Czy polska to już Ukraina? Panie DUDA! Rozdaj Pan jeszcze z milion wiz!

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
_____________________ napisał:
O co tu chodzi z tym łącznym kosztem pracodawcy?
Ja to czegoś nie rozumiem....

Masz miliony pomysłów na uzdrowienie gospodarki i poprawę losu przeciętnego pracownika, ale nie wiesz czym jest łączny koszt pracodawcy ??? :pokrecony:

_____________________ napisał:
niech zrobią coś kufta w końcu z tą minimalną na rękę! To nie może być 12zł brutto bu pracodawcy normalnie w ujiiaa grają!
Rządowi nic do tego. Państwo może jedynie stworzyć odpowiednie warunki do podnoszenia płacy/siły nabywczej. Skomplikowane przepisy, miliony regulacji i brak stabilności temu nie pomagają.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
serworze jak zwykle mylisz pojęcia

co innego zatrudnienie cudzoziemca a co innego posiadanie karty stałego pobytu, chyba zgodzisz się ze mną że zawsze będzie więcej pracujących cudzoziemców niż tychże cudzoziemców posiadających takie karty, trochę logiki przyjacielu
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
serworze jak zwykle mylisz pojęcia

co innego zatrudnienie cudzoziemca a co innego posiadanie karty stałego pobytu, chyba zgodzisz się ze mną że zawsze będzie więcej pracujących cudzoziemców niż tychże cudzoziemców posiadających takie karty, trochę logiki przyjacielu
No ale ty twierdzisz ze w Polsce jest 142 tysiace ukrainców! A więc cię informuje że w samym Wrocławiu jest ich ponad 100 tys, według ZUS bo tylu jest ubezpieczonych.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Oficjalnie jest może i 140 000 ale nieoficjalnie około miliona (podobno)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
serworze nie twierdziłem że jest 140 tys ale że 140 tys ma kartę stałego pobytu, czy ty wreszcie zrozumiesz różnicę ?????
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
serworze nie twierdziłem że jest 140 tys ale że 140 tys ma kartę stałego pobytu, czy ty wreszcie zrozumiesz różnicę ?????
Ale co mi daje informacja o 140 tys ? Pracuje legalnie około 2 miliony, oni będą w przyszłosci brac Polską emeryturę.
Myslisz że ktos dobrowolnie zrzeknie sie jej. A karte stałego pobytu jesli jeszcze będzie wtedy potrzebna załatwią bez problemu. Związek ukrainców im pomoże nie bój się.
Jesli będą problemy będzie krzyk o rasizmie , ksenofobi prawach czlowieka itd.

https://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/ukraincy-pracujacy-w-polsce-pensja-liczba,118,0,2381430.html

Do końca roku w Polsce legalnie pracować będzie 2 mln Ukraińców. W przyszłym roku liczba ta sięgnie 3 mln. Równocześnie pensje pracowników ze Wschodu rosną szybciej niż przeciętne wynagrodzenie w przedsiębiorstwach.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie dostaną polskiej emerytury bez karty stałego pobytu, mówi to artykuł w prasie który sam przytoczyłeś, czytaj dokładnie to co sam cytujesz
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
nie dostaną polskiej emerytury bez karty stałego pobytu, mówi to artykuł w prasie który sam przytoczyłeś, czytaj dokładnie to co sam cytujesz
Za kilkanascie lat nie wiadomo czy będzie w ogóle cos takiego jak karta pobytu.
A nawet jak będzie to juz ci pisalem bez problemu ją dostaną z prostej przyczyny bo mają do tego prawo jako emeryci którym należy sie Polska emerytura.
Wygrają w każdym sądzie Polskim i międzynarodowym.
Do tego Związek ukrainców w Polsce będzie im pomagał.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Polskę Ukraińcom już dawno oddali więc gadki na podobne tematy sensu już nie mają. Trzeba po prostu robić tak jak inni robią czyli gdy rusze na wiosnę z budowlanką to szukać jeleni za 10żł/h i udawać że nic się nie dzieje.
Nie wyskakiwac przed szeregi bo to nic nie da i tyle. Ludziom jest w tymkraju zajefajnie i o nic nie wyją więc po co się ujadać? Angole potrafili wyjść na ulice i płakac że Polacy za 4GBP/h zapitalają...
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Narzekają, że Polacy zapitalają za 4 funty? Nie sądzę.
Pogadaj z tymi Anglikami, którym Polacy dom wyremontowali za ułamek kwoty jaką wzięłaby firma angielska.
​Mam kuzyna, który robi dachy, mieszka w Makowie Podchalańskim, jeżdzą na robotę do Austrii.
Normalnie dekarze biorą tam za zrobienie dachu 15 000 Euro, oni robią za 10 000 we 4 w ciągu tygodnia dach stoi od A do Z.
Fajny zarobek 2500 euro za tydzień ciężkiej bo ciężkiej pracy. Chętnych im do roboty brakuje, nie wyrabiają z terminami.
A Ty mi tu piszesz o pracy za 10zł/h...no jak się przez 25-30 lat swojego życia nauczyło tylko zmywać naczynia to czego wymagać?
​Za co on ma więcej brać? Za umycie szklanki ma brać więcej niż kosztuje nowa...tylko dlatego, że "on musi mieć godną pracę"?
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Buhahahah. Dobry jesteś. Robią dachy za 10000€. Człowieku, 10000€ to w Polsce się bierze. To ile w takim razie za ściany? 10000€? A za wykończeniówkę też 10000€? I co wtedy? Kupujesz dom w Austrii za 30000€?
Buahahahahah! Sorry Daniel ale albo Ty wciskasz kity albo Tobie wciskają. Akurat tak się składa że dośc sporo wiem o kosztach budownictwa w Austrii. Dach za 10000€? Tak, ale na psiej budzie.
Mówisz europa sobie chwali Polskę? Taaak?? Chyba nigdy w Europie nie byłeś bo opinię mamy baaardzo ciulową. Polak to pijak. Polak to złodziej. Polak to kombinator. Polak to pseudo fachowiec.
Prawda jest taka że ludzie boją się. Boją się bo polak robi pseudo robotę lipę na pałę, zwija kasę i żagle i tylko go widzieli. Już nie chcę nawet widzieć tych dachów pod 10000€.
 
S

serwor

Guest
danielr9 napisał:
To jeśli pracujesz jako pracownik to co narzekasz na zarobki?
Bo zawsze nogą być większe ale ja akurat specjalnie nie narzekam, w moim zawodzie bez nadgodzin mam netto cos ponad sredni zarobki brutto w Polsce.
Ale ja nie pracuje u Janusza Biznesu ale w firmie która zatrudnia coś z 20 tys pracownikow.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wróćmy do naszych sąsiadów Ukraińców
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
_____________________ napisał:
Buhahahah. Dobry jesteś. Robią dachy za 10000€. Człowieku, 10000€ to w Polsce się bierze. To ile w takim razie za ściany? 10000€? A za wykończeniówkę też 10000€? I co wtedy? Kupujesz dom w Austrii za 30000€?
Buahahahahah! Sorry Daniel ale albo Ty wciskasz kity albo Tobie wciskają. Akurat tak się składa że dośc sporo wiem o kosztach budownictwa w Austrii. Dach za 10000€? Tak, ale na psiej budzie.
Mówisz europa sobie chwali Polskę? Taaak?? Chyba nigdy w Europie nie byłeś bo opinię mamy baaardzo ciulową. Polak to pijak. Polak to złodziej. Polak to kombinator. Polak to pseudo fachowiec.
Prawda jest taka że ludzie boją się. Boją się bo polak robi pseudo robotę lipę na pałę, zwija kasę i żagle i tylko go widzieli. Już nie chcę nawet widzieć tych dachów pod 10000€.
Ja piszę o robociznie a nie o kosztach dachu.
W Polsce za dach płacisz 15-20 tys PLN. Ceny z Krakowa.
W Austrii płacisz ok 40-60 tys.
Piszemy o pracy dekarzy nie o materiale.

Polacy mają bardzo dobra opinie. Polskie firmy wykonujące usługi za granicą są bardzo chwalone. Mówisz o pijakach...wiesz ze w Niemczech w zakładach pracy są automaty z piwem? To są dopiero pijaki.
Codziennie browar.
Twoje mityczne 10zl za godzinę nie istnieje. Jak ktoś ma chęci do pracy i trochę rozumu to zarabia bardzo dobrze.
Zamów sobie hydraulika żeby Ci zrobił instalacje w domu. Zobaczysz te Twoje 10zl...ale za 5 minut a nie godzinę.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
I nadal nie kumasz... ehhh
Czy ja tu mówię o usługodawcach na swoim regonie...
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Wracając do tematu w tej sytuacji kadrowej to Ukraińcy są w Polsce potrzebni.
Brakuje rąk do pracy i trzeba tą lukę zasypać bo inaczej firmy mogą nierealizować zobowiązań kontraktowych co grozi bankructwem.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to oczywiste, tak jak Anglicy czy Niemcy którzy szukają Polaków do pracy,
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
to oczywiste, tak jak Anglicy czy Niemcy którzy szukają Polaków do pracy,
No i dlatego ci Anglicy zaglosowali za Brexitem, bo było za mało pracowników z innych krajow?! Twój sposób myślenie jest dziwny.
Anglicy już nie mogli wytrzymać z tym że obcy zabierają im miejsca pracy, mieli dość tego i dlatego zaglosowali za wyjscie z UE.
Niemcy jakby mogli też pewnie by to zrobili ale nie mogą, cały czas są okupowani przez USA.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Zagłosowali za wyjściem a i tak tych miejsc pracy nie dostaną.
Czyj sposób rozumowania jest dziwny?
Raczej Twój.
Myślisz że jeśli firma ma kontrakty na dostawę wyrobów do sieci sklepów i opłaca się to tylko dzięki taniej sile roboczej to zacznie dopłacać do interesu bo Anglicy chcą za więcej pracować?
Nie.
Albo kupią linie automatyczna.
Albo zleca produkcję Polakom.

To co Ty piszesz to są istne żarty.
Wogole pojęcia nie masz o czym piszesz.
Zachowujesz się jak Kononowicz.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ręce do pracy są ale wyjechały do UK, DE, AT, NL i innych. W Polsce ceny za spożywkę, chemię, anjem chaty, paliwo, gaz, prąd, woda są na poziomie ot by Francji czy Holandii.
problemem w Polsce jest to że tam zarabia się 8,9,10€/h a tu 3,4€/h a ceny te same.

To dla kogo jest ta Polska i praca w Polsce jeśli pracując na nic nie masz? Zresztą, cała ta paplanina i tak sensu nie ma bo i tak nic się nie zmieni jeśli sami za siebie się nie weźmiemy.
Ja już zapisany. W maju egzaminy a od października buda. Cztery lata i magisterka czyli za 4,5 roku własny gabinet stomatologiczny + żniwa. Teraz trzeba zadbac jedynie o język angielski i o budowę by móc przez te 4 lata
jakoś żyć. I wiecie co? Myślałem że będę najstarszym słuchaczem. Myliłem się. Jest aż 30 osób pow. 45 roku życia na medyku. Szok! Ale taka jest prawda! Lepiej odbebnić 4 lata i rwać zęby po 150zł za sztukę jak kłaść papę
za 40zł/h.
 
Do góry