Czy grać z WOŚP?

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
zobacz, wykazano ponad wszelką wątpliwość że Owsiak kłamie a mimo to ludzie więcej rzucili niż w zeszłym roku, naród nie dorósł ?
 
E

EU Geniusz

Guest
Moja babcia była ostatnio w szpitalu, a tam był sprzęt z WOŚP. Babcia jest już w domu i czuje się dobrze. Dzięki, Jurek, dam ci w podzięce ogórek. Albo nawet dwa, cha-cha-cha!

Gram z WOŚP.
 
W

wiki9969

Guest
Wokół WOŚP zrobiło się ostatnio sporo zamieszania. Wlaśnie przeczytałam pewien artykuł napisany przez Terlikowskiego i przeraża mnie ten człowiek, zresztą tak samo jak "elita pisowska". Wośp gra już 25 raz, przez te 25 lat uratowało zdrowie i życie wielu dzieci o których ci u góry zawsze zapominają. Nie bądźmy tacy jak oni i nie idźmy ich śladem. Władza powinna służyć obywatelom, a Kościół powinien dawać przykład miłosierdzia wobec innych, a to co się dzieje ostatnio jest tego przeciwieństwem.
Owsiak święty nie jest, ale przynajmniej nie odwraca się od innych. Sprzęt który zostaje zakupiony z tych pieniędzy służy przez wiele lat, ratuje życie wtedy kiedy towarzystwo na górze zaciera rączki i bawi się za nasze organizując cyrk w Sejmie,w telewizji, w Internecie... Oni tracą pieniądze na takie przedstawienia, a równie dobrze mogliby dołożyć swoją cegiełkę i pomóc innym. Nie dajmy się zwariować i pomagajmy.
Ja osobiście wspieram co roku WOŚP i będę robiła to dalej, niezależnie od tego co będą o akcji mówić.
Numer aktywny jest do 18 stycznia, kto nie pomógł to może pomóc.
 

Attachments

  • Screenshot_2017-01-16-22-49-47.png
    Screenshot_2017-01-16-22-49-47.png
    87 KB · Wyświetleń: 0

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Nie gram z WOŚP. Bo też jestem za tym, żeby nie dać się zwariować.
Jest cała masa lepszych fundacji, autentyczniejszych, bardziej pomysłowych, bardziej na czasie, czystszych, bez podejrzanego wsparcia i odrzucającej otoczki hivemindu.
Co to już się wyrabia jest wręcz obrzydliwe. Jak pokazywali te zdjęcia dzieci, które to bez sprzętu WOŚP by nie przeżyły to się nóż w kieszeni otwierał. Bo oczywiście tam gdzie tego sprzętu nie ma, to dzieci umierają jeden po drugim.
Obrzydliwe są media, które żerują na konflikcie. Ciągłe antagonizowani WOŚP i Caritas (który to cały czas musi uciekać od pytań kto jest lepszy - notabene wiadomo, że Caritas). Jakieś informację o pojedynczych osobach, które krytykują WOŚP jako główne tematy czerwoną czcionką albo "pilne". Fundację, w której działam błotem obrzuca ktoś regularnie (głównie konkurencja) i co? I nic. A WOŚP to święta krowa (czy tam melon).

Tyle dobrego, że nawet mimo przeogromnej mocy medialnej WOŚP chyba jest 8 fundacją w Polsce, a nie pierwszą. Gdyby nie media, to była by 800 bo przecież nic takiego wybitnego nie robią. A "normalne" fundacje wstępu do mediów nie mają. Właściwie to jest niepisany zakaz - pieniądze są rozdane. Małe, fajne, przedsięwzięcia muszą nawet rezygnować ze swojego logo i nazwy, żeby takie TVNy (szczególnie) chciały o czymś powiedzieć. Przeżyłem to nie raz (wycinają nazwę organizacji). Nawet w TVP uzyskać zgodę na reklamę społeczną to koszmar - miesiące pracy, często finalnie nie wartej zachodu.


Kto działa w trzecim sektorze pewnie wie o czym mówię.
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
6865754800_1484679906.jpg

https://www.siepomaga.pl/sercejulii
https://www.siepomaga.pl/potrzebujacy/sercejulii/koszyk/dodaj
 

Bronsky

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2013
Posty
58
Punkty reakcji
8
wiki9969 napisał:
Wokół WOŚP zrobiło się ostatnio sporo zamieszania. Wlaśnie przeczytałam pewien artykuł napisany przez Terlikowskiego i przeraża mnie ten człowiek, zresztą tak samo jak "elita pisowska". Wośp gra już 25 raz, przez te 25 lat uratowało zdrowie i życie wielu dzieci o których ci u góry zawsze zapominają. Nie bądźmy tacy jak oni i nie idźmy ich śladem. Władza powinna służyć obywatelom, a Kościół powinien dawać przykład miłosierdzia wobec innych, a to co się dzieje ostatnio jest tego przeciwieństwem.

Jakimś dziwnym trafem w blasku WOŚP promują się ci politycy, którzy w tych ostatnich 25 latach najmniej przyczynili się do poprawy jakości życia naszego społeczeństwa. Ci, którzy kosili na podatkach zwłaszcza klasę średnią a mniejszej też nie oszczędzali, nie dając kompletnie nic w zamian.
W 2013 roku zabrali nawet świadczenia dla opiekunów osób niepełnosprawnych w wysokości 520 zł. Wbrew Konstytucji RP. Po roku i wyroku TK musieli się z tego wycofać. I oddać te pieniądze wraz z odsetkami. Bez realnej polityki społecznej zadłużyli nasze państwo na prawie bilion zł (według najbardziej optymistycznych wyliczeń).
Gdzie te pieniądze poszły? Transferowali grube miliardy za granicę, ustawiali przetargi, wspierali kolesi własnego środowiska by kasa się zgadzała. Odpowiadają za postępujące rozwarstwienie społeczne ostatnich lat. Rozwalili służbę zdrowia robiąc z niej moloch i dziurę bez dna. Na zabiegi trzeba czekać latami. Ludzie leczą się prywatnie.

Na fali tego wszystkiego wygrało PiS. Nie jest to rząd idealny, ale to najbardziej prospołeczny rząd ostatnich 27 lat. To przyznają i zarzucają mu (jako wadę) ci, którzy zdominowali polską politykę po transformacji. Nie da się więcej zrobić na ten moment bo by doprowadzono do ruiny finanse publiczne.
W tym systemie, który jest z natury patologiczny, to max. System trzeba uzdrawiać, deregulować i zmienić sposób myślenia aby nie trzeba było tyle dopłacać.
Jestem rolnikiem, mieszkam na wsi, prowadzę wyspecjalizowane gospodarstwo, wciąż odczuwam kłody które kładli nam pod nogi poprzednicy pisu, w szczególności jeśli chodzi o produkcję. Do dzisiaj ludzie mojej grupy zawodowej odczuwają skutki władzy PO i PSL, który mocno stracił na wsi, nie tylko wśród mniejszych gospodarzy, ale również tych dużych.

Ja jednoczę się w pomaganiu, ale po ciuchu, bez rozgłosu wraz z żoną. Może nie ogłaszamy światu komu i ile daliśmy, ale wiem że dajemy skutecznie. Po prostu ufamy tym, których wspieramy. Wspieramy określone fundacje charytatywne bezpośrednio.

Na służbę zdrowia państwo ściąga z podatków, w zeszłym roku pula przeznaczona na NFZ to 69 miliardów! Z czego 30 miliardów na szpitale. WOŚP dorzuca do tego niecały promil - ponad 60 milionów - z zeszłego roku angażując się politycznie. Część tych pieniędzy idzie na cele, których nie popieram, woodstocki i inne. Ale to moja prywatna uwaga.

NFZ jest monopolistą, który obraca gigantycznymi pieniędzmi od każdego z nas. Dlatego śmieszny jest argument, że gdyby nie WOŚP, to ludzie umieraliby, bo nie byłoby sprzętu.
Byłoby tak, jak jest. Bo za modernizację sprzętu płacimy my wszyscy. Dbanie o jakość świadczeń jest obowiązkiem ministerstwa zdrowia. Ale jak ktoś tak bardzo kocha ministra Radziwiłła czy poprzednich ministrów i chce mu ułatwić życie...?
Jak WOŚP ich wyręczy w jednym czy dwóch szpitali, to rządzący odliczą tę kwotę od zaplanowanego budżetu i kasa przepadnie w systemie.
Dorzucać do tej puli kilkadziesiąt milionów spoza systemu w formie orkiestry to tak jakby zbierać pieniądze na felgi do limuzyny Billa Gates'a. Kropelka w morzu o znaczeniu symbolicznym.

Wypalamy się w czymś, za co odpowiada w pełni państwo. Zamiast pomagać tym, którzy naprawdę tej pomocy potrzebują bo nie mają żadnego finansowania.
Takie jest moje zdanie.

jeszcze o elicie pisowskiej:
Zdjęcie Agaty Dudy wylicytowano za 200 tyś.
http://www.tvn24.pl/wosp-2017/wosp-2017-200-tys-zl-za-zdjecie-agaty-dudy,708128.html
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prezydent-duda-o-wosp-wspieramy-z-zona-wrzucilismy-pieniadze-do-puszki/l6ekedw

Każdy ma prawo myśleć o WOŚP co chce i mówić o tym, nie żyjemy w totalitarnym państwie, w którym wszyscy jak po sznurku bez słowa krytyki przyjmują Owsiaka jak świętego. Może tak chciałaby PO. Każdy ma też prawo stawiać pod znakiem zapytania sens tej akcji. WOŚP nie jest monopolistą.
ps:
Powyżej użytkowniczka wrzuciła zbiórkę na leczenie dziecka, które wyniesie 3 miliony. WOŚP jej nie pomoże. A 3 miliony to tyle ile wynosi organizacja Woodstocku finansowana ze zbiórek WOŚP. W momencie, gdy pseudohipisi będą się narkotyzować i tarzać w błocie, tej dziewczynki może już nie być. Bo rodzice nie zbiorą potrzebnej kasy. To jest prawdziwa tragedia. I realny problem.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
WOŚP zgłoszony do pokojowej nagrody Nobla. Jak widać wystarczy być medialnym i jakoś to będzie.

Przy okazji jest moment na pranie mózgów:
TVN Warszawa:
"Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu 24 lat Fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie dla szpitali ponad 720 mln złotych."

Podstawą nowoczesnego wyposażenia WSZYSTKICH szpitali!!!
Czy jest możliwe, że ktoś takie rzeczy publikuje bo zwyczajnie nie sprawdził danych? Nie sądzę.


Kilka danych:
http://lukaszfoltyn.salon24.pl/149805,wosp-w-swietle-twardych-danych
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Orkiestra w ostatnich latach i tak była już tylko szopką i zarzewiem awantur
Nie kochasz Owsiaka ,nie kochasz Orkiestry nie kochasz dzieci
Granie na uczuciach sztuczka stara jak świat
Trwa wygaszanie politycznego awanturnika użytecznego dla postkomuny.poprzez niedofinansowanie go przez państwo.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
granie na emocjach to w tej chwili podstawa działalności nie tylko Orkiestry ale i całej polityki więc nie wiem co w tym niezwykłego
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Ja miałem mocno mieszane odczucia jeżeli chodzi o pomoc na WOŚP. Ale... wybrałem się na koncert, zobaczyłem jak to jest, aż w końcu pomagam. Warto, uwierzcie. Zwłaszcza piękne aukcje, za które masa pieniędzy trafia wlansie do WOŚP.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Nie wierzę.
Miałeś wątpliwości, poszedłeś na koncert, wątpliwości zniknęły? Coś ty myślał, że oni na tych koncertach mordują dziewice?

PS. żadna "masa kasy".
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Wątpliwości nie zniknęły, chodzi mi tutaj bardziej o Owsiaka i jego propagandę. Zawsze byłem zdania, że pieniążki które trafiaja na WOŚP po prostu w całości a nawet w większości nie trafiają do osób, które serio tego potrzebują. Zdania są mega podzielone. WOŚP samo w sobie pomaga, ale do Jerzego Owsiaka dalej mam mieszane odczucia.
 

ToLa01

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2014
Posty
82
Punkty reakcji
2
WOŚP i Jurek pomagają. To normalne, że jakaś tam cześć idzie na opłaty. Ale pomoc jest ogromna i Fundacja robi to na tak dużą skalę, że musi grać co roku!
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Serducho się kroi, jak widzi się te wszystkie sprzęty zakupione za kilka tysięcy zł, na pomoc potrzebującym.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Znaczy kroi z radości, że pomaga czy ze smutku, że za kilka tysięcy (tzn. 100 razy mniej niż NFZ)?
 
Do góry