politykę nie jest mały. Pokazałem że pośrednio teatr może mieć pozytywne skutki gospodarcze i w gruncie rzeczy nie jest ważne z punktu widzenia tego topicu czy zwykły Kowalski to zauważa.
 

Traumatic

el comandante
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
1 274
Punkty reakcji
0
Miasto
Underground
No niestety typowy Pan Kowalski jest krótkowzroczny i cóż dla niego jak mówisz 10 dodatkowych imprez kulturalnych nie będzi miało większego znaczenia. A jeszcze co do finansowania teatru to nie można zapominać że właśnie najlepiej wykształcona klasa społeczna zwykle jest za rozwojem kultury, a wpływ tej warstwy na politykę nie jest mały. Pokazałem że pośrednio teatr może mieć pozytywne skutki gospodarcze i w gruncie rzeczy nie jest ważne z punktu widzenia tego topicu czy zwykły Kowalski to zauważa.

Ten post mi jakos przemknal ;)

Nie bedzie mialo znaczenia poniewaz imprezy kulturalne nie pomaga mu wyzywic rodziny i zarobic na chleb. Teatr moze byc dobrym rozwiazaniem ale nie teraz i nie dla wszystkich. W obecnej sytuacji priorytetem jest zatrudnianie ludzi i budowanie nowych miejsc pracy a nie inwestowanie w teatry i imprezy.
 

snaut

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
493
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Zdarza się. Ale chyba i tak unosimy się kilka metrów nad ziemią, teatr jest finansowany i ja się z tego cieszę i korzystam. Jakby na to nie patrzeć to nie ma tak bezpośredniego wpływu na obecną sytuację, ale ma wpływ na poziom intelektualny społeczeństwa a to może mieć wpływ na ich zarobki (choć nie musi). Wiem że to wszystko jest trochę na siłę, ale cóż będe go bronić w każdy mozliwy sposób. "Chleba i igrzysk" to i to powinno być finansowane.
 
Do góry