Czy opłaca się kupić komputer na allegro ?

TheMoon

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
okolice Krakowa

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Nie kupuj składaków na allegro. Na przykład na aukcji którą podałeś nie ma określonej marki zasilacza, a sama jego moc nie jest wystarczająca do tego sprzętu. Poza tym, o ile procesor w tym zestawie ma przyzwoite parametry, tak karta graficzna to tragedia. Najlepiej by było jakbyś sam złożył komputer, to naprawdę nie jest tak trudna sprawa na jaką wygląda. Napisz, złożymy Ci zestaw i praktycznie wystarczy obejrzeć jakiś poradnik do składania na YT i nie powinno być z tym problemu. :) No chyba że naprawdę nie czujesz się na siłach - wtedy chyba najlepszą opcją będzie zakup w jakimś serwisie.
 

TheMoon

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
okolice Krakowa
Dzięki, trochę poczytałem i sądzę, że trochę poczekam na nowy sprzęt, bo teraz się to mniej opłaca. A jakie jest wasze zdanie w tej sprawie ?
 

Piotr Miodzio

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiesz co, ja kupuje elektronike na allegro i w sklepach internetowych. Ceny zawsze są niższe niż w sklepach stacjonarnych. Musisz jednak wybierać sprawdzonych dystrybutorów. Moim zaufanym na allegro jest http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=7854942. Mają bardzo szeroki asortyment, sieć sklepów stacjonarnych w wielu miastach w PL, no i przede wszystkim mają już swoją renomę.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Ja, co dziwi facetów a szczególnie mojego tż :p, znam sie całkiem całkiem na kompach i tak jak wyżej info - nie kupuj takiego składaka. SKlepów jest od groma, jeśli jesteś z małej/mniejszej miejscowości to po prostu wybierz jakąś większą markę typu komputronik gdzie mają dużo salonów w kraju i expresowo wysyłają. Poskładaj sobie kompa samodzielnie na ich stronie z poszczególnych części, do 2500k pln można sobie coś fajnego zmontować, a przynajmniej masz pewność co siedzi w środku. PS. ten zasilacz z tego składaka do niczego, nie bierz takiej taniochy chyba, że chcesz maksymalnie oszczędzić kosztem całej reszty ;-)
 

TheMoon

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
okolice Krakowa
Z małego miasta nie jestem, chyba że Kraków jest małym miastem :). Na razie się z kupnem komputera wstrzymuję, ponieważ nie mam czasu żeby z niego korzystać. Sprawą mojej nowej zabawki zajmę się ponownie w czerwcu lub w lipcu. Dzięki za rady i pomoc, a komputer prawdopodobnie będę składał w Bitcomputer. link: http://bitcomputer.pl/contact.php
 

prestru

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
58
Punkty reakcji
0
Wiek
53
Miasto
Wieś
Z małego miasta nie jestem, chyba że Kraków jest małym miastem :). Na razie się z kupnem komputera wstrzymuję, ponieważ nie mam czasu żeby z niego korzystać. Sprawą mojej nowej zabawki zajmę się ponownie w czerwcu lub w lipcu. Dzięki za rady i pomoc, a komputer prawdopodobnie będę składał w Bitcomputer. link: http://bitcomputer.pl/contact.php

Witam.Primo.Wszystko zależy od tego do czego potrzebujemy PC....Najważniejsza rzecz to dobór części.Pyta główna ważna rzecz i tu dwie marki GIGABYTE,ASUS.Procesor wedle gustu.Karta graficzna także...Zasilacz w zasadzie jeśli planujemy zakup mocnej karty proponuje nie mniejszy jak 600W... Składaki.Cóż zamawiając sprzęt w sklepie już złożony liczmy się z tym że częściowo pozbywamy się akcesorii..Zamawiając każdą rzecz osobno w sklepie.
Przykład:zamawiając np zasilacz w sklepie dostajemy zapakowany w pudelku.Mamy wyszczególnione na opakowaniu co jest w zestawie.Dotyczy to również innych rzeczy t/j Pyty głównej,Obudowy,karty graficznej itd.
Sklep zamawia to wszystko i montuje nam PC i zakłada to co jest potrzebne do zmontowania a resztę cóż......

http://www.proline.pl/

W tym sklepie zamawiałem wszystko co potrzebowałem do zmontowania PC...Wszystko dostałem w pudelkach a sprzęt zmontowałem sam w domu..
Składaki panowie to też sprzęt.Polecam jednak zakup poszczególnych podzespolów oddzielnie i zmontowania sprzętu w domu.. Podzespoły to także kwestia gustu a asortyment mamy ogromny.
 

Krejzi

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Gotowe zestawy zawsze mają to do siebie, że któryś z podzespołów jest słabszy przy dobrych parametrach pozostałych. Podobnie z laptopami. Tyle, że o ile laptopów nie poskładasz, to ze stacjonarnymi sprawa jest bardzo klarowna. Wystarczy znaleźć sklep, w którym sprzęt jest szczegółowo opisany - np. wybierasz płytę główna, czytasz jaki ma socket, dobierasz procesor. Potem sprawdzasz typ obsługiwanych gniazd pamięci (1600/1333/1066 itd) i dobierasz sobie RAM. Grafika i dysk twardy to już kwestia twoich własnych potrzeb, a zasilacz wiadomo - musi być w stanie uciągnąć sprzęt, dlatego tutaj zalecam pewną nadmiarowość niż dobieranie zasilacza "na styk". Osobiście dla osób z Gliwic i okolic polecam sklep PCstore.pl. Mają duży wybór, kilka punktów i dobry support. Zawsze to lepiej zajść i porozmawiać z kimś w 4 oczy niż zamawiać przez neta.
 

Dante190884

Użytkownik Roku
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
201
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
Ja kupiłem na Allegro swój laptop Alienware m17x u renomowanego sprzedawcy z siedzibą w Wawie. Sprzęt przyszedł, wszystkie parametry oraz specyfikacja dokładnie taka, jak na stronie producenta w Stanach. Kupujcie u renomowanych dealerów z dużą ilością pozytywnych opinii, i czytajcie opisy produktów a nie przejedziecie się na towarze.
 

ZlodziejNickow

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2013
Posty
116
Punkty reakcji
6
Oczywiście wszystko zależy od specyfikacji. Na allegro zwykle jest taniej, ale trzeba uważać na te "super hiper mega składak 2,5ghx*6rdzeni = 15 GIGA!!!!!!". Zwykle daje się jeden mocny podzespół żeby skusić laików, a reszta komponentów jest wyciągnięta z lodówki.
Ja sam do zakupów na allegro nie mam zastrzeżeń. Kupowałem kartę graficzną, muzyczną, słuchawki, procka, pamęć, płytę główną.... Trzeba po prostu uważać :)
 

Joanna wiąder

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2013
Posty
165
Punkty reakcji
3
Kupowanie na allegor szczególnie komputerów to tak jak kupowanie kota w worku. Kiedyś myślałam o kupnie komputera właśnie przez allego, ale sobie rozmyśliłam a co jak osoba sprzedająca sprzeda mi bubla. W sklepach masz ten komfort, że widzisz co kupujesz. Mozę zamiast kupować przez allegro warto poszukać kogoś kto ci złoży komputer taki jaki chcesz zawsze jest to taniej niż w sklepach i widzisz co bierzesz.
 

Karcelka

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2011
Posty
85
Punkty reakcji
1
Kiedys kupiałam laptopa przez allegro i mi zadzownili, ze takieog sprzetu nie mają proponujac i inny z dopłatą. Poczułam sie oszukana.
Ja szukam obecnie jakiegoś komputera w miare niedrogiego. Odwiedziałam ostatnio sklep ispot, pokazali mi pare fajnych modeli appla, o wszystkim rzetelnie poinformowali. W rozmowie wyszło, że studiuje, takze zaporponowali nawet zniżke edukacyjną 6% dla studentów. Zastanawiam sie jeszcze nad modelem, ale myśle, ze skorzystam z tej oferty.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Ale zdajecie sobie sprawę z tego, że na Allegro możecie kupić zarówno od Pana Janusza który skądś tam sprowadza sobie laptopy jak i np z wielkiego sklepu z Krawkowa czy Warszawy ?
 
N

nianiaSweet

Guest
ale akurat w iSpot możesz spokojnie wziąć sobie sprzęt na raty, wiem na pewno, że u nich można wziąć kredyt ratalny za pośrednictwem sygma banku, masz do wyboru 10 lub 20 rat 0%, więc dlaczego nie skorzystać skoro kredyt jest i tak nieoprocentowany.
 
S

Sttark

Guest
Podzespoły i oprogramowania to ja kupowałem przez stronę itpromo.pl. Dużo mają markowych rzeczy, ale za to w rozsądnych cenach, można kupić taniej niż gdzie indziej. Wysyłkę robią szybko, także jak komuś szczególnie zależy na czasie to tym bardziej polecam.
 

metalowy

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
ja cały komputer kupiłem w selgros24 za całkiem przyzwoite pieniądze. no i przede wszystkim nie czekałem na kompa nie wiadomo jak długo.
 
V

Vaffik

Guest
A ja kilkanaście dni temu czyhając na okazje na Allegro poskładałem sam. Nowy napęd SATA DVDRW z gwarancją 2lata udało mi się wyrwać za 40zł w sklepie stacjonarnym (wyprzedaż). Dysk SSD Patriot Blaze 60GB SATA3 wyrwałem w promocji za 149zł. Płyta główna Gigabyte GA81MK za 149zł w promocji. Celerona 4 generacji G1840 (2.8GHz, S1150) za 189,90zł - box, nowy, z chłodzeniem itp. Dodatkowo 4GB DDR1600 Patriot CL11 za 119zł. Szukałem wyprzedaży, sprzętu firmowo zamkniętego, BOXowego, z odbiorem osobistym i ze sklepu stacjonarnego. Maszyna działa super. Na wszystko faktury a firmy istnieją od wielu lat.
Dokupiłem też nowy zasilacz Chieftec Arena 350W za 89zł także z wyprzedaży. Nowy, gwarancja, faktura, pudełko itp.
Nie ukrywam że siedziałem tydzień 24h na dobe w Allegro. Takie okazje jak nowy SSD od Patriota szybko przemijają. Jeśli aukcja spełnia warunki (odbiór osobisty, regon, firma, gwarancja) to klikam. Dyski SSD zeszły w 20minut! Zasilacze poszły w 2 godziny!
Sklep który wystawił Celerony pozbył sie ich w jeden wieczór! By cos kupić natunioteńko i okazjonalnie trzeba siedzieć non stop w necie! Naprawdę męcząca sprawa ale zabawa była warta świeczki. Składaki marketowe to złom. Płyta i proc będą ok, najczęściej zintegrowana z procesorem grafika, najtańsze kości ram, nędzny dysk SATAII ale 500 czy 750GB (tani jak barszcz). Dodatkowo zasilacze z marketowców można zanieść od razu na smietnik. Królują MODECOMY i FELL! czyli zasilacze na czarnej liście portali technicznych! Takiego zasilacza nikt nie kupi nawet za 10zł! Dyski wkładają najtańsze oby pojemnośc była. Najczęściej SATA2, 8MB cache i 5400. Jedyny plus to licencja Windows :)
 

Magorian

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
35
kupowanie gotowych komputerów to nie najlepszy pomysł - oczywiście jeśli ktoś kupuje komputer pod gry i inne cele wymagające dobrego sprzętu - w innych przypadkowych, np. do pracy lub przeglądania internetu wystarczą gotowe komputery. jeśli komuś zależy na jak najlepszych podzespołach w jak najlepszej cenie, najlepiej złożyć komputer samemu lub poszukać kogoś kto się na tym zna.
 
V

Vaffik

Guest
Najrożej wyszedł mi drugi dysk ponieważ chciałem by to był kompletnie nowy-nowy dysk. Okło 400zł zapłaciłem za 2TB | SATA600 | 7200RPM | 64MB c.
Gdy szukałem na Allegro to 100% dysków niby-nowych miała gwarancję na 1-3-6m-cy i pochodziła ze zwrotu czyli rzadna to nówka.
Teraz szukam jakiejś karty graficznej PCIEx16 (2GB/1GHZ minimum) z wyjściem HDMI i w przyszłym tyg. dokupię kolejne 4GB ramu.
 
Do góry