Czy portale randkowe w ogóle mają sens?

Gosia70

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2012
Posty
95
Punkty reakcji
10
Miasto
Małopolska
Nigdy nie byłam na takim portalu może dlatego, że nie wierzę, że to dobra droga do znalezienia miłości,
ale jeżeli uważasz, że odnajdziesz tam swoją drugą połówke...to życzę wytrwałości i powodzenia .
 

Lbubsazob

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
270
Punkty reakcji
27
Wiek
11
Dla mnie to głupota, ktoś przez neta może wymyślać niestworzone historie o sobie, a potem okazuje się, że w realu jest zupełnie inny.
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Po to umawiasz się na spotkanie w cztery oczy, żeby daną osobę poznać.
Głupotą jest wierzyć we wszystko co człowiek mówi/pisze:)

Poza tym bezpośrednim kontakcie ludzie również są zakłamani do szpiku kości więc nie wiedzę różnicy :p
 

Lbubsazob

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
270
Punkty reakcji
27
Wiek
11
Ale mimo wszystko jest różnica, czy gadasz z kimś przez neta, czy na żywca ;)
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
No pewnie, że jest, ale internet i portale randkowe nie są po to, żeby gadać ze sobą w nieskończoność tylko po to, żeby zamienić ze sobą pare zdań "zbadać teren" i się umówić.

Poza tym uważam,że internet poza ułatwionym kłamaniem ułatwia również bycie szczerym, jednak pewna "anonimowość" trochę ludzi ośmiela.
Generalnie jak ktoś nie ma zdrowego spojrzenia na tego typu miejsca jakim są właśnie portale randkowe to powinien trzmać się z dala. Trzeba mieć świadomość jakie płyną z tego korzyści i jakie zagrożenia.

Ja jestem zadowoloną (byłą już) użytkowniczkom portalu randkowego i co by nie było mam dobre zdanie na ten temat. Trzeba po prostu podejść do tego zdroworozsądkowo :)
 

Gosia70

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2012
Posty
95
Punkty reakcji
10
Miasto
Małopolska
Jest róznica jeżeli ktoś prosi o pomoc i odpowiadamy na jego pytanie...zazawyczaj mówimy szczerze
(choć pewnie zdarzają się osoby, które są złośliwe ...)
a kiedy jesteśmy na portalu randkowym...tam trzeba kogoś zainteresować swoją osobą...więc nie wierzę,
że wszystko co jest tam mówione to prawda...ubarwia się wówczas swoje życie, koloryzuje charakter...a gdy spotykają się w realu
pojawiają się rozczarowania...i pretensje...
dlatego nie jestem zwolenniczką tego typu portali ....
 

Phaser

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
2
Nie można powiedzieć że portale randkowe to dobry albo zły sposób na poznanie kogoś. Tak samo jak śmieszą mnie teksty że nie można znaleźć tam prawdziwej miłości. Oczywiście że można, tylko trzeba, jak już wyżej napisano, podejść do tego rozsądnie.

Niestety w dzisiejszych czasach powszechność komputerów i internetu spowodowały, że nieśmiali ludzie uciekają w wirtualny świat, gdzie są akceptowani i nie muszą narażać się na stres. To nie jest to co było 10-15 lat temu, kiedy nie było takich alternatyw i po prostu trzeba było wychodzić do ludzi. Zanikają w społeczeństwie umiejętności socjalne, coraz więcej osób nie wie o czym rozmawiać z innymi (bo jest to umiejętność, którą trzeba wzmacniać poprzez ciągły trening). Po co mają się wysilać i niepotrzebnie stresować, jeśli mogą zamknąć się w domu i nie narażać się na "nieprzyjemności". To jest długi temat, ale do sedna. Po co o tym piszę?

Portale randkowe powinny być używane przez osoby, które radzą sobie w życiu socjalnym, ale z jakichś względów nie mają możliwości wychodzenia na imprezy, koncerty itp, np. przez brak czasu. Tymczasem większość ludzi którzy tam siedzą to ludzie nieśmiali, którzy wstydzą się zagadać do obcej laski, bo boją się że ich wyśmieje. Na stronie kreują się na bradów pitów i innych bożyszczów, a jak przychodzi co do czego boją się dłużej spojrzeć w oczy. Ludzie, weźcie się w garść, wyjdźcie na miasto i nie wiem, róbcie jakieś misje socjalne typu demonic confidence. Co z tego, że potraficie ciągnąć rozmowę przez internet, jeśli na żywo trzęsie wam się głos mówiąc do obcej osoby. Życie jest proste - walcz ze swoimi lękami, a będą efekty. Nie traćcie czasu na marzenia które nigdy się nie spełnią, wyznaczajcie cele i je realizujcie. Ok, trochę odskoczyłem od tematu :p

Jeszcze jedna sprawa - żeby zainteresować kogoś na portalu randkowym trzeba być atrakcyjnym. Nie oszukujmy się - fajna laska nie zagada do przeciętniaka (oczywiście są wyjątki), tylko go zleje. Podrywając na żywo wygląd też jest ważny, ale liczy się osobowość, inteligencja emocjonalna i inne romantyczne pierdy :p

Podsumowując, nie neguję portali randkowych, ale jeśli korzystasz z nich bo brak ci odwagi żeby podejść na żywo to jest to trochę słaba opcja. Nie naprawiasz swojego problemu jakim jest nieśmiałość, tylko znajdujesz jakiś doraźny środek i wszystko będzie ok, dopóki nie zdasz sobie sprawy że nie posunąłeś się ani o krok dalej. Nadal masz problem i będziesz żył do końca życia w przeświadczeniu że nic z tym nie mogłeś zrobić.

"Bo żeby do czegoś dojść trzeba zapier*alać!"
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
a kiedy jesteśmy na portalu randkowym...tam trzeba kogoś zainteresować swoją osobą...
Tutaj musze się z Tobą niezgodzić... niestety ale na portalu randkowym pierwszą rzeczą na którą ludzie zwracają uwagę jest wygląd. Ot nie można ocenić nikogo pod względem osobowości oglądając zdjęcia. Dopiero jak ktoś wpadnie nam w oko zaczynamy jakąś konwersacje, a to czy uwierzysz lub skłamiesz to już tylko i wyłącznie twoja sprawa.

więc nie wierzę, że wszystko co jest tam mówione to prawda...ubarwia się wówczas swoje życie, koloryzuje charakter...a gdy spotykają się w realu pojawiają się rozczarowania...i pretensje...

Oj oczywiście, że tam można napisać wszystko, dlatego już chyba ze sto razy w tym temacie napisałam, że jest to miejsce dla ludzi ze zdrowym rozsądkiem i dystansem do sprawy.

Niestety w dzisiejszych czasach powszechność komputerów i internetu spowodowały, że nieśmiali ludzie uciekają w wirtualny świat, gdzie są akceptowani i nie muszą narażać się na stres.
Nie tylko nieśmiali ludzie uciekają się do internetu. Zauważ, że ludzie mają coraz mniej czasu na życie prywatne, ciągle gonią za pracą.
Pozatym coraz częściej i coraz więcej ludzi wyprowadza się za pracą. Portale randkowe i społecznościowe ułatwiają i pomagają w nawiązaniu nowych kontaktów.

Fakt, będąc nie śmiałym nie jest to rozwiązanie problemu ale jakiś środek doraźny. Ale jak sam stwierdziłęś i co ja też wcześniej już napisałam jest to miejsce dla ludzi z głową i dystansem ;)

Ja wielką fanką ni ejestem, ale akurat taki portal pomógł mi znaleźć kogoś wspaniałego :)
 

mięta333

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2012
Posty
37
Punkty reakcji
1
ciesze się że udało mi się wzbudzić takie zainteresowanie tematem a dzięki temu cały czas dowiaduje się czegoś nowego........wasze opinie są bowiem bardzo dla mnie ważne :)
jak na razie założyłem konto na 2 portalach, płatnym i bezpłatnym . Fakt faktem jest parę osób, z którymi fajnie się pisze i parę takich, które zakładając profil na takim portalu raczej pomylili serwisy ;)
jeszcze na spotkanie się nie zdecydowałem ale mimo wszystko już nie żałuję że zrobiłem ten krok. Nawet jak nikogo nie poznam na stałe to przynajmniej znalazłem garstkę bardzo miłych osób, z którymi po prostu można popisać na ciekawe tematy i wymienić się swoimi poglądami:) a takie doświadczenie też jest potrzebne bo człowiek od razu inaczej się czuje kiedy ma swoją bratnią duszę - nawet jeżeli jest ona "wirtualna" :)
 

dave84

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Mają sens i w sumie to nieważne gdzie, bo na każdym chociaż kilka osób "normalnych" się znajdzie:)
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Moim zdaniem może i mają sens, ale ludzie to wszystko psują.
Bo przecież zawsze znajdzie się taki, kto chce tylko wykorzystać sytuację...
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Niby tak, ale po to człowiek ma głowę na karku, żeby dobierać sobie ludzi wartych uwagi...
Tylko też nigdy nie wiadomo czy ta osoba przypadkiem nie udaje.
Tyle się słyszy o tym, że ktoś pierw jest przy kimś taki, a potem okazuje się całkowicie inny..
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Tylko też nigdy nie wiadomo czy ta osoba przypadkiem nie udaje.
Tyle się słyszy o tym, że ktoś pierw jest przy kimś taki, a potem okazuje się całkowicie inny..

Ale takie rzeczy dzieją się niezależnie od tego gdzie poznasz człowieka.
Są osoby które notorycznie trafiają na debili czy ich poznają w bibliotece, na przystanku czy w internecie, a są takie które jakoś nie mają z tym problemu.

Nie demonizujcie internetu. Może nie jest to najlepsze miejsce na zawiązywanie znajomości ale jak ktoś jest ogarnięty to sobie poradzi. Jak komuś zależy na poznaniu odpowiedniej osoby t taką osobę pozna.

Odnoszę wrażenie, że w tym temacie wypowiada się najwięcej osób, które z tym w ogóle do czynienia nie miały :)
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Nie demonizujcie internetu. Może nie jest to najlepsze miejsce na zawiązywanie znajomości ale jak ktoś jest ogarnięty to sobie poradzi. Jak komuś zależy na poznaniu odpowiedniej osoby t taką osobę pozna.
Nie musi nawet nikomu zależeć, po prostu czasami się trafia 'od tak' jakaś osoba, która nam się od razy spodoba.
I ja na pewno nie demoralizuje internetu. Po prostu mówię jak czasami bywa.

Odnoszę wrażenie, że w tym temacie wypowiada się najwięcej osób, które z tym w ogóle do czynienia nie miały :)
Ja osobiście poznałam nie jedną bardzo fajną osóbkę przez internet, ale niestety, zdarzali się i tacy, że tak powiem 'oszuści'.
Oczywiście, nie powtarza się to często, ale jednak.

Co do portali randkowych. Raczej nie skusiłabym się jednak do skorzystania z nich ;)
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
To oczywiste, że ile osób tyle będzie odmiennych zdań. W każdym razie obstaje przy swoim, że internet to jest dobre narzędzie ale tylko dla ludzi z dystansem i głową na karku :)
 

Berkel

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2012
Posty
125
Punkty reakcji
8
Portale randkowe mają sens i to duży. Na pewno spotkasz kogoś, kto ci się przypodoba. Ale pamiętaj, nie bierz wszystkiego tak na poważnie z początku, bo często jednak zdarza się tak na tych stronach, że osoba podająca się za kogoś tam, to tak na prawdę kto inny. Wracając jeszcze raz do tematu, powodzenia życzę w szukaniu drugiej połówki! ;)
 

kaiser

where is my mind?
Dołączył
19 Grudzień 2011
Posty
736
Punkty reakcji
30
Miasto
Warszawa
Ja osobiście poznałam nie jedną bardzo fajną osóbkę przez internet, ale niestety, zdarzali się i tacy, że tak powiem 'oszuści'.
wiesz, różnica między realem a netem jest tutaj zasadnicza - a mianowiecie netowi, że tak powiem 'oszuści', nie zostawią cię z nieślubnym dzieckiem :D
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
wiesz, różnica między realem a netem jest tutaj zasadnicza - a mianowiecie netowi, że tak powiem 'oszuści', nie zostawią cię z nieślubnym dzieckiem :D
inna sprawa jeżeli się spotkamy z Tą osobą i tam do czegoś dojdzie, więc nie byłabym tego taka pewna :p
 
Do góry