Czy moge starać się o kredyt ?

grzesio_89

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2008
Posty
228
Punkty reakcji
7
Chcę sobie wziąć kredyt na mieszkanie, powiedzmy 200 000 zł. W mieście w którym pracuję za tę kwotę kupi już bardzo sensowne mieszkanie. Jestem sam, nie mam dzieci, brak kredytów ani rat do spłaty. Miałem mały kredyt oraz sprzęt elektroniczny na raty, wszystko spłacone w terminie. Pracuję 5 lat w tej samej firmie, od roku mam umowę na czas nieokreślony, zarabiam 2900 - 3200 zł. Czy z moim wynagrodzeniem mogę starać się o kredyt ? Czy nie mam po co nawet się w banku pokazywać ?

Wiem, że kredyt to zobowiązanie na lata. Chce się wynieść z rodzinnego domu od rodziców, gdyż sytuacja robi się nie do zniesienia.
 

WujekAlfa

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2017
Posty
176
Punkty reakcji
16
Na pewno będziesz musiał mieć ileś tam procent wkładu własnego więc z marszu potrzebujesz kilkudziesięciu tysięcy. Plus przy takich zarobkach możliwe, że będziesz potrzebował żyrantów.
Brak dzieci to swoją drogą nie zawsze jest dobry omen. Ogólnie to musisz się po prostu wybrać do banku i porozmawiać. Nikt Ci krzywdy za to nie zrobi, a będziesz miał info z najpewniejszego źródła :)
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Kredyt na mieszkanie teraz?

Zastanów się 2 razy ;) W USA już podnoszą stopy procentowe, u nas to tylko kwestia czasu. Twoje raty wzrosną tak, że będziesz załadowany " pod korek ".
 

joaska01

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2014
Posty
17
Punkty reakcji
0
[SIZE=10pt]Biorąc kredyt mieszkaniowy w banku Raiffeisen wystarczy w ci wkład ok 20 tys, bo bank kredytuje nawet do 90% wartości mieszkania. Jednak bank do ciebie nie przyjdzie więc konieczna jest wizyta w oddziale.[/SIZE]
 

Roselyn

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
249
Punkty reakcji
3
Najlepiej zrobisz jeśli pójdziesz do banku i poprosisz o sprawdzenie swoich możliwości. Możesz również zbadać sytuację, czytając ten poradnik, kliknij. Znajdziesz tu informacje dotyczącą ogólnych warunków, jakie trzeba spełnić w przypadku starania się o kredyt hipoteczny.
 

basia801

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2020
Posty
13
Punkty reakcji
0
wymagania banków są podobne sprawdź swoją zdolność kredytową
 
Do góry