Czy Pan Schetyna jest nienormalny czy tylko tak mi się zdaje?

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
To nie jest stwierdzenie. To jest pytanie.
Proszę forumowych speców od polityki o jakieś objaśnienia...
Temat wiodący jak w tytule czyli "Czy Pan Schetyna jest normalny..."

W dniu dzisiejszym w wiadomościach usłyszałem że Pan Schetyna ma czelnośc pchać się na stołek Premiera stąd wniosek o wotum nieufności.
Wiecie czego nie kapuję?

1. afera z Amber Gold
2. afera podsłuchowa
3. afera reprywatyzacyjna
4. afera z LOT
5. afery w SKOKach
6. afera VATowska
7. afera hazardowa
8. afera stoczniowa
9. afera NIK
10. afera teleinformatyczna
11. afera paliwowa
12. aferka OFE

Jak o czymś zapomniałem to bardzo proszę ... dopiszcie! Z tego co wiem to lista zawiera 115 pozycji (afery z czasów koalicji PO-PSL).
I teraz pytanie dnia:
Jakim człowiekiem trzeba być by mieć aż taki tupet jak ma Pan Schetyna. Jakim? Normalnym?

Ja, dzięki tym kilku punkcikom wyżej gdybył bym Panem Schetyną spalił bym sie ze wstydu i zakopał 5m pod ziemią i nigdy stamtąd nie wyłaził a ten chłop... pcha sie jeszcze ku władzy.
O co tu chodzi?
Czy ten człowiek naprawdę myśli że Polacy to idioci i pozwolą raz jeszcze na powtórke z historii?
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
_____________________ napisał:
Jakim człowiekiem trzeba być by mieć aż taki tupet jak ma Pan Schetyna. Jakim? Normalnym? Ja, dzięki tym kilku punkcikom wyżej gdybył bym Panem Schetyną spalił bym sie ze wstydu i zakopał 5m pod ziemią i nigdy stamtąd nie wyłaził a ten chłop... pcha sie jeszcze ku władzy.
To znaczy że Autor nigdy kariery w polityce nie zrobi ponieważ tu uczciwość jest gdzieś na marginesie i zawsze trzeba być gotowym
do wiarygodnego wykręcenia się od wcześniejszych wypowiedzi opinii czy obietnic. W tym przypadku Schetyna jest najlepszym przykładem na to że Platforma była w moim przekonaniu "partią wodzowską" a wódz Platformy był tylko jeden. To jest najlepszy przykład
jak nisko ta partia upadła skoro kieruje nią człowiek bez wyrazu bez charyzmy bez zdolności przekonania do swoich poglądów.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Wiesz co w tym wszystkim jest naj naj naj gorsze? Mi normalnie słów zabrakło.
Przywódca mafii pcha się na stołek premiera?
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
_____________________ napisał:
Czy ten człowiek naprawdę myśli że Polacy to idioci i pozwolą raz jeszcze na powtórke z historii?
Platforma dysponuje około dwudziestoprocentowym betonem w elektoracie. Tego jak na razie nawet atom nie ruszy. Jest to oczywiście rezultat wojenki POPiS-owskiej. Jeśli rozmawiałeś kiedyś z przeciętnym wyborcą PO, to jego argumentacja sprowadza się do takich motywacji: "rządy PO nie były szczytem marzeń, ale to co robi PiS przechodzi wszelkie pojęcie", na pytanie jak się owa "robota" PiS-u przejawia, pada standardowa odpowiedz: "niszczy demokrację". Zaś definicja "demokracji" zależy od każdego wyborcy z osobna. Tym, którzy mają problem i nie potrafią jej zdefiniować, to z pomocą przybywają media, które myślą za obywatela. Do tego dochodzi niezdrowy snobizm, ponieważ PO uchodzi w tych kręgach za symbol "postępu" a PiS za symbol "ciemnogrodu". Chcesz być "nowoczesny", głosujesz na PO, jesteś konserwą - na PiS. Prosty podział. A nawet prostacki. Stąd ta tolerancja dla wszystkich skandali, afer, mafii, drenażu finansów publicznych i innych. Podział oparty nie o zdrowy rozsądek a o emocje.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
moralność czy wyrzuty sumienia to balast dla polityka, to nie kółko różańcowe
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
A ten cały aktualny elektorat PO o którym wspomina Bianka to kto to? Tylu mamy złodzieji w polsce?
Sorry za szczere słowa no ale czytając w/w punkciki i analizując sprawę to później tylko złodziej albo idiota będzie przyklaskiwał złodziejowi.
Naprawdę mam wierzyć w to że aktualni pobratyńcy PO to sami złodzieje i przekręty i jest im ostro nie na rękę to co się aktualnie dzieje?
No tak, za czasów PO mozna było błagać na kolanach o umowę w pracy a teraz błagają byś ją podpisał... a z rynku portali ogłoszeniowych w ostatnim roku zniknęło 80% firm krzaków.
Jeszcze 3,4 lata temu na olx, gumtree i podobnych był horror. Co drugi to krzak robiący ludzi w ciula a teraz proszę, nipy, regony, wpisy w ceidg się znalazły.
Komu ta dobra poprawność nie pasuje? Kim jest te 20% zwolenników PO?
Mi się wydaje że PO ma znacznie mniejsze poparcie. Ja widziałem jak TVN robi te obliczenia. Postawili kilka osób w mieście i pytali losowo 100 przechodzących ludków. Dlaczego oni stali tylko w Warszawie?
W mieście odwiecznych wałów i przekrętów?
Poczekamy do wyborów to zobaczymy jak PO się trzyma. Mi się wydaje że jak wyjdą ponad 10% to będzie cud.
Przecież gdyby PO obaliło PIS i dorwało się do władzy to Tusk zostanie prezydentem. PO nie spodziewało się przegranej więc sprzątanie po przekrętach pewnie zaplanowali sobie na następna kadencję Bronka a tu zonk.
Byli na 100% przekonani że wygraja wybory więc nie zajmowali się skutecznym 100% towym sprzątaniem.
Co by było gdyby jednak wygrali?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
starasz się pojąć w sposób merytoryczny a to nie tedy droga

partie rządzą się emocjami a nie meritum, jest jedna partia która wrzeszczy że PIS odgania nas od Europy i kupa ludzi łyka to beznamiętnie, dla tych ludzi izolacjonizm jest gorszy niż wszystko inne. I stąd jest to poparcie dla PO

z drugiej strony mamy PIS, gdzie są hasełka o wstaniu z kolan itp. I inni ludzie też to łykają bez zastanowienia

polityka to nie konkurs wiedzy a konkurs kto głośniej coś krzyknie ciekawego i hałaśliwego, czyste emocje
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ale wiesz że coraz więcej ludzi zaczyna naprawdę śledzić wydarzenia i na logike to wszystko przekładać?
Wydaje mi się że polacy idą w dobrą stronę ale trochę za wolno.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
pożyjemy zobaczymy, dwa lata temu też były obietnice że Macierewicz nie będzie ministrem a po wyborach był , i jakoś to elektoratowi nie przeszkadza
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
O Macierewiczu to się nie wypowiadam. Nie znam się. O monie wiem tylko tyle że USA od lat polskę dyma i zwodzi. No wiesz, te mityczne tarcze i cała ta reszta.
Jedyne co USA nam dało to hurtową sprzedaż PIZZY
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a przecież wiesz że dla obecnej ekipy USA to wielki sojusznik, i masz rację że się zdziwią jak USA ich wydyma jak zwykle
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Amerykanie sie skończą. To tylko kwestia czasu. Putin zrobił z Ukraina co chciał - Ameryka palcem ni eruszyła. teraz ten świr z Korei kombinuje i myslisz że jak by dał popalić Południowcom to Ameryka choc by pier...ie?
Nigdy! Ameryka to ściema. Ich wałkowanie świata polega przede wszystkim na tym by odsprzedać dobre F16 w dobrej cenie.
 
S

serwor

Guest
_____________________ napisał:
Amerykanie sie skończą. To tylko kwestia czasu. Putin zrobił z Ukraina co chciał - Ameryka palcem ni eruszyła. teraz ten świr z Korei kombinuje i myslisz że jak by dał popalić Południowcom to Ameryka choc by pier...ie?
Nigdy! Ameryka to ściema. Ich wałkowanie świata polega przede wszystkim na tym by odsprzedać dobre F16 w dobrej cenie.
Jak to ameryka palcem nie ruszyła? Na Ukrainie rządzi ambasador USA a nie ukraincy.To USA wydały jak podała rzecznik bialego domu 5 miliardów dolarów na wprowadzenie ..... demokracji.... na ukrainie. Bez USA rząd bantustanu ukraina nic nie znaczy.

Herbatniczek napisał:
a przecież wiesz że dla obecnej ekipy USA to wielki sojusznik, i masz rację że się zdziwią jak USA ich wydyma jak zwykle
USA to imperium w upadku, za 20-30 lat jak obecne lotniskowce trzeba będzie zezłomować stanie się mocarstwem regionalnym.
A co do Korei Północnej to te państwo nikomu nie zagraża, broń jądrowa jest im potrzebna do odstraszania aby ktoś im na siłę nie wprowadził demokracji tak jak wprowadzano w Afganistanie, Iraku, Libii, Wietnamie, Ukrainie a ostatnio próbowano wprowadzac w Syrii.

Postawiliśmy na starego chorego konia, który najlepsze dni ma już dawno za sobą.
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
Herbatniczek napisał:
a przecież wiesz że dla obecnej ekipy USA to wielki sojusznik, i masz rację że się zdziwią jak USA ich wydyma jak zwykle
Upchanie sprzętu to jedno, ale również kwestie polityczne w tych relacjach są jak łaska pańska, która na pstrym koniu jeździ. Dziś wektory amerykańskie są nastawione na Europę Środkową ze względu na interesy jak i sprawy strategiczne. Ale dobrze wiemy jak to wszystko wyglądało 10 lat temu, gdzie Amerykanie dogadywali się z Niemcami oddając im pole w tej części Europy (czego efektem było posadzenie na "polskim tronie" Tuska i partii proniemieckiej PO, nikt wtedy tam nie płakał za wysadzonym w powietrze rządem PiS-u) i z Rosjanami (czego efektem był słynny Reset w stosunkach rosyjsko-amerykańskich, symboliczne wciskanie czerwonego guzika przez duet Ławrow - H. Clinton oraz próba "europeizacji" Rosji przez Tuska i Sikorskiego).
Niemcom nie trzeba było dwa razy mówić, że ocieplamy stosunki z Rosją. Zrobili to w podskokach. Wtedy partia proamerykańska jaką jest PiS nie była Amerykanom do niczego potrzebna, była nawet balastem. Lech Kaczyński jeździł do Gruzji, na przemówieniach mówił, że Rosji nie można ufać, że nie można lekceważyć jej imperialnych aspiracji, itd, cała retoryka PiS-u była i jest antyrosyjska. Wtedy to nie pasowało USA do koncepcji i nawet palcem nie kiwnęli ws. katastrofy smoleńskiej. Katastrofy, w której zginął prezydent dużego państwa NATO.
Jeśli w Waszyngtonie znowu się coś zmieni, to opcje proamerykańskie w Polsce ponownie zostaną sprzedane. Taki jest efekt służalczej mentalności polskich elit politycznych, czy to proamerykańskich, proniemieckich czy prorosyjskich. Takie siły zawsze będą pionkiem.
 
S

serwor

Guest
Bianka napisał:
Wtedy to nie pasowało USA do koncepcji i nawet palcem nie kiwnęli ws. katastrofy smoleńskiej. Katastrofy, w której zginął prezydent dużego państwa NATO.
No a co mieli w tej sprawie zrobić? Udowodnic że to zamach, jak? Prezydent Kaczynski juz raz zmuszał pilota w Gruzji do lądowania w złych warunkach.
Pilot ze Smolenska był wtedy II pilotem, zapamiętał to i zapamiętał że wtedy dowódca pilot z Gruzji został zgnojony i zmuszony do odejscia z wojska.
Nie miał wyjscia musiał wylądować albo odejść z wojska, zaryzykował lądowanie i .......



Bianka napisał:
Dziś wektory amerykańskie są nastawione na Europę Środkową ze względu na interesy jak i sprawy strategiczne
Tak naprawdę USA europą się nie przejmuje, ba to dla nich przeciwnik gospodarczy nr 2.USA martwią sie Chinami, to one za parę, max kilkanascie lat będą największym mocarstwem świata.
USA muszą przekonać Rosję aby przeszła na ich stronę, bez Rosji jako sojusznika Chiny jeszcze długo militarnie nie dogonią USA. Rosja to taki ochroniarz Chinski.


Tak że prawdopodobnie cały czas USA i Rosja dogadują się o strefy wpływów.Polska jest raczej niezagrożona , ale Ukraina, Gruzja itd mają dużą szansę wejść do Rosyjskiej strefy wpływów.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Polska musi być jakoś zagospodarowana, z biegiem czasu albo niemiecka albo rosyjska, historia pokazuje to dobitnie
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Schetyna trąbił wczoraj w TV że "wygramy wybory". On "serialnie" szykuje się do startu w następnych wyborach prezydenckich?
Przecież Schetyna to kopia Tuska. Nawet miny mają identyczne.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jemu chyba chodziło o parlamentarne a nie prezydenckie
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Wiesz co? To tak jak by mi w nocy zjarali firmę do zera...
To tak jak bym pojechał tam w środku nocy i widział na własne oczy że firmy już nie ma bo pożar strawił wszystko...
To tak jak bym po powrocie do domu na spokojnie poszedł spać nastawiając budzik na 4:30 rano...
Rano wstał, ogarnął się, zrobił kawę w termos i kanapki do pracy ... i do niej pojechał :)
Schetyna tak własnie czyni. On naprawdę myśli że ludzie historyjki z podsłuchów w niepamięć rzucili... nic się nie stało!
"Wasza murzyńskość" ...

Wiecie czego nie rozumiem? Ale naprawdę nie rozumiem?
Staż:
-Minister spraw wewnętrznych i administracji
-Wiceprezes Rady Ministrów
-Przewodniczący PO
-Marszałek Sejmu
-Minister spraw zagranicznych

Wykształcenie:
-historia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego

Weźmy pod lupę wykształcenie. Mozna śmiało powiedzieć że gość powinien być raczej kumaty, prawda?
To, jakim cudem ten człowiek próbuje płynąc zatonietym statkiem po dnie?

Każdy normalny dał by sobie spokój i poszedł na swoje. Czego Schetyna się boi? Falstartu? Pójdzie na swoje a tam zonk i poparcie <2%?
Dlaczego on aż tak mocno trzyma się trupa (PO) ?
Na co ten człowiek tak naprawdę liczy?
Na to że ja jako obywatel wyborca pójdę zagłosować na złodzieji? Tak, zagłosuję ale na mniejszych złodzieji.

To co PO zrobiło z Polską nie jest już naprawialne. Moim zdaniem taka partia mając choć by resztki honoru i godności już dawno powinna się
sama rozwiązać tylko to by było jak by przyznanie się do winy. No ale, jest inaczej?

Mnie przekonały układy na linii Prezydent > Premier > PO oraz podsłuchy.
Nie wierzę też w historie z Lepperem, Blidą i co najważniejsze w Smoleńsk.
Moim prywatnym zdaniem a mam do tego całkowite prawo jest fakt iż sądzę że to wszystko było doskonale zaplanowane.
Lepper ujadał - do piachu...
Blida zaczęła grymasic - do piachu...
Kaczyński był wrogiem numer 1 platformy - do piachu...

Wydaje mi się że Smoleńsk był zaplanowany z Polski. Nie wiem czy za tego typu domysły i stwierdzenia mozna iść siedzieć i zaraz będzie mnie CBŚ mierzyc po internecie no ale zdanie mam jakie mam i tródno się mówi. Nie wierzę w przypadek i tyle. I podobne zdanie ma naprawdę spora część znanych mi ludzi tylko boją się głośno o tym mówić bo mogą trafić na jakiegoś wariata co im biuro lub chałupe podpali.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
polityk jak raz wejdzie do polityki to potem nie oderwie się, to jak nałóg
 
Do góry