Czy najtaniej nadać paczkę?

AMarys

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2013
Posty
24
Punkty reakcji
0
Mam do wysłania kilka paczek. Czy podpowiecie mi czym wyślę je najtaniej? Poczta, kurier, paczkomaty? Nie chcę zapłacić majątku. Szczerze mówiąc pierwszy raz będę nadawała takie paczki, bo wcześniej wysyłałam tylko listy polecone na poczcie :tongue: Dlatego jestem zupełnie niekumata w tej sprawie :wink: Z góry dzięki za pomoc.
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
jak chcesz najtaniej to nadaj paczki kurierem, ale przez pośrednika. pośrednicy mają bardzo korzystne ceny, których w dużych firmach kurierskich nie jesteś w stanie dostać jako osoba prywatna nadająca paczkę.
a o reszcie to nie mam pojęcia, bo na pocztę nie chodzę, a paczkomaty to dla mnie średnie rozwiązanie. potem tylko odbiorca ma problem bo musi latać do paczkomatu po paczkę. a czasem, szczególnie w tych mniejszych miejscowościach jest ich mało i daleko.
 

AMarys

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2013
Posty
24
Punkty reakcji
0
Pośrednik kurierski? O rety, a co to? :eek:h: Pisałam, że jestem zielona w tych sprawach więc mogłabyś jaśniej? :tongue:
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
poszukaj sobie w necie stronki pośrednika Wysyłaj Taniej. tam, za ich pośrednictwem będziesz mogła nadać paczkę (przez formularz na stronie) kurierem kex albo ups – do wyboru. zajrzyj do cennika to zobaczysz jakie są koszty wysyłki. moim zdaniem to najkorzystniejsza opcja
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
Ja się zgadzam z ilkas. takie portale jak wysyłaj taniej dobrze funcjonują i wcale mnie to nie dziwi, bo ceny bezpośrednio u dużych firm kurierskich czasem powalają.
 

Menua_pl

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2017
Posty
18
Punkty reakcji
0
Dokładnie jak powyżej, przecież wszystko zależy tak na dobrą sprawę od gabarytów paczki i jej wagi. Polecam zapoznać się z cennikiem poczty polskiej jak i firm kurierskich.
 
Do góry