Czy istnieje życie po śmierci?

Fijolka90

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Ziemia
Na pewno choć raz zastanawialiście się nad tym jak jest w niebie,jak dusze tam trafiają i czym tak naprawdę jest piekło.Chciałabym poznać wasze opinie na ten temat.Co tak naprawdę o tym myślicie? Czy uważacie,że istnieje życie po śmierci?
 

galex

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2008
Posty
22
Punkty reakcji
1
Miasto
Mrągowo
jestem ateistką i moje myślenie jest proste: nie ma Boga, nie ma nieba, ani piekła. Po śmierci ciało się rozkłada, a dusza zostaje w środku. Koniec.
 

DiamondLady

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2009
Posty
389
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
zmc city
wierze w Boga i życie po śmierci, ale jak tam gdzieś będzie to nikt tu na ziemi nie może wiedzieć
lepiej sie nad tym za duzo nie zastanawiac ;)
 

HawryszkoTomasz

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Jest wiele teorii na ten temat ale myślę że najbardziej podoba mi się ta lekko podchodząca pod reinkarnację.
Mianowicie to jak przechodzimy przez nasze życie, czy na końcu według osądu dobrze korzystaliśmy z jego daru.
Jeżeli tak to człowiek mógł w następnym wcieleniu być aniołem (oczywiście tylko tym z niższej hierarchii, Serafini, Cherubini i inni wysoko postawieni aniołowie byli zrodzeni z czystej mocy przez Metatrona), a anioł mógł zostać zdegradowany do roli człowieka jeżeli nie do końca kierował się kodeksem.
Z piekłem sprawa wydaje mi się trochę odmienna, pomimo tego że strącono tam wielu upadłych aniołów to hierarchia nie ma znaczenia ponieważ byty piekielne nie są uległe i zdyscyplinowane więc panuje tam anarchia.
 
M

merkaba12

Guest
to dla czego jest tyle opisów pieklą i to zawrze opisane przez ateistów co nie wierzyli

opowiada historie nawrócenia ateisty
Przebłysk wieczności” to niesamowita i prawdziwa historia człowieka, który umarł i ujrzał świat po drugiej stronie

http://video.google.com/videoplay?docid=-5435418880024969505#
 

psyt2

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2010
Posty
33
Punkty reakcji
0
zdaqnia sa podzielone na ten temat...ja osobiscie uwazam ze zycie po smierci isnieje... ze wcielamy sie w nastpne cialo...
 

Davera1

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
Miasto
Gdańsk
Jestem chrześcijanką i osobiście wierzę, w istnienie piekła, czyśćca i nieba. W Bibli jest dużo odniesień do tych miejsc, a takze Obiajawienia Matki Bożej np w Fatimie nie pozostawiają mi wątpliwości, co po śmierci nas czeka...
 

motylek41

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2010
Posty
206
Punkty reakcji
1
Oczywiście że istnieje niebo ,piekło i czyściec......powiem wam tylko że w niebie są takie kolory których nie ma na ziemi,i nawet choćbym chciała to nie idzie ich opisać ani do niczego porównać.
a to bardzo fajna stronka http://www.voxdomini.com.pl/sw/gloria_polo.htm
 

motylek41

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2010
Posty
206
Punkty reakcji
1
Ja wiem i mam na to dowody i nie jest to link który wyżej wkleiłam :)
oczywiście zaraz zadasz mi pytanie jakie dowody,więc od razu Ci odpowiem......nie pytaj :)
 

motylek41

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2010
Posty
206
Punkty reakcji
1
Nie zapytam,a co do bajek to lubię je oglądać :D w końcu to tylko bajki :bag:
 

motylek41

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2010
Posty
206
Punkty reakcji
1
Nie miałam jeszcze okazji oglądać tv trwam i nie spieszy mi się z tym :)
 

shakall1977

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2010
Posty
21
Punkty reakcji
1
Miasto
Chrzanów
Niebo i piekło to tylko nazewnictwo,żeby człowiek mógł łatwiej ogarnąć w czym rzecz ......

Oczywiście że istnieje niebo ,piekło i czyściec......powiem wam tylko że w niebie są takie kolory których nie ma na ziemi,i nawet choćbym chciała to nie idzie ich opisać ani do niczego porównać.
a to bardzo fajna stronka http://www.voxdomini.com.pl/sw/gloria_polo.htm


no pewnie nasz mózg może stworzyć takie obrazy jakie nikomu się nawet nie wyobraża ....
 

Davera1

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
Miasto
Gdańsk
Bez wzglęu na to w co wierzymy, to o tym czay istnieją te 3 rzeczy ostateczne przekonamy się po śmierci.... :]
 

niki25

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
22
Punkty reakcji
1
Na pewno choć raz zastanawialiście się nad tym jak jest w niebie,jak dusze tam trafiają i czym tak naprawdę jest piekło.Chciałabym poznać wasze opinie na ten temat.Co tak naprawdę o tym myślicie? Czy uważacie,że istnieje życie po śmierci?
hej, jak dla mnie po śmierci nie ma nic


Czy zdarza Ci się myśleć, że Twoje życie mogłoby być lepsze?
Tu jest rozwiązanie http://psychorada.pl/aff/niki/
 

TakaJa

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Gdzieś niedaleko Limanowej
Tak naprawdę czy niebo lub piekło istnieje każdy dowie się dopiero po śmierci. Moim zdaniem one gdzieś są ale czy właśnie tam człowiek trafia po śmierci? Może istnieje jednak proces reinkarnacji a jeśli tak to kim staniemy się po śmierci? Zwierzętami czy znów ludźmi? Na te pytania tak naprawdę chyba nikt nie zna odpowiedzi.
 
Do góry