Czy myśleliście kiedyś o zmianie swojej religii?

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
Szczerze zastanawiam się nad zmianą religii. Powoli skłania mnie do tego zachowanie księży, kościoła itp. Ogólnie te sprawy polityczno kościelne. A najbardziej to, że pobieranie pieniędzy na tace jest na czarno, bez odprowadzania podatku. Każdy normalnie pracujący obywatel musi odprowadzać podatki, a księża nie? Czy w czymś jesteśmy gorsi ?
Pozdrawiam!

To znaczy jak bardzo słaba jest Twoja wiara.
Jeśli chodzi o podatki to każda parafia jest opodatkowana w zależności od ilości parafian,jest to podatek w formie ryczałtu.
No,ale jeżeli Ty wierzysz wrogom kościoła i czytasz z wiarą to co się pisze np. w ,,faktach i mitach" ,albo oglądasz w telewizji ,,super stację'' to się nie dziwię.
,
 

dorkfargog

Bywalec
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
869
Punkty reakcji
31
Wiek
31
Miasto
Pomorze Zachodnie
Co do pytania w temacie, jak byłem młodszy poważnie zastanawiałem się nad przejściem na luteranizm.
Później jednak moje osobiste przemyślenia doprowadził mnie do wniosków, które raczej wykluczają trwanie w jakiejkolwiek religii.
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
Brave 09 marca 2012 roku skomentował mój powyższy post, a dokładnie ostatnie zdanie tego postu:
"czy aby dokładnie tak?"



Zdanie te brzmiało:
" Jeden tylko warunek postawił Mesjasz z Nazaretu, że temu kościołowi ma przewodzić 12 plemion Izraela."
W odpowiedzi cytuję kilka fragmentów z Biblii:

Jezus rozpoczynając swoją działalność publiczną, powołał najpierw dwunastu Apostołów.

Każdy z tych Apostołów symbolizował jedno plemię narodu Izraelskiego, natomiast sam Jezus symbolizował Boga Ojca JAHWE.

Jezus rozpoczynając swoją działalność publiczną określił się, kim jest i jaką dostał od Boga Ojca misję do wypełnienia?
Otwieram Biblię i czytam:
Jezus powiedział do „Samarytanki: ”Wy czcicie to czego nie znacie, my czcimy Tego, którego znamy, gdyż zbawienie wywodzi się od Żydów. Ale zbliża się godzina i teraz już jest, gdy prawdziwi czciciele będą czcić Boga Ojca w swoim duchu i zgodnie z prawdą. Takich bowiem czcicieli, szuka Bóg Ojciec. Bóg jest Duchem i jego czciciele powinni Go czcić w swoim duchu i zgodnie z prawdą. Ewangelia Jana 4,22 – 24.
Dalej:
„I zawrę z nimi przymierze pokoju; będzie to przymierze z nimi, po czas niezmierzony. I wyznaczę im miejsce, oraz ich pomnożę i umieszczę pośród nich moje sanktuarium, na czas niezmierzony. I Mój przybytek będzie nad nimi i Ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. I narody będą musiały poznać, że Ja uświęcam Izrael, gdy Moje sanktuarium będzie pośród nich, po czas niezmierzony”.
Ks. Ezechiela 37,26 – 28.
Dalej:
Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! –(powiedział Jezus do swoich 12-tu Apostołów)- Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.
Ew. Marka 16,15 – 16.
Dalej:
-Widzimy tu, że misja Mesjasza (Zbawiciela) ma na celu, zgodnie z zapowiedziami proroków, ocalenie przede wszystkim Izraela, który jest jak stado owiec bez pasterza.
Kiedy Izrael odnajdzie swego Pasterza - Boga i pójdzie za Nim, wtedy zgromadzą się wokół niego inne narody.
I właśnie dlatego w Ewangelii Mateusza 28,19 - 20 Jezus powiedział do swoich Apostołów :
"Idźcie więc i czyńcie uczniów wśród wszystkich narodów, chrzcząc ich w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
Uczcie ich zachować wszystko, co Wam nakazałem. A oto Ja jestem z Wami, przez wszystkie dni, aż do końca świata."
(napisał MD)
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Ja nie miałem na myśli dzisiejszych Żydów a Ty Alan nie zmieniaj frontu obrony, powielam to co jest faktem.
Pierwsi chrześcijanie to Żydzi a nie Niemcy, Bułgarzy czy Żydzi dzisiejsi, to jest akurat oczywiste. Potem jest kolejny problem, że mówimy zupełnie o czym innym i jest nie zgoda. Gadaliśmy o PIERWSZYCH chrześcijanach a nie obecnych.
Co do Pszczoła11, skoro rozmyślasz nad zmianą to nie czujesz się w tej wierze odpowiednio, więc masz powody do rozmyślań i ewentualnej zmiany.
Nie staniesz się wrogiem religii jeśli pójdziesz własną drogą.
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
Ja nie miałem na myśli dzisiejszych Żydów a Ty Alan nie zmieniaj frontu obrony, powielam to co jest faktem.
Gadaliśmy o PIERWSZYCH chrześcijanach, a nie obecnych.

To Ci się chyba z innym tematem popie.....o.Nie wciskaj mi tu kitu.Co mają pierwsi chrześcijanie do zmiany religii.
O współczesnych ortodoksów mi chodziło.

nqfj1800966.jpg
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Mają i to wiele. Mowa jest o zmianie religii a chrześcijaństwo to religia, pierwsi chrześcijanie to żydzi bo to od nich cała ta religia jest.
Odwracasz kota ogonem teraz i gadasz mi o dzisiejszych ortodoksyjnych żydach, wiedząc że miałem na myśli tych którzy byli jako pierwsi chrześcijanami.
Chciałem unikać pisania wszystkiego dokładnie bo nauka czytania i interpretacja to rzecz podstawowa ale skoro będę musiał to dobrze, nic nie poradzę.
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
ALAN06 12 marca 2012 roku napisał następujący tekst i zamieścił poniższe zdjęcie:
"To Ci się chyba z innym tematem popie.....o.Nie wciskaj mi tu kitu.Co mają pierwsi chrześcijanie do zmiany religii.
O współczesnych ortodoksów mi chodziło


Komentuję:
Ci dżentelmeni (rabini) raczej nie mają problemów z orientacją, jak to napisał o problemach z orientacją ALAN06 w swoim temacie pod tytułem "Pomoc bliźniemu, a grzech."
(napisał MD)

 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
Odwracasz kota ogonem teraz i gadasz mi o dzisiejszych ortodoksyjnych żydach, wiedząc że miałem na myśli tych którzy byli jako pierwsi chrześcijanami.

A skąd ja miałem wiedzieć co Ty miałeś na myśli.Wyrażaj się jaśniej.Zresztą nie ma się o co kłócić.

A Ty MietekD zaczynasz głosić jakieś pierdoły jak Miłujący.
 

allego

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2012
Posty
24
Punkty reakcji
0
Zmienilem religie na brak religii.

Wszystkie religie to klamstwo.

..święte słowa :) Taki jest fakt - wystarczy zacząć myśleć (czego niestety większość ludzi nie robi) i dojdziecie do wniosku, że jest bardzo dużo sprzeczności w każdej religii.. Poza tym czym jest dla was religia??? Dla mnie jest to jedno z ogromnych ograniczeń wolności człowieka, czego nie toleruję..
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Brave 09 marca 2012 roku skomentował mój powyższy post, a dokładnie ostatnie zdanie tego postu:
"czy aby dokładnie tak?"



Zdanie te brzmiało:
" Jeden tylko warunek postawił Mesjasz z Nazaretu, że temu kościołowi ma przewodzić 12 plemion Izraela."
W odpowiedzi cytuję kilka fragmentów z Biblii:

Jezus rozpoczynając swoją działalność publiczną, powołał najpierw dwunastu Apostołów.

Każdy z tych Apostołów symbolizował jedno plemię narodu Izraelskiego, natomiast sam Jezus symbolizował Boga Ojca JAHWE.

Jezus rozpoczynając swoją działalność publiczną określił się, kim jest i jaką dostał od Boga Ojca misję do wypełnienia?
Otwieram Biblię i czytam:
Jezus powiedział do „Samarytanki: ”Wy czcicie to czego nie znacie, my czcimy Tego, którego znamy, gdyż zbawienie wywodzi się od Żydów. Ale zbliża się godzina i teraz już jest, gdy prawdziwi czciciele będą czcić Boga Ojca w swoim duchu i zgodnie z prawdą. Takich bowiem czcicieli, szuka Bóg Ojciec. Bóg jest Duchem i jego czciciele powinni Go czcić w swoim duchu i zgodnie z prawdą. Ewangelia Jana 4,22 – 24.
Dalej:
„I zawrę z nimi przymierze pokoju; będzie to przymierze z nimi, po czas niezmierzony. I wyznaczę im miejsce, oraz ich pomnożę i umieszczę pośród nich moje sanktuarium, na czas niezmierzony. I Mój przybytek będzie nad nimi i Ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. I narody będą musiały poznać, że Ja uświęcam Izrael, gdy Moje sanktuarium będzie pośród nich, po czas niezmierzony”.
Ks. Ezechiela 37,26 – 28.
Dalej:
Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! –(powiedział Jezus do swoich 12-tu Apostołów)- Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.
Ew. Marka 16,15 – 16.
Dalej:
-Widzimy tu, że misja Mesjasza (Zbawiciela) ma na celu, zgodnie z zapowiedziami proroków, ocalenie przede wszystkim Izraela, który jest jak stado owiec bez pasterza.
Kiedy Izrael odnajdzie swego Pasterza - Boga i pójdzie za Nim, wtedy zgromadzą się wokół niego inne narody.
I właśnie dlatego w Ewangelii Mateusza 28,19 - 20 Jezus powiedział do swoich Apostołów :
"Idźcie więc i czyńcie uczniów wśród wszystkich narodów, chrzcząc ich w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
Uczcie ich zachować wszystko, co Wam nakazałem. A oto Ja jestem z Wami, przez wszystkie dni, aż do końca świata."
(napisał MD)
z przytoczonych cytatów nijak nie da się wywieść tezy jaką wygłosiłeś czyli:" Jeden tylko warunek postawił Mesjasz z Nazaretu, że temu kościołowi ma przewodzić 12 plemion Izraela."
jak przeanalizujesz historię Izraela, poczytasz zrozumiesz o co mi chodzi...

zdjęcie nie przedstawia rabinów, a po prostu grupkę ortodoksów, dlaczego? polecam się zastanowić


Mają i to wiele. Mowa jest o zmianie religii a chrześcijaństwo to religia, pierwsi chrześcijanie to żydzi bo to od nich cała ta religia jest.
pierwsi chrześcijanie (świadkowie) byli w 100% Żydami, Paweł ze swą akcją "zagraniczną" pojawił się później
 

techmen11

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2007
Posty
140
Punkty reakcji
0
Miasto
far far away
Widzę, że paru spraw nie wiesz. Całkiem podstawowych.
Wasze wypowiedzi (Twoja i Alana) są zgodne z prawdą jedynie częściowo.
Można stwierdzić że w danym wypadku sakrament chrztu jest nieważny gdy brak odpowiedniej formy lub materii (brak wody - nawet zwykłej, niepoświęconej - przy udzielaniu chrztu jest używany inny płyn; użycie innej formuły niż "Ja ciebie chrzczę w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego".)
Raz ważnie udzielonego sakramentu nie można cofnąć.

Szczerze zastanawiam się nad zmianą religii. Powoli skłania mnie do tego zachowanie księży, kościoła itp. Ogólnie te sprawy polityczno kościelne. A najbardziej to, że pobieranie pieniędzy na tace jest na czarno, bez odprowadzania podatku. Każdy normalnie pracujący obywatel musi odprowadzać podatki, a księża nie? Czy w czymś jesteśmy gorsi ?
Pozdrawiam!

Księża katoliccy w tym kraju płacą podatki od każdego ZAMELDOWANEGO na danym terenie OBYWATELA (nie tylko od aktualnie mieszkających i praktykujących katolików). Wysokość podatków jest ustalana przez naczelnika urzędu skarbowego właściwego dla miejsca pełnienia posługi. A i jest to podatek od PRZYCHODÓW a nie od DOCHODÓW :ninja2: .
 

dorkfargog

Bywalec
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
869
Punkty reakcji
31
Wiek
31
Miasto
Pomorze Zachodnie
Księża katoliccy w tym kraju płacą podatki od każdego ZAMELDOWANEGO na danym terenie OBYWATELA (nie tylko od aktualnie mieszkających i praktykujących katolików). Wysokość podatków jest ustalana przez naczelnika urzędu skarbowego właściwego dla miejsca pełnienia posługi. A i jest to podatek od PRZYCHODÓW a nie od DOCHODÓW .

Tak w ogóle, pozwolę sobie się nieśmiało prowokacyjnie zapytać, właściwie jaka jest proporcja między wpływami dla Kościoła z państwa, a tymi które Kościół oddaje w ramach podatków ?

Bo czuję mimo wszytko, że tu lekka dysproporcja będzie. :)
 

techmen11

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2007
Posty
140
Punkty reakcji
0
Miasto
far far away
Ponad 492 mln zł wsparcie społecznej działalności instytucji kościelnych w Polsce. Dotyczy to m.in. ochrony zabytków, kościelnych uczelni wyższych, działalności kapelanów, Ordynariatu WP, Funduszu Kościelnego.
W tym 89 mln. w 2011 r. wsparcie dla Funduszu Kościelnego (obecnie dofinansowuje składki ok. 40% duchownych katolickich).
Remont zabytków sakralnych - pula dofinansowania ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - w 2012 roku 37 mln zł. na rzecz wszystkich wyznań.

Jeżeli prowadzona jest działalność gospodarcza to wtedy podatek jest odprowadzany jak zwykle. Zatrudnieni w szkołach, zatrudnieni jako kapelani płacą ustawowe podatki i składki.
Zryczałtowane podatki dochodowe duchownych w ubiegłym roku - dokładnie już nie podam - to chyba 13,2 czy 13,6 mln.
Wartość pomocy udzielonej przez Caritas w roku 2010 wyniosła 482 mln 426 tys. 40 zł (w tym żywność z programu PEAD – 138 mln 269 tys. 90 zł).
Fundusz Kościelny - zabrano ponad 155 tyś ha ziemi, zwrócono 65 tyś ha. Państwo czerpie dochody z 55 tyś hektarów. (proszę sobie wyliczyć w ten sposób uzyskiwane dochody - w r. 2010 było to średnio 2278zł).
 

terazalbonigdy

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2012
Posty
76
Punkty reakcji
0
'There are two kinds of religion: "I want something" religion and "Give to" religion.

"I want something" religion means people want something - health, prosperity, peace, happiness, enlightenment, salvation, to go to heaven. Many kinds of wanting.

"Give to" religion means don't think about "my" situation. How can I help you? In "Give to" religion, you must put down your opinion, your condition, and your situation. Then you can realize your true nature. Just give to others whatever they need. Just do it!'

Saint
 

techmen11

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2007
Posty
140
Punkty reakcji
0
Miasto
far far away
O widzę, że Ctrl C i Ctrl V działają. Poprosimy o uświadomienie i rozwinięcie w języku polskim myśli autora nieznanego.
 

terazalbonigdy

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2012
Posty
76
Punkty reakcji
0
'There are two kinds of religion: "I want something" religion and "Give to" religion.
sa 2 rodzaje religi CHCE COS RELIGIA i DAC DLA RELIGIA

"I want something" religion means people want something - health, prosperity, peace, happiness, enlightenment, salvation, to go to heaven. Many kinds of wanting.
chce cos religia znaczy ludzie chca cos-zdrowie, sukces, pokoj, szczescie, oswiecenie, zbawienie, pojsc do nieba. wiele rodzajaw chcenia.

"Give to" religion means don't think about "my" situation. How can I help you? In "Give to" religion, you must put down your opinion, your condition, and your situation. Then you can realize your true nature. Just give to others whatever they need. Just do it!'
daj dla religia znaczy nie mysl o moja sytuacja. jak moge pomoc? w dac dla religii, musisz odlozyc swoja opinie, swoje uwarunkowanie i swoja sytuacje. wtedy mozesz zrealizowac swoja prawdziwa nature. po prostu dawaj innym cokolwiek potrzebuja. zwyczajnie zrob to!

Saint
jakis swiety
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
,tzn
'There are two kinds of religion: "I want something" religion and "Give to" religion.

"I want something" religion means people want something - health, prosperity, peace, happiness, enlightenment, salvation, to go to heaven. Many kinds of wanting.

"Give to" religion means don't think about "my" situation. How can I help you? In "Give to" religion, you must put down your opinion, your condition, and your situation. Then you can realize your true nature. Just give to others whatever they need. Just do it!'

Saint

Może spróbuję rozwinąć tę myśl
.Czy autorowi nie chodziło o to,że mamy niejako do czynienia z dwoma rodzająmi religii.
.Wyznając religię chcemy uzyskać coś dla siebie już tutaj na ziemi ,tzn.pragniemy zdrowia, pokoju, dobrobytu,Czy też religia ma nam pomóć w zbawieniu i przyszłym życiu wiecznym.Przeważnie jest tak ,że chcemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.Ale czy taka postawa jest godziwa....jeżeli religia ma nam służyć tylko do prywatnych celów...
Wydaje mi się ,że powinniśmy być przygotowani na trudności,na cierpienie, na choroby,na śmierć ukochanych osób i powinniśmy prosić Boga aby pomógł nam przez to wszystko przejść.Aby nie mieć pretensji do Pana Boga jak będzie żle.
Religia powinna pomagać przejść przez życie,a nie sprawiać że tu na ziemi będziemy szczęsliwi prowadząc beztroskie życie.
Bycie katolikiem, czy w ogóle osobą głęboko wierzącą wymaga wielu wyrzeczeń związanych z przestrzeganiem zasad moralnych, dekalogu.Nie kazdy potrafi się z tym pogodzić.Co jest powodem odchodzenia od wiary,bądż traktowania jej jako coś co przeszkadza w życiu.

.
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Ja widzę, że te dwie religie mają ten sam cel - własną korzyść.
To tak jak by była jedna bo nie ma w nich różnic, tak to odebrałem. :icon_twisted:
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
Ja widzę, że te dwie religie mają ten sam cel - własną korzyść.
To tak jak by była jedna bo nie ma w nich różnic, tak to odebrałem. :icon_twisted:

Może Cię zmyliły te słowa [dwie pieczenie na jednym ogniu],dam inny przykład gdzie zauważysz różnicę.

Kiedy przychodzi ktoś do kościoła i modli się w intencji,zdania egzaminu w szkole ,albo ma rozprawę sądową przeciwko sąsiadowi,albo nadał totolotka i modli się w intencji wygranej.

Inny przychodzi i modli się za chorego sąsiada,za chore dzieci, za ludzi biednych i potrzebujących,za niewierzących w Chrystusa o ich nawrócenie.

Tutaj widzisz różnicę.
 
Do góry