Czy mając kamice nerkową należy mieć zwolnienie z wf-u?

aaaaa1111121

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Hej..
idę teraz do szkoly ponadgimnazjalnej polr roku temu dowiedzialm sie ze mam kamice nerkowa mam czasami silne bole..
Hm.. mialam zwolnienie z wf dosc dlugo spodobalo mi sie to .

Czy przy kamieniach nalezy miec zwolnienie czy nalezy cwiczyc na w-fie ???
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Atak zaczyna się nagle np. po dużym wysiłku fizycznym, długiej podróży samochodem, po nadużyciu alkoholu. Ból pojawia się w okolicy lędźwiowej, promieniuje wzdłuż moczowodu, do podbrzusza i zewnętrznych narządów płciowych. Towarzyszy mu wzdęcie brzucha i bolesne parcie na mocz. Ból bywa tak silny, że chorzy tracą przytomność. Konieczne może być podanie narkotycznych leków przeciwbólowych.
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-moczowy/4-x-kamica-nerkowa_34432.html

z tego wynika ze nie mozesz ćwiczyc na w-fie, bo wystąpi atak. jesteś oczywiście leczona farmakologicznie?
 

aaaaa1111121

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Tak tak ...
Lekarz stwierdzil ze powinny same zejsc ale sa ustawione bardzo niekorzystnie dla mnie dlatego tez mam silne bole czeste...

czyli mam zglosic sie do lekarza po zwolnienie?

aaa na jak dlugi okres?
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
najlepiej udaj sie do lekarza i on sam juz stwierdzi na jak długo jest ci potrzebne zwolnienie.
 

agatka

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2005
Posty
204
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Gdzieś tam
Oj bardzo Ci współczuję tych bóli bo sama wiem jak to boli, też leczę się na kamicę jednak po ostatnim badaniu usg lekarz stwierdził że na razie mogę czuć się spokojnie bo niczego nie wykrył :D


Mnie pierwszy raz złapał atak właśnie w szkole yhm nie było to miłe przewieziono mnie karetką do szpitala i po całym dniu badań stwierdzono że mam kamicę... :( leżałam 3 dni w szpitalu pod kroplówką non stop, co niestety bardzo mnie osłabiło...

Nie wiem jak ze zwolnieniem ponieważ ja miałam całoroczne ze względu na kontuzję kostki, ale pamiętam że lekarz się pytał czy potrzebuję takowe....

Przy następnej wizycie zapytaj się wprost lekarza czy możesz ćwiczyć na wf-ie??
 

balalajka

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
1 206
Punkty reakcji
0
Tak tak ...
Lekarz stwierdzil ze powinny same zejsc ale sa ustawione bardzo niekorzystnie dla mnie dlatego tez mam silne bole czeste...

czyli mam zglosic sie do lekarza po zwolnienie?

aaa na jak dlugi okres?

Współczuję również. Ja zdąrzyłem już zaliczyć obie nerki. Drugi raz na szczęście przebiegł w miarę spokojnie.
Kamień na nerce potrafi wyrządzić wiele krzywdy od wewnątrz, zwłaszcza jeśli pozwoli mu się na nadmierną aktywność, dlatego też zaleciłbym zaprzestanie ćwiczeń priorytetowo aż do czasu spodziewanego '' porodu ''.
Przy wysokich bólach zgłoś się do szpitala, powinni podłączyć cię pod kroplówkę, która przyspieszy rozłupywanie niechcianego obiektu. Istnieje też możliwość usunięcia go laserowo, ale wątpię by w twojej sytuacji wykonano ci je na fundusz. Poza tym - dużo wody i piwo. Zapewne jesteś niepełnoletnia więc szklanica dziennie w godzinach wieczornych wystarczy. Życzę przyjemnych mąk. :)
 

katrina50

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2008
Posty
37
Punkty reakcji
0
Też jastem kamieniarzem, więc współczuję bardzo. U mnie w ataku bólu ulgę przynosił szybki marsz. No ale też zaliczyłam szpital, badania itp. Przeżyłam wielki szok, gdy stwierdzono kamicę. Nikt u mnie w rodzinie nie miał takich problemów.
 

piksel-2

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2008
Posty
86
Punkty reakcji
1
Jakie są sposoby oprócz spożywania wody zdrowotnej Jan i piwa na rozpuszczenie kamienia nerkowego?
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Kamienica nerkowa NIE przeszkadza w cwiczeniach na W-Fie.

Piwo nie rozpuszcza kamieni, pomage je jedynie usuwac ;). Podobno ciepla kompiel, i dwa piwa pomagaja.

aaaaa1111121 na moje spodobalo Ci sie nie cwiczyc na w-fie wiec maly leniuch z Ciebie. Coz, Twoj wybor, kamien nerkowy to nic w sytuacji ostrego zespolu wiencowego w wieku ok. 30r.z.
 

Andrea55

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
177
Punkty reakcji
0
To zależy. Jesli masz atak to ciężko wykonać jakikolwiek ruch, nie mówiąc o ćwiczeniach. Ale jeśli jest wszystko w porządku możesz ćwiczyć.
 

Zajefajna

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Trzeba się udać do specjalisty, czyli urologa. Pewnie wysłał na badania. Natomiast ja zawsze powtarzam o profilaktyce. I nie myślę o piwie, lecz o żurawinie i lekach ziołowych. Sama przyjmuję Urosept i od wielu lat nie skarżę się na ból nerek. :)
 

tomrok

Zbanowany
Dołączył
19 Październik 2016
Posty
179
Punkty reakcji
2
Z tego co wiem to wszystko zależy od konrketnej osoby. Jedna osoba powinna mieć zwolnienie, druga już nie musi.
 
Do góry