Czy grać z WOŚP?

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
100 % pójdzie na szpital ? czy masz pewność że nie np na premię dla dyrektora ?
 
E

Elen

Guest
danielr9 napisał:
Trzeba sobie zdać sprawę jak działa fundacja, jakie ma struktury, możliwości. Fundacje też mają prezesów, dyrektorów, działaczy. Wydają rówież ogromne pieniądze na reklamy, świadczenia, sprzęt. Kontrakty takich fundacji jak WOŚP to są dziesiątki milionów złotych, nie jest trudno zagarnąć coś pod pierzynę :)
Sposobów jest cała masa na spokojną starość.
Spokojna starosc powiadasz? No a co jest dziwnego w tym, ze czlowiek ktory ma rodzine musi gdzies mieszkac i za cos zyc. KTO JEST BEZ GRZECHU NIECH PIERWSZY RZUCI KAMIEN. A skoro jest wiele "sposobow" to nie sadze, zeby sie powazyl na pieniadze ze zbiorki. Nie wierze. <Spokoj Nam nie grozi >

danielr9 napisał:
No a reasumując - dużo bardziej optymalny sposób na wsparcie szpitali, zakupu sprzętu itd jest po prostu zrobienie zwykłego przelewu na szpital.
100% pójdzie na cele szpitala, do 1000 PLN podatek od darowizny jest znikomy.
Nie widze problemu- niech nowy Rzad i Pawlowicz da przyklad zamiast szczekac po proznicy. Prezydent juz dal....narty na WOSP. <nie ma to jak miec gest>
Chcialam zauwazyc, ze gdyby rzady (wszystkie, poprzednie tez) potrafily madrze gospodarowac budzetem i zadbac o szpitale (nie tylko w stolicy), to nie byloby byc moze tego tematu ani takiej formy zbiorki pieniedzy. Jakos NIKT z rzadu sie nie popisal.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ja reflektuję, miałbym szybszy przelot przez wisłę
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wolę w towarze, może być w kiszonych ogórkach
 
W

wiki9969

Guest
Dobrze, atakować Owsiaka można. Każdego roku Ci sami aktorzy odgrywają tą samą szopke. Ale jak sprzęt ufundowany za pieniądze zebrane w WOŚP uratuje komuś życie, to wtedy siedzi się cicho? <_<
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
Elen napisał:
Dla mnie sprawa jest bardzo prosta- jesli ktos chce, to daje i pomaga. Jesli nie - to niech idiotyzmow nie wypisuje. Bo rownie dobrze ktos moze podliczyc mieszkanie czy majatek Prezydenta, Premiera. Kaczynskiego i jego bratanicy oraz Dubienieckiego. Ja bym tu nie grala takimi kartami, na miejscu co niektorych. Ze juz nie wspomne o sprawach majatkowych wiekszosc poslow i senatorow.
He, dobre :)
 
E

Elen

Guest
sir Francis Drake napisał:
ja reflektuję, miałbym szybszy przelot przez wisłę
gotowka czy czeki amber gold?
Ziec Lecha Kaczynskiego.... niejaki mr Dubieniecki doradzi Ci najlepiej. Kto jak kto ale on sie zna na przekretach. Jak masz "plecy" to mozesz smialo kombinowac, wplywowa rodzina wyciagnie Cie "za uszy." :D
I to jeszcze nie koniec.... gorzej bedzie jak ktos wyciagnie stan konta niektorych rzadowych person (ze wszystkich opcji politycznych) z bankow szwajcarskich i cypryjskich. Dlatego... kto czym wojuje, od tego ginie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a tak w ogóle to jest chamstwo że nie został jeszcze ułaskawiony, przeciez tak dobrze współpracował z P. Dudą jak ten był jeszcze pracownikiem w kancelarii prezydenta L. Kaczyńskiego
 
E

Elen

Guest
Okazuje sie, ze dobroczynnosc rowniez sie oplaca. I to finansowo. **** "Mamy tu do dyspozycji kilka rodzajów odpisów. Można przebierać i wybierać. Jedna z ulg za darowizny pozwala odpisać nawet 100 proc. zeszłorocznych dochodów. Czyli wyzerować podatek


Wszystkie ulgi za darowizny odpisuje się od dochodu, a nie od podatku. Oznacza to, że zwykle podatnik odzyskuje dzięki takiej uldze niespełna jedną piątą podarowanej kwoty. Najpopularniejsza jest zwykła ulga.

• Zwykła ulga za darowizny. Odliczeniu podlegają tu darowizny na rzecz organizacji (różnego rodzaju fundacji czy stowarzyszeń) działających w sferze pożytku publicznego i na cele kultu religijnego. Limit ulgi to 6 proc. rocznego dochodu podatnika. Jeśli ktoś ma więc, powiedzmy, 20 tys. zł rocznego dochodu, może odpisać do 1,2 tys. zł. Przy 50 tys. zł dochodu ma rocznie do odpisu do 3 tys. zł. Oczywiście o ile przekaże w ciągu roku darowizny co najmniej takiej wysokości. Może też przekazać więcej, ale odliczy w PIT maksymalnie wspomniane w naszych przykładach 1,2 tys. czy 3 tys. zł.

Trzeba jednak pamiętać o warunkach ulgi. Darowiznę pieniężną na tzw. szlachetny cel podatnik może więc odliczyć, jeśli ma dowód wpłaty pieniędzy na rachunek bankowy obdarowanego. Nie wystarczy zaświadczenie z parafii o przekazaniu jej darowizny. Potrzebny jest dowód bankowy wpłaty pieniędzy na tę parafię. W zeznaniu podatkowym trzeba przy tym podać nie tylko kwotę przekazanej darowizny, ale także informacje o obdarowanej instytucji (m.in. jej nazwę i adres).

Oczywiście odliczeniu podlegają też darowizny rzeczowe. Ich wartość trzeba jednak przeliczyć na złote, przy czym pod uwagę należy wziąć wartość rynkową przekazanych towarów. Wartość tę trzeba podać w zeznaniu rocznym wraz z danymi obdarowanej instytucji. Darowiznę rzeczową można odliczyć, jeśli jest ona potwierdzona dokumentem, z którego wynika wartość tej darowizny.

• Superulga za darowizny. Oprócz ulgi za zwykłe darowizny jest też bowiem ulga za darowizny na działalność charytatywno-opiekuńczą Kościołów. Chodzi tu m.in. o prowadzone przez Kościoły hospicja, noclegownie czy stołówki dla biednych i bezdomnych. Tu można odliczyć od dochodu pełną kwotę przekazanej w danym roku darowizny, bez żadnego limitu. W skrajnym przypadku mogłoby to być nawet 100 proc. rocznego dochodu podatnika! Ale uwaga! Urzędy skarbowe dość skrupulatnie prześwietlają osoby przekazujące darowizny na działalność charytatywno-opiekuńczą Kościołów. Takich osób nie jest zbyt wiele, bodajże kilkanaście tysięcy, więc stosunkowo łatwo przyjrzeć się ich rozliczeniom. Zwłaszcza tych z wysokimi odpisami. Zainteresowanie fiskusa ich ulgami łatwo wytłumaczyć - nietrudno tu o nadużycia, nieuczciwi darczyńcy mogą się dogadywać z obdarowanymi, ci zaś wystawiają zaświadczenie o wpłaceniu znacznie wyższych kwot niż te, które przekazywali. A takie zaświadczenie to już podstawa do odliczenia.

• Ulga za darowaną krew. W ramach limitu ulgi za zwykłe darowizny mieści się też ulga dla honorowych dawców krwi. Odliczeniu podlega tu oddana w zeszłym roku liczba litrów krwi pomnożona przez kwotę specjalnego ekwiwalentu. Ów ekwiwalent w 2015 r. wynosił 130 zł. Jeśli więc honorowy dawca oddał bezpłatnie, powiedzmy, półtora litra krwi, ma do odpisu 195 zł.

Do odliczenia potrzebne są: • zaświadczenie o wartości oddanej bezpłatnie krwi ze stacji krwiodawstwa; • oświadczenie obdarowanego (stacji krwiodawstwa) o przyjęciu krwi."


Read more: http://wyborcza.biz/pity/1,142801,19429320,ulgi-za-darowizny.html#ixzz3xJmOeJWB
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 441
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Elen napisał:
Dla mnie sprawa jest bardzo prosta- jesli ktos chce, to daje i pomaga. Jesli nie - to niech idiotyzmow nie wypisuje. Bo rownie dobrze ktos moze podliczyc mieszkanie czy majatek Prezydenta, Premiera. Kaczynskiego i jego bratanicy oraz Dubienieckiego. Ja bym tu nie grala takimi kartami, na miejscu co niektorych.

Ze juz nie wspomne o sprawach majatkowych wiekszosc poslow i senatorow.

I w zyciu nie uwierze, ze akurat Owsiak wzial chocby 1 zlotowke. Nie ten typ czlowieka. Zwykle pomowienia wichrzycieli.
Sąd potwierdził rację blogera . Korzystał z jego strony . Nie wykonał wyroku sądu . Musi dać sądowi dokumenty jego firmy. Nie zrobił tego i rozwiązał tą firmę. Czemu to zrobił. Wiele osób nie wie o tym procesie . Owsiak by utajnić proces pozwał go o znieważanie . Proces potwierdził że kradnie pieniądze . Sąd powinien zmienić formę procesu na oszustwa i kradzież pieniędzy . Jawność procesu . Mają prawo wiedzieć na co idą te pieniądze bo nie są jego własnością . Sąd specjalnie nie zmienił formy procesy by ukryć jego proces . Nie wie o tej sprawię a TVP , Polsat i TVN milczał na temat jego procesy i nie pytają go o wykonanie wyroku sądu.Jest ponad prawem bo wyroki sądu trzeba wykonywać.
 

sir Francis Drake

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2015
Posty
220
Punkty reakcji
5
wiki9969 napisał:
Dobrze, atakować Owsiaka można. Każdego roku Ci sami aktorzy odgrywają tą samą szopke. Ale jak sprzęt ufundowany za pieniądze zebrane w WOŚP uratuje komuś życie, to wtedy siedzi się cicho? <_<
zaden sprzet jeszcze nikomu sam zycia nie uratowal

ratuja ludzie przy pomocy sprzetu

gdyby nie owsiak sprzetu byloby trzy razy wiecej

bez tej korupcyjnej piramidy polska sluzba zdrowia bylaby w znacznie lepszym stanie
 
E

Elen

Guest
sir Francis Drake napisał:
Dobrze, atakować Owsiaka można. Każdego roku Ci sami aktorzy odgrywają tą samą szopke. Ale jak sprzęt ufundowany za pieniądze zebrane w WOŚP uratuje komuś życie, to wtedy siedzi się cicho? <_<
zaden sprzet jeszcze nikomu sam zycia nie uratowal
Czlowieku... co Ty mowisz? wiesz co to jest "pompa insulinowa" i ile jedna kosztuje? byles kiedys na Oddziale Hematologii i Onkologii Dzieciecej? Jesli nie, to idz. Powiedz to rodzicom uratowanych od smierci noworodkow. Widzialam na zywo wywiady z tymi ludzmi i ich dzieci w szpitalach. Ci ludzie maja lzy w oczach. I bez wzgledu na to co kto sobie mysli o Owsiaku i WOSP sa ludzie, ktorzy sa jemu dozgonnie wdzieczni i na stale zapisal sie w ich sercach. **** Jest cos takiego jak DOBRA WOLA i Owsiak ja ma, podobnie jak ludzie uczestniczacy w WOSP. Szkoda ze tej Dobrej Woli innym brak. *** Istnieja tez rozne firmy, ktore za posrednictwem WOSP przekazuja za darmo sprzet. Tutaj mozna sobie poczytac- http://www.wosp.org.pl/medycyna/aktualnosci/finalowe_dary_w_studio_medycznym
 

sir Francis Drake

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2015
Posty
220
Punkty reakcji
5
Elen napisał:
Dobrze, atakować Owsiaka można. Każdego roku Ci sami aktorzy odgrywają tą samą szopke. Ale jak sprzęt ufundowany za pieniądze zebrane w WOŚP uratuje komuś życie, to wtedy siedzi się cicho? <_<
zaden sprzet jeszcze nikomu sam zycia nie uratowal
Czlowieku... co Ty mowisz? wiesz co to jest "pompa insulinowa" i ile jedna kosztuje? byles kiedys na Oddziale Hematologii i Onkologii Dzieciecej? Jesli nie, to idz. Powiedz to rodzicom uratowanych od smierci noworodkow. Widzialam na zywo wywiady z tymi ludzmi i ich dzieci w szpitalach. Ci ludzie maja lzy w oczach. I bez wzgledu na to co kto sobie mysli o Owsiaku i WOSP sa ludzie, ktorzy sa jemu dozgonnie wdzieczni i na stale zapisal sie w ich sercach. **** Jest cos takiego jak DOBRA WOLA i Owsiak ja ma, podobnie jak ludzie uczestniczacy w WOSP. Szkoda ze tej Dobrej Woli innym brak. *** Istnieja tez rozne firmy, ktore za posrednictwem WOSP przekazuja za darmo sprzet. Tutaj mozna sobie poczytac- http://www.wosp.org.pl/medycyna/aktualnosci/finalowe_dary_w_studio_medycznym



Ty jako podatnik robisz dziennie trzy razy wiecej , niz owsiak i twierdzisz, ze nez niego nie byloby Cie stacc na pompe insulinowa

Robisz codziennie trzy takie orkiestry -
CODZIENNIE! a nie raz w roku!

i pozwalasz na to, ze duzo z tych pieniedzy jest rozkradane

opowiesz mi tez o ludziach, ktorzy maja lzy w oczach, bo ich bliscy umarli z powodu korupcji i niegospodarnosci polskiej sluzby zdrowia
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Elen napisał:
Nie widze problemu- niech nowy Rzad i Pawlowicz da przyklad zamiast szczekac po proznicy. Prezydent juz dal....narty na WOSP. Chcialam zauwazyc, ze gdyby rzady (wszystkie, poprzednie tez) potrafily madrze gospodarowac budzetem i zadbac o szpitale (nie tylko w stolicy), to nie byloby byc moze tego tematu ani takiej formy zbiorki pieniedzy. Jakos NIKT z rzadu sie nie popisal.
Znam Andrzeja Dudę osobiście (oboje byliśmy Harcerzami) , uwierz mi to jest człowiek bardzo skromny. Mieszkał w bloku w Krakowie niedaleko mnie.
Widziałem jak po wygranych wyborach osobiście niósł w zgrzewkach do domu wodę mineralną. Mogli mu wnieść to ludzie z BOR, mógł sobie zażyczyć dostawę do domu.
To jest człowiek, który żył dość skromnie. Moim zdaniem te narty są osobistym prezentem i na pewno jest to gest.
Przykładowo Kwaśniewski przekazał krawat....a Komorowski podpisaną autografem konstytucję RP. Jakoś się nie wysilili...ale o nich się nie mówi...mówi się o nartach Andrzeja Dudy.
 
E

Elen

Guest
danielr9 napisał:
Nie widze problemu- niech nowy Rzad i Pawlowicz da przyklad zamiast szczekac po proznicy. Prezydent juz dal....narty na WOSP. Chcialam zauwazyc, ze gdyby rzady (wszystkie, poprzednie tez) potrafily madrze gospodarowac budzetem i zadbac o szpitale (nie tylko w stolicy), to nie byloby byc moze tego tematu ani takiej formy zbiorki pieniedzy. Jakos NIKT z rzadu sie nie popisal.
Znam Andrzeja Dudę osobiście (oboje byliśmy Harcerzami) , uwierz mi to jest człowiek bardzo skromny. Mieszkał w bloku w Krakowie niedaleko mnie.
Widziałem jak po wygranych wyborach osobiście niósł w zgrzewkach do domu wodę mineralną. Mogli mu wnieść to ludzie z BOR, mógł sobie zażyczyć dostawę do domu.
To jest człowiek, który żył dość skromnie. Moim zdaniem te narty są osobistym prezentem i na pewno jest to gest.
Przykładowo Kwaśniewski przekazał krawat....a Komorowski podpisaną autografem konstytucję RP. Jakoś się nie wysilili...ale o nich się nie mówi...mówi się o nartach Andrzeja Dudy.
Ale ja nie podwazam tego prezentu/daru w postaci NART. Zaznaczylam jedynie, ze Prezydent w gescie przylaczenia sie dal narty! I to nie on mi "zalazl." ;) **** Bardzo dobrze zes to napisal, bo teraz moge sie odniesc i rozwinac mysl- ja naprawde nie jestem czepialska i wg mnie niech ktos daje TO, co dla niego przedstawia jakas tam wartosc. Jeden da obraz czy krzyz jak Aaron i jest ok. I NIE POWINNO SIE TEGO OCENIAC. Ktos inny da pieniadze albo zlota bizuterie. W przypadku osob znanych (a do takich polityk sie zalicza), aktorow, piosenkarzy itp czesto dawane sa rzeczy o wartosci "sentymentalnej." To jest cos, co mialo znaczenie w karierze czy na koncertach, np czesci garderoby scenicznej. Byc moze dla Dudy narty sa takim wlasnie przedmiotem. Fani sa sklonni dac spore pieniadze, zeby taki przedmiot nabyc. Ja to rozumiem. Np modelka Anja Rubik wystawila na licytacje- zaproszenie na paryski pokaz mody znanego projektanta. Wiesz jaka byla cena wyjsciowa? jakos 25.000 zl. **** Kazdy daje co uwaza. Wazne, ze sie przylacza do akcji.

A co do Dudy... zrozum Daniel jedna rzecz. Ja nie oceniam go negatywnie jako czlowieka prywatnego ale ... jego dzialania polityczne. Powiem Ci wiecej- nie pojmuje co takiego nim kieruje, ze robi tak dziwne posuniecia. Dla mnie niezrozumiale kompletnie. I nielogiczne. Uwazam, ze w pewnych kwestiach powinien sie postawic i sprzeciwic dla dobra wlasnego i kraju. <tyle wyjasniajaco, bo to temat o WOSP>

Jeszcze cos mi sie przypomnialo- mam kolege z ktorym chodzilam do podstawowki, a pozniej do liceum do jednej klasy. to byl naprawde swietny czlowiek. Dlaczego "byl"? Skonczyl Prawo w Krakowie, podobnie jak Duda. Obecnie druga kadencje jest wojtem, staral sie na posla. To juz nie jest ten sam czlowiek. Dzis nawet nie podalabym mu reki i nie poreczylabym za niego. Czasem tak jest Danielu ze - pozycja, pieniadze, polityka... zmieniaja ludzi. Nic na to nie poradzimy.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Dokładnie - WOŚP to nie wyścigi o to kto da więcej i o kim lepiej później w gazetach napiszą...tylko jest to akcja charytatywna.
Dasz 5zł - też fajnie i nie ma znaczenia ile masz na koncie pieniędzy, bo nikt nie wie ile innych akcji rocznie wspierasz. Znam człowieka, który kupił na swojej wiosce nowoczesną karetkę pogotowia dla lokalnej przychodni (notabene Urząd Skarbowy wlepił mu karę, że nie odprowadził podatku od darowizny). WOŚP to jest tylko jedna z wielu perspektyw i nie wolno nikogo oceniać po tym czy dał to czy damto...i za ile właśnie akurat na WOŚP bo niektórzy ludzie np. wolą dać na dom spokojnej starości czy schronisko dla zwierząt. Moja mama bardzo aktywnie wspiera fundację DR CLOWN a np. w akcji WOŚP rzadko uczestniczy.
 
E

Elen

Guest
Zgadza sie Daniel, punt za obiektywizm. Prawda taka, ze kazdy ma prawo dac lub nie dac. Ale jak nie daje, to niech nie wypowiada sie durno. Sa ludzie, ktorzy cale zycie dzialaja i pomagaja, ale glosno o tym nie mowia. Sa tez tacy ktorzy wlasny majatek czy dom przepisuja np na schronisko dla zwierzat albo Kosciol. I tez maja do tego prawo. To sa ich pieniadze i nikt nie ma prawa dyktowac, co maja zrobic. ***** Ech... mojej znajomej babka cale zycie byla niezwykle religijna, skromna kobieta. Ciezko pracowala na gospodarce, pozniej chorowala na powazne schorzenie kosci. Przez cale lata kazdego miesiaca ze skromnej emerytury wysylala datek na jakis "zakon sercjanow". Kiedy juz byla tak ciezko chora, ze nie mogla chodzic i cierpiala okropnie, to napisala do nich list- z prosba o to, zeby sie pomodlili za nia. I wiesz co jej przyslali? odpowiedz, ze pomodla sie jak dokona wplaty na ...konto, plus blankiet. Tak sie zalamala przed smiercia, ze rodzina z trudem jej przetlumaczyla, zeby ksiedza dopuscila. Nawet nie chciala slyszec, taki miala zal. Ja rozumiem... ze koscielna administracji itd. Tylko - gdzie w tym wszystkim jest Czlowiek? No ale to w dalszym ciagu nie zmienia faktu, ze kazdy ma prawo ze swoja emerytura czy majatkiem zrobic co chce.

Dla przykladu- wlasnie napisano, ze za naprawde mocna kwote zlicytowano bilet wstepu na pokaz mody podarowany przez Anje Rubik (wspomnialam wyzej), bo az 53.000 zl. *** "Anja Rubik wystawiła na aukcję zaproszenie na paryski pokaz swojego przyjaciela, projektanta Anthony'ego Vaccarello. Co więcej, osobie, która wylicytuje zaproszenie, modelka będzie towarzyszyć i usiądzie obok niej w pierwszym rzędzie." Mozna sobie poczytac o szczegolach - http://lula.pl/lula/1,111791,19494106,wyjazd-z-anja-rubik-na-pokaz-do-paryzu-wylicytowany-za-53-tys.html#MTstream
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 441
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
pan k napisał:
Dla mnie sprawa jest bardzo prosta- jesli ktos chce, to daje i pomaga. Jesli nie - to niech idiotyzmow nie wypisuje. Bo rownie dobrze ktos moze podliczyc mieszkanie czy majatek Prezydenta, Premiera. Kaczynskiego i jego bratanicy oraz Dubienieckiego. Ja bym tu nie grala takimi kartami, na miejscu co niektorych.

Ze juz nie wspomne o sprawach majatkowych wiekszosc poslow i senatorow.

I w zyciu nie uwierze, ze akurat Owsiak wzial chocby 1 zlotowke. Nie ten typ czlowieka. Zwykle pomowienia wichrzycieli.
Sąd potwierdził rację blogera . Korzystał z jego strony . Nie wykonał wyroku sądu . Musi dać sądowi dokumenty jego firmy. Nie zrobił tego i rozwiązał tą firmę. Czemu to zrobił. Wiele osób nie wie o tym procesie . Owsiak by utajnić proces pozwał go o znieważanie . Proces potwierdził że kradnie pieniądze . Sąd powinien zmienić formę procesu na oszustwa i kradzież pieniędzy . Jawność procesu . Mają prawo wiedzieć na co idą te pieniądze bo nie są jego własnością . Sąd specjalnie nie zmienił formy procesy by ukryć jego proces . Nie wie o tej sprawię a TVP , Polsat i TVN milczał na temat jego procesy i nie pytają go o wykonanie wyroku sądu.Jest ponad prawem bo wyroki sądu trzeba wykonywać.
Nie wolno go pytać o wykonanie wyroku . Media a szczególnie TVN i Polsat nadal kreują jego pozytywny wizerunek.
Normalnym państwie media interesowały by się jego procesem i zapytały by się o wykonanie wyroku sądu a nie robią tego i milczą na ten temat i odwagę mają zapytać go o wykonanie wyroku
Dlaczego nie wykonuje wyroku sądu . Sąd pozwala mu ignorować swoje wyroki .
Normalnie zwykły obywatel dostaje grzywnę i następuje na polecenie sądu przeszukanie mieszkania i firmy tej osoby.
A przypadku Owsiaka nie było tego i ma specjalne prawa do łamania prawa.
Jest donosiciel SB i został wynajęty do odciągania młodzieży od Solidarności a później jego przystanek ma promować uwielbienia dla
obecnego systemu. To samo robił pod okupacją komunistyczną .To wyjaśnia czemu może ignorować wyroki sądu.
Nie warto mu dawać żadnych pieniędzy .


TV Republika, kulisy manipulacji flesz - krytykują go nie tylko
prawicowcy jak chcą wmówić media ale inne osoby też to robią . Nawet Anarchiści mają do niego negatywny stosunek.
https://www.youtube.com/watch?v=0cpgOafDFRY

Kulisy manipulacji odc. 9 (2013/14) - kim on jest. Jest donosicielem SB . Jego ojciec był gestapowcem komunistycznym.
https://www.youtube.com/watch?v=0Th6CtoIwzg
 
Do góry