Czy polska to już Ukraina? Panie DUDA! Rozdaj Pan jeszcze z milion wiz!

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Trzeba jasno sobie powiedzieć, że dziś rynkiem rządzi klient a nie producent/pracodawca a tym bardziej pracownik.
Jeśli ja widzę w Biedronce pączki na tłusty czwartek za 32 grosze/sztukę to oczywiste jest jak wygląda ten biznes. Tam dostawca zarabia po 2 grosze na pączku co go bardzo cieszy.
Dostarczy milion pączków i zarobi 40 000 na kontrakcie in-outowym a kontrakt ma tylko dlatego, że setki ludzi pracuje po 12zł/h i jak nie ma Polaków to bierze Ukraińców.
Inaczej te pączki będą produkowane przez kogoś kto ma full automat i tych setki ludzi pójdzie na bruk bo kontrakt wygra konkurencja, która zamiast ludzi ma automatyczne roboty.
Więc w 4 litery (i to bardzo głęboko) możecie sobie wsadzić filozofie. Myślicie, że bułkę w Lidlu za 19gr robi ręcznie kucharz specjalista za 5000 miesięcznie? Wolne żarty.
To są linie, które tłuką tysiące bułek na godzine. Obsługuje je jeden operator tylko w takiej konfiguracji możemy mówić o tej cenie.
Gdyby były ręcznie lepione to kosztowałyby 5 razy tyle.
I teraz jak ma mała piekarnia konkurować z takimi gigantami, skoro Wy (specjaliści od Ekonomii) chcecie podnosić pensje sztucznie dla tych małych przedsiębiorców?
Duży ma w dupie...podniesie pensje bo stać go na podniesienie pensji kilkunastu ludziom, którzy obsługują ultraszybkie maszyny.
Jeszcze tylko będzie zacierać ręce, że mała konkurencja teraz będzie jeszcze droższa.

Był tu taki komunista Shogu, który uważał, że należy zamknąć granice, zlikwidować automatyzacje bo robotyzacja to zło (odbiera ludziom prace).
Powiedziałem mu, że może od razu wróćmy do 18 wieku i orajmy pole wołami, po co komu ciągniki?
A do zbioru ziemniaków trzeba będzie wołać całą wieś - oczywiście za nadgodziny.
Tylko wtedy nie dziwmy się że nasze ziemniaki będą 10 razy droższe niż za granicą i zero szansy na eksport czegokolwiek z kraju.
"Hand Made" ....od siedmiu boleści....problem polega na tym, że mówimy o ziemniakach a nie Royce-Rollsie.

Potem twierdził, że aby pobudzić popyt, należy wszystko niszczyć.
Wtedy ludzie będą budować...a jak będą budować to będzie praca!
Super idea. Zniszczmy wszystko, doszczętnie, każdy będzie miał robote!
Jak niczego nie będzie, będziemy spać w jaskiniach i norach to potem będziemy 200 lat odbudowywać chałupy...a świat w tym samym czasie będzie latał na Marsa.
Normalnie strategia 100-lecia. Pogratulować tak ogromnej wiedzy ekonomicznej.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
otóż to, cukiernikom pensje po 15 tys zł , i następnie wypłacać je w pączkach, które produkują
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
danielr9 napisał:
Trzeba jasno sobie powiedzieć, że dziś rynkiem rządzi klient a nie producent/pracodawca a tym bardziej pracownik.
Ale pracownik to klient...
i jeśli rynkiem rządzi "klient" to co mi po pracowniku np. z Ukrainy który fanty do życia potrzebne od siebie przywiezie a to co u nas zarobi to wywiezie... do siebie????
Jeśli restauracja zatrudnia 20 Ukraińców i 2 Polaków to czemu szefy później wyją że na sali pustki a żarcie nie idzie?
Czyżby Ukrainiec stołował się z puszki w zaciszu domowym i miał gdzieś miejskie obiadki?

A dlaczego budowlanka zatrudniająca 20 Ukraińców i 5 Polaków podupada kwicząc że ludzie na remonty nie mają i nie ma komu remontować?
Ahaaaa, Ukraińce stancji nie remontująąąąą....

Ten sam schemat był w UK gdy weszliśmy do EU. Angole też mordami cieszyli że wreszcie "zmywarki / roboty kuchenne i młoty budowlane" za 7GBP będą hulać.
I co mamy dziś?
Wieją z Unii bo wiedzą że dalsze przyjmowanie OBCYCH puści ich gospodarę z torbami!
Polacy w UK także nie inwestowali, nie kupowali, sobie nie budowali a wszystko co zarabiali przywieźli do PL!
I co z tego wyszło?
Piniądz wyjechał...
Drugi piniądz się nie zarobił...
i jeszcze z 5lat i z UK zaczęli by smigać do PL szukać roboty... tak im wyszła bokiem tania siła robocza!
A my Polacy teraz ... kopiujemy błędy Angoli!

Spamiętajcie że... piniądz wypłacony Polakowi w Polsce w Polsce zostanie. Zostanie także wydany i zainwestowany. Kółeczko zamknięte.

Kółeczko okrągłe ale i proste! Dziś wypłacam pensyjki budowlańcom Polakom a oni jutro stołują się u mojej żony w knajpie bo... mają za co!
Po jutrze remontują u kumpla w warsztacie auto by po pojutrze móc do mnie dojechać. Przy okazji brania dobrej pensji kupią też "cuś" u mojego sąsiada który ma sklep itp. itd.
Sąsiad będzie remontował sklep - dzwoni do mnie...
A Ukrainiec?
A Ukrainiec w skarpetę i do siebie a Polaki na bezrobociu...

Zobaczycie za 5lat. Jeszcze 1.000.000 legalnych wiz + 3.000.000 nielegalnych i Polska jest na dnie. A wiecie czemu? Bo Ci którzy już to przewidują właśnie firmy za granicę przenoszą (Czechy, Austria itp.).
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a PIS ich wpuszcza bez opamiętania
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Teraz to już się sami ładują bo wiedzą że nikt a nikt w Polsce ich nie gania. Ponoć hurtem ładują się dołem (przez Rumunię a potem Węgry i Słowację no i przez naszą granicę Słowacko/Polską na której kontroli nie ma).
A niech ich kiszą nad Wisłą Panie Herbatniku. Za 3,4 lata czeka nas (to znaczy Was) VAT25% bo nie będzie z czego kraju utrzymać.
Czesi porozdawali Państwowe ziemie Austryiakom, Włochom za przsłowiowe 1€ pod inwestycje + zwolnienie z kosztów najmu ziemii na wiele lat tylko po to by gospodarka ruszyła a polacy Ukrainę w Polsce budują.
Popatrz na GoogleEarth. Praktycznie wszystkie większe miejscowości w Czechach mają strefy przemysłowe.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jasna sprawa, a u nas partia rządząca tak bohatersko w publicznej telewizji broni Polski a poza ekranem ręka rękę myje, kuzyni ministrów zatrudniają Ukraińców jak chcą
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ktoś w ogóle wie o co chodzi z tą Ukrainą? Co Polska chce na Ukrainie ugrać będąc Matką Teresą? O jakie wspólne interesy może chodzić w chwili w której 95% Ukraińców nie stać na polski produkt?
Czego my w ogóle chcemy od tej Ukrainy? Przecie to Białoruś-2 ...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
polscy przedsiębiorcy chcą mieć więcej we własnych kieszeniach i dlatego potrzebują Ukraińców, szkoda im rodakom płacić uczciwe pensje
 

janpasek70

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2017
Posty
53
Punkty reakcji
0
Polacy chyba nie wyciągnęli wniosków z historii. Ukraińcy to wykorzystują i czują się u nas bardzo dobrze.Lepiej są traktowani przez pracodawcę niż Polak. To się nie mieści w głowie.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Dlatego już kiedyś wspomniałem że minimalna krajowa na rękę za najgorszą z możliwych prac to 15zł netto za godzinke pracy. Dodatkowo ustalenie także minimalnych na rękę netto w zależności od zawodu / fachu / stażu.
Wtedy nikomu nie opłacało by się brać za 15zł/h Ukraińca do obierania ziemniaków bo za te kasę znalazła by się odpowiednia liczba chętnych z polskim dowodem.
A co do szczęścia pracodawców to jest chwilowe. Ten czar pryśnie za 2,3 lata w chwili w której nie będzie już nikogo stac na produkt tego pracodawcy. Już dziś knajpy w Warszawce idą z torbami. Jeszcze 2,3 lata temu było
ich jak psów a teraz pomaluteńku widać jak manele pakują. Były cztery knajpy - została jedna.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
winny przede wszystkim jest PIS, czy nie może ich na Bugu zatrzymać ? trzeba tylko chcieć ale oni mają to w d. zajęci się swoimi stołkami i głoszeniem propagandy
 
S

serwor

Guest
_____________________ napisał:
Czego my w ogóle chcemy od tej Ukrainy? Przecie to Białoruś-2 ...
Proszę nie obrażać Białorusi.
Białoruś to państwo czyste, z niezłymi drogami,na dodatek rozwija się szybciej niż Polska.
Ukraina to na teraz najbiedniejszy kraj europy z zerowym wzrostem PKB.
3166.jpg
To dane z 2013 tutaj jeszcze ukraina nie była na końcu stawki, teraz jest ostatnia. A Białoruś goni Polskę chociaż nie ma dotacji z UE i wszystko muszą sami wypracować.

Na dodatek na Białorusi firmy zostały bialoruskie nie było wyprzedaży majątku.

MOżna zobaczyć że wzrost PKB na Białorusi był procentowo wyższy niż Polsce.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Jakby porównać PKB Polski do górala który produkuje oscypki i zacząłby sprzedawać dodatkowo sandały to jego PKB urośnie o 50% a Polski o 2%
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
serworze na Ukrainie wszystkie firmy są ukraińskie, tam się nie wyprzedawali zagranicznym koncernom, woleli swoich oligarchów, czyli tak jak w Rosji
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
serworze na Ukrainie wszystkie firmy są ukraińskie, tam się nie wyprzedawali zagranicznym koncernom, woleli swoich oligarchów, czyli tak jak w Rosji
Tylko że na ukrainie wszyscy oligarchowie mają kilka obywatelstw a obywatelstwo Izraela mają wszyscy na topie.
A w Rosji jeszcze do niedawna było dużo kapitału zagranicznego. Wielkie rosyjskie firmy były na róznych giełdach i akcjonariuszami byli ludzie z całego świata.
Po sankcjach na Rosję Rosjanom udało się odkupić większość tych akcji i to po świetnej cenie bo była wtedy panika i ludzie wyprzedawali akcje rosyjskich firm.

Białoruś chcą iść Chińską drogą, robią podobnie, jesli ktoś chce mieć firmę na Białorusi musi ją tam zbudować od podstaw i na dodatek z udziałem kogoś z Białorusi.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
co nie zmienia faktu że że Ukraińcy nas najeżdżają bez opamiętania a twoje "mniejsze zło" ma to w d.
 

Pagrypsna

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2018
Posty
33
Punkty reakcji
0
serwor napisał:
Oni po przepracowaniu 1 miesiąca w Polsce będą mieli Polską emeryturę, wtedy już ZUS musi upasc bo nikt na nich nie da rady zarobic.

Nie wiem czy wiesz, ale ZUS nie działa w ten sposób
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
próbowałem serwerowi to wytłumaczyć ale widać się zaciął i nie rozumie
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
W Warszawie (nie wiem jakim cudem) Ukrainki są juz nawet w aptekach. Za 5lat będą wszędzie. To tylko kwestia czasu by Polak w Polsce "pracował na Ukrainie". Zerknijcie na ogłoszenia usługodawców (budowlanka i inne).
Co piąty to Ukrainiec ale wiecie co? Aż w szoku jestem ino z powodu iż jakdotąd Unia focha nie załapała że sobie Polska SZENGEN rozszerzyła :)
 
S

serwor

Guest
danielr9 napisał:
Jeśli ja widzę w Biedronce pączki na tłusty czwartek za 32 grosze/sztukę to oczywiste jest jak wygląda ten biznes.
Jak ja widzę pączki po 32 grosze to obchodzę je z daleka bo to trucizna.
 
Do góry