kasiaaa257

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Hanadai. A jak obliczyć dni płodne ?

Brałam jeszcze 2 antybiotyki. Boje się bo żadnych objawów okresu nie ma.. :(
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
W takich sytuacjach tylko spokój może Was uratować. Stres też wpływa na to, że spóźnia Wam się okres... a najlepiej to zainwestować w test ciążowy drogie Panie:)
 

Adrian1234

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witam, zdecydowałem się napisać o moim problemie na forum, ponieważ czuje się przytłoczony całą sytuacją. Liczę na wsparcie i inteligentne wypowiedzi.
Współżyłem z moją dziewczyną (w zasadzie ciężko to nazwać współżyciem, bo skończyło się tylko na jednym wejściu ) 9 lipca tego roku bez zabezpieczenia. Po chwili zorientowaliśmy się, że to co robimy jest bardzo nieodpowiedzialne. Mimo tego, że partnerka miała dni niepłodne zaprzestaliśmy . Niecałe 14 dni później dostała miesiączki takiej samej jak zawsze. Około 2 tygodni później moja dziewczyna zaczęła skarżyć się na nudności co połączyliśmy z jej zmianą trybu życia ( zaczęła znowu intensywnie trenować ) następnie odczuwała lekkie bóle pod pępkiem, które same ustały po kilku dniach. Zaleciłem jej wykonanie testu ciążowego, wynik był negatywny. Mimo pomyślnego dla nas wyniku nie przestałem się martwić. Mijają kolejne dni, jest już 20 sierpnia i z dwudniowym opóźnieniem wreszcie dostaje kolejnego okresu ( znów normalny, połączany z bólem pleców, który miewa praktycznie co drugi okres ) . Postanowiłem przestać się martwić, po dwóch okresach i negatywnym wyniku testu zrobionego miesiąc po ewentualnym zapłodnieniu. Wszystko wygląda świetnie aż do niedawna... Mojej partnerce nieco urosły piersi i stały się bardzo tkliwe, bolą już przez kilka dni a do tego dziś narzeka na zmęczenie i bóle głowy. Warto zaznaczyć, że wszystkie dolegliwości jakie opisałem wyżej zawsze miały miejsce w drugiej fazie cyklu, już po owulacji co mogłoby oznaczać NPM ( objawy też się zgadzają ) . Istotny może być jeszcze fakt, że miesiąc przed domniemanym zapłodnieniem przesunął się jej okres aż o 2 tygodnie ! W tym samym czasie zauważyła u siebie znacznie pogorszony wygląd cery, który objawił się w postaci wyprysków i krost. Czy to mogą być zaburzenia hormonalne ? Zespół napięcia przedmiesiączkowego ? Proszę was o pomoc nie dlatego żebyście wypisywali mi objawy ciąży tylko o realną i subiektywną ocenę sytuacji . Jestem tak zmieszany, że nie potrafię realnie jej ocenić.


//Przenoszę do odpowiedniego tematu
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Nie łatwiej iść zwyczajnie do lekarza,usłyszysz tu wiele odpowiedzi,ale czy to cię uspokoi i tak nie będzie pewności.
 

Adrian1234

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Mamy po 17 lat, więc narazie wolałbym uniknąć konfrontacji z lekarzem póki to tylko obawy. Zależy mi na waszej opini, gdyż z natury jestem raczej melancholikiem i mam skłonności do dramatyzowania.
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
dziewczyna trochę przesadza. pewnie wmawia sobie, że może być w ciąży. a na pewno nie jest.
 

taka-ja-92

"Ms. irrepressible romantic."
Dołączył
7 Sierpień 2012
Posty
557
Punkty reakcji
23
Wiek
31
Miasto
Gdańsk
Hmmm. Wg mnie dziewczyna nie jest w ciąży na 99,99%. Testy obecnie są bardzo skuteczne, rzadko zdarzają się pomyłki. Poza tym co ważne cały czas ma okres.
Być może te wszystkie objawy to wynik zmęczenia, stresu, zmiany klimatu, ogólnie pozdróżowania. Może także chodzić o zwykłą zmianę diety.

Co do piersi - u większości kobiet jest tak, że jak delikatnie nawet przytyją (powiedzmy 2, 3 kg) to jako pierwsze rosną piersi.
Co do problemów z cerą - to jest naturalne. Nastolatkowie mają trądzik, nawet osoby starsze. Jest lato, ciepło, człowiek się więcej poci - wszystko na to wpływa.

Miło widzieć, że martwisz sie o dziewczynę. Jednak pamiętaj o tym, żeby myśleć w trakcie a nie po fakcie. To tak przyszłościowo. Lepiej myśleć za dwoje, żeby później nie trzeba było myśleć za troje.

Trzymaj się. Jakby co odzywaj się.
A dziewczyna do ginekologa może iść tak po prostu, kontrolnie.
 

Adrian1234

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Powinienem chyba jeszcze dodać, że występowała u niej owulacja co jest niewątpliwym dowodem na to, że późniejszy okres to faktycznie miesiączka a nie jakieś tam plamienie. Dziękuje za fachowe wypowiedzi a zarazem słowa otuchy. Oczywiście ta sytuacja ( jeżeli wyjdę z niej obronną ręką ) nauczy mnie odpowiedzialności a co do tych wszystkich objawów to czytałem, że można podciągnąć je pod zespół napięcia przedmiesiączkowego czy to możliwe ?
 

Adrian1234

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
W takim razie nieco się uspokoiłem . Przy niej zawsze staram się być opanowany ale w domu jestem kłębkiem nerwów . Najgorsze jest to, że te wszystkie objawy tak trafnie zmówiły się w czasie i występują akurat w terminie, który mógłby wskazywać na ciąże.
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
Ja nie wiem nad czym ty się w ogóle zastanawiasz skoro dziewczyna dostała miesiączkę. Ludzie! Spaliście ze sobą, w majtkach dużo, ale w głowie pusto. Litości.
 

Adrian1234

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Nie życzę Tobie notserious abyś znalazła się w podobnej sytuacji wtedy zrozumiesz jak słaby jest człowiek w obliczu swego rodzaju tragedi. Niech ta sytuacja będzie przestrogą dla osób trzecich, po to chociażby zamieściłem tutaj swój problem.
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
Ja rozumiem, ale zwróć uwagę na jedną rzecz... piszesz o swoim problemie, my Ci piszemy, że nie ma możliwości, aby twoja dziewczyna była w ciąży, a Ty nadal masz jakieś bezpodstawne obawy. Nie martw się, stara i superdoświadczona nie jestem, ale miałam już kilka tzw. przypałów w swoim życiu dotyczących różnych aspektów i wiem co to stres. I wiem także, że kobiety potrafią sobie wymyślać różne dolegliwości, tylko po to, żeby siebie podświadomie zestresować. Także na prawdę, przestań się przejmować, tym bardziej, że dziewczyna dostała miesiączkę, a na przyszłość porządnie się zabezpieczaj.
 

Adrian1234

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wszystko jasne . Ostatnia wiadomość dużo bardziej pomogła mi uwierzyć w to, że wszystko jest w porządku niż ta wcześniejsza o litości. Dziękuje wszystkim za wsparcie i miłą atmosferę.
Pozdrawiam
 

paulina_18

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam. Mam problem od jakiegoś czasu boli mnie podbrzusze jak na @ a jej nie dostałam Często oddaje mocz mam żyłki na piersiach i zmiany w sutkach ciągle jestem zmęczona i śpiąca kochałam sie z chłopakiem w dni płodne i skończył we mnie robiłam dziś test i wyszedł negatywnie czy jest możliwe żebym była w ciąży?? Pomóżcie !
 

paulina_18

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam. Mam problem od jakiegoś czasu boli mnie podbrzusze jak na @ a jej nie dostałam Często oddaje mocz mam żyłki na piersiach i zmiany w sutkach ciągle jestem zmęczona i śpiąca kochałam sie z chłopakiem w dni płodne i skończył we mnie robiłam dziś test i wyszedł negatywnie czy jest możliwe żebym była w ciąży?? Pomóżcie !
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Nikt Ci tutaj niczego nie zagwarantuje na 100%.
Idź do lekarza.
(Możliwe ,że jesteś w ciąży .Zrób jeszcze jeden test - i tak wiem że nie pójdziesz do lekarza).
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
rozumiem, że się nie zabezpiczyliście?
a więc tak, jest dość duże prawdopodobieństwo, że jesteś w ciąży
 
Do góry