Czy pamiętasz o najważniejszej osobie?

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
Pytanie w tytule zostało zamieszczone celowo. Dlaczego? Bo ciekawi mnie jak często myślisz o tej najważniejszej osobie?
Kim ona jest dla Ciebie?
Czy spełniasz jej marzenia?
Czy kupujesz jej prezenty?
Czy dbasz o nią?
Czy sprawiasz że jest szczęśliwa?

Pytania wydawać by się mogło, że dotyczą kogoś kto jest dla Ciebie bardzo bliski. I nie mylisz się, bo tym kimś jesteś Ty.
Często zdarza się, że w życiowej gonitwie myślimy o naszych bliskich (bardzo ważne), o pracy, szkole itp. Staramy się sprostać trudom dnia codziennego. A zapominamy w tym wszystkim o sobie. Nasze potrzeby odchodzą na dalszy plan. A tak nie powinno być. Bo prawda jest taka że warto żyć dla siebie i przede wszystkim myśleć o sobie. Czy to jest egoizm? Nie. Ponieważ warto pamiętać o tym że nie ma ludzi niezastąpionych, a życie jest bardzo krótkie. Nie mamy pewności co przyniesie jutro. A jeżeli coś nam się wydarzy to świat wcale się nie zatrzyma, a ludzie nie będą oglądać się za siebie, tylko będą szli do przodu. A my pozostaniemy w miejscu.
Dlatego raz jeszcze odpowiedz sobie na pytania które zostały zamieszczone w temacie.

Jak często myślisz o sobie?
Kim dla siebie jesteś?
Czy spełniasz swoje marzenia?
Czy kupujesz sobie prezenty?
Czy dbasz o siebie?
Czy sprawiasz że jesteś szczęśliwy/a?
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 365
Punkty reakcji
84
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
No, ja mogę powiedzieć, że ja o sobie myślę, ale nigdy nie miałem egoistycznego charakteru. Potrafię dbać o siebie i dbać o aktywność fizyczną. Nie paliłem nigdy i nie piłem alkoholu. Mam problemy pewne związane z psychiką i miałem też kiedyś, ale staram się sobie z tym radzić najlepiej, jak umiem.
Myślę, że w życiu u ludzi bardzo ważna jest silna osobowość, gdyż tacy ludzie są wytrzymali na różne sytuacje, na stres i potrafią się dostosować do każdej sytuacji.
Ludzie, którzy nie mają takiej osobowości silnej, mogą się łatwo i szybko poddać, bo załamie ich jakaś sytuacja i stres.
Też ważne jest, żeby, radząc sobie w czymś, w jakiejś sytuacji trudnej mieć na to siły. Pytanie, skąd wziąć te siły? Mogę powiedzieć na swoim przykładzie, że ja miałem bardzo trudno w młodości i teraz trudno też mam, ale muszę się z tym zmagać codziennie i muszę mieć na to siłę. Czasami brakuje tych sił, przede wszystkim siły psychicznej, bo człowiek nie jest z żelaza.
Mi też czasami siły brakuje, ale nie mogę się poddać i muszę sobie cały czas radzić jak najlepiej.
Myślę, że ja mam w miarę silną osobowość, bo inaczej już dawno bym sobie nie radził i bym się załamał. Jeszcze w młodszym wieku, kiedy było mi trudniej niż obecnie mógłbym już nie żyć ...
 
Do góry