Czy polska to już Ukraina? Panie DUDA! Rozdaj Pan jeszcze z milion wiz!

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
masz świętą rację, ja też omijam takie okazje
 
S

serwor

Guest
Pagrypsna napisał:
Nie wiem czy wiesz, ale ZUS nie działa w ten sposób
Nie wiem czy wiesz ale nie masz pojęcie o czym piszesz. :poczytaj wszystko w temacie, wejdz na linki które podałem i jesli dasz rade zrozumiec to wszystko napisz.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
serworze po co to piszesz skoro wytłumaczyłem tobie że nie masz racji a ty się odgryzłeś że nikt nie wie co będzie w przyszłości
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
serworze po co to piszesz skoro wytłumaczyłem tobie że nie masz racji a ty się odgryzłeś że nikt nie wie co będzie w przyszłości
Nic nie wytłumaczyles, to ja ci wytłumaczyłem ze ukraincy będą brali Polskie pieniądze bo mogą! Jesli ktoś może wziąć miesięcznie równowartość trzech emerytur w swoim kraju to nie wezmie?! Kto im zabroni? Przeciez Polska przegra w każdym sądziw Polskim i międzynarodowym gdy odmówi światczeń które sama przyznała.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
10zł za metr instalacji elektrycznej + 20zł za każdy punkt. W cenie dojazd, kucie, maskowanie i reszta.
Tak mi odpisał Ukrainiec na maila z zapytaniem ile weźmie za wymiane instalacji w wymyślonej kawalerce.
Przedpokój ma 2 punkty, pokój 4 punkty, kuchnia 4 punkty i łazienka 4 punkty.
14 x 20zł = 280zł + 39 metrów przewodów = 390zł.
670zł ... ufff
No to można śmiało ruszać na zachód...
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Uwierz mi ze nie jest to trucizna.
Koszt zrobienia dobrej kawy latte to 1zl a nie 10zl jak w kawiarniach
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ciekawe czy będzie nas stać na latte za choć by 1zł gdy przyjdzie nam robić u Ukraińca w Polsce :)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
serworze wytłumaczyłem że potrzebują do tego karty stałego pobytu a ty stwierdziłeś że pewnie im dadzą, ale co to znaczy pewnie nie wytłumaczyłeś

ale twoje ukochane "mniejsze zło" pewnie da im te karty, oni kochają Ukraińców, a ty uwielbiasz PIS, to nie protestuj tylko zgodnie z linią partii kochaj Ukraińców
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
1. Średnia Ukraińska pensja w Warszawie to 2000zł (prawdziwa średnia bo przedział waha się od 1600 do 2300).
Trzech Ukraińców (oprę się na przykładzie gastronomii) kosztuje pracodawcę około 11000zł miesięcznie (pensje, zus, koszty pracodawcy).
Ukrainiec (przykład z życia) pracuje od godz. 7 często do 18 z hakiem. Tak jest w 95% przypadków ot by u mojej kobity w robocie.
Pracuje się tam 26 dni w miesiącu (to znaczy Ukrainiec pracuje bo oni nei mają wolnych sobót!).
26 dni x 11h dziennie = 286 godzin w miesiącu za około 2000zł + od czasu do czasu jakas premia.
2000 / 286 = 6,99zł /h

2. Jakie są zyski z Ukraińca dla pracodawcy
Prócz rumuńskich sprzed 20lat stawek liczą się jeszcze takowe jak PRACA. Trzech Ukraińców na miejscu 1,5 Polaka to jak by nie patrzył +150% więcej wykonanej produkcji co przekłada się na zysk.

3. Jakie są zyski z Ukraińca dla Rządu
Trzy razy ZUS i US z trzech Ukraińców to nie jest to samo co 1 razy ZUS/US z Polaka. Zysk w tym przypadku wynosi +200%
Prócz tego jest jeszcze VAT od produktu wyprodukowanego u pracodawcy. VAT jest o 150% wyższy ze względu na fakt iż trzech Ukraińców wykonało więcej produkcji.

Wyobraźcie sobie teraz straty w czasie jednego miesiąca gdyby na miejscu 3.000.000 Ukraińców było 3.000.000 Polaków...

Tak jak wyżej napisałem myślą pracodawcy i Rząd.
Teraz napiszę jak ja myślę...
3.000.000 Ukraińców w Polsce żyje na zasadzie przetrwania czyli robota, odkładanie, skromne życie i wywóz kasy na wschód.
Tak samo my robiliśmy będąc w UK. Pracowaliśmy tam a budowaliśmy się tu.
Ukraińcowi do zycia potrzeba około 1000zł. Mam tu na myśli mieszkanie (na współę i żarcie). Reszta pensji idzie przez WesternUnion na Ukrainę.
Robi tak 95% Ukraińców.
Policzmy zatem... 3.000.000 Ukraińców x 1000zł miesięcznie = 3 000 000 000zł miesięcznie znika z Polski bezpowrotnie!
W skali tylko jednego roku jest to 36 000 000 000zł.
Ukraińce w polsce rządzą już trzeci rok i myślę że te 100 000 000 000 zł już spokojnie z Polonii odleciało.

Z tego co wiem to na papierach jest około 1.000.000 Ukraińców.
1.000.000 razy ZUS/US = 1 250 000 000zł w miesiącu x 1 rok 15 000 000 000zł x 3 lata = 45 000 000 000zł.

100 000 000 000 które wyleciało minus 45 000 000 000 wpływu i państwo nasze zarobiło 55 000 000 000zł + VAT z potrójnej produkcji.

Ukraińce to platynowe kury znoszące złote jajka. Nikt się ich nie będzie nawet starał pozbyć bo zanim cała Ukraina dorobi się na Polsce i już się u siebie wybuduje minie jeszcze 10-15lat.
Do tego czasu płaca w Polsce będzie na obecnym poziomie i będzie maleć wraz z liczbą nowych Ukraińców dlatego już dziś trzeba myśleć o przesiedleniu o ile ktoś jest jeszcze na siłach.
Nie ma co liczyć na poprawę sytuacji albowiem za 2,3 lata klasycznego Polaka nie będzie stać na moje usługi i ja sam idę z torbami.
Najprawdopodobniej skończył bym wtedy w jakiejś Ukraińskiej stolarni za 10-12zł/h co nie pozwoli mi nawet na utrzymanie zimą domu. Nie zarobię na media i gaz gdyby przyszło mi nie mieć firmy.
A czy będe miał te firmę? Myślę że jeszcze w 2018r tak ale w 2019 jestem już pewnien na 70% że będzie straszna lipa.
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
serworze wytłumaczyłem że potrzebują do tego karty stałego pobytu a ty stwierdziłeś że pewnie im dadzą, ale co to znaczy pewnie nie wytłumaczyłeś
Starałem ci to wytłumaczyć ale cóż , groch o ścianę.
A więc znów.
Rząd będzie musiał im dawac te karty bo inaczej każdy sąd będzie przeciw Polsce.
Ba ja nie jestem fanem ukraińców ale jestem fanem państwa prawa.
A wiec jesli komuś dało sie coś to trzeba tego dotrzymać..
Jak to mówili nasi przodkowie.
Slowo się rzekło kobyłka u płota!
1. Średnia Ukraińska pensja w Warszawie to 2000zł (prawdziwa średnia bo przedział waha się od 1600 do 2300).
Wiesz myślę że o wiele więcej, oni nie pracują 8 godzin dziennie, im się to nie oplaca. Oni pracują codziennie po 10-12 godzin. To raz. Po drugie sam wynajem mieszkania w Warszawie to okolo 2 tys zł.
Ostatnio oglądam mnóstwo fimów ukrainców którzy mieszkają w Polsce.
Dla nich 2 tys zł to pensja nieopłacalna.

26 dni x 11h dziennie = 286 godzin w miesiącu za około 2000zł + od czasu do czasu jakas premia.
2000 / 286 = 6,99zł /h
Wiesz dla ukrainców minimalna stawka to 10 zł, za mniej to mówią mogą pracowac na ukrainie.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Na Ukrainie bezrobocie to 35-40%. Mylisz się sądząc że za 2€/h nie będą pracować. Tu jest gwarancja tej pracy na lata a nie na tydzień.
 
S

serwor

Guest
Wpisz sobie na przykład to na YT .......живем в Польше......, zobaczysz co ukraincy mówią o swojej pracy, zarobkach, o polakach itd.
Niestety trzeba znac chociaż trochę rosyjski bo to ich podstawowy język.

Tu jest gwarancja tej pracy na lata a nie na tydzień.
Ale jeśli mieszkanie w Warszawie to koszt 2 ts zł to jak wyżyć za 1600 zł?

A coraz więcej ukrainców przyjeżdza tutaj na lata tak jak piszesz i z całymi rodzinami.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Mieszkania dla Ukraińców są za 2500 (m2/m3) z tą różnicą że bez limitu "człeka". U moich rodziców na Targówku mieszka w jakimś M3 sąsiadów mieszka 11 chłopa i to już dobre 3lata.
Co na to właściciel mieszkania? Uradowany po pachy. Wpłaca dwie raty w jednym miechu.
2500zł / 11 chłopa = 227zł + 50zł media. Żyją jak pączki w maśle a w drugim mieszkaniu dwie klatki dalej ten sam myk tyle że tam kwiczą ich żonki.
Tydzień temu Ukrainiec godzinę czasu nosił zakupy spozywcze z Audi C4 do chaty. Wszystko z ukraińskimi napisami - mąki, cukry, oleje ...
Auto było zapakowane po sam dach!!! (kombi!!!) ale ja za rok będę robił dokładnie tak samo gdy juz wyląduję gdzieś w EU :D
Już mnie znudziło interesowanie się losem Polski.
 
S

serwor

Guest
_____________________ napisał:
Mieszkania dla Ukraińców są za 2500 (m2/m3) z tą różnicą że bez limitu "człeka". U moich rodziców na Targówku mieszka w jakimś M3 sąsiadów mieszka 11 chłopa i to już dobre 3lata.
Tak ale ty pisales o pracy na lata.
Ci ukraincy nie przyjechali na lata mają pewnie karte na 6 miesiecy. Ja piszę o ykraincach którzy przyjechali na stałe, oni sprzedali wszystko na ukrainie i chcą zostac w europie.
W europie bo to nie znaczy w Polsce. Są w Polsce bo to jedyny kraj w europie gdzie mogą bez problemu mieszkać, ale marzą o zachodniej europie.


_____________________ napisał:
Tydzień temu Ukrainiec godzinę czasu nosił zakupy spozywcze z Audi C4 do chaty. Wszystko z ukraińskimi napisami - mąki, cukry, oleje ...
To jakiś dziwny ukrainiec bo ceny w Polsce i ukrainie są bardzo podobne, nie oplaca się praktycznie przywozic jedzenia z ukrainy tym bardziej że częsiciowowo jest to zabronione.
Ogólnie co do ukraińców, ja nie jestem ich fanem ale nie jestem ich wrogiem. Nie lubię ukrainców z zachodniej ukrainy, oni często mają karte Polaka a są potomkami banderowców z Wołynia.
Ukrainki sa przeważnie bardzo ładne, być może z powodu tego że są wielorasowe, coś jak mulatki.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
niech nas Ukraińcy zalewają skoro serworze się tobie to podoba, ja jestem w opozycji do tego zalewu
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
niech nas Ukraińcy zalewają skoro serworze się tobie to podoba, ja jestem w opozycji do tego zalewu
Herb jak zawsze gryzie w plecy. xD,
Mi się podobają tylko ukrainki.
No i zdumiewasz mnie, ty zawsze bronileś ukrainców i pamiętam jak upierales się [ty Warszawiak od pokoleń] że ukraińcy nie mordowali cywilów w czasie powstania Warszawskiego!
Bardzo mnie to dziwiło ponieważ we wszystkich pamiętnikach, książkach, filmach o powstaniu Warszawskim są duże fragmenty o ukraińskich banderowskich bohaterach.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jak zwykle nie słuchasz innych tylko bazujesz na tym co się tobie wydaje

po pierwsze dawno temu wskazałem, że tylko ja jestem urodzonym warszawiakiem, a moi przodkowie wywodzą się z Krakowa
po drugie nie wskazywałem ze kogoś lubię czy popieram a jedynie przytaczałem fakty, jak je interpretujesz to inna sprawa

generalnie nie mam "rozporkowego" spojrzenia nie świat i jeśli Ukraińcy nas zalewają to nie rozróżniam płci
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Opowiem Wam fajną bajkę. Historia sprzed 1,5 godziny z zakładu pracy mojej żony do którego żarcie własnie wiozłem a że z szefami na "Ty" to se pogadałem.
Właśnie był zlot kumpli od "golfa" co za Platformą Obywatelską murem stoją no i ino ano nie wtrzymałem - musiałem!

Mówię, chłopaki, ano powiedzcie mi ale tak szczerze "łot" serca co Was tak rajcuje w zatrudnianiu Ukraińców?
Chłopaki owe to zestaw kumpli i każdy z nich zatrudnia minimum 30-40osób i wszyscy Ukraińców.

Mówię, chłopaki, przecie hajsu "mata" jak lodu, willa tu, willa tam, S6-stka tu, S-klasa tam, M3 tu, M4 tam ...
Dochody na poziomie od 50 do nawet 100 koła na miecha...
Pytam, co Wam szkodzi dać tym Polakom z tysiaka czy półtora więcej by ta kasa wypracowana jednak w Polsce zostawała?
Czy te 1,5 koła to aż taki wielki problem?

No i tymi pytaniami rozbawiłem "społeczeństwo" tak że ... się prawie popłakali.
Po chwili jednak wbrew wszelakim pozorom weszliśmy na "poziom" baaaardzo szczerej rozmowy.

No bo słuchaj, no bo to nie jest tak jak myślisz a jest dokładnie tak:
Nie problemem jest 1,5 tysiaka dla Polaka!
Nie problemem brak rączek do pracy bo wszyscy doskonale wiemy że rączki były, są i zawsze będą.

Problemem są sami Polacy i ... PIS.
Zacznę może od PISu no bo wiesz - PIS to takie głupie "COŚ" co daje nam możliwość odwdzięczenia się za przegraną PO.
Kapujesz?
Odwdzięczenia się zupełnie legalnie zgodnie z Prawem i Sprawiedliwością.
Zgodnie ze sprawidliwością bo dlaczego mam dawać komuś coś co nie było dane i mi?
Uczciwie prawda? a ... zgodnie z prawem bo Ukraińce są tu chyba legalnie, co?

A jaki udział w tym Polaków, pytam?
No właśnie. Polacy. Ślepota która głosowała ale nie wiedziała za czym i teraz się dowiedzą co wybrali.
Tak długo jak będzie można - Polaków do roboty nie chcemy z małym wyjątkiem bo... nie dam Ukraińcowi 20000zł na zakupy i fury bo... mi nie wróci z zakupów ...
a Twoja żona już tak :)
PIS swoim przeciwnikom zafundował zaj...isty sposób na odwdzięczenie się.
Przecież widzisz co robi Warszawa, prawda? Co trzeci na ulicy to Ukrainiec i każdy z nich ma pracę, a Polak?
A polak będzie ją miał gdy nauczy się poprawnie głosować.

Elektorat PO tak zmęczy naród Ukraińcami że ... przy następnych wyborach będą się już ostro zastanawiać nad tym czy wujo Tusk naprawdę był zły.
Jak sobie tak Polaczki posiedzą 5 latek za 12zł/h lub połowę na bezrobociu to zrozumieją kto ma wygrać kolejne wybory.

Wtedy, tuż przed samymi wyborami wróci w hukiem Tusk trzymając w łapie transparencik w tekstem "Polska dla Polaków, Ukraińcom dziękujemy".
Transparencik otrzyma także poparcie słynnej Andżeli która nagle sobie przypomni że Ukraina jednak zła, że Polacy są bez pracy...

no i ...
kurdę blade... zgadnij kto wybory wygra?
Już na dzien dzisiejszy wszystkie większe miasta o PISie nie chcą już nawet nic słyszeć. A co będzie za dwa lata?
Za 3,4 miechy otwieramy hurt rybek, otwieramy nową chłodnię, będzie nowa produkcja, będziemy potrzebować minimum 50 nowych osób i ...?
Ukraińców czy Polaków będziemy chwytać? Mnie to lotto czy ja płacę pracownikowi 2000, 2500 czy 3500...


---------

No i siadła mi szczena i tyle. Więcej pytań nie miałem.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
może ktoś wreszcie rozliczy PIS za ten zalew Ukraińców ??? ale oni wolą świętować Wyklętych itp. niż zrobić coś dla polskich pracowników
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Najlepsze jest to że jak ONI świętują to im płacą a ja jak świętowałem kiedyś w pracy Wigilię przy dodatkowej sobocie to już sobota była bezpłatna...
 
Do góry