Czy pomysł na biznes musi być orginalny?

E

eryk12

Guest
Czy aby odnieść sukces w biznesie trzeba mieć orginalny pomysł? Nie koniecznie. Oczywiście jak znajdziesz swoją niszę, wymyślisz produkt bądż usługę, której nie ma na rynku, a dany produkt lub usługa rozwiązywała by problemy albo zaspakajała palące potrzeby twoich potencjalnych klientów to super!


Jednak z drugiej.. czytaj dalej
 

jmichalska24

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
25
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem pomysł na biznes nie musi być bardzo oryginalny, fajnie jednak jeśli jest przemyślany. Bardzo ważny jest oryginalny biznes plan, wyczucie klientów, potrzeb rynku itp. Przemyśl także hasło reklamowe i nie daj się zwieść własnym marzeniom - wybierz od razu grupę docelową, nigdy nie kierujemy się od razu do wszystkich, chociażby z tego powodu, że musimy wybrać jakąś określoną linię promocji, że tak powiem...
Co do mnie to ja postanowiłam założyć sklep ze sprzętem komputerowym, lodówkami, pralkami itp tylko że w małym miasteczku. Zauważyłam, że ludzie tutaj mieszkający odczuwają brak takiego sprzętu, są zmuszeni jeździć do większego miasta, żeby kupić podobne bajery. Było ciężko. Ale gdy skorzystałam z oferty ratalnie.com i umożliwiłam tym samym klientom biedniejszym kupowanie produktów na raty wszystko zaczęło mi się układać. Jednak zastanawiam się teraz nad dodatkową formą promocji. Jak sądzicie, czy opłaca się inwestować w plakaty, czy też lepiej w jakiś inny sposób promować swoje produkty. Chciałabym żeby wiadomość o moim sklepie dotarła także do innych miasteczek...
 

zoska1

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Oryginalne pomysły biznes różnie się kończą. Ja zdecydowanie wybieram pomysł na życie, bo nie każdy biznes musi być ogromnie dochodowy, byleby żyło się lepiej. A pro po twojego pytania możesz sobie zobaczyć jak uwidocznić firmę w necie http://www.netimage.pl/ . Ja nie żałuję
 

empty_throne

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2010
Posty
60
Punkty reakcji
1
Oryginalny biznes niesie też większe ryzyko, największa oryginalność jest chyba potrzebna przy szukaniu sobie niszy.
 

KniguLover

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2010
Posty
21
Punkty reakcji
0
Największe fortuny powstały z własnych oryginalnych pomysłów. Na ciągnięciu cudzych daleko się nie ujedzie. Takie moje zdanie :)
 

Promyk Słońca

Bywalec
Dołączył
25 Czerwiec 2010
Posty
1 062
Punkty reakcji
59
Miasto
przestrzeń
otoczenie stawia bardzo duży 'opór' na nowości. Po pierwsze trzeba zachęcić potencjalnego klienta do spróbowania, po drugie nie rozczarować go użytecznością produktu, lub usługi jaka oferuję.

Jednak lepiej jest zaspakajać 'stare' potrzeby, 'nowymi' rozwiązaniami. Niż 'rozbudzać nowe' potrzeby. Jest bardziej opłacalne i mniejsze ryzyko klapy.
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Pomysł na biznes wcale nie musi być oryginalny. Musi po prostu być dobry. Ostatnio ukazał się artykuł o królu prywatnych autobusów. Chyba mało wyszukane co?:)

http://wyborcza.biz/biznes/1,101716,9962667,Krol_prywatnych_autobusow_i_kontrakt_za_2_miliardy.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Wyborcza_biz
 

scholarium

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
71
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Generalnie, jeżeli jesteś dobry w tym, co robisz, to nawet jeżeli jesteś mało oryginalny to i tak możesz wyprzeć konkurencję. To się da zrobić.
 

scholarium

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
71
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Czasami taki pomysł działa i delikwent zarabia miliony, ale to jest kwestia szczęścia chyba, ponieważ bywa tak, że podobny pomysł miał ktoś wcześniej i zbankrutował.
 

wojtek432

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Pl
jeśli ktoś ma dobry pomysł na biznes i robi to z polotem to zarobi duże pieniądze... tylko warto znaleźć na rynku niszę, bądź produkt którego nie jest dużo na rynku... No i niestety szczęście, a z tym czasem jest trudno
 
F

FastL_zbanowany

Guest
jeśli ktoś ma dobry pomysł na biznes i robi to z polotem to zarobi duże pieniądze... tylko warto znaleźć na rynku niszę, bądź produkt którego nie jest dużo na rynku... No i niestety szczęście, a z tym czasem jest trudno

o najbardziej nietypowych pomysłach na na biznesy, które przyniosły majątek i sławę, ciekawe video nagrania tu:
http://centrum-rozwoju.pl/dla-ciebie/8-najbardziej-zwariowanych-pomyslow-ktore-przyniosly-fortune/
 

Meksykanin

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Można inspirować się osiągnięciami innych firm i modyfikować, ulepszać ich pomysły, to na pewno zaowocuje bardzo ciekawymi rozwiązaniami, korzystnymi nie tylko z perspektywy klienta, ale także przedsiębiorcy. Oryginalny pomysł daje największą gwarancję na sukces.
 
S

successus

Guest
Nie warto odkrywać koła na nowo. Jest wiele sprawdzonych sposobów na biznes. Sposób na biznes powinien być skuteczny a nie koniecznie niepowtarzalny.
 

tetsuo

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2012
Posty
21
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Zabrzmi to mało 'trendi' ale znacznie lepszym modelem niż wymyslanie czegoś kompletnie nowego jest po prostu kopiowanie - jeśli zrobimy to odpowiednio wczesnie, to mamy szanse prześcignąć orginał, szczególnie jeśli dany model biznesowy w jakimś stopniu ulepszymy.
 

dalmacja

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
Witam,
Nawet firma która produkuje oryginalny produkt a nie mająca odpowiedniego zaplecza marketingowego- odniesie sukces w 30 procentach. Dlaczego? Bowiem trafi on do mniejszej grupy potencjalnych klientów. Jak zatem widać, wyrobienie brand-u jest ogromnie znaczące. Myślę, że właśnie od tej kwestii zależy sukces firmy a nie od orgynalności pomysłu.
 
Do góry