Czy opłaca się kupić komputer na allegro ?

V

Vaffik

Guest
To normalne. Gdy szukałem procka 3,4 tygodnie temu to kosztował tam 219zł. Ceny lecą z biegiem czasu. Za dwa,trzy miesiące kupisz go pewnie za 159-169.
 
S

serwor

Guest
vaffanculo napisał:
To normalne. Gdy szukałem procka 3,4 tygodnie temu to kosztował tam 219zł. Ceny lecą z biegiem czasu. Za dwa,trzy miesiące kupisz go pewnie za 159-169.
Nie sądze, 3-4 tygodnie temu dolar był duzo tanszy.
Ja 3 lata temu kupilem moj procesor I5-3470 za troche ponad 600 zl.
Teraz kosztuje 850-do ponad 900 zl.
http://www.ceneo.pl/17436919


A więc pomimo że jest juz nowa generacja procesorów to moja stara generacja poszla w góre w ciągu 3 lat o prawie 50% uwczesnej ceny.
Ale dolar tez strasznie poszedl w góre.
 
V

Vaffik

Guest
Jeśli o mnie chodzi to nie przykładam dużej wagi do procesora stąd decyzja z Celeronem. Płyta główna obsługuje i7 więc za 4,5,6lat nie widzę problemu by zmienić Celka na jakiegoś lepszego i7. Celerona wziąłem bo nowy (box). Chcę by wytrzymał mi te 4,5,6lat. Jak już sprzęt troszeczkę starości nabierze to wymienię mu ram (myślę że 32GB DDR3 1600 będzie taniuteńkie za 5,6lat), wsadzę dobrej klasy grafikę PCIe (coś z dzisiejszej pułki za 1200-1500zł), wpakuję używanego i7 i będzie śmigał kolejne kilka lat. Myślę że na najbliższe 10latek z małym Upgrade-m sprzętowym mam święty spokój z PeCeTem.
 
S

serwor

Guest
Jesli któs nie jest graczem to oczywiste że nie potrzebuje i5 i podobnych, ja niestety jestem zapalonym graczem i potrzebuje komputera odpowiedniego do grania a to spore koszty.
Na dodatek jestem tez takim małym Yutuberem., nagrywam filmy.
 
V

Vaffik

Guest
No to graczu powiedz jak skrakować Euro Truck Simulator 2 do pełnej wersji oraz jak przerobić gierkę by można było od razu zatrudniać kierowców, uśfaa...
870.000 euro zarobiłem. Mam 7 tirów, 7 naczep, 7 kierowców, potężną firmę i dwa garaże a robota stoi i kredyty już gonią :) (bank dał 1.000.000 euro)
No nie umiem kurdę wysłać kierowców w trasę! Nigdzie w opcjach przyjmowania zleceń nie ma opcji by wysłać konkretny wóz i konkretnego człowieka. szok :D :D
 
S

serwor

Guest
Sorry, nie uzywam wersji nielegalnych, nie moge sobie na to pozwolic dając filmy na YT.
Zresztą wersji z multi raczej sie nie da sie spiracic tak aby można było grac w multi.
 

Patryk Patrykowski

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
[SIZE=12pt]Jeżeli kupujesz od sprawdzonego sprzedawcy, to nie ma żadnego problemu. A dobrze wiemy, że zawsze można kilka stów zaoszczędzić. Ja zamawiałam ostatnio z tego sklepu (przez allegro właśnie): Jpkomputery[/SIZE][SIZE=12pt], zwykły laptop do codziennego użytku. Jestem bardzo zadowolona, myślę że długo mi posłuży. [/SIZE]
 

berila

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2016
Posty
33
Punkty reakcji
0
Ja bym trochę bała się kupować na allegro. Wielu sprzedawców oferuje tam faktury vat marże. Jeśli kupicie taki sprzęt to nie macie potem ubezpieczenia. Nie wiem czy w takim przypadku warto jest kupować ;/ O wiele lepiej jest moim zdaiem kupić sobie sprzęcik w normalnym sklepie gdzie przynajmniej wiecie,że kupujecie na normalną fakturę. Że nie ma tam takich rzeczy.
Swój laptop kupowałam w rtv Euro agd. Na raty bo oferują tam raty 0%. Ubezpieczenie było dobrowolne a nie obowiązkowe. No i przede wszystkim sklep oferuje dobry serwis. Kupujecie komputer na normalną fakturę vat tak wiec jeśli coś się z nim stanie to Wam naprawia.
 
Do góry