Czy polska to już Ukraina? Panie DUDA! Rozdaj Pan jeszcze z milion wiz!

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
rasa panów, PO im zrobiło korepetycje jak się cieszyć życiem
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Najgorsze jest tylko to że za PO złodziejstwa było więcej i dzięki temu elektorat PO jest dziś bogaty. Wierz mi na słowo honoru ale wszystkich których znam a maja oni firmy to są to ludzie właśnie PO.
Nie znam nikogo kto ma firmę i głosował na PIS i najgorsze jest tylko to że robiąc budowlankę, elektrykę, gaz, wodę, elektronikę i masę innych rzeczy znam setki osób w Warszwie. Wszyscy byli, są i pewnie długo będą za PO.
Dla normalnych ludzi jest to życie a dla ludzi z PO zabawa bo słowa: mi to lotto czy płacę 2000, 2500 czy 3500 naprawdę wiele mówią.
A jeśli tego typu działania rozeszły się na cały kraj i cały elektorat PO będzie teraz robił po złości?
PIS sobie sam bata kręci tymi Ukraińcami i będzie dokładnie tak jak mówią kolesie od "golfa" że ludzie się wkk...wią i pójdą głosować na wszystko inne oby tylko nie na PIS.
Ciekaw jestem tylko kiedy PIS się obudzi i czy wogóle się obudzi?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
już się nie obudzi, naćpali się stokami i sondażami

tak samo jak kiedyś PO
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
PIS z mała przewagą wygrał. Tym razem niestety przegra. Sporo ludzi siedzi w domach bez roboty przez Ukraińców a Rząd ściemę w TV sypie że Polska gospodarka to teraz super bo bezrobocia nie ma.
Wróci PO to odrobimy straty tylko wiecie co? Jeśli PIS następne wybory przegra to już nigdy nie wygra. Ja naprawdę na miejscu Rządu wstrzymał bym wydawanie wiz na amen oraz minimum 750.000 anulował.
Na wiosce u znajomych w kurnikach pracowało około 25 osób. Teraz jest około 40 z czego 30-stu kilku to Ukraińce. Cztery lata temu płacili tam około 1550-1600zł. Teraz płaci się 1200-1300zł i za tyle dziadki po 55-tce z Ukrainy tam pracują.
Polacy którzy tam pracowali siedzą w domach i kwiczą. A co na to szef? Szefa tekst ponoć jest tylko jeden: Chcieliście PISu??? Macie PIS! PiSzczcie zatem!
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
zostaną w domach i będą mieli w d. głosowanie
PIS wygrał w 2015r bo sporo biernych zwykłych ludzi uwierzyło w odrodzenie Polski, a mamy odrodzenie kasty panów na stołkach
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Sądzisz że dzisiaj siedząc w domach bo nie opłaca się robić za 10zł/h nie mają czasu by przeanalizować żywot?
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
_____________________ napisał:
Ale pracownik to klient...
Oczywiście, czy jednak zawsze kierują nami identyczne potrzeby?. Spójrz w lustro, w innym temacie narzekałeś na wysokie koszty przejazdu PKP, ceny jajek czy masła. Twoja percepcja zmieniła się o 180o, gdy z forumowego "ekonomisty" stałeś się klientem poszukującym niższej ceny. W postawie pełnej hipokryzji starasz się jednak tego nie dostrzegać, dlatego nigdy nie zrozumiesz rynku.



_____________________ napisał:
Jeśli restauracja zatrudnia 20 Ukraińców i 2 Polaków to czemu szefy później wyją że na sali pustki a żarcie nie idzie? Czyżby Ukrainiec stołował się z puszki w zaciszu domowym i miał gdzieś miejskie obiadki?

Czy Ciebie, jako klienta, obchodzą problemy firmy?. Jeżeli istnieje taka firma to szybko zbankrutuje. W obecnych realiach pracownicy znajdą natomiast szybko pracę u konkurencji, która lepiej dostosowała się do rynku. Ot co!.



_____________________ napisał:
Ten sam schemat był w UK gdy weszliśmy do EU. Angole też mordami cieszyli że wreszcie "zmywarki / roboty kuchenne i młoty budowlane" za 7GBP będą hulać. I co mamy dziś? Wieją z Unii bo wiedzą że dalsze przyjmowanie OBCYCH puści ich gospodarę z torbami! Polacy w UK także nie inwestowali, nie kupowali, sobie nie budowali a wszystko co zarabiali przywieźli do PL! I co z tego wyszło? Piniądz wyjechał... Drugi piniądz się nie zarobił... i jeszcze z 5lat i z UK zaczęli by smigać do PL szukać roboty... tak im wyszła bokiem tania siła robocza! A my Polacy teraz ... kopiujemy błędy Angoli!
Demagogia i populizm!.

Niestety takie bzdury znajdują wielu zwolenników, zwłaszcza osoby słabiej wykształcone lub starsze, które nie rozumieją zasad funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej i reguł obiegu pieniądza. Dodajmy do tego niezadowolenie większości społeczeństwa z funkcjonowania UE i... mamy Brexit.

W rzeczywistości na napływie taniej siły roboczej z krajów Europy Środkowej w latach 2001-2011 Wielka Brytania zarobiła na czysto ok. 30 mld złotych. Same oszczędności na edukacji specjalistów, którzy przyjechali do Anglii wynoszą 20 mld złotych. Praktycznie wszystkie scenariusze Brexitu opracowane na potrzeby Izby Lordów oznaczają nastomiast straty dla brytyjskiej gospodarki!. Tyle w temacie.
Populistyczne hasełka łatwo pisze się na forum lub omawia z kolegami pod sklepem. Liczb jednak nie oszukasz, Brexit najprawdopodobniej wyjdzie przeciętnemu obywatelowi Wlk. Brytanii bokiem.



_____________________ napisał:
Kółeczko okrągłe ale i proste!

A przewidujesz w tym swoim kółeczku rozwój?. Zysk?. Czy zakładasz tylko socjalistyczną stagnację?.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ale namazałeś farmazonów. Aż płakać się chce. I to ja nie kumam gospodarki? Zresztą, mi to już lotto - te ceny, ten kraj, ci ludzie.
 
S

serwor

Guest
Szalony Odys napisał:
W rzeczywistości na napływie taniej siły roboczej z krajów Europy Środkowej w latach 2001-2011 Wielka Brytania zarobiła na czysto ok. 30 mld złotych
Jaka Wielka Brytania? Ta bogata która i tak nie ma co robić z pieniędzmi czy obywatele Wielkiej Brytani którzy stracili na czysto 30 miliardów zł?
Bo stracili na niższej pensji , pracownicy ze wschodu zaniżali zarobki. I nie pisz że pracownicy e wschodu pracowali tam gdzie Brytyjczycy nie chcieli.
Brytyjczycy by chcieli ale za normalne pieniądze.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wróćmy do tematu

zalew Ukraińców w Polsce i kompletna bierność PIS
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Panie kochany. Znowu bezrobocie spadło o 0,1% hahahaha.
Poczytajcie:


1 sierpnia 2017 r. Prezydent RP podpisał ustawę o trudnym tytule ustawa z dnia 20 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz niektórych innych ustaw.
Ustawa wchodzi w życie zasadniczo 1 stycznia 2018 r.
Co się zmieni w sposób bardzo czytelny, bo nieprawniczy, omawia źródło www.prezydent.pl.
W ślad za tym źródłem następująca informacja.
Ustawa ma na celu wdrożenie do polskiego porządku prawnego postanowień dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/36/UE z dnia 26 lutego 2014 r.
w sprawie warunków wjazdu i pobytu obywateli państw trzecich w celu zatrudnienia w charakterze pracownika sezonowego. Ww. dyrektywa zobowiązuje państwa członkowskie do wprowadzenia warunków i procedury wydawania zezwoleń na pobyt i pracę sezonową dla cudzoziemców.
W związku z powyższym, ustawa z dnia 20 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy wprowadza dodatkowe regulacje przewidujące rozbudowę obecnego systemu dopuszczania cudzoziemców do polskiego rynku pracy. Obejmuje to zmiany dotychczasowych przepisów dotyczących zezwoleń na pracę oraz wprowadzenie nowego typu zezwolenia, które dotyczyć będzie wykonywania przez cudzoziemców prac sezonowych. Wprowadzona zostanie również nowa formuła oświadczenia – oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi, która jest wzorowana na dotychczas obowiązującej procedurze oświadczeniowej, jednakże z pewnymi modyfikacjami.

Zezwolenie na pracę sezonową będzie wydawał starosta właściwy ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania podmiotu powierzającego wykonywanie pracy cudzoziemcowi, na okres do dziewięciu miesięcy w roku kalendarzowym. Praca, na podstawie oświadczenia wpisywanego do ewidencji oświadczeń przez starostę, będzie mogła być wykonywana przez okres sześciu miesięcy w ciągu kolejnych dwunastu miesięcy.
Zezwolenie na pracę sezonową wydawane będzie, jeżeli:
  1. wysokość wynagrodzenia, określona w umowie z cudzoziemcem, nie będzie niższa od wynagrodzenia pracowników wykonujących w tym samym wymiarze czasu pracę porównywalnego rodzaju lub na porównywalnym stanowisku;
  2. podmiot powierzający wykonywanie pracy cudzoziemcowi dołączył do wniosku o wydanie zezwolenia na pracę sezonową informację starosty o braku możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych pracodawcy w oparciu o rejestry bezrobotnych i poszukujących pracy lub o negatywnym wyniku rekrutacji organizowanej dla pracodawcy.
Starosta rozpatrywać ma wnioski o wydanie zezwolenia na pracę sezonową z uwzględnieniem pierwszeństwa cudzoziemców, którzy co najmniej raz w okresie 5 lat poprzedzających złożenie wniosku, wykonywali pracę na rzecz danego podmiotu na podstawie zezwolenia na pracę sezonową.
Zezwolenie na pracę sezonową będzie wydawane dla określonego cudzoziemca i będzie wskazywać podmiot powierzający wykonywanie pracy cudzoziemcowi, najniższe wynagrodzenie cudzoziemca, wymiar czasu pracy albo liczbę godzin pracy w tygodniu lub miesiącu, rodzaj umowy będącej podstawą wykonywania pracy oraz okres ważności zezwolenia. Jeżeli zezwolenie dotyczyć ma pracy cudzoziemca w charakterze pracownika tymczasowego, w zezwoleniu na pracę będzie określany także pracodawca użytkownik.
Podmiot powierzający wykonywanie pracy cudzoziemcowi na podstawie zezwolenia na pracę sezonową będzie mógł, pod pewnymi warunkami, powierzyć mu pracę innego rodzaju niż praca wykonywana w ramach działalności określonych w przepisach rozporządzenia ministra właściwego do spraw pracy w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw rolnictwa i ministrem właściwym do spraw turystyki, na okresy nie dłuższe niż łącznie 30 dni w ciągu ważności zezwolenia.
Zezwolenie na pracę sezonową wydawane będzie na czas określony, nie dłuższy niż dziewięć miesięcy w roku kalendarzowym.
Jeżeli cudzoziemiec wjechał na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie wizy wydanej w celu wykonywania pracy sezonowej lub w ramach ruchu bezwizowego w związku z wnioskiem o wydanie zezwolenia na pracę sezonową wpisanym do ewidencji, starosta będzie mógł wydać przedłużenie zezwolenia na pracę sezonową w celu kontynuacji pracy sezonowej przez cudzoziemca na rzecz tego samego podmiotu powierzającego wykonywanie pracy cudzoziemcowi lub wykonywania pracy sezonowej na rzecz innego podmiotu powierzającego wykonywanie pracy cudzoziemcowi.
Przedłużenie zezwolenia na pracę sezonową wydawane ma być na okres, który łącznie z okresem pobytu cudzoziemca w celu wykonywania pracy sezonowej, liczonym od dnia pierwszego wjazdu na terytorium państw obszaru Schengen w danym roku kalendarzowym, nie będzie dłuższy niż dziewięć miesięcy w ciągu roku kalendarzowego. Jeżeli podmiot powierzający wykonywanie pracy cudzoziemcowi na podstawie zezwolenia na pracę sezonową, złożył wniosek o przedłużenie zezwolenia na pracę sezonową dla tego cudzoziemca, a wniosek nie zawiera braków formalnych lub braki formalne zostały uzupełnione w terminie, pracę cudzoziemca na warunkach określonych w zezwoleniu na pracę sezonową uważa się za legalną od dnia złożenia wniosku do dnia, w którym decyzja w sprawie przedłużenia zezwolenia na pracę sezonową staje się ostateczna.
Jeżeli cudzoziemiec wjechał na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie wizy wydanej w celu wykonywania pracy sezonowej lub w ramach ruchu bezwizowego w związku z wnioskiem o wydanie zezwolenia na pracę sezonową wpisanym do ewidencji, a podmiot powierzający wykonywanie pracy cudzoziemcowi na podstawie zezwolenia na pracę sezonową zapewnia mu zakwaterowanie, podmiot ten będzie obowiązany do zawarcia z cudzoziemcem odrębnej umowy, w formie pisemnej, określającej warunki najmu lub użyczenia kwatery mieszkalnej. Czynsz najmu kwatery mieszkalnej nie będzie mógł być potrącany z wynagrodzenia cudzoziemca. Postanowienia umowy przewidujące możliwość automatycznego potrącenia czynszu z wynagrodzenia cudzoziemca będą nieważne.
Starosta wyda decyzję o uchyleniu zezwolenia na pracę sezonową, jeżeli:
  1. uległy zmianie okoliczności lub dowody, odnoszące się do wydanej decyzji;
  2. ustała przyczyna udzielenia zezwolenia na pracę sezonową;
  3. podmiot powierzający wykonywanie pracy cudzoziemcowi w toku postępowania:
  • złożył wniosek zawierający nieprawdziwe dane osobowe lub fałszywe informacje lub dołączył do niego dokumenty zawierające takie dane lub
  • zeznał nieprawdę lub zataił prawdę albo w celu użycia jako autentyczny podrobił lub przerobił dokument, albo takiego dokumentu jako autentycznego używał;
4. podmiot powierzający wykonywanie pracy cudzoziemcowi nie dopełnił obowiązków wynikających z ustawy;
5. podmiot powierzający wykonywanie pracy cudzoziemcowi nie prowadzi działalności uzasadniającej powierzenie pracy cudzoziemcowi, w szczególności nie prowadzi działalności gospodarczej, statutowej lub rolniczej, jego działalność jest w okresie likwidacji lub w okresie zawieszenia;
6. podmiot powierzający wykonywanie pracy cudzoziemcowi jest osobą karaną za czyny określone w ustawie.
Starosta będzie mógł wydać decyzję o odmowie wpisania oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi do ewidencji oświadczeń, jeżeli z okoliczności wyniknie, że oświadczenie zostało złożone dla pozoru, będzie wykorzystane przez cudzoziemca w celu innym niż wykonywanie pracy dla danego podmiotu lub podmiot powierzający wykonywanie pracy cudzoziemcowi nie dopełni obowiązków związanych z prowadzeniem działalności lub powierzaniem pracy innym osobom.
Podmiot powierzający wykonywanie pracy cudzoziemcowi przy składaniu wniosku o wydanie zezwolenia na pracę sezonową lub jego przedłużenie oraz oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi w celu dokonania wpisu w ewidencji oświadczeń będzie zobowiązany do dokonania jednorazowej wpłaty w wysokości nie większej niż 10% minimalnego wynagrodzenia za pracę za każdego cudzoziemca.
Niezależnie od regulacji dotyczących udzielania zezwoleń na pracę sezonową, uchwalona ustawa doprecyzowuje przepisy ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy dotyczące pracy krótkoterminowej cudzoziemców w zakresie prac nieobjętych pracami sezonowymi oraz przepisy o zezwoleniach na pracę wydawanych na zasadach ogólnych. Ponadto wprowadza regulacje odnoszące się do zasad prowadzenia w systemie teleinformatycznym rejestrów spraw dotyczących zezwoleń na pracę, zezwoleń na pracę sezonową oraz oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi. Zmienia również przepisy kilku innych ustaw, dostosowując je do zmian dotyczących zatrudniania cudzoziemców, w szczególności wprowadza w ustawie z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach regulacje odnoszące się do udzielania zezwoleń na pobyt czasowy ze względu na pracę sezonową.
Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2018 r., z wyjątkiem przepisu art. 12 dotyczącego oświadczeń o zamiarze powierzenia cudzoziemcowi wykonywania pracy, która byłaby wykonywana po dniu 3 grudnia 2018 r., który wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia, oraz przepisów dotyczących przekazywania przez organy Krajowej Administracji Skarbowej wojewodom i starostom informacji o podmiotach powierzających wykonywanie pracy cudzoziemcom, za pomocą systemów teleinformatycznych prowadzonych przez ministra właściwego do spraw pracy, które wchodzą w życie z dniem 1 lipca 2018 r.

Wiecie w czym jest problem? Dla Ukraińca sezon zaczął się w 2015 i jeszcze nie skończył i nigdy nie skończy.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
oni mają w d. los zwykłych polskich pracowników, którym Ukraińcy zabierają chleb, mają swoje premie i to im wystarczy, RZĄD SIĘ SAM WYŻYWI
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ale powiedz - tak szczerze - do czego to doprowadzi? Ilu Ukraińców muszą nabrać by zwróciło im się to ile ja w tym kraju kasy zostawiam? Gdy wyjadę do Czech a wyjadę niebawem bo już szukam chałupy
i wyjadę dzięki temu że Ukraińce niszczą rynek to ile w plecy będzie miał nasz Rząd? Chłopie, ja w sezonie tankuję auto nawet za 2000zł miesięcznie! A Ukrainiec? A Ukrainiec tankuje 110zł w bilet miesięczny.
Kolejna sprawa. Życie leciuteńko na wyższym poziomie to wydatek rzędu 1500-2000zł tylko i wyłącznie w żarcie i chemię. Która Ukraińska rodzina w Polsce zostawia w spożywczym 2000zł miesięcznie?
Następnie, będę potrzebował minimum 2 pracowników do dachów. Po moim wyjeździe to Czech dostanie robotę a nie ... Polak! Inny kraj dostanie swój ZUS/US... W innym kraju będę płacił VAT...
Słuchaj. Robię noworoczną promocję i robię dachy za 9900zł netto. Za chwile pojawia się masa Ukraińskich ogłoszeń w których Ukraińce robią ten sam dach za ... 7500!
No to testowo robię nowy cennik i daję 6900zł. Po tygodniu w Ukraińskich ogłoszeniach jest już 5500-6000. I tak to ma wyglądać?
Ja już naprawdę dałem mocno na luz z Polską. Aktualnie mam już umowę z biurem nieruchomości które szuka mi chaty na minimum 2lata w Pradze.
Moja firma, moja żona, ja i moje dzieci nie będziemy pracować w Polsce na to by Ukrainiec mógł się u siebie budować. Nie mam zamiaru dokładać do politycznego interesu a działam puki coś jeszcze mam bo nie mieć
w Polsce będzie zaraz mocno realne. Wystarczy że dzięki sytuacji na rynku a nie jestem już na mocy konkurować z robolami z Ukrainy podokładam do interesu choć by rok czy dwa i idę z torbami.
No i słowa bym nie powiedział gdyby Ukraińce w polsce pracowali lub wykonywali usługi za ceny identyczne jak u Polaków. Tymczasem bitwa o cennik przy układaniu glazury czy terakoty wiesz czym się kończy?
Tym iż Ukraińce kładą galzurę za 15zł/m2 gdzie standardową Polską ceną od lat był przedział 45-55zł/m2.
Ten nasz chory Rząd nie rozumie że Ukrainiec kończy robotę w stolarni (10zł/h) i zaraz zapitala do drugiej i maluje chałupę za 150zł??????
Sąsiad Ukraińcom zapłacił 400zł za kostkę brukową na wjeździe do garażu. Ale uradowanyyyyy że szok!
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
W zakładzie mojej żony z którym współpracujemy na dzień 1.06.2018 sprawa wygląda tak:
11 ukrainek
6 ukraińców
4 polki
6 polaków
5 białorusinek
Stawki w cateringu dla obcokrajowców:
-obecnie 2600zł brutto.
Są dwie zmiany. Od 8 do 21 i od 21 do 8.

Ps. W tych 6 polakach = 2 synów szefa :)

Ps2. Jak idzie interes? Kiepawo. Jakość podupadła. Spadek wydajności o połowę. Ukraińce pracują na tych stawkach jak 1/4 polaka. Dodatkowo jest wzrost produktów idących do kosza. Nie ma nocki by czegoś nie uwalili. Spadły zamówienia bo tego nie da się jeść.
Szefo się utopił we własnych pseudo oszczędnościach.

Tak kończy się oszczędzanie 1000zł na pracowniku.
Moja żona ma już 8000 na rączkę. Zmuszona jest kombinować jak kuń z wozem siana pod górkę. W czasie 2 miechów zwolnili 4 Polki wymieniając na Bialorusinki. Polki chciały 17zł/h na rękę. Nie dostały. Moją żonkę trzymają bo ma papierzyska (technik podyplomowy żywieniówki). Jeszcze nie wiedzą że żona zwija żagle w sierpniu zatem firma dycha do sierpnia. Wyjmiemy tylko zaległą kasę i spadanko do Czech. Moja kobita obecnie zapitala za trzy osoby i zapitala od 5 do 19. Zwolnili jej pomocników a Białorusinki nie znają Polskiego. Szefo przez tłumaczkę z nimi rozmawia. Prawdziwy cyrk :)
 
Do góry