Czy historia jest ważna?

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Dobra, inaczej - historia jest człowiekowi potrzebna, w zależności od tego co zamierza robić i jak zamierza żyć. Człowiekowi, który postanowi leżeć do końca życia plackiem na ziemi historia rzeczywiście potrzebna nie jest.
 
B

Bóg

Guest
Dobra, inaczej - historia jest człowiekowi potrzebna, w zależności od tego co zamierza robić i jak zamierza żyć. Człowiekowi, który postanowi leżeć do końca życia plackiem na ziemi historia rzeczywiście potrzebna nie jest.

Co by nie zamierzał i tak mu się nie przyda, chyba że będzie to powiązane z przeszłością (archeolodzy itp).
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Co by nie zamierzał i tak mu się nie przyda, chyba że będzie to powiązane z przeszłością (archeolodzy itp).
Nie, nie, nie.

Już pisałem o tym. Wróć do poprzedniej strony.

PS
A w bardziej popularnym rozumieniu słowa "historia" -
nie zrozumiesz teraźniejszości bez wiedzy o przeszłości.

Dodam jeszcze - nasza znajomość historii może mieć kolosalny wpływ na nasz światopogląd.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Ty pisałeś "że", a ja starałem się wybełkotać "dlaczego"

Bez wiedzy o przeszłości nie zrozumiesz teraźniejszości. Nie rozumiejąc teraźniejszości - trudno podjąć działanie, które będzie miało "pozytywny: skutek w przyszłości.
 
B

Bóg

Guest
Teraźniejszości się doświadcza.

Światopogląd ? Dla mnie nie jest on ważny.

Dlaczego nie jest ważna ? Bo jest martwa, to jedynie myśli które sobie tworzymy.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Doświadcza, ale nie rozumie. Światopogląd może i nie jest ważny, ale jakiś każdy ma (choćby to, że nie masz światopoglądu jest twoim światopoglądem).

Z tej martwej myśli powstają w konsekwencji żywe działania.
 
B

Bóg

Guest
A co dla ciebie znaczy rozumieć ? Prawo uniwersalne jest tylko jedno, i nie da go się zrozumieć w twoim tego słowa znaczeniu.

Jak ktoś nie ma światopoglądu to po prostu nie ma, a nie że jego światopoglądem jest jego brak.

Myśl to nasz twór, w nic się nie przekształci.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
A co dla ciebie znaczy rozumieć ? Prawo uniwersalne jest tylko jedno, i nie da go się zrozumieć w twoim tego słowa znaczeniu.
1. Stoisz na torach. Widzisz przed sobą pociąg - teraźniejszość z jego rozumieniem
2. Jesteś gdzieś, przed tobą coś - doświadczenie teraźniejszości

1 - bez znajomości przeszłości nie jesteś w stanie stwierdzić, czy pociąg stoi, jedzie na ciebie, czy jedzie w stronę przeciwną. Bez znajomości dalszej przeszłości nie stwierdzisz, jakie mogą być konsekwencje tego, że jedzie na ciebie.

2. Oto i twoje doświadczenia: "Jestem. Jestem. Jestem. Jestem. ...." Nie ma cie.
 
B

Bóg

Guest
Powiedz chodzi ci o zrozumienie duchowe czy logiczne ?

Jestem cały czas.

Nie muszę znać pociągu z racjonalistycznego punktu widzenia by nic nie zrobił mojemu ciału.
Na poziomie ducha nie ma znaków zapytania, nie analizujemy co to ? dlaczego ?, po prostu wiemy.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Wybacz, nic nie rozumiem. Skoro wiesz bez wiedzy, to pozostaje mi przyznać ci rację - historia nie jest ci potrzebna.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Przeszłość daje doświadczenie i wiedzę.
Jak ktoś nie ma światopoglądu to po prostu nie ma, a nie że jego światopoglądem jest jego brak.
piszesz jak potłuczony każda jednostka ma określony światopogląd. Chyba posiadasz własne zdanie na konkretny temat np. religia, polityka.
 
B

Bóg

Guest
Przeszłości nie ma ! NIC NIE DAJE.

Piszę jak jest, nie każdy musi mieć światopogląd.
 

Majordomus

Departament ds. kontroli używania mózgów
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
1 281
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Łódź
Zarówno przeszłość jak i przyszłość nie istnieją.

To co było jest nieistotne, liczy się to co jest.

Wszystko co potrzebne człowiek ma już w sobie nie musi uczyć się z książek.

Przepraszam Was wszystkich, ale muszę to napisać: rasowy z Ciebie idiota. I każdy to potwierdzi.
Gdyby nie było książek to nie siedziałbyś przed swoim komputerem i nie trollował, dziecko neo. Widać, że książki nie widziałeś w życiu.

Przeszłość nic nie daje? To ja Ci spalę dom, a Ty się do mnie uśmiechnij. Zapomnij, że Ci spaliłam chatę, bo przeszłość jest nieważna.

Przestańcie rozmawiać z trollem, który prowokuje do kłótni :)

A historia to najpiękniejsza nauka. Sam miód :zakochany:
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Użytkownik "Bóg" niech weźmie pod uwagę, że wypisywanie tego samego zdania, bez argumentowania nie spełnia warunków dyskusji,
 
B

Bóg

Guest
Przepraszam Was wszystkich, ale muszę to napisać: rasowy z Ciebie idiota. I każdy to potwierdzi.
Gdyby nie było książek to nie siedziałbyś przed swoim komputerem i nie trollował, dziecko neo. Widać, że książki nie widziałeś w życiu.

Przeszłość nic nie daje? To ja Ci spalę dom, a Ty się do mnie uśmiechnij. Zapomnij, że Ci spaliłam chatę, bo przeszłość jest nieważna.

Przestańcie rozmawiać z trollem, który prowokuje do kłótni :)

A historia to najpiękniejsza nauka. Sam miód :zakochany:

Pisząc tak pokazujesz tylko swoją bezsilność która narasta w twoim fałszywym ego.

Wiesz co popisz sobie jeszcze te zwroty które tak bardzo lubisz : "dzieci neo", "trolle" i dołóż kolejny pokój do tego wyimaginowanego świata w twojej główce.

Sajonara.


Do tego pana który ma pod nickiem na niebiesko napisane half-mod czy coś takiego.

Dyskusja z argumentami czy bez, a co za różnica, i tak nikomu nie można nic udowodnić.
 

agaanc

Bywalec
Dołączył
7 Grudzień 2008
Posty
486
Punkty reakcji
94
Wiek
28
Miasto
Piła !!!!
Tylko mnie nie zabijcie ;)
Według mnie, historia nie jest ważna...Co było to było, wg mnie nie ma sensu do tego wracać...Tak samo, co ma być, to będzie ;)
 

Nastempca Firera

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2008
Posty
421
Punkty reakcji
7
Wiek
33
Miasto
Vor dem Polen ;P
Doobra, propozycja dla wszystkich forumowiczów - bojkotujmy użytkownika o nicku Bóg. Udajemy, że jego postów nie widzimy. Kto jest za?

A odnośnie tematu. Zgadzam się z Adamem, historia wpływa na nasz światopogląd. Na nasze zapatrywania polityczne, i wiele innych ważnych rzeczy. Niestety dzisiaj jest ona marginalizowana przez ludzi, którzy siedzą większość czasu w internecie. Przykre to, ale prawdziwe.
 
Do góry