Czy nowa partia ma przyszłość ?

Salahadin_PL

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich i każdego z osobna .

Widząc to co się dzieje na polskiej scenie politycznej zastanawiam się nad stworzeniem nowej partii . Złożonej głównie z osób niezwiązanych wcześniej z polityką by wystrczec się tego wszystkiego z czym chciałbym walczyć . Poniżej wstawia ankietę która może pomoże mi w podjęciu tej decyzji . Liczę na szczerą opinię i piszcie co o tym myślicie .

www.freeonlinesurveys.com/app/rendersurvey.asp?sid=789qti8nu7y6a7d367615&refer=freeonlinesurveys.com

(pomiędzy w w w. są spacje zlikwidujcie je a przeniesie was do mojej ankiety , przepraszam i dziękuje )
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Sporo z tego bym poparł, Tylko że to są sprawy do załatwienia przez związek zawodowy lub jakiś ruch publiczny.
Partia musi się liczyć z wejściem do parlamentu, a nawet dojściem do władzy. I co wtedy będzie popierać, w jakim kierunku działać?
 

Luka Wars

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2013
Posty
159
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Lublin
9macan5 napisał:
Żadna nowa partia się dziś nie przeciśnie do parlamentu.
Ponieważ?

Odnośnie samej ankiety. Pytanie nr 2 zabawne - jeżeli ktoś jest członkiem partii politycznej to siłą rzeczy musi być związany z polityką. Jeśli chodzi o ''program wyborczy'' - wszystko pięknie, ale to puste slogany, a ja jestem ciekaw, w jaki sposób autor chciałby te pomysły wdrożyć w życie.
 
M

MacaN

Guest
Luka Wars napisał:
Ponieważ bez pomocy mas-mediów jest to niewykonalne. Partia taka musiałaby być założona przez czołowych polityków, którzy są dziś już z innymi partiami związani. Posłów niezrzeszonych - znanych jest mało. Telewizja zależy od partii rządzących, gazety także. Po prostu się nie da.

No... chyba, że Solorz-Żak dogadałby się z TVN-em i stworzyłby nowych polityków :)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
oczywiście że żadne szaraczek nie zbuduje żadnej partii z możliwościami na scenie politycznej. Ale to też wina elektoratu, bo uwielbia igrzyska. jak taki kandydat na polityka powie do ludzi na sali - macie pracować, pracować, oszczędzać itp. to ludzie wyjdą z sali. Ale jak się zrobi jakiś show, wskaże wroga i zrobi jakąś rozróbę to poparcie ma jak w banku. I koniecznie trzeba prawić banały jak nasz premier, albo bawić się w mesjasza jak nasz duet Kaczyński/Macierewicz. Ludzie wtedy pędzą jak barany głosować
 
M

MacaN

Guest
Herbatniczek napisał:
albo bawić się w mesjasza jak nasz duet Kaczyński/Macierewicz. Ludzie wtedy pędzą jak barany głosować
Taa... na pewno. Zobaczycie jak zaczną głosować... na PO dzięki posunięciu Kaczora ;) Istny samobój...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to nie ma znaczenia czy będą głosować na PO i PIS. Barany mogą gonić tak za czarną jak i białą owcą
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Aby nowa partia wesłla do sejmu musi mieć reklamę - rozpowszechnianie wiedzy, że ona JEST oraz takie elementy w programie (w obietnicach), które przyciągną, zwrócą uwagę, zaciekawią potencjalnych wyborców, dotąd nieuczestniczących w wyborach.
Samo to, że partię tworzą osoby dotąd apolityczne zwróciłoby uwagę, gdyby partii nie chciał zarejestrować sąd z powodu dyskryminacji Jasiów Wędrowniczków, zmieniających partie w zależności od wiatru. Partia ta, a jakże, musiałaby się upierać, krzyczeć, że sąd odmawia obywatelom uprawnień do zrzeszania jakiejś kategorii Polaków itp.
Po zwróceniu uwagi, że się JEST trzeba pokazać obietnice (program działania), co kosztuje przynajmniej tyle, co druk i rozdanie około 100 000 ulotek z zarysem programu.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a skąd pomysł że sąd nie zarejestruje ? Oczywiście że zarejestruje, tylko pytanie co dalej. Zarejestrować partię to ty możesz wilku bez problemu tylko jak pociągnąć masy za sobą ? Masz zbyt paranoiczne podejście do dyskryminacji partii, która to partia miała ostatnio problem z rejestracją ?
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Popieram niektore punkty ale cala reszta wlaczajac to co najwazniejsze bez sensu i wzajemnie wykluczajce sie postulaty.

Nie wiem jak latwo czy trudno zarejestrowac nowa partie w Polsce ale jak Herbaniczek zauwazyl sztuka zdobyc dostateczna ilosc glosow wyborcow a do tego trzeba miec wielka kase aby wszyscy program ten uslyszeli i co wiecej zechcieli na niego glosowac. Jak sie ladnie opakuje to ludzie i g... kupia, wielu nawet dwa razy kupi bo baranow nie brakuje ale trzeci raz to juz raczej nie bo g... to jest g... i do ludzkiej konsumpcji sie nie nadaje.

pozdrawiam,
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
[SIZE=12pt]Aby założyć partię polityczną musisz mieć program (albo kasę i fajną nazwę), 15 ludzi i 1000 podpisów[/SIZE]
 
W

wiki9969

Guest
Żeby założyć nową partię przede wszystkim potrzebne są pieniądze. Albo założyciele muszą mieć własne fundusze albo muszą znaleźć sponsorów. A kto w obecnych czasach kupi kota w worku?
Poza tym tak jak napisał Macan, potrzebna jest rozpoznawalna osoba, która poparłaby nowicjuszy.
Bez tego nowi nie mieliby szans ze starymi wyjadaczami.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Co to znaczy NOWA partia?
Czy NOWA powinna uznać, podobnie jak Mazowiecki, doradcy Wałęsy i Tusk z Komorowskim, że
Zmiany po Magdalence były i są wystarczające i innych zmian już nie powinno być, bowiem nowi bogacze ze starej, komunistycznej nomenklatury musieliby zwracać swoje bogactwa, czyli utracić prawa NABYTE (czyż nie bezprawnie?)

Poza tym: co NOWA sądzi o dyspozycyjności prawników na stanowiskach wobec aktualnej władzy?
- czy NOWA ma twierdzić, że kapitał i własność NIE mają narodowości?
- co NOWA powie o małżeństwach jednopłciowych, czyli bezpotomnych?
- jakie będzie stanowisko NOWEJ do Smoleńska, do Niemiec i do Rosji?
- jakie treści nauczania i wychowania NOWA uzna za słuszne i obowiązkowe?
 

kama3

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2014
Posty
8
Punkty reakcji
0
Scena polityczna jest zabetonowana. Trzeba działać w stowarzyszeniach, patrzeć władzy na łapy, nagłaśniać przekręty, wtedy ludzie zmądrzeją i lepiej będą wybierać polityków. A może z tysięcy takich stowarzyszeń powstanie właśnie nowa, świeża partia.
 
Do góry