Czy moge w ten sposob znalezc "szczescie"?

kifer4

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
798
Punkty reakcji
1
Miasto
sie znamy?
Witam, chcialbym sie Was poradzic, czy to, co wybiore pozwoli mi przynajmniej czesciowo szczesliwei spedzic zycie.

No to tak, zaczne od paru slow o sobie. Mam 18 lat, za rok zdaje mature. Ostatnio mialem ciezki okres w zyciu. Jestem niesmialy, niezbyt towarzyski (czasem poimprezowac mozna ale bez przesady). Juz dlugo, czulem ze urodzilem o sie iles tam lat za pozno... tzn nie moge sie przyzwyczaic do tego, co sie teraz stalo z ludzmi, swiatem. Mam swoje wartosci, ktorymi staram sie, bo nie zawsze wychodzi kierowac w zyciu. Dla innych sa one po prostu smieszne i bzdurne... NIe zwracam na to szczegolnej uwagi, bo w podstawowce i gimnazjum dosc mi rowiesnicy dali popalic, takze przyzwyczailem sie do takiego podejscia do mnie. Czytalem troche to forum. Duzo mlodych ludzi pisze, ze zycie dla nich nie ma sensu itp... Od pol roku jestem nieszczesliwie zakochany w pewnej dziewczynie, nic z tego nie bedzie bo wiem ze nic dla niej nie znacze. W tych sprawach to mi nigdy nie szlo. Dlugo tez myslalem, ze nie ma sensu zyc itp, przez mysl w pewnej chwili, chyba mimowolnie przeleciala mysl o skonczeniu. Dziwi mnie to, bo nigdy nie uciekam od problemow. Kocham Polske. Tak pewnie wielu sie to moze wydac dziwne, ale tak naprawde jest. Interesuje sie historia Naszego kraju. Oddalbym chyba wszystko za moja Ojczyzne... (nie chodzi mi tutaj o zadna partie, tak ze jak co to bez podtekstow:p)

I podjalem decyzje, ze chce zostac zawodowym zolnierzem. Na maturze zdaje matme i fizyke, i mysle ze bez problemu dostane sie na jakas wojskowa akademie, chce byc oficerem. Nie martwie sie o wyniki sprawnosciowe, bo uprawiam sporty i kondycje mam dobra. Nie wiem tylko czy to pozwoli mi szczescie znalezc... zeby za iles tam lat nie zalowal tej decyzji. Wiem, ze wtedy bede sam, ale mysle ze jakos sie z tym uporam. Kobiet raczej nie pociagam, uroda nie grzesze, nie jestem ciekawy, a to ze staram sie je szanowac, chyba raczej Je odstasza? .
To bedzie swiadoma decyzja.

Jak mysliscie czy sluszna??


PS: pisze dlatego na forum, bo nie mam nikogo z kim moglbym o tym pogadac, a mysle ze znajdzie sie chociaz pare osob, ktore moje wypociny przeczytaja


Pozdrawiam
 

PanDora:))

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2007
Posty
2 441
Punkty reakcji
0
Wiek
33
jeżeli to jest to co chcesz robić - oczywiście, że to dobra decyzja ;)
ale myśle, że nie powinieneś traktować tego jako ucieczki od rzeczywistości.
 

jakas_tam_17

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2007
Posty
653
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
:)
Szczeście? Hmm. oddac sie swojej pasji, czy tam zainteresowaniu. Według mnie to nie szczescie. Mozna byc szczesliwym, m.in. dzieki drugiej osobie, kiedy czujesz sie potrzebny, kiedy czujesz sie kochany.

Moze powienienes spróbowac z kims innym, skoro nic z nią nie bedzie. Albo po prostu, moze tą jedyną spotkasz gdzies indziej.


* no i wyczytałam twoje wypociny ;p
 

kifer4

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
798
Punkty reakcji
1
Miasto
sie znamy?
no i wyczytałam twoje wypociny ;p

heh, dziekuje


NIe wiem, nie moge sie od tej uwolnic, a zawsze bylo tak, ze sie znalazl ktos lepszy odemnie :]. Nie do konca prawda jest ze dla kobiet sie nie bardzo wyglad zewnetrzny liczy
 

Lady_Nikt

w rzeczy samej.
Dołączył
13 Luty 2007
Posty
2 298
Punkty reakcji
0
Wiek
18
Miasto
Warszawa
Jeśli chcesz naprawdę zostać żołnieżem to myśle, że wstępując do wojska możesz osiagnąć nieco szczęścia, a napewno zadowolenie. I nie mów że będziesz sam, wszytsko się może zmienić :)
 

Zamyślona

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2006
Posty
1 507
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Kobiet raczej nie pociagam, uroda nie grzesze, nie jestem ciekawy, a to ze staram sie je szanowac, chyba raczej Je odstasza? .
To bedzie swiadoma decyzja.
Heh nie mów jaki to jesteś nieciekawy, bo jeszcze Ci uwierzymy... :D
Słuchaj, to jest Twoje zdanie o sobie, masz zaniżoną samoocene, inni ludzi zauważają to, że czujesz się słaby i w tym tkwi problem. Gdybyś nabrał pewności siebie to ludzie na pewno zaczęliby postrzegać Cię w inny sposób, bo tak zwykle jest.

Skoro to będzie świadoma decyzja, to jak najbardziej rób to co Ci się podoba i przynosi satysfakcje....
aczkolwiek wydaje mi się, że chcesz wybrać takie życie po to, aby odizolować się w pewnym sensie...nie mam racji?
 

kifer4

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
798
Punkty reakcji
1
Miasto
sie znamy?
Hmm samoocene mam w porzadku, jestem krytyczny ale nie przesadzam. NIe wywnioskowalem tego, sam z siebie tylko bardziej z zachowania innych. Jestem kolega, jak ktos czegos potrzebuje, a tak to jak powietrze :) a, ze czesto pomagam, to mam to hmm zludne? uczucie ze sie komus na cos przydaje. Ale tak jak napisalem, potem mnie "nie ma".


Moze izolacja, ale chyba nie egoistyczna? Bo chce cos z siebie dac innym
 

Zamyślona

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2006
Posty
1 507
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Moze izolacja, ale chyba nie egoistyczna? Bo chce cos z siebie dac innym
Egoistyczna nie, ale w przyszłości pewnego dnia możesz stwierdzić, że tak na prawde to nie jest to...że to jest tylko ucieczka, nie o takim życiu marzyłeś...
Być może się myle, ale takie wrażenie odnosze czytając Twoje posty...
Zastanów się nad tym.
 

kifer4

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
798
Punkty reakcji
1
Miasto
sie znamy?
Kazdy by chcial marzeniami zyc, ale gdy sie nie da, to trzeba alternatywe znalezc
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
Przede wszystkim uroda to pojęcie względne. Jeżeli dbasz o siebie , nie boisz się wody i mydła to napewno ktoś się w tobie zakocha. No dobrze, ale teraz juz poważniej. Wżyciu nie zawsze układa się nam tak jakbyśmy chcieli. Często napotykamy na różne przeciwności losu, zakręty i zawirowania. Wirze jednak, że wszystko czemuś służy. takie doświadczenia pomagają nam dojrzeć, zrozumieć coś, odciskają na nas piętno sprawiając , ze jesteśmy niepowtarzalni, po prostu jesteśmy soba. Nigdy nie wolno nam jednak rezygnować z zycia. Musimy pamiętać, że póki jesteśmy młodzi i zdrowi zawsze mamy szanse odwrócic zły los i puścic w niepamięc to co sie wydarzyło. Nie warto też czekać z uczuciem na miraż. Podejrzewam, ze nie znasz zbyt dobrze tej dziewczyny. Nie wiesz jaka ona jest, ale ponieważ zauroczyłeś sie nią wydaje ci sie idealna. Tak nie jest. Owszem czasem warto walczyć o na pozór ulotne uczucia, ale wtedy kiedy dobrze znamy tą drugą osobę i jesteśmy na tyle dojrzali by stworzyć z nia w miare stabilny związek. No cóż tak przynajmniej mówi rozum. Otwórz sie na ludzi a oni otworzą sie na ciebie. Pozdrawiam.
 

stupido

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2007
Posty
46
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Nie przejmuj się opiniami innych ludzi, tylko po prostu bądź sobą. Znajdą się kiedyś ludzie, którzy docenią Cię takiego jakim jesteś. A pomysł z wojskiem jest według mnie bardzo dobry. Może dlatego że lubię żołnierzy? :D



P.S.Twierdisz, że nie grzeszysz urodą. Daj fotkę to ocenimy :p
 

paw

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witaj!!
Czytając twojego posta miałem wrażenie że czytam o sobie i wydaje mi się że Cie rozumiem. Mam trochę więcej lat bo maturę pisałem 5 lat temu. Też uważam, że urodziłem się za późno... Żyję według swoich zasad podobnie jak i ty. Ja kończe studia i nie umiem sobie znaleźć miejsca w życiu. Wiesz muszę powiedzieć, że w pewien sposób zazdroszczę Tobie że masz jakiś cel w życiu do czegoś dążysz ja żyję z dnia na dzień. Jeżeli czujesz że w wojsku będziesz się spełniać to jasne idź wojsko nie więzienie zawsze można odejść. Co do kobiet ja też nie mam szczęścia, mnie nikt nigdy nie pokochał i jak na razie nie wierzę, że kiedyś to się zmieni. Znajomych też niby mam sporo ale mnie każdy zna jak coś jemu potrzeba. Czasami wydaję mi się ze już do tego przywykłem. Czasami myślę że tacy jak my albo muszą być sami i tak już będzie, albo muszą przejść długą i bardzo ciernistą drogę aby kiedyś w przyszłości (mniejmy nadzieję że niedalekiej) poznać kogoś i być naprawdę szczęśliwymi.
Trzymam kciuki za realizację Twoich planów.
 

kifer4

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
798
Punkty reakcji
1
Miasto
sie znamy?
Nom, niektorzy faceci po prostu kobiet nie pociagaja, proste. Mowicie, ze jak ktos uroda nie grzeszy to sie musi bardziej starac, ale jak ktos ladniejszy sie troche postara, to typ 1 juz jest na przegranej pozycji. Nie planowalem raczej sluzby w wojsku, ale to moze byc dobra altenatywa. Ktos musi byc sam, zeby Ci co maja swoja druga czesc umieli to docenic, proste. Z fotka to ja raczej podziekuje, za bardzo bym psychike mial pewnie zjechana znowu :p
 

uzzo

Małpiszon mądrości
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
2 984
Punkty reakcji
26
Miasto
z piekła rodem
kazdy ma swoj sposob na szczescie inni zycie w hulankach inni w wojsku inni w nauce inni w rodzinnie itp

jak sie jest tego pewien to ok ale zeby potem na starosc nie bylo rozszczarowania ze cos jest nie tak ze wszystko niby jest klamstwem itp. zycze powodzenia
 

sada

*^*...Kobieta kaliber ^^
Dołączył
20 Styczeń 2008
Posty
1 734
Punkty reakcji
0
Miasto
Nie wiem, a Ty wiesz x|
Co do miłości to mogę Cię zapewnić że możesz nie na jedną taka jeszcze wpaść... jeśli złamałeś się na jednej to nie znaczy że wszystkie takie są...

A co do wojska... Jeśli to Ci odpowiada, chcesz to robić w życiu to dlaczego ma być to złe... ?
 

paweln1986

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2007
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kamienna Góra
Hmmm.... Marzenie o byciu oficerem jest do spełnienia:) jeżeli masz w miarę oceny i jesteś w miarę sprawny powinieneś się spokojnie dostać, ale problemy sa z miejscami :p a jeżeli nie dostaniesz sie do oficerki to idź na podoficerską szkole:) jakieś rozwiązanie jest:) Jednym słowem powodzenia:p

Tak btw zobaczysz jak się zmienisz w wojsku:p wiem to z autopsji;-)
 

MlodyDlaCiebie

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2007
Posty
573
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Polska
"tego kwiatka pół świata" i " za mundurem panny sznurem" ja tam bym sie nie przejmował tą dziewczyną nom wiadomo miłość uczucie ale czym to jest kiedy nie ma odwzajemnienia?? jeżeli wybrałeś wojsko jest tylko twoja decyzja ty za nią weżniesz odpowiedzialność oficerowie też mają ładne żony i dzieci :) więc tylko spełniaj swoje pasje w życiu tego czego chcesz to rób :) a wszystko samo przyjdzie :) dorośniesz do pewnych spostrzeżeń które cię ukierunkują i jeszcze napiszesz nam tu jak to fajnie jest w życiu :)
 

paweln1986

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2007
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kamienna Góra
Jestem żołnierzem zawodowym ale z poboru zostałem... zmieni sie twoj charakter poznasz tam wielu różnych ludzi... nauczysz sie kombinowac :-] zaczniesz byc bardziej pewny siebie i odważny (przynajmniej w moim przypadku tak jest). Naprawde ciesze sie ze pracuje w wojsku :) bardzo ciekawa praca
 
Do góry