Czy prowadzicie firmę w Polsce?

marcydarcy

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
83
Punkty reakcji
2
Tak, prowadzę swój biznes a dokładnie salon fryzjerski. Ciesze się, ze się zdecydowałam, wiadomo w ostatnim czasie bylo trudnie ale i tak nie żałuję. Dlugo to planowałam, od razu wiedziałąm, ze się zdecyduję na urządzenia od babylissPRO, bo mają bardzo dobrej jakoci sprzęt
 

Vepkist

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2021
Posty
3
Punkty reakcji
0
Pewnie, własny bzines to marzenie od dawna :) Czas panedmii jest kłopotliwy, bo więcej kontrahentów niż zwykle ma problemy z płatnościami. Na szczeście trafiłem na usługi windykacji online - windykacja-online.pl oni pomagają odzyskać należności ;)
 

SimbaMustafa

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2015
Posty
25
Punkty reakcji
0
Pewnie, że normalnie prowadze firmę. ja tam sie covidowi nie dałam. Ani ja ani mój mąż. Mąż też ma firmę, która zwiazana jest z przemysłem. Tak się akurat złożyło, że będzie mieć teraz odpady takie jak olej przepracowany czy chłodziwo. Znalazł bardzo fajną firmę
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

niedzwiedzica

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2017
Posty
89
Punkty reakcji
2
jeśli sie jest dobrym w swoim fachu to biznes taki jak salon fryzjerski na pewno się utrzyma, marka Babyliss pro robi bardzo dobrej jakości urządzenia, są trwałe i świetnei zaprojektowane
 

MariaMarkowa

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2022
Posty
38
Punkty reakcji
1
To czy warto prowadzić, zależy też od tego jakie jest zapotrzebowanie na towar/usługi, który masz do zaoferowania. Jeśli jest, to spoko. Widzisz, mój tata np. prowadził firmę transportową. Covid bardzo skutecznie zniszczył firmę, była mniejsza ilość kursów itd. końcu postanowił zlikwidować firmę. Wtedy też nie wiem czy nie musiał archiwizować dokumentów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

KaroLa1515

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2023
Posty
35
Punkty reakcji
0
Zarządzanie ryzykiem podczas delegowania zadań stanowi kluczowy aspekt efektywnego prowadzenia firmy w Polsce. Przygotowanie do tego procesu wymaga uwzględnienia kilku istotnych kwestii. Przede wszystkim, należy dokładnie zdefiniować cele delegowanego zadania oraz oczekiwane rezultaty. Klarowna komunikacja i precyzyjne określenie oczekiwań są kluczowe, aby uniknąć nieporozumień i zapewnić, że zadanie zostanie zrealizowane zgodnie z zamierzeniami. W trakcie delegowania, warto również ocenić ryzyko związane z danym zadaniem. Identyfikacja potencjalnych zagrożeń pozwala na wcześniejsze przygotowanie się do ewentualnych problemów oraz opracowanie strategii ich minimalizacji. Prowadzenie firmy w Polsce wymaga również uwzględnienia kulturowych różnic i specyfiki rynku. Zrozumienie lokalnego kontekstu oraz współpraca z zespołem wymagają odpowiedniego przygotowania i elastyczności w działaniu. Moim zdaniem wiele informacji można uzyskać z artykułu: https://www.faktykaliskie.info/arty...podczas-delegowania-zadan-jak-sie-przygotowac
 

pablo.treneiro

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2023
Posty
40
Punkty reakcji
7
Tak, prowadzę. I denerwuje się jak wszyscy marudzą i narzekają. Wiadomo, że nie jest łatwo, ale chcesz jakiś sukces osiągnąć to trzeba próbować sprostać wyzwaniom. Także tym trudnościom polityczno-księgowo-prawnym.
 

Aridn

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2023
Posty
87
Punkty reakcji
0
Ja tylko podpowiem, że warto jest zastanowić się nad udostępnieniem klientom terminalu płatniczego. Coraz więcej osób rezygnuje z płacenia gotówką na rzecz płatności bezgotówkowych. Jest to bezpieczniejsze, wygodniejsze (nie trzeba nosić przy sobie większej gotówki).
Opłaty są tutaj naprawdę niewielkie:
https://polskabezgotowkowa.pl/

Możecie sobie poczytać o temacie na tej stronie.
 
Do góry