Czy myśleliście kiedyś o zmianie swojej religii?

MilenaM

Nowicjusz
Dołączył
29 Luty 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Hejka jeśli kiedyś myśleliście na ten temat to napiszcie, co was do tego nakloniło
 

yaiez

Yggdrasil
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
614
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Tam gdzie wiatr
Ja zmieniłem religię.
Nie będę kłamał, że była to decyzja całkowicie autonomiczna, bo jak każdy człowiek ulegam wpływom otoczenia. Urodziłem się w katolickiej rodzinie i tak też byłem wychowywany, bez zbytnego fanatyzmu ale w wierze. Nikt mnie do niczego, na bierzmowanie nie poszedłem ale uważałem się za osobę wierzącą dopóki nie zmieniłem środowiska. Nowe osoby nie wciskając mi nic na siłę, poprzez rzeczowe dyskusje stopniowo uświadomiły mi ile w tej religii jest sprzeczności i hipokryzji, ile zakłamania i chwytów czysto "marketingowych" Minęło trochę czasu, zostałem ateistą i byłem nim przez pare ładnych lat. Przy okazji zajęcia się odtwórstwem historycznym poznałem paru ludzi ze środowiska RKP, zacząłem się z nimi spotykać z czystej ciekawości i okazało się, że nadal jestem osobą, która po prostu potrzebuje w coś wierzyć. Nasza rodzima wiara wydała mi się o wiele bardziej naturalna i ludzka, po prostu szczera - czego brakowało mi w katolicyźmie. Nie można wmówić sobie wiary w coś, po prostu zacząłem wierzyć.
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
Nie myślałem,i nie mam zamiaru zmieniać.
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Odrzuciłem religię z powodu nakazów i zakazów, które nie mają żadnego znaczenia i nie są nikomu myślącemu samodzielnie potrzebne.
Nie wierzyłem nigdy a sakramenty jakie zostały mi narzucone w dzieciństwie postarałem się unieważnić.
"Nie jestem Żydem by mieć ich religię"
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
zmieniłem - były katolik, teraz niepełnosprawny luteranin, kiedyś pisałem na ten temat więcej...
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
Odrzuciłem religię z powodu nakazów i zakazów, które nie mają żadnego znaczenia i nie są nikomu myślącemu samodzielnie potrzebne.
Nie wierzyłem nigdy a sakramenty jakie zostały mi narzucone w dzieciństwie postarałem się unieważnić.
"Nie jestem Żydem by mieć ich religię"

Czasem w życiu jest potrzebne coś co Ci mówi co wolno ,a czego nie wolno.

Nie możesz unieważnić Chrztu ani Pierwszej Komunii,możesz jedynie nie uznawać tych sakramentów. :tongue:

To według Ciebie Żydzi są katolikami.
 

Langer

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2010
Posty
152
Punkty reakcji
5
Wiek
33
Miasto
podkarpackie
Zmienilem religie na brak religii.

Wszystkie religie to klamstwo.
Tak samo było w moim przypadku
Czasem w życiu jest potrzebne coś co Ci mówi co wolno ,a czego nie wolno.
Mi do tego nie jest potrzebna religia a dookoła siebie widzę sporo wierzących co nie za bardzo wiedzą co im wolno i religia wcale nie ma na nich pozytywnego wpływu w tej kwestii
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
Widzę, że paru spraw nie wiesz. Całkiem podstawowych.

Widzisz,może rzeczywiście nie wiem tego co wiedzą osoby niewierzące.Ale dla mnie i osób wierzących załatwienie jakiegoś papierka unieważniającego ten sakrament nie ma żadnego znaczenia.Dlatego dyskusja miedzy niewierzącym ,a katolikiem czy chrzest jest ważny czy nie do niczego nie zaprowadzi.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
W takim razie po co zaczynałeś twierdząc, że nie istnieje coś takiego jak "unieważnienie"? Sam zacząłeś dyskusję przedstawiając sprzeczną teorię, a teraz się tego wypierasz ;)
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
Sakrament Chrztu jest ważny cały czas,i niczego się nie wypieram.A co myślą o tym niewierzący to nie ma żadnego znaczenia.
Dla Miłującego jest nieważny bez żadnego dokumentu, niektórzy potrzebują jakiegoś swistka papieru dla lepszego samopoczucia.

Ostatnio często w TVP powtarzają taki kabaret z Dziewońskim i Michnikowskim.Stoją dwie kolejki,nie wiadomo za czym i się kłócą która kolejka jest ważna.
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
ALAN06 ósmego marca 2012 roku napisał, kończąc post o godzinie 18:38:
"To według Ciebie Żydzi są katolikami?"


Odpowiadam, chociaż zdanie to nie zostało skierowane do mnie!!!
Tak, pierwsi chrześcijanie Żydzi byli katolikami.
Zdziwiony?
Pierwsi chrześcijanie byli tylko i wyłącznie Żydami. Uważali też Oni zgodnie z nauką Mesjasza z Nazaretu, że ich nauka posiada wartości uniwersalne, czyli byli Oni założycielami kościoła powszechnego.
Kościół powszechny = kościół katolicki.
Jeden tylko warunek postawił Mesjasz z Nazaretu, że temu kościołowi ma przwodzić 12 plemion Izraela.

(napisał MD)
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
Dotyczy mojego powyższego postu.

Powinno być: Jeden tylko warunek postawił Mesjasz z Nazaretu, że temu kościołowi ma przewodzić 12 plemion Izraela.

(napisał MD)
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Widzisz Alan, wszystko można unieważnić.
Załatwianie papierka nie wystarczy dla osoby, która nie chce go mieć. Dla mnie nawet teraz nie jestem ochrzczony, pomimo tego muszę mieć unieważnienie formalne bym mógł mieć spokój sumienia.
Z tymi Żydami to Alan dałeś. :023: Trochę jestem rozczarowany bo po Tobie bym się tego nie spodziewał, taka wpadka.
A co do prawdziwej religii, rodzimej, to ja bym polecał dyskusję z Cthulhu.
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
- żydzi (z małej litery, nie chodzi o naród i krew ale mozaistów) byli na początku chrześcijaństwa, prawda to.
- Z 12 plemionami na czele, bzdura, tym właśnie się oznacza powszechność Kościoła, nawet wtedy, że wyklucza plemienność
- nie da się też ukryć, że na początku ateizmu oraz jego głównymi propagatorami byli...żydzi (lub Żydzi, tutaj to już niepewne)
 

Sadayoshi

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
330
Punkty reakcji
8
Miasto
Ponyville
Jeśli sformułujemy tytułowe pytanie trochę inaczej - "Czy myśleliście kiedyś o zmianie swojego światopoglądu?" będę w stanie odpowiedzieć na nie twierdząco. Nie tylko myślałem ale i zmieniłem - agnostycyzm lat młodzieńczych dość łagodnie i płynnie przeobraził się w buddyzm.
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
ALAN06 ósmego marca 2012 roku napisał, kończąc post o godzinie 18:38:
"To według Ciebie Żydzi są katolikami?"


Odpowiadam, chociaż zdanie to nie zostało skierowane do mnie!!!
Tak, pierwsi chrześcijanie Żydzi byli katolikami.
Zdziwiony?
Pierwsi chrześcijanie byli tylko i wyłącznie Żydami.

(napisał MD)

MietekD...chyba nie masz mnie za idiotę ,który uważa że Pan Jezus i Jego apostołowie byłi Polakami, a Jerozolima,Nazaret,Betlejem leży nad Wisłą.
Miałem na myśli współczesnych Żydów,którzy wyznają Judaizm.


Z tymi Żydami to Alan dałeś. :023: Trochę jestem rozczarowany bo po Tobie bym się tego nie spodziewał, taka wpadka.


MietekD strzelił gafę ,a Ty to powielasz.
 

pszczola11

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Szczerze zastanawiam się nad zmianą religii. Powoli skłania mnie do tego zachowanie księży, kościoła itp. Ogólnie te sprawy polityczno kościelne. A najbardziej to, że pobieranie pieniędzy na tace jest na czarno, bez odprowadzania podatku. Każdy normalnie pracujący obywatel musi odprowadzać podatki, a księża nie? Czy w czymś jesteśmy gorsi ?
Pozdrawiam!
 
Do góry