Czy można jeść, zaraz po zaplombowaniu zęba?

damik

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
4
Punkty reakcji
0
No to się wypowiem ja ;)
Po światłoutwardzalnych czyli tych co się lampą świeci można jeść zaraz po założeniu ale nie powinno siepić barwiących napojów typu barszcz, mocna herbata itp.
Co do pozostałych wypełnień (czyli tych co sa utwardzalne chemicznie) nie powinno sie jeść 2h i pić barwiących napoi tak jak w poprzednim przypadku.

Wiem co mówię bo tak się składa że studiuje ten kierunek ;)
 
S

szyszana

Guest
To zależy od tego, w jaki sposób ząb był leczony, jak był utwardzany. W takich miejscach jak ta klinika - http://dentlux.pl/masz pokazywaną dokładną wyczytkę co możesz, a czego nie możesz robić. Przecież olanie wytycznych to niemalże utrata zęba. Po co?
 

szwiergotka

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2015
Posty
50
Punkty reakcji
2
a z podobnego tematu - czy miał ktoś z Was pytanie na teście na prawko po jakim czasie od iniekcji zęba można wsiąść za kierownicę ??????
Na pewno bym oblała gdybym to ja miała na to pytanie odpowiadać
Jakie są Wasze typy
 

Karolcia88

Administrator
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
19 Kwiecień 2015
Posty
81
Punkty reakcji
11
2h nie można pić ani jeść

Strzelam nie mniej niż po 2h
 

Marlona

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Nie można, powinno się odczekać około 1h-2h żeby plomba mogła się zaadoptować w zębie. Poza tym, świeżo wyleczony ząb jest bardzo delikatny i czuły na zimno, ciepło i czynniki zewnęrtrzne.
 

gjanicki

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2013
Posty
39
Punkty reakcji
0
moim zdaniem to zalezy jak duży był zabieg. Ale zasada jest taka ze jak po plombie swiatloutwardzalnej to można od razu. Ale nigdy nie ryzykowałem.
 

szwiergotka

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2015
Posty
50
Punkty reakcji
2
Marlona - masz rację - nie można wsiadać za kierownicę - to jest prawidłowa odpowiedź
Ale ja mam pytanie co do tego pytanie - co to oznacza, że nie można wsiadać za kierownicę ?????????????
 
A

acidic

Guest
Trzeba troche odczekac, dentysta powinien ci powiedziec ile. Mysle ze najlepiej 2 h poczekac
 
Do góry