Czy jesteś satanistą?

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
W kuchni tak
A w ludzkich zachowaniach?Ludzie mają często po dwa sumienia.
Drugie się zgadza ,kiedy pierwsze nie da pozwolenia
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
Baskerville napisał:
Patrz wyżej: zgoda podmiotu na znaczenie.
A jeśli podmiot został zmanipulowany?


Baskerville napisał:
Nie twierdzę, że jest dobrem ani złem. Jest to prywatną sprawą człowieka, a moje osobiste preferencje nie upoważniają mnie do tego, aby zaklasyfikować jednoznacznie ten czyn.
Skoro wyrządzenie sobie krzywdy jest moralnie neutralne, to w momencie zbiorowej, nieświadomej manipulacji dokonanej na grupie osób, której byłbyś częścią - za pomocą jakich narzędzi dokonasz analizy co jest dla Ciebie dobre a co złe? Na jakiej bazie stwierdzisz, iż owy czyn jest dla Ciebie niekorzystny, skoro nie można wg. Ciebie zająć konkretnego, obiektywnego stanowiska w tej sprawie? Określony rezultat ma być tego dowodem? Uszczerbek na zdrowiu lub zgon? Po co? Jak można równie dobrze poprzez uświadomienie kogoś, wykazać zły charakter danego czynu dokonywanego przez tego człowieka na samym sobie.

Konsekwencja danego czynu, danej postawy definiuje się sama, gdyż najzwyczajniej w świecie nie mamy na nią wpływu, stąd różnica między konsekwencją czynu dobrego, a czynu złego, korzystnego i niekorzystnego wynikającego przede wszystkim ze zdroworozsądkowego podejścia - w tych przypadkach chodzi tylko o konkretną terminologię, wynikająca ze zwykłego nazywania rzeczy po imieniu, a więc takimi, jakimi są w rzeczywistości, z obiektywnego punktu widzenia :)
 
K

kate2

Guest
marek70 napisał:
jest zło i dobro,nie ma rzeczy neutralnych
Nie ma. Pod lupę natomiast trzeba wziąć ciężar winy (świadomość, dobrowolność, premedytacja, celowość) człowieka, który dokonuje złych czynów.
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Baskerville napisał:
1. Czy Twoim zdaniem przetrwanie jednostki jest najwyższym celem, a ty powinieneś zrobić, cokolwiek w swojej mocy, aby rozwijać swoje osobisty wpływy oraz władzę na świecie, nie bacząc przy tym na to, kogo musisz w tym celu skrzywdzić, aby osiągnąć, to czego pragniesz? 2. Czy uważasz, iż nie istnieją obiektywne standardy określające dobre lub złe zachowanie i że my, jako ludzie, możemy w zależności od naszych preferencji decydować o tym, co jest dobre, a co złe i w oparciu o to opierać nasze działania? 3. Czy zgadzasz się z ideą, iż najbardziej bezwzględne osoby w społeczeństwie są w pewnym sensie predestynowane do tego lub mają prawo, z powodu swojej puli genów, do rządzenia wszystkimi pozostały i uważasz taką sytuację za naturalny porządek? 4. Czy zgadzasz się z twierdzeniem, że ci, którzy są najlepiej przystosowani do rządzenia, dostali się dzięki temu na szczyt drabiny społecznej i skoro tam już są, to daję im to prawo decydowania o tym, kto ma prawo żyć, a kto nie i kto musi umrzeć?
1. NIE
2. TAK
3. NIE
4. NIE
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
IQ90 napisał:
ja jestem katolikiem ale mam zamiar od dłuższego czasu kupić sobie jakiś ciuch z zespołem satanistycznym np. Canibal Corpse podoba mi się ten styl
Uważaj, bo moherowe berety Cię za to zjedzą i nie dostaniesz opłatka.
PS. Twoja wypowiedź niewiele ma wspólnego z tematem. Rozwiąż test- podejmij to wyzwanie.
 
M

MacaN

Guest
Ale postów nie miał prawa usunąć, jakiś Boży bojownik maczał w tym paluchy <_<
 
M

MacaN

Guest
Boży bojownicy to byli nasi południowi sąsiedzi, husyci. A posty mogą usunąć jedynie smerfy.

W każdym razie Kmicic chyba jednak nie był satanistą, więc nic im do tego. Choć pamięć może mnie mylić :niepewny: Grunt, że moich nie usuwają, w końcu jestem w 90% sługą pana S.
 
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
2 118
Punkty reakcji
297
Coś musi być na rzeczy. Kiedyś napisałam tutaj, że nie jestem satanistką i wszystkie moje posty wcięło. :niepewny:
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
To robi się podejrzane :D Ty sługą? Ja jestem jego żoną :D No... ex żoną.... Gdzieś mi zwiał :D Pewnie posty usuwa :D
 
Do góry