Czy na Euro2012 szykuje się jakaś prowokacja?

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Troszkę ostry dałem tytuł, ale może ktoś mi pomoże zrozumieć, o co w tym wszystkim biega.
Mamy niedługo sportową imprezę, powód do wspólnej zabawy, a we wszystkich mediach straszy się rozprawą, między polskimi, a rosyjskimi kibicami. Robi się cyrki, prowokacyjnie chyba, umieszczając strefe kibica rosyjskiego na torwarze, po czym strona rosyjska rezygnuje. Robi się jaja ze zmianą hotelu dla reprezentacji, której rzekomo ma przeszkadzać miesięcznica smoleńska mimo, że ani jej uczestnicy, ani reprezetacja nie zgłaszała żadnych uwag. Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiada, że wyda zgodę na manifestacje rosyjskich kibiców w Warszawie, jeśli będą chcieli. Ostatnio podważa się prawo do demonstracji Polaków w Polsce, więc to arcyciekawe oświadczenie z ust Pani Prezydent zwłaszcza. Kibice rosysjcy zapowiadają, że zorganizują marsz bez zgody władz. Teraz jeszcze oświadczenie Pani Minister Muchy, kóra oświadczyła, że ewentualne łamanie polskiego prawa, przez rosyjskich kibiców w postaci propagowania zakazanych symboli systemów totalitanych nie będzie karane. (to, że polski minister, może sobie decydować, które prawo obowiązuje, a które nie, to przecież juz był czas przywknąć) O co w tym chodzi, bo się troszkę martwię?
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
Władza oczywiście będzie chciała wykorzystać takie prominentne okazje jak to się jeszcze okaże, ja tam się nie martwię co ma być to będzie a żadne decyzje fasadowej władzy mnie od jakiegoś czasu nie zdziwią.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
To, że winny za nieudane Euro ma nie być rząd, ale "kibole wspierani przez opozycje" i podjudzeni przez "opozycje o antyrosyjskim nastawieniu" to rozumiem.Rozumiem, że po Euro, każdy młody, wykształcony z dużego miasta będzie święcie wierzył w to co dziś się wydaje bzdurą, ale problem w tym jak to wpłynie na stosunki między nami, a Rosją. Podejrzewam, że wszystkie hołdy wasalne będą potwierdzone. Czy chodzi tylko o PR czy gra jest o inną stawkę.
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
Podejrzewam, że wszystkie hołdy wasalne będą potwierdzone. Czy chodzi tylko o PR czy gra jest o inną stawkę.
No takie rzeczy trudno przewidzieć, to nie kwestia ekonomi gdzie upadek strefy euro można przewidzieć z dziesięcioletnim wyprzedzeniem ale coś leżące w gestii decyzji konkretnych osób, tylko wtajemniczeni wiedzą.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Polska polityka zagraniczna względem Rosji to jedna wielka tragedia. Jeżeli będą zamieszki znowu wróci temat zamykania stadionów przez Tuska. Według niego łatwiej po prostu zamykać stadiony niż wydawać pieniądze na bezpieczeństwo w okolicy stadionów oraz na nich samych. To, że za każdą wpadkę podczas euro Jarek z Donaldem będą się winić na wzajem jest praktycznie pewne. Słowami Muchy bym się za bardzo nie przejmował bo ona najpierw mówi a dopiero potem konsultuje się z Tuskiem który myśli za nią w takich sprawach. Myślę, że przed nami bardzo interesujące lato.
 

djstonka

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2012
Posty
56
Punkty reakcji
3
Wiek
43
Miasto
Warszawa
Jakiś czas temu dochodziły słuchy że PO przygotowuje coś co ma ograniczyć prawo do zgromadzeń publicznych i demonstracji. Może chodzi o to żeby była zadyma żeby potem móc zakazać?
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Szykowano coś takiego na 11 listopada. Nie udało im się. Cała ta późniejsza ściema medialna, która z garstki kibiców, znajdujących się zresztą poza marszem niepodlegości, zrobiła wielkie rozruchy to była dobra mina do złej gry z ich strony. Nie mniej początkowo wypłyneło hasło, które widocznie miało wypłynąć, o zakazie demonstracji. Moim zdaniem teraz druga próba, ale nie tylko. Z artykułu wklejonego przez Han Pasado wynika, że Putin ma zamiar robić to samo ze swoimi obywatelami. Dodatkowo pewnie znowu Rosja wyda jakieś instrukcje dotyczące bezpieczeństwa w Polsce (Polska niedawno realizowała takie rosyjskie instrukcje), a może nawet powoła jakąś komisję, która się zajmie naszym bezpieczeństwem wewnętrznym. Ja bym się już niczemu nie zdziwił. W każdym bądź razie w Białym Domu moze niedługo nastąpić administracja republikanów, która na powrót zainteresuje się Europą Środkową, a wtedy Putin mógłby powiedzieć, odwalcie się, bo "Polsza nie zagranica". Moim zdaniem do tego się ostatnio dąży.
Dodatkowo przypomniał mi się jeszcze jeden fakt. Ostatnio rząd nie wiadomo z jakiego powodu, wymienił ludzi którzy mieli być odpowiedzialni za bezoieczeństwo w czasie EURO2012 ze strony policji i szykowali się na to od dłuższego czasu. Może już wiadomo o co chodzi.
I jeszcze jedna rzecz, którą zaczynam rozumieć. Wg artykułu Han Pasado, nasi kibice mają być za aprobatą naszego rządu, prowokowani przy pomocy sowieckich symboli. Jakieś sierpy i młoty, portrety Stalina, mogą ich skutecznie wkurzyć. Teraz zaczynam, rozumieć, po co taki nonsensowny ruch, jak przywrócenie stoczni im. Lenina. To taka próba i wstepne podgrzanie atmosfery, rozpoczęcie dyskusji, która spowoduje, że patryjotycznie nastawiona część uczuli sie na bolszewickie symbole jeszcze bardziej.

Ważne jest, aby rozpocząć akcje informacyjną ostrzegającą przed prowokacją.
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
Ja się zgodzę z tym co powiedział Lobo
Szkoda że ja na to nie wpadłem :D
Ja raczej myślałem o bójkach na terenie Ukraińskich
Ale Lobo ma rację i to 100 procentową
I co najgorsze to jest złe dla Ukrainy
Kto tam wie historie Ukrainy
Wezmą ich za ruskich
Szczerze mówiąc po prostu mi ręce opadają
Bo chyba po tym euro 2012 tym- bardziej nie trafimy do unii
Wydaje mi się że to wszystko jest na marne (ta próba wejście do unii, Rosja jest za silna dla Ukrainy)
 

polissandra

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
35
Punkty reakcji
0
Może lepiej wyluzujmy. Nie ma się co nakręcać. Miejmy nadzieję, że to tylko więcej gadania będzie niż działania. W ogóle uważam, że w całej imprezie jest za dużo napinki. Nie lepiej byłoby na miękko? Może coś pół żartem pół serio? Czytałam coś w ten deseń tutaj http://interia360.pl/artykul/koko-koko-baw-sie-spoko,54348 może uspokoi wasze skołatane nerwy
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wyluzujcie trochę, bo będziecie się bać wyjść z domu.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Tak najlepiej być nieświadomym niczego bezmózgiem konsumującym tandetę i cieszyć się z tego, że jest się robionym w konia.

Herbatniczku rozumiem, że jako wnuk legionisty i syn AKowca męczonego w stalinowskich kazamatach, jesteś dumny że powrócił napis im. Lenina na stocznie, a jak Rosjanie będą maszerować Alejami Jerozolimskimi z portratami Stalina, to przecież ich prawo przypomnieć mieszkańcom przywiślańskiego kraju, kto im w d... dał?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ludzie to zabytek, tym rozumowaniem to trzeba zburzyć Pałac Kultury.
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
Może lepiej wyluzujmy. Nie ma się co nakręcać. Miejmy nadzieję, że to tylko więcej gadania będzie niż działania. W ogóle uważam, że w całej imprezie jest za dużo napinki. Nie lepiej byłoby na miękko? Może coś pół żartem pół serio? Czytałam coś w ten deseń tutaj http://interia360.pl...sie-spoko,54348 może uspokoi wasze skołatane nerwy

No maż rację żeby to traktować pól serio pól żartem
Ale Rosjanie otwarcie mówią o tych zamieszkach
I ja nie sądzę żeby było to inaczej jak Lobo wcześniej przedstawił
To moje zdanie
Wcale nie musi ono się spełnić
Ale statystycznie to by ten scenariusz określi w 80 %

ludzie to zabytek, tym rozumowaniem to trzeba zburzyć Pałac Kultury.

To nie zabytek to wciąż polityka jest o tym zabytku
Zburzają ten pałac ale politycznie
 
S

serwor

Guest
Z tymi Rosjanami to moze byc mocna przesada, kolejarze spodziewali sie ze duzo ich przyjedzie z przejsc na Ukrainie i z tych z okolic Bialegostoku , ale podobno okazuje sie ze nie ma zapotrzebowania na dodatkowe pociagi z tamtych okolic.

Jedyne dodatkowe pociagi beda z Terespola, granica z Bialorusia.
Tak ze kibicow ze wschodu moze byc o wiele mniej niz liczyli rzadzacy. Nie zdziwie sie jesli podobnie bedzie z kibicami z zachodu.
Cos mi sie zdaje ze wielkiego biznesu na tej imprezie nie bedzie.

Mnie osobiscie nie przeszkadza ze przejda sobie po Warszawie z koszulkami z sierpem i mlotem, wole to niz parade rownosci,

A tak przy okazjhi , glowny wykonawca stadionu narodowego oglosza bankructwo, czy PO robi te igrzyska na kredyt, za cudze pieniadze?
Moim zdaniem jak nie ma sie pieniedzy to nie buduje sie stadionu.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Nie jest tak, że to to samo co zburzenie pałacu kultury, tylko tyle co przywrócenie nazwy Pałac Kultury imienia Stalina. Bądźmy dokładni. Zniszczenie tutaj zresztą też nastapiło, ale nie ze względu na Lenina.
To, że Tobie Serwor sierp i młot nie przeszkadza, to akurat nic nowego.
Masz racje, że może całość się akcji się nie powiedzie, bo kibice rosyjscy zniechęceni tymi podchodami w ogóle nie przyjadą.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
z dużej chmury mały deszcz. Co do budowania stadionu to oczywiste że śrubując najniższą cenę wygrał wykonawca, który miał wybudować poniżej kosztów. I teraz nie jest to dziwne że upada. Chore prawo zamówień publicznych - podstawowe kryterium to cena.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Stadion Narodowy wybudowany poniżej kosztów. Świetne kawały opowiadasz Herbatniczku.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
koszty były wyższe niż zapłata z pieniędzy publicznych. Nie jest to przejęzyczenie klasy Obamy ale starszemu od siebie wybacz takie pomyłki
 

panmarketoid

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2011
Posty
71
Punkty reakcji
1
Na euro wszystko się może stać. Jak Ruscy sprowokuja naszych do walki... Albo odwrotnie. Zresztą Ruscy to dziki naród.
 
Do góry