Czy kawa pomaga w odchudzaniu?

nowak1

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Prawda, prawda :). Tylko pamiętaj, że taka musi być "czysta" - czyli bez żadnych dodatków, takich jak cukier, czy śmietanka/mleko. Czarna kawa przyspiesza metabolizm i powoduje, że jesteśµy bardziej pobudzeni, czyli spalamy wtedy więcej kalorii i chudniemy :).
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Ale warto jednak jej nie nadużywać, bo wypłukuje magnez z organizmu i odwadnia. Ja ostatnio kawę ograniczam, piję tylko rano, później jak w pracy przysypiam to wodę z naturalną kofeiną, zdrowsza alternatywa dla małej czarnej ;)
 
M

MacaN

Guest
Mako24 napisał:
Nie mogłabym wypić czarnej kawy, dla mnie musi być z mlekiem, bądź bardziej na bogato - z syropem
Nie wiem, czy to na bogato. Mi mleko po prostu bardziej smakuje.
 

Habubu

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2016
Posty
19
Punkty reakcji
1
Wiadome smak smakiem, kto co lubi.. :D Ale jednak najlepszy efekt (czyli pobudzenie metabolizmu) jest po czystej czarnej bez dodatków typu śmietanka czy mleko, a jesli ktoś ją pije tylko dla przyjemności to może tam nawet bitej śmietany i lodów dorzucić.. ;)
 
M

MacaN

Guest
Habubu napisał:
le jednak najlepszy efekt (czyli pobudzenie metabolizmu) jest po czystej czarnej bez dodatków typu śmietanka czy mleko
Dlaczego? Wprowadzasz do organizmu taka samą ilość kofeiny.
 

Habubu

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2016
Posty
19
Punkty reakcji
1
MacaN napisał:
le jednak najlepszy efekt (czyli pobudzenie metabolizmu) jest po czystej czarnej bez dodatków typu śmietanka czy mleko
Dlaczego? Wprowadzasz do organizmu taka samą ilość kofeiny.
"Miłośnicy czarnego napoju odwołują się do tradycyjnego, „wschodniego” sposobu picia kawy. Według nich czarna kawa, bez dodatku cukru i mleka, ma niepowtarzalny smak i aromat. Klasyczna mała czarna jest uważana za lepsze źródło antyoksydantów niż jej biała koleżanka. Zawarta w niej kofeina lepiej wchłania się z przewodu pokarmowego, stąd obserwowane jest efektywniejsze działanie pobudzające. Brak bogatego źródła węglowodanów i tłuszczów, jakimi są cukier oraz mleko czy śmietanka, czyni z niej niskokaloryczny napój- jego filiżanka to zaledwie 4 kcal! Ze względu na brak mleka, czarna kawa uważana jest za łagodniejszą dla przewodu pokarmowego i stosunkowo lekkostrawną."
Jeśli chodzi o odchudzanie to czy z mlekiem czy bez ma znaczenie, mleko to zbędny tłuszcz i w dodatku kawa bez mleka ma lepsze działanie. :)
 

Red_Rose89

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2017
Posty
15
Punkty reakcji
1
Czarna kawa bez cukru nie ma w ogóle kalorii, a kofeina w niej zawarta przyspiesza metabolizm. Dlatego jest polecana osobom, które chcą schudnąć
 

daga80

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2017
Posty
29
Punkty reakcji
1
Moja koleżanka piła kawę bo niby miało jej to pomóc w schudnięciu ale jakoś nie było efektów.
 

szymonn_on

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2017
Posty
19
Punkty reakcji
2
Pierwsze słyszę o czymś takim. Z ciekawości przyjrzę się bliżej tematowi.
 

Habubu

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2016
Posty
19
Punkty reakcji
1
daga80 napisał:
Moja koleżanka piła kawę bo niby miało jej to pomóc w schudnięciu ale jakoś nie było efektów.
To tak jak z zielona herbatą, też ponoć wspomaga odchudzanie.
Wspomagać może i trochę, ale jak ktoś myśli, że nie będzie nic ćwiczył, siedział przed kompem/tv i pił po 4-5 kaw dziennie i schudnie to powodzenia w życiu życzę z takim myśleniem. :)
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Tak bo w sumie nas zapycha i nie odczuwamy takiego głodu, ale nie można jej pić w zbyt dużej ilości
 

alina.kuta

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2012
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Wrocław
Też pierwsze słyszę że kawę trzeba odstawić przy odchudzaniu.Kawa ma wiele dobrych właściwości zobacz medicot.pl/cenne-wlasciwosci-kawy/ Ale jak ktoś napisał napisał jak dodajesz śmietankę do kawy i do tego ją słodzisz to przyswajasz extra 100-200kcal ale jak pijesz bez dodatków i ćwiczysz to bardzo pomaga
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Czarna kawa wspomaga pracę jelit i metabolizm, nie są to tylko informacje z wikipedii, ale z własnego doświadczenia.
Zwykle rano człowiek po wypaleniu papierosa i wypiciu czarnej, mocnej kawy - oczywiście bez dodatków (notabene najlepsza z możliwych, bo czuć smak tej kawy, a nie cukru), to idzie do toalety.
Są osoby które nie powinny spożywać kofeiny w ogóle, lub mocno ograniczać, ale dla reszty tak jak zielona herbata jest świetnym sposobem walki z ciężarem. A co do braku efektów to cóż.. jeżeli nie dołożymy do tego jakiegoś ruchu, zdrowego odżywiania, to nawet suplementy za 300zł na odchudzanie nie pomogą.
 

kwiatuszek01

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2017
Posty
10
Punkty reakcji
0
Jeżeli pijesz czarna kawę i nie przesadzasz z ilością to może ona pozytywnie wpłynąć na układ trawienny. Lecz kawa nie powinna być słodzona lub z mlekiem. Ma to chyba tylko krótkotrwały efekt na układ trawienny lecz za dużo kawy podważa cukier w organizmie i może to tez mieć negatywny efekt bo wtedy się szybciej tyje.
 

kawowy_maniak007

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2018
Posty
2
Punkty reakcji
0
berenikaeliza napisał:
kawa dobrze działa na trawienie ale musi być czarna i bez cukru.
ja polecam kawę prost z palarnia kawy blueorcacoffee.pl maja sklep z kawą pod adresem blueorcacoffee.pl super świeże i smaczne kawy!
 
Do góry