Czy portale randkowe w ogóle mają sens?

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 306
Punkty reakcji
199
Drugie spotkanie z nową baadowiczką zakończone pełnym sukcesem. Mało jednak brakowało aby sie zakończyło...kompromitacją.
Byliśmy w pizzerii innej niż poprzednio. Wychodziliśmy już na zewnątrz jednak musieliśmy kilka minut poczekać bo zamówiła sobie pizzę do domu.
Młoda kobieta wynosi zapakowaną pizzę i patrząc na mnie mówi: "Pan to chyba saszetkę zostawił przy stole".
Konsternacja!
Rzeczywiście nie mam saszetki a w niej klucze dokumenty portfel.
Mimo potem mile spędzonego czasu ciągle ta saszetka mi się przypomina.
Jak te kobiety mieszają człowiekowi w głowie.

Stalowy Ty też miewasz takie wtopy?
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 365
Punkty reakcji
84
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Ludzie, WITAM.

Myślę, że często przeszkodą i problemem, jeżeli chodzi o: znajomości z portali randkowych jest, odległość.
Każdy jest wygodny i ludzie chcą mieć znajomość na miejscu.
Najlepiej z tego samego miasta i miejscowości.
Wprawdzie są takie portale randkowe i czaty, gdzie można wyszukiwać ludzi z tych samych miast i miejscowości, ale to też różnie się układa.
Zależy kto się trafi...
Jak się nie ma szczęścia, dobrego fartu, to można 20 razy trafić na ludzi źle i nic z tego nie wyjdzie, nawet z tego samego miasta, większego, mniejszego.
Zależy od relacji, jak one się ułożą.
Samo to, że nawiązuje się znajomości "na miejscu", w tym samym mieście, miejscowości to jeszcze nie daje nic dobrego.
Ja miałem kilka takich przykładów, jak zapoznałem dziewczyny z mojego miasta i Radomia ( mieszkam jakieś 23 kl. od Radomia ) i nic dobrego nie wyszło z tych znajomości.
Po prostu, źle trafiałem na dziewczyny. I pogodziłem się z tym.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Do swojej pomykałem pendolino z Warszawy do Wrocka co tydzień (raz nawet tylko po to, żeby do kina skoczyć), więc jak warto, to i odległość się pokona.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 306
Punkty reakcji
199
Weźmy pod uwagę to że stalowy jest ...stalowy.
Takiego nic nie przekona.

Pamiętam jak dzwoniłem z Pendolino do Podającej się za Żonę.
Nie wierzyła że dzwoniłem z pociągu bo tego łomotu nie było słychać.
Co za ludzie w tej Polsce.
Nie mogą się opalać bo nie ma komarów.
Nie wierzą że pociąg bo nie słyszą łomotu.
Ale jaką drogą jedzie Pendolino z Wrocławia do stolicy bo chyba nie przez Koluszki czy Skierniewice.

Druga klasa jest tam ciasna i wąskie przejście pośrodku wagonu.
Jak dla mnie "piętrus" Kolei Mazowieckich jest wygodniejszy.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Jak jeździłem, to byłem jeszcze studentem, przesiadłem się wtedy z TLK, które jechało do Warszawy z Wrocławia przez... Poznań (poważnie, raz na dworcu w Wawie trafiłem na kolegę ze Szczecina i okazało się, że przyjechaliśmy tym samym pociągiem, bo w poznaniu się łączyły), a podróż trwała bodajże 8 godzin. Pendolino leci przez Częstochowę (o dziwo, bo przez Łódź byłoby szybciej).

W każdym razie po takiej przesiadce na pewno narzekać nie mogłem na wygodę i czas podróży. Tym bardziej, że można było wyhaczyć bilet za 20zł w jedną stronę (student + tzw. złoty pociąg, czyli jeden kurs dziennie był tani), a do każdej przejażdżki częstowali kawą, lub herbatą za darmo (teraz tego chyba nie ma).
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 306
Punkty reakcji
199
Pendolino leci przez Częstochowę (o dziwo, bo przez Łódź byłoby szybciej).
Tu raczej chodzi o kasę a nie o czas. Przez Częstochowę Stradom jak sądzę a potem chyba przez CKM.
Pendolino z tego co pamiętam dociera do Krakowa i Katowic.
Częstochowa Stradom to chyba kierunek na KRAKÓW ale chyba do Katowic też by dojechał bo wystarczy potem skierować się na Główną.

a do każdej przejażdżki częstowali kawą, lub herbatą za darmo (teraz tego chyba nie ma).
W maju 2015 była kawa bądź mineralna i guma do żucia.
Ponoć w I klasie sok pomarańczowy.
Potem już nigdy nie jechałem.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 365
Punkty reakcji
84
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Nie polecałbym znajomości i kontaktów na popularnym GG.
Ja jestem ponad 10 lat na tym komunikatorze i, mimo że trzy razy, realnie zapoznałem tam jakieś dziewczyny, to i tak nic dobrego z tego nie wyszło.
A nawet poznałem jedną dziewczynę z mojego miasta, która się trafiła akurat z mojego miasta.

GG nie sprzyja w nawiązywaniu, fajnych i ciekawych relacji.
 

BetMan

Zbanowany
Dołączył
29 Grudzień 2021
Posty
119
Punkty reakcji
14
To GG jeszcze istnieje?
Ja tam rozmawiałem z kobietą, która od prawie 13-tu lat jest moją żoną!
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 365
Punkty reakcji
84
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
GG jeszcze, nadal istnieje, ale już tam jest coraz gorzej i traci na popularności.
Są inne CZATY i komunikatory w sieci, które mają lepszą popularność.

Najczęściej, na GG ludzie nie są zainteresowani, poważną i normalną znajomością, tylko oczekują: szybkiego seksu, dobrej zabawy...
W ogóle często jak się tam rozmawia z kobietami, to rozmowa potrwa parę chwil, a potem to się kończy i już nikt się nie odzywa.
Trudno nawet stworzyć dobre relacje, bo i to się nie układa.
Ludzie sobie olewają tam często, ciekawą i dobrą rozmowę, ponieważ ten "KOMUNIKATOR" nie służy do: normalnego nawiązywania znajomości i relacji.
Bo ludzie tam, niektórzy albo i większość nie mają szczerych zamiarów do swoich rozmówców i... udają... Podają się za kogoś kim nie są, bo to żaden problem wstawić nie swoje foto na profil i nieprawdziwe informacje o sobie.
Wolność w sieci...
Ale tak jest na każdym czacie i portalu randkowym, bo każdy ma dobrowolny wybór w tworzeniu swojego profilu.
Tak działają oszuści matrymonialni, którzy kłamią i udają celowo w swoich profilach, żeby "mamić" swoich rozmówców bzdurami.
Tak też działają pedofile...
Każdy może być kim tylko chce w sieci, na swoich profilach i to żaden problem.
A nikt nie zabroni Internautom, wolności w sieci.

Dlatego ja jak korzystam z portali randkowych, z czatów to zawsze mam do tego dystans i nigdy od razu nie wierzę i nie ufam rozmówcy/ rozmówczyni.
I to tak samo powinno działać w drugą stronę.
Gorzej z ludźmi łatwowiernymi, którzy wierzą naiwnie we wszystko, co ktoś mówi, na czatach, na portalach i są wykorzystywani przez swoją, ŁATWOWIERNOŚĆ.
Bo ktoś, kto nie ma dobrych i szczerych zamiarów wobec rozmówcy, ma cel, żeby rozmówcę wykorzystać w jakiś sposób i tak się dzieje, w dzisiejszych czasach.
Życie najczęściej teraz odbywa się w Internecie, bo ludzie coraz więcej czasu w sieci spędzają, a tam są też źli ludzie, którzy chcą innych wykorzystywać.

Ja miałem kilka takich sytuacji, że kobiety chciały mnie wykorzystać, bo miały nieszczere zamiary, ale ja się nie dałem.
A właściwie nawet nie "kilka", a kilkanaście takich sytuacji miałem, rozmawiając z kobietami na portalach randkowych i na czatach, że one chciały mnie, finansowo wykorzystać.
Na szczęście potrafię wyczuwać kobiety, dlatego mnie żadna nigdy nie wykorzysta, bo ja sobie na to nie pozwolę.
Ale są kobiety, i to nawet sporo takich kobiet jest, które mają takie zamiary i taki cel.
Kobiety takie nie mają żadnych sentymentów, ani empatii do facetów, których zapoznają.
One widzą tylko "ofiarę", którą mogą wykorzystać, najczęściej finansowo.
Niektóre potrafią "grać dobrze rolę", miłych, sympatycznych kobiet do facetów ( a miałem też taki przypadek, jak poznałem jedną taką z Warszawy, który, pozornie tylko była: miła, sympatyczna, a za tym się kryły jakieś odbicia psychiczne u tej dziewczyny i być może nieszczere zamiary, dlatego dałem sobie spokój z taką dziewczyną, która nie była dla mnie ).

Ludzi się poznaje po czynach i dziewczyny/kobiety także.

A nie jest to fajne i miłe, będąc wykorzystanym, niesprawiedliwie przez kobietę.

Facet prawdziwy na to sobie nigdy nie pozwoli, by został wykorzystany przez kobietę.

Ja sobie nigdy nie pozwoliłem na to.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 306
Punkty reakcji
199
Tylko co gg ma wspólnego z portalem randkowym?
Jak zwykle ...stalowy.
Wszystko byle udowodnić że nie da się.
Wszystko byle nie przyznać się do własnej winy.
 
Ostatnia edycja:

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 365
Punkty reakcji
84
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
A ja powiem tak, a już to wcześniej powiedziałem w tym chyba temacie albo w podobnym temacie.
Gdyby to było łatwe i proste, to każdy by się zapoznawał, bez przeszkód i stworzyłby udane, bliskie związki.
Tak nie jest, niestety.
Są ludzie, którzy mają niepowodzenia i muszą to jakoś zaakceptować, w relacjach: damsko - męskich.

Poza tym, powtórzę się też, że ja nigdy nie szukałem od razu kobiety do związku, zapoznając kobiety.

Na początek się poznaje drugą osobę i to sa tylko: normalne, luźne relacje, a nie jakiś, związek partnerski i małżeństwo.

Na to przychodzi czas.

Nie chciałbym być z dziewczyną, nie znając dobrze dziewczyny. Dlatego ja nie tworzyłem "partnerskich związków" z dziewczynami, które dopiero co zapoznawałem, bo niewiele wiedziałem o tych dziewczynach.
Ale było też tak, że nawet nie zdążyłem poznać, bo już się kończyła znajomość.

A ja siłą przy sobie dziewczyn nie trzymam. Jak się coś nie podoba, to może iść i nie wracać.
U mnie nie ma, więzienia.
 

MarasDH

Stary wyga
Dołączył
25 Lipiec 2006
Posty
551
Punkty reakcji
4
Wiek
39
Miasto
Szczecin
A ja siłą przy sobie dziewczyn nie trzymam. Jak się coś nie podoba, to może iść i nie wracać.
U mnie nie ma, więzienia.
Mam takie samo podejście jak Ty. Przymusu nie ma. Nie podoba się-świat jest wielki i szeroki. Możliwości pełno. Droga wolna.
 

Oli_oliwia

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2021
Posty
9
Punkty reakcji
0
A ja uważam, że najlepsze związki zawiera się na uczelniach. Wspólne zainteresowania to naprawdę COŚ! Ja swojego chłopaka poznałam w Соsinusie i jestem mega szczęśliwa
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 306
Punkty reakcji
199
A ja uważam, że najlepsze związki zawiera się na uczelniach. Wspólne zainteresowania to naprawdę COŚ! Ja swojego chłopaka poznałam w Соsinusie i jestem mega szczęśliwa
Nie każdy zamierza zostać magistrem bo kto by wtedy ulice zamiatał?
Natomiast takie portale to drugi wybór bo pierwszy to naturalne nawiązywanie znajomości.
Zresztą kto powiedział że to musi być związek na całe życie?
Ale to już inna historia.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
A ja uważam, że najlepsze związki zawiera się na uczelniach. Wspólne zainteresowania to naprawdę COŚ! Ja swojego chłopaka poznałam w Соsinusie i jestem mega szczęśliwa
Ma wszystkie klepki? Jak zapisałem się do cosinusa, by płacić mniej podatków (a dokładniej by nie płacić składek zdrowotno-emerytalnych i mieć zniżki na komunikację), to myślałem, że po pierwszym (i jedynym na którym byłem) zjeździe dostanę świra. Ludzie w cosinusie dzielą się na 2 rodzaje.
1) Tacy jak ja, którzy potrzebowali zniżek i ulg podatkowych
2) Debile.
 

Ordomaleus

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2022
Posty
22
Punkty reakcji
3
Prosta odpowiedź: nie nie mają! Powinny zostać zdelegalizowane aby zaprzestac procesu degeneracji
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 365
Punkty reakcji
84
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak będzie przebiegała rozmowa i kontakt na jakimś portalu randkowym.
Jeżeli ludzie będą się dogadywali i znajdą, dobre, wspólne tematy to prawie na pewno takie "relacje" przetrwają na dłużej, na stałe.
Ale to też bywa różnie, bo z czasem, RELACJE mogą się zmienić na gorsze i wtedy znajomość bliska sie zakończy.
Wiele się może zawsze zmienić na gorsze.

Dla mnie, jeśli ja się z kobietą nie dogaduję i nie mam wspólnego tematu do rozmów ( a zawsze mi na tym zależało, żeby utrzymać dobre relacje, co łatwe nie jest ), to ja, FATALNIE widzę taką znajomość.

I myślę, że w każdej relacji tak jest.
 

Ordomaleus

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2022
Posty
22
Punkty reakcji
3
Co jest degenerującego w szukaniu sobie partnera/partnerki?
to że na tinderze i na innych tego typu zdegenerowanych portalach jest około 10% kobiet i 90% mężczyzn przez co portale te pogłębiają zjawisko hipergami i dają kobietom jeszcze większą przewage nad mezczyznami niz maja w naturalnym spoleczenstwie nie internetowym, zreszta kobiety slyna z wybierania glownie chadow z tindera chady czesta sa agresywnymi bandytami wiec spoleczenstwo ulega degeneracji
 
Do góry