czy mozna zrobic mature dlugo po zawodowce?

paulina_k

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
7
Punkty reakcji
0
czesc, szukam jakiejs szkoly ktora przygotuje mnie do matury bo jestem juz wiele lat po zawodowce po mechaniku a jednak teraz sie okazuje ze papier dobrze miec bo zarobkik sa wieksze. czy sa takie szkoly i czy po zawodowce mozna miec jeszcze mature czy juz za pozno, co polecacie :)
 

luki_bal

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2016
Posty
6
Punkty reakcji
0
jak nie chcialas zdawać matury wcześniej to teraz będzie ci cięzko się przyzwyczajić do nauki. dzisiaj bez znajomości to nawet po studiach nie dadzom ci więcej zarobic.
 

grzesio_89

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2008
Posty
228
Punkty reakcji
7
Idź do liceum dla dorosłych albo uzupełniającego - jakoś tak to się nazywa.
 

katarynka_88

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2016
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja chodzilam do szkoly prywatnej dla dorosłych, bo wczesniej byłam w liceum ale urodzilam córeczkę i jak juz nie karmie to z narzeczonym zdecydowaliśmy, że warto jednak zeby mieć wykształcenie. Ale nie mialam czasu na szkole w tygodniu wiec szlam zaocznie. mature sie udało zdać ,wiec jednak mozna wszystko pogodzić :)
 

katarynka_88

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2016
Posty
4
Punkty reakcji
0
kilka osób w klasie. chodziłam w soboty i niedziele i miałam normalnie lekcje jak w szkole tylko takie jakby przyspieszone. no ale weekendy zawalone. najważniejsze ze sie udalo i teraz jak moja malutka podrośnie to planuje zaocznie studia :) ale nie wiem czy po zawodowej tez możesz tak chodzić bo nie mialam takiej sytuacji.
 

LODkrakow

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2016
Posty
7
Punkty reakcji
0
Jeśli ktoś chce się dokształcać to nigdy nie jest na to za późno! Najważniejsze są chęci, a nie wiek. W naszym liceum uczą się osoby dorosłe, najczęściej pracujące, które chcą zdać maturę i być może w przyszłości podjąć studia. Rozwiewając wątpliwości: po ukończeniu zawodówki jak najbardziej można uczyć się w taki sposób, maturę można zdać w ciągu dwóch lat nauki.
 

paulina_k

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
7
Punkty reakcji
0
ale jak chodzilam do zawodowej to czy teraz musze znowu zaczynac od poczatku nauke :/
 

LODkrakow

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2016
Posty
7
Punkty reakcji
0
Do trzyletniego prywatnego liceum ogólnokształcącego dla dorosłych absolwenci szkół zawodowych mogą być przyjmowani na trzeci semestr.
 

paulina_k

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
7
Punkty reakcji
0
to dobrze. bo chce miec papier i moc wyjechac za granice do meza ale zeby w razie czego wrocic i miec wyksztalcenie
 

LODkrakow

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2016
Posty
7
Punkty reakcji
0
Po zdaniu matury możliwe jest podjęcie studiów zarówno w Polsce, jak i za granicą, więc na pewno warto poświęcić czas na naukę i dobre przygotowanie. Jeśli zastanawiasz się jak taki egzamin wygląda w szkole dla dorosłych, zapraszam do kontaktu.
 

paulina_k

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
7
Punkty reakcji
0
to dobrze. tylko nie wiem jeszcze czy pogodze to z praca bo pracuje tez po 16 i niedam rady chodzic i spedzac na nauce cale wieczory
 

LODkrakow

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2016
Posty
7
Punkty reakcji
0
Spokojnie. Większość szkół zdaje sobie sprawę, że dużo osób ma swoje stałe zajęcia, dlatego nauka jest organizowana w taki sposób, żeby udało się wszystko pogodzić. W Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w Krakowie zajęcia odbywają się głównie zaocznie (dwa razy w miesiącu, zjazdy sobotnio – niedzielne).
 

pofrala

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2016
Posty
12
Punkty reakcji
0
Jasne, że próbuj. Znajdź jakieś szkoły dla dorosłych i walcz o siebie :) Powodzenia.
 

jerzy_k

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
ja właśnie się zapisałem do szkoły dla dorosłych, mianowicie do liceum w Cosinusie bo chce też zrobić sobie mature... wcześniej jakoś mi było to ie po drodze, wiec fajnie że są takie opcje. a co do szkoły no to podobno najlepiej przygotowują
 

olalola

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2017
Posty
16
Punkty reakcji
1
nigdy nie jest za późno na naukę. nikt za Ciebie życia nie przeżyje więc jeśli czujesz potrzebę nauki to czemu nie. ja chodziłam do Cosinusa i przedział wiekowy od 18 do 50 lat :)
 

Loren

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2017
Posty
9
Punkty reakcji
0
Nie ma problemu, aby kontynuować naukę nawet długo po zawodówce. Po prostu konieczne będzie ukończenie liceum dla dorosłych. Nie można natomiast pisać matury po zasadniczej szkole zawodowej, trzeba zrobić sobie wykształcenie średnie. Ogólnie matura nie jest wymagana do pracy, nie jest to dokument poświadczajace jakiekolwiek kompetencje zawodowe. Matura to jedynie dokument służący do tego, aby isć na studia i do niczego innego się nie przydaje.
 

agaa10

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
no w dzisiejszych czasach nie jest ona tak ważna jak kiedyś, ale moim zdaniem maturę zawsze warto mieć zdaną. nie wiesz co w życiu Cie spotka i czy kiedyś nie będzie CI potrzebna.. ja zdawałam mature w Cosinusie wiec jest przykładem że w zaocznej szkole takie rzeczy też są możlwie :)
 

jerzy_k

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
no ja właśnie robie średnie w liceum w cosinusie. z tego co się orientuje to jeszcze rekrutują jak coś bo ciągle dochodzą jakieś nowe osoby
 
Do góry