Czy istnieja tu dziewczyny programistki?

golen3000

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam zastanawiam sie gdzie znajde programistke do stworzenia ciekawego i innowacyjnego projektu od podstaw ja zajmuje sie grafika lecz nie jestem az tak dobry z programowania potrzebna programistka kreatywna ktora tez da swoje pomysly co do projektu i doradzi co wniesc z punktu widzenia kobiet podkreslam chcemy stworzyc ciekawy projekt lecz praktycznie od podstaw (dobrze by bylo jakby interesowala ja muzyka gitarowa)
 

temu#

a dlaczego nie?
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
632
Punkty reakcji
26
Miasto
Tychy
Witam zastanawiam sie gdzie znajde programistke do stworzenia ciekawego i innowacyjnego projektu od podstaw ja zajmuje sie grafika lecz nie jestem az tak dobry z programowania potrzebna programistka kreatywna ktora tez da swoje pomysly co do projektu i doradzi co wniesc z punktu widzenia kobiet podkreslam chcemy stworzyc ciekawy projekt lecz praktycznie od podstaw (dobrze by bylo jakby interesowala ja muzyka gitarowa)
1) Zdajesz sobie sprawę że ciekawe pomysły mogą też wnieść normalne dziewczyny które nie są programistkami, Ty powinieneś wykreślać takie które są nie do zrealizowania.

2) Zamierzasz zapłacić tej programistce za prace czy uważasz, że będzie marnowała swój czas na prace z amatorem za możliwość wykonania "ciekawego projektu"?

_________________
edit:

nie serio chodzi tu o kobiecy punkt widzenia , facen mysli ze to jest fajne na stronie a kobiety mysla ze jest do d...py
I do stwierdzenia tego jest potrzebna programistka, kpisz sobie, prawda?
 

golen3000

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
1) Zdajesz sobie sprawę że ciekawe pomysły mogą też wnieść normalne dziewczyny które nie są programistkami, Ty powinieneś wykreślać takie które są nie do zrealizowania.

2) Zamierzasz zapłacić tej programistce za prace czy uważasz, że będzie marnowała swój czas na prace z amatorem za możliwość wykonania "ciekawego projektu"?

_________________
edit:


I do stwierdzenia tego jest potrzebna programistka, kpisz sobie, prawda?

koleszko chodzi o to zeby ta programistka miala i pomysl jako kobieta i tworzyla czyli programowala czesc danych , zaplata? chodzi o to ze jak to sie sprzeda i bedzie wziecie to i kasa bedzie jako programista powinnes wiedziec jak powstawaly najwieksze polskie portale nie mowie tu o wp onet one powstaly dawno dawno i tworzyly je osoby z bardzo dlugim doswiadczeniem i ze sponsorami :) ja amator tak ale tylko w programowaniu bardziej zaawansowanym lecz z grafiki wypraszam to sobie :)
 

Quirel

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2007
Posty
335
Punkty reakcji
10
Oj L:), nie zgadzam się!
Niewiele jest dziewczyn na informatyce, ale jeśli jakaś jest, to bardzo często wymiata i programuje lepiej, niż niejeden facet :p
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
Oj L:), nie zgadzam się!
Niewiele jest dziewczyn na informatyce, ale jeśli jakaś jest, to bardzo często wymiata i programuje lepiej, niż niejeden facet :p
Dziewczyna informatyczka - okey. Dziewczyny często mają dobre ścisłe myślenie, ale analityczne zazwyczaj u nich nawala, to raz. Dwa laski zazwyczaj dobrze działają na schematach - na administratorki jak ulał pasują, ale gdy problem jest natury wymagającej kreatywności i kombinowania zazwyczaj wysiadają - dlatego w projektowaniu oprogramowania marnie sobie zazwyczaj radzą, w programowaniu raczej też ;p . Oczywiście to nie jest żaden wyznacznik, są zawsze wyjątki, traktuj to jedynie jako moje subiektywne obserwacje w temacie ;p

Także Twoje obserwacje może być częściowo słuszna, zbuduje sobie warsztat ze schematów, które potem odtwarza i robi to wrażenie ;p
 
B

BaRoNeQ

Guest
Ja się jeszcze z taką kobietą nie spotkałem .

Ale by była dobra wymiana poglądów ..:)
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
dziwny temat.

chcesz punkt widzenia kobiety to zatrudnij kobietę - konsultantkę. Ona przedstawi kobiecy punkt widze na cokolwiek co tam masz do zrobienia. I potem to przekażesz programiście. Nie wiem jak programista ma mieć kobiecy punkt widzenia. Programista/programistka jest od tego, aby zaimplementować to co sobie klient zażyczył, ewentualnie to co mu przekazał manager projektu, czy zaplanował razem z całym zespołem. Punkt widzenia programisty powinieneś widzieć tylko i wyłącznie w kodzie i to tylko wtedy kiedy się znasz, bo będziesz wtedy w stanie docenić to, że tutaj popisał się kreatywnością i zastosował pattern X, a tam popisał się dobrym szplachlą bo akurat musiał coś zrobić na przedwczoraj.

No i zapomnij o wynagrodzeniach z cyklu - jak projekt wyjdzie to będzie zapłata. Pomysłów na projekty każdy ma milion :) więc programiści mają pod dostatkiem sporo dobrze płatnych zajęć :)
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Na wydziale informatyki widuję piszące coś dziewczyny. Nie jestem jednak w stanie powiedzieć na ile dobrze im to wychodzi.
 

HrabiaVulpes

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2011
Posty
27
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
Kraków
Jak dotąd każda znana mi dziewczyna, która zabrała się za programistykę, rezygnowała po kilku miesiącach. Sądzę jednak, że powinieneś się zastanowić nad tym, o co właściwie ci chodzi. Bo z twoich słów można wywnioskować, że ma ona wymyślić projekt i go napisać. Jaka w takim wypadku byłaby twoja rola.

Kobiety mają dobre poczucie estetyki i porządku. Dlatego świetnie nadają się na administratorki i doskonale radzą sobie z bazami danych. Nie spotkałem jak dotąd żadnej, która byłaby dobra w programowaniu. Polecam ci pokręcić się przy uczelniach z kierunkami algorytmicznymi i programistycznymi.
 
Do góry