Czy portale randkowe w ogóle mają sens?

kosmiczny

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2013
Posty
23
Punkty reakcji
0
Nigdy nie korzystałem z portali randkowych, ale nie wykluczam tego w przyszłości.
 

maciek85

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2009
Posty
89
Punkty reakcji
5
Ciekawa jestem, czy akrat mj luby był by w gronie osb "dla mnie odpowiednich" wg mydwoje ;P
Z drugiej strony, fakt na mydwoje trzeba się troszeczke postarać przy tworzeniu swojego profilu, to na penwo odstrasza żartownisiow :)

A ja ciekawska jestem i mam nadzieje, że się mięta odezwie :)

No w sumie ciekawe, czy na mydwoje też byście się odnaleźli:) W sensie czy mielibyście sporo punktów dopasowania. A macie wspólne zainteresowania, podobne poglądy na życie czy wartości życiowe? Wiadomo, że ten test analizuje większe spektrum cech, ale między innymi taki wspólne rzeczy chyba wpływają na wzrost dopasowania.

Wydaje mi się, że Mięcie dobrze się wiedzie:) Ale też chętnie dowiem się jak się sytuacja rozwinęła... Także mięta333: jak tu jeszcze zajrzysz, to daj znać co i jak;)
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Zainteresowania mamy zupełnie odmienne on elektronika motocykle i tym podobne rzeczy ja interesuje się głownie psami szkoleniem, turystyką górską i grafiką ;P
Poglądy na życie hmmm, co do ślubu i dzieci jesteśmy bardzo zgodni :p
Ale generalnie podzielamy swoje pasje, jeden drugiemu nie marudzi tylko wspiera i się interesuje więc jest dobrze ;)

Ale nie wiem tez jakie pytania zadają na my dwoje więc trudno określić :)

Przyznam, że już zupełnie nie pamietam co było powypisywane na jego profilu... to byłą spontaniczna reakcja na ładny uśmiech kiedy do niego napisałam więc.... nawet nie zerknęłam porządnie gdzie mieszka... wstyd się przyznać :p
 

Egocentryczka

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2011
Posty
103
Punkty reakcji
4
nie korzystałam, ale to fajny sposób na poznanie kogos, o ile mądrze się korzysta z tego typu portali... myślę, że nie warto wklejać całego swego życiorysu, odwążnych zdjęc, powinno się być zagadką dla potencjalnego partnera. wszystko zaczyna się od zwykłej rozmowy...
 

maciek85

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2009
Posty
89
Punkty reakcji
5
Czy mi się wydaje czy zmieniłaś nazwę profilu?;) Wiadomo, że nie sprawdzimy tego czy na mydwoje mielibyście sporo punktów dopasowania, ale niewykluczone, skoro tak dobrze sobie radzicie:) Test się trochę zmienił jakiś czas temu, część pytań jest innych, część pozostały te same, ale generalnie uprościli i chyba ulogicznili pytania, żeby skrócić czas jego wypełniania. W sumie się nie dziwię, bo poprzednia wersje wypełniało się 40 minut a teraz już jakieś 20 :)

A napisałaś, że zaintrygował Cię jego spontaniczny uśmiech, jak do niego napisałaś. O jaki uśmiech chodzi? W jaki sposób zobaczyłaś jego uśmiech?
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Urzekł mnie jego uśmiech, nie wiem czy był spontaniczny. Spontaniczna byłą moja reakcja, kiedy zobaczyłam to konkretne zdjęcie. Puściłam oczko, a potem stwierdziłam, że to nic nie da i że jeśli chce go poznać to muszę napisać, więc napisałam, że ma uroczy uśmiech i tak się zaczęło ;) Kilka zdań i zaproponował spotkanie... :)

A ty jakie masz doświadczenia z portalami? Jeśłi jakieś masz to napisz coś? Poznałeś kogoś czy nadal poszukujesz? Jakie są twoje odczucia wobec tych doświadczeń? :)
 

maciek85

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2009
Posty
89
Punkty reakcji
5
Aha, to o to chodzi, ok:) Bo myślałem, że chodzi o jego uśmiech jak zareagował na Twoją osobę. Myślałem, że może jakoś na skype'ie rozmawialiście czy na żywo się spotkaliście, ale to chodzi o jego uśmiech ze zdjęcia:)

Co do moich doświadczeń z portalami, to jak już pisałem, mam bardzo pozytywne doświadczenia. Znalazłem tam moją obecną dziewczynę. I uważam, pewnie dlatego, że mi się udało, że jest to bardzo dobry sposób do szukania swojej drugiej połówki. Pamiętam, że na początku z pewnym dystansem podchodziłem do tych portali, raczej nie wspominałem moim znajomym, że założyłem sobie takie konta. Po prostu nie wiedziałem czego mogę się spodziewać po tych portalach:)

Inna kwestia to rodzaj portali. Przed mydwoje miałem konta na kilku darmowych portalach i muszę przyznać, że początki prawie mnie zraziły. Żadnych konkretów, po prostu takie płytkie wiadomości. Nawet nikt nie chciał się umówić na spotkanie. Ale później na mydwoje było już zupełnie inaczej i dzięki temu uważam, że każdy, kto szuka partnera czy partnerki, powinien wypróbować portale randkowe. A jaki, to już indywidualna kwestia, bo po prostu musi podpasować konkretnej osobie:)

Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania, wal śmiało;) Pozdrawiam!
 

maciek85

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2009
Posty
89
Punkty reakcji
5
Hehe, też się cieszę, naprawdę;) Bo już powoli traciłem nadzieję, że uda się znaleźć tę jedyną…:) Wcześniej miałem fajny, dość długi związek (4 lata), który zakończyłem (a raczej ona to zrobiła) i już bałem się, że może być ciężko z nowymi związkami. Na szczęście udało się:)

Ja także gratuluję Wam sukcesu i życzę udanej rocznicy:) No i kolejnych szczęśliwych lat!:)
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Ja byłam po 5cio letnim związku... ale jakoś się nie martwiłam o przyszłość... może dla tego, że dawno przestałam idealizować ówczesnego partnera...
ale to już inna historia...
 

Egocentryczka

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2011
Posty
103
Punkty reakcji
4
Cebulakolandczyk napisał:
Jeżeli chcesz kogoś poznać, to pewnie, że warto.
Jeśli chce się kogoś poznać to najlepiej wyjść z domu...
Tyle, że nie każdy na tyle szczęścia i śmiałości, by kogoś poznać na żywo. To taka fajna alternatywa dla nieśmiałych, dla samotnych, którzy nie mają nawet z kim wyjść na spacer. Przypadek sprawił, że ja mam, ale przedtem byłam samotnikiem i rozważałam skorzystanie z takich portali.
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Nie jest regułą, że to dla osób samotnych, bez przyjaciół czy bardzo nieśmiałych.
Ja jestem tego doskonałym przykładem. Nie mam najmniejszych problemów z poznawaniem ludzi, mam przyjaciół często bywam poza domem podróżuje a jednak nie poznałam nikogo interesującego mnie w ten konkretny sposób.
Skorzystałam z takiego portalu i nie mogę narzekać. Poznałam tam swoją drugą połowę i układa nam się naprawdę dobrze :)
 

MarieAnn

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
W dzisiejszych czasach, gdzie gdy facet zagada do babki na przystanku to uznaje go za dziwaka, albo każdy boi się zrobić ten pierwszy krok, by nie zostać odrzuconym (z powodu wysokich wymagań co do przyszłego partnera) - tak.
Choć ja nigdy z nich nie korzystałam i nie zamierzam.
Ale moje dwie koleżanki tak znalazły swoich przyszłych mężów. Co prawda za któryś tam razem (wiadomo - trzeba pocałować wiele żab, żeby znaleźć księcia), ale nie żałują :)
 

carbidovva

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2013
Posty
40
Punkty reakcji
1
mięta333 napisał:
Jak uważacie czy warto zakładać konto na jakimkolwiek serwisie randkowym?
Jeżeli tak to czy wybrać płatny czy ten bezpłatny?
Polecajcie konkretne portale z krótkim opisem dlaczego warto.....z góry wielkie dzięki
mruga.gif
myślę, że naturalniej jest zacząć więcej wychodzić, kupić karnet na siłownię, zapisać się do jakiegoś klubu szachistów:D w internecie ciężko kogoś poznać, wiele rzeczy jest granych, udawanych dla zabawy
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
carbidovva napisał:
, wiele rzeczy jest granych, udawanych dla zabawy
Jeśli się nie rozumie sensu istnienia takiego portalu...
On nie jest po to, żeby się poznawać w sensie "spędzania" czasu i prowadzenia wielomiesięcznych rozmów. W moim mniemaniu to miejsce w którym jest czas i sposobność zagadnęcia kogoś wymiany kilku zdań oceny czy dana osoba może nam odpowiadać i podjęcie próby poznania się na żywo...
 
B

Blancos

Guest
Blissful napisał:
On nie jest po to, żeby się poznawać w sensie "spędzania" czasu i prowadzenia wielomiesięcznych rozmów. W moim mniemaniu to miejsce w którym jest czas i sposobność zagadnęcia kogoś wymiany kilku zdań oceny czy dana osoba może nam odpowiadać i podjęcie próby poznania się na żywo...
Zgadzam się z przedmówczynią. Poznawanie ludzi na portalach randkowych nie polega na tym, aby z kimś "dożywotnio" pisać, lecz na tym, żeby spróbować nawiązać kontakt, zobaczyć, czy nawiąże się jakaś elementarna nić porozumienia i potem spróbować przenieść to, co powstało na płaszczyźnie wirtualnej do świata realnego. Wtedy to ma sens.

Ludzie popełniają dużo błędów z zakresie korzystania z portali randkowych, ale to naprawdę nie miejsce na to, aby je wymieniać. Powiem tylko tyle, że moim zdaniem odpowiedź na pytanie przewodnie tematu brzmi "tak, jeżeli ktoś potrafi podejść do tego z głową".

P.S. A to, że niektóre rzeczy są udawane - a czy w realnym życiu nie są udawane? Czy poznając chłopaka zawsze masz pewność, że to, jakim Ci się jawi, jest całkowicie zbieżne z tym, jaki jest? Wbrew pozorom dobrych aktorów i tzw. "ściemniaczy" nie brakuje. Co prawda w internecie łatwiej jest wykreować własny wizerunek w pożądany sposób, ale w "realu" też nigdy nie ma pewności, że ktoś jest kimś za kogo się podaje.
 

mięta333

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2012
Posty
37
Punkty reakcji
1
Witam wszystkich bardzo serdecznie po dłuuuugiej przerwie :)

Widzę że temat nie "umarł" i dalej rozmawiacie na temat portali randkowych i bardzo dobrze :D. Cóż mogę dodać, ja również jestem przykładem na to że za pośrednictwem serwisu randkowego można znaleźć swoją drugą połówkę. Moja nieobecność była właśnie spowodowana, dbaniem o właściwe i ciepłe relacje z ukochaną. Na ten moment jesteśmy na etapie wspólnego zamieszkania, tylko czasu brakuje na przeprowadzkę ;). Jej synek jest ekstra dzieciakiem i złapaliśmy wspólny język. Chodzimy wspólnie do kina, na spacery a teraz wybieramy się na dłuższą wyprawę rowerową. Wiadomo, na razie jeszcze muszę czasem przekupić małego Tomka jakimś frykasem ale jest coraz lepiej i mam nadzieje że przekona się do mnie na tyle mocno że potraktuje mnie w końcu jako członka swojej rodziny. Na razie jest tak jak jest i jest naprawdę super!! Niczego nie zamierzam przyspieszać bo uważam że wszystko wyjdzie naturalnie i na wszystko przyjdzie czas. Widzę Blissful (wcześniej MONIQUE) że u Ciebie i Maćka 85 też wszystko ok, jeżeli tak to bardzo się cieszę :).
Jeżeli chodzi o same portale randkowe, widziałem że najczęściej był poruszany temat mydwoje i sympatia. hmmmm...jeżeli chodzi o mydwoje i ten cały test dopasowania...fakt, z jednej strony może i dobrze bo będziemy otrzymywać osoby, które są do nas podobne i odpowiadają naszym wymaganiom w sensie zainteresowań, osobowości czy wykształcenia ale z drugiej strony....czy to nie przeciwieństwa się przyciągają? czy przypadkiem taki test w jakimś sensie nie oddala nas od możliwości poznania naprawdę tej jedynej, wyjątkowej osoby? a sam test nie jest stratą czasu?...Cóż ile osób tyle zdań na ten temat. Ja uważam że to troszkę szkoda czasu na wypełnianie testów osobowości, lepiej samemu posiedzieć dłużej na portalu i zapoznawać się z ludźmi, wtedy każdy ma szansę na to by otrzymać "wiadomość". Tak jak na przykładzie Blissful, to nie test osobowości a urzekający uśmiech jej partnera sprawił że postanowiła do niego napisać....
 

AgnieszkaNerka

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2011
Posty
88
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Turek
tak opłaca się zakładać chodzby po to zeby poznać nowe osoby ja polecam nk fb fotka pl swatka i sympatia
 
Do góry