Czy polska to już Ukraina? Panie DUDA! Rozdaj Pan jeszcze z milion wiz!

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Gdzie nie zerkniesz to Ukrainiec. I w sklepach, i w firmach i kur... nawet za kierownicą autobusu miejskiego.
Jeszcze ze dwa lata i gdy otworzę KLOPA to wyskoczy Ukrainiec.
Dosyć mam! Wspaniały sposób na dorobienie cwaniaczków biznesmeników i na ukatrupienie Polskiej gospodarki!

Panie Duda! Panie Kaczyński! Za mało! Za mało w Polsce jest Ukraińców!
Dajcie im jeszcze z pół bańki wiz!!!! Będą rąćzki do roboty bo przecież nie ma!

Rączki do roboty to są ale za pensje za które da się żyć!
Mam propozycję dla PrezydentaPolski oraz jego ekipy!!!!!

Dam Panom i Paniom to ... co dają cwaniacy w Warszawce, dodam nakaz pracy w takim samym schemacie i ...
zobaczymy komu będzie wesoło i jak długo wytrzymacie!!
O czym mowa??

Moja żona dostała w pracy ultimatum i ofertę roku!
Propozycja to 3000zł na rękę + identycznych schemat pracy jak UKRAIŃSKI!
W zakładzie żony jest już aż 17 Ukrainek + 11 Polaków!
Propozycja to ultimatum! Ma tydzień na przemyślenia! Dotychczas wychodziła z pensyją rzędu 4500-6500 w zależności od ilości h ale nie więcej
jak 270h w miesiącu co dawało średnią na oziomie 24zł na rękę!!

A jak pracują Ukraińce??
Ano ino pracują od godz. 6:00-6:30 do godz. 18:30-19:00 dzień w dzień co daje średni wynik 12,5h na dobę!
lub zmiana nocna od godz. 18:30-19 do oporu czyli wychodzą o 7:30-8 rano co daje im średnią około 8,50-9,00 zł na rękę!!!!
Przy 24 dniach roboczych (gastronomia) wychodzi jak łatwo policzyć:
12,5 x 24 = 300 godzin!!!

I teraz propozycję roku czyli 3000zł dzielimy na 300h i dostajemy 10zł na rączkę na stanowisku starszego kucharza w firmie w której tylko
w grudniu 2017 przemiał liczył ponad 170.000zł zysku netto!!!!!

Zapraszam Pana Prezydenta i ekipę odpowiedzialną za łatanie wolnych stołków Ukraińcami na miesiąc - bu posiedzieli na tych stołkach!

Jak długo to będzie jeszcze trwało??
Ile lat jeszcze będziemy udawać że w POLSCE nie ma rąk do pracy???
Jak długo cwaniactwo biznesowe będzie się dorabiać na robolach ze wschodu i niszczyć Polski rynek??
Powiedzcie POLAKOM wprost: pakujecie się i emigrujcie!
Ani Czesi, ani Słowacy, ano Słoweńcy czy też Litwini neinabrali na swój rynek tak olbrzymiej ilości imigrantów zarobkowych!
Ich jest już więcej w polsce jak nas w Anglii bo kur...a!! połowa siedzi bez wiz!
Na 17 zatrudnionych na nockę Ukrainek tylko 6 ma wizy! Reszta siedzi bez papierów a przyjechali sobie przez Białoruś i Litwę by nie zostawić
na granicy Polsko-Ukraińskiej śladu! I co Wy na to??

Moje motto na najbliższe 1,5 roku = jeśli nie pozbędziecie się tej plagi Ukraińców = głosuję na PO!!!! Macie to jak w banku!
Wróci Tusk, przywróci burdel, złodziejstwo to się pokombinuje na fakturkach i wyjdzie na swoje bo przecież wtedy CBA już nie będzie...!
Ukraińców też już nie będzie bo wtedy weźmie się swoich za 16zł/h bez umowy ... i wyjdzie cacy!

DOSYĆ!!!!! DOSYĆ!!!!!!!!!!!!!

Dosyć pracy za 2,50€ / h i cen z zachodu!!
Za mieszkanie chcecie średnio 180-230tys.zł co daje ratę na kwotę od 1500 do 2000zł na miesiąc!
Za metr wody chcecie już 13zł! Za metr ciepłej prawie 19zł.
Prąd najdroższy w Europie!
Żarcie w sklepach często droższe jak u Niemców!
Paliwa, akcyzy = kosmos!!
Byle jaka usługa kosztuje krocie! Zwykły rozrząd w aucie i 2000zł nie ma!
Kupno własnego domu to sen na całe życie no bo skąd nar--chać 4500zł na ratę!
Czynsze w S.M. na poziomie 600-800zł!
Emeryturki i renciny (średnie) od 800 do 1200zł!!!

DOSYĆ!!!
I jeszcze teraz pół Polski to Ukraina! Gdzie nie zerkniesz to 10-12zł / h!!!!!!!!!!!!

Tak jak powiedziałem! Ogarniecie to ... będzie ok!
Jeśli nie to zawijam interes na Słowację lub do Czech i dożywotnio głosuję na P.O.
Oni przynajmniej nie udawali że wszystko w pupach mieli!
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
serworze jak możesz ? przecież to wróg, nieważne czy facet, kobieta, dziecko czy dziadek


ale potwierdzam temat, i co ciekawe mnóstwo Ukraińców pracuje w małych polskich firmach czyli to my Polacy sobie sami to robimy
ale bez Ukraińców to premier Morawiecki by sobie nie mógł robić swoich cudownych slajdów
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
To może wymieńmy fonie w telewizji, co? Po ciuuja nam język Polski? Zróbmy Ukraiński! Ja tam nie ma nic przeciwko ludziom, broń Boże! Może ich przyjechać nawet i trzy miliony lecz niech zrobią coś kufta w końcu z tą
minimalną na rękę! To nie może być 12zł brutto bu pracodawcy normalnie w ujiiaa grają! Są na prawie i koniec. Śmieją się ludziom prosto w ślipia. Mam taka sąsiadke co także w garach dorabia. Babka ze łzami w oczach do roboty chodzi.
Jak nie było Ukrainek to zarabiała średnio 1900-2400. Są Ukrainki to babka z godzin ledwie wyciąga 1500. No naprawdę tak jest! Bierze się ludzi na cięższą robotę + szczyt a jak już sie ogarnie to zostawiają tańszych Ukraińców...
a Pani podziekujemy bo nie już co robić. I tak jest wszędzie. Miałem właśnie propozycję polakierować autko ale najpierw wspawać ćwiarę lewy tył. Myślicie że za całośc chciał płacić?! Nigdy!!!! Przyjdź, wspawaj i wyjdź. Ukrainiec poszpachluje, w podkład da, zeszlifuje a Ty przyjdziesz psikniesz bazą i bezbarwnym (bo on nie ma ręki). Na koniec Ukrainiec strzeli polerkę. Propozycja była 150 za element osobno za spaw + lakier czyli chciał mi wcisnąc 300. Usłyszał uuuiów i tyle.
 

Pagrypsna

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2018
Posty
33
Punkty reakcji
0
Identyczne argumenty stosują Niemcy i Anglicy przeciwko Polakom. Myślisz że Polacy nie pracują poniżej minimalnej? A kto na ZUS nam zarobi?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a to ciekawe spostrzeżenie, my narzekamy na Ukraińców a Anglicy na Polaków
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Płace powinien dyktowac rynek pracy a nie Prezydent czy Premier.
Mam pytanie na jakim stanowisku pracuje Twoja żona i ile wynosi jej etatowy (160h w miesiącu) zarobek?
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
serworze jak możesz ? przecież to wróg, nieważne czy facet, kobieta, dziecko czy dziadek
Napisales to tak trochę po banderowsku.
Nie wstyd ci, taki jestes europejski, swiatowy a tutaj zdanie jakby z podrecznika ukrainskiego, >>> Mały Banderowiec>>>>
To tak nie po Polsku.



Herbatniczek napisał:
ale potwierdzam temat, i co ciekawe mnóstwo Ukraińców pracuje w małych polskich firmach czyli to my Polacy sobie sami to robimy
No to nie wiem, niedawno podawałes jakies liczby które miały swiadczyc ze nie ma u nas dużo ukrainców, teraz potwierdzasz że jest ich mnóstwo.
To jak, jestes przeciw ale za?

Herbatniczek napisał:
a to ciekawe spostrzeżenie, my narzekamy na Ukraińców a Anglicy na Polaków
Tylko jest taka różnica że my w II wojnie swiatowej bronilismy Anglikow a ukraińcy nas mordowali.
I na dodatek nam Anglicy nie robią łaski. Jestesmy w UE i mamy prawo pracowac tam gdzie chcemy, z wzajemnoscią.
A ukraincy pchają się do Polski a ich rząd do tej pory nie zniósł embargo na żywność z Polski.

Wygląda że my do nich z chlebem a oni z widłami...... jak zawsze.
Pagrypsna napisał:
Identyczne argumenty stosują Niemcy i Anglicy przeciwko Polakom. Myślisz że Polacy nie pracują poniżej minimalnej? A kto na ZUS nam zarobi?
Tylko że ukraincy nam ten ZUS wkrótce rozwalą.
Oni po przepracowaniu 1 miesiąca w Polsce będą mieli Polską emeryturę, wtedy już ZUS musi upasc bo nikt na nich nie da rady zarobic.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 419
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
serwor napisał:
Jeszcze ze dwa lata i gdy otworzę KLOPA to wyskoczy Ukrainiec.
Ja bym wolał ukrainkę, sa przeważnie całkiem ładne.
Większość z nich zrażona HIV i Rzeżączką .
Przypadku ten drugiej choroby wynika też z brudu i braku higieny.
Powodów sanitarnych nie powinni przekraczać graniczy.
Każda osoba powinna przechodzić badania na HIV.
Automatyczny i dożywotni zakaz przekraczania graniczy.
Trzeba wprowadzić obowiązek by Polskie firmy lub działające na terenie Polski
muszą zatrudniać Polskich obywateli a później obcych.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
danielr9 napisał:
Mam pytanie na jakim stanowisku pracuje Twoja żona i ile wynosi jej etatowy (160h w miesiącu) zarobek?
Szefowa kuchni + starszy kucharz w jednym.
Za 160h powinna w/g stawki dostać 2720zł do ręki.

W/g kalkulatora stąd:https://wynagrodzenia.pl/kalkulator-wynagrodzen/wynik
2 720,00 PLN netto = 3 807,90 PLN brutto = 4 593,28 PLN łączny koszt pracodawcy. O co tu chodzi z tym łącznym kosztem pracodawcy?

pan k napisał:
Jeszcze ze dwa lata i gdy otworzę KLOPA to wyskoczy Ukrainiec.
Ja bym wolał ukrainkę, sa przeważnie całkiem ładne.
Większość z nich zrażona HIV i Rzeżączką .
Przypadku ten drugiej choroby wynika też z brudu i braku higieny.
Powodów sanitarnych nie powinni przekraczać graniczy.
Każda osoba powinna przechodzić badania na HIV.
Automatyczny i dożywotni zakaz przekraczania graniczy.
Trzeba wprowadzić obowiązek by Polskie firmy lub działające na terenie Polski
muszą zatrudniać Polskich obywateli a później obcych.
Prócz tego gdy cos gotują to nigdy nie myją. Przyjechało mięso na pasztet. W pojemnikach plastikowych zawinięte streczem. Odpakowały i siuu do młynka 50kg. Bez mycia! A jak to yeppałooo!!!
A później kupujecie na rynkach pasztety domowej roboty. Tym z W-wy odradzam zakupy na bazarku przy rogu Grójeckiej i Bitwy. Już wolał bym szczurów nałapać.
(PS. mój następny temat na forum będzie pt.: "Cateringi Warszawskie - naga prawda!") :D

Wracając jednak do tematu to za owe 2700 szefowanie opłacalne nie jest. Gdyby nie wcześniejsze nadgodziny to sama by stamtąd poszła bo FRAZA typu "tam gdzie Ukraińce tam się nie płaci" naprawdę jest prawdziwa i ma znaczenie.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Pracodawca płaci w tym kraju podwójny ZUS dlatego jest taki koszt.
w skrócie on płaci 4500, Twoja żona ma 2700 a od tego jeszcze płaci VAT i inne podatki wydając pensje i zostaje jej ok 2000.
Więc jak sam widzisz to koszty pracy są zbyt wysokie do zarobków a nie zarobki niskie.
Twoja żona musi swoją pracą dać dochód min 4500 żeby właściciel nie dopłacał do jej pracy. Tak duża jest siła tarcia pieniądza.
Ja osobiście uważam że zarabia dobrze patrząc na wycenę rynku. Więcej niż lekarz rezydent.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Daniel, wiesz co? Objasnij mi to bardziej łopatologicznie. Jak to dwa razy zus? A od kiedy tak jest? Gdzie/na co/po co/ ta podwojona stawka idzie?
Znaczy to że emeryturka będzie razy dwa? czy jak?
PS. Zarabia dobrze? Ja tu przytoczyłem przykład z kalkulatora a ten w realu oznacza umowy = zero!
Zachciała umowy bo ta była schowana pod biurkiem i od wielu miechów nie zgłoszona i jej powiedział że teraz to max.3000 do łapy i ilość godzin tak jak "ruskie".
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Od kiedy...od dawna.
Zrobiono to celowo żeby pracownik nie widział jak się go okrada. Ale złodziejem jest tutaj państwo dlatego masz 500+ i inne.
80% ludzi w tym kraju myśli że jego pensja brutto to jest tyle ile kosztuje on pracodawcę a to nieprawda. Pracodawca płaci dodatkowo jako tzw. ZUS pracodawcy czyli pozostała część składki za pracownika.
Emerytury będzie tle samo itd.
Chodzi tylko o zabieg socjologiczny. Ciemny lud musi to kupić.
A tam na wiejskiej?
Ośmiorniczki, limuzyny, pałace, przywileje. A Ty? Rób i się martw czy Ci starczy do 1.
Ale jak chcą wygrać wybory to co...
Ooo mamy. 500zl damy i zamkną mordy.
 
S

serwor

Guest
danielr9 napisał:
Zrobiono to celowo żeby pracownik nie widział jak się go okrada. Ale złodziejem jest tutaj państwo dlatego masz 500+ i inne.
Piszesz glupoty masz informacje jak zawsze z jakis filmikow na YT robionych przez 15 letnich zwolenników JKM.
Jakoś podatki w Polsce są niższe niż w większosci panstw UE.
A tam pomimo tego pracodawca jest w stanie zaplacic ludziom 4 razy tyle co polski pracodawca nieudacznik.
Nieudacznik albo złodziej.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Z Tobą się rozmawia tak jak z 5 latkiem więc o czym mamy rozmawiać?
Możemy pogadać o tym co było wczoraj we wieczorynce o niczym innym.
Znasz się tak na gospodarce jak krowa na kosmosie.
Sam otwórz firmę i zapłac ludziom 4 razy tyle, zobaczymy ile to pociągnie zanim zrobisz sobie pętle na szyi żeby rodzina spłacać długów nie musiała.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Ty w stolicy mieszkasz, przejedź się do Wrocka to zobaczysz :) Ja na budowach częściej słyszę Ukraiński od Polskiego, dziś jak komuś tam powiedziałem od niechcenia, dlaczego maszyna działa tak, jak działa, to się zdziwiłem, że po polsku zrozumiał. Akurat się trafił rodak. :) W zasadzie Polacy to głównie w białych kaskach chodzą, reszta już amerykańce.
 
S

serwor

Guest
danielr9 napisał:
Sam otwórz firmę i zapłac ludziom 4 razy tyle, zobaczymy ile to pociągnie zanim zrobisz sobie pętle na szyi żeby rodzina spłacać długów nie musiała.
Nie ma przymusu aby zakladac firmę, nie potrafisz, nie masz na to pieniedzy to pracujesz jako pracownik.
Nie każdy musi być pracodawcą.
Ale jak masz firmę to twoim pisim obowiązkiem jest placic, a nie szukac niewolnikow.



glowonog napisał:
Ty w stolicy mieszkasz, przejedź się do Wrocka to zobaczysz
We Wrocławiu mieszka ponad 100.000 ukrainców, prawie 20% mieszkanców.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
To jeśli pracujesz jako pracownik to co narzekasz na zarobki?
Sorry ale do tego żeby zamiast u kogoś pracować to np samemu wykonywać usługi typu hydraulika, elektryka, budownictwo i inne nie musisz praktycznie nic inwestować.
Więc to jest tylko Twoje gadanie jak zwykle niczym nie poparte.
Otwórz Kebaba i zapłac kucharzom po 10 000 zobaczymy ile pociągniesz na rynku.
 
S

serwor

Guest
TomaszTomasz napisał:
Wracam z pracy, idę do kuchni, a tam barszcz ukraiński na obiad!
No tio swietnie zjedz go i będziesz niedlugo mial go w d....


danielr9 napisał:
Otwórz Kebaba i zapłac kucharzom po 10 000 zobaczymy ile pociągniesz na rynku.
Jak nie masz pieniedzy to do miotły a nie otwieraj Kebab.
 
Do góry