Czy grać z WOŚP?

E

Elen

Guest
Segador i wg Ciebie- w powyzszym tekscie i komentarzach tej pani w internecie...wszystko jest normalne? W takim razie- bez komentarza.

"Kazda potwora znajdzie swego amatora."
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
AaronH napisał:
Panie Prawniku i dawny handlarzu samochodami jak pewnie wiesz zyski można umniejszyć poprzez koszty holdingowe (np. opłata za markę) i z łatwością wyprowadzić za granicę. Nie robi tego np. szkalowana przez PiS sieć Biedronka, która w oczach radykałów stała się wrogiem narodowym, a te osły nawet nie wiedzą (a może wiedzą tylko maniulują) że Biedronka jest bodaj 4 czy 5 największym podatnikiem w Polsce. Należy im się medal (zresztą dostali od Schetyny i prawidłowo).
To jak kasa z zysków korporacji jest wyprowadzana z Polski to ja doskonale wiem...i to jest efekt dwóch przyczyn:
A) Mamy 80% banków i 90% marketów w obcych rękach (W Niemczech obce banki stanowią 10%, markety może 5%). Generalnie przez banki przepływa cały kapitał ludzi, firm, kredytów, lokat. W marketach zaś wydajemy swoje ciężko zarobione pieniądze.
B) Stworzono system podatkowy, który umożliwia kręcenie wałków przez wielkie korporacje. System ten został najpewniej zlobbowany.



AaronH napisał:
Widzisz tu nie tylko chodzi o jakiś tam podatek od marketów czy banków.
Chodzi - w cywilizowanych krajach w Europie zachodniej każdy market i każdy bank płaci podatki.
System podatkowy musi być równy. Jak chcesz konkurowac małym biznesem z firmą, która jest korporacją i nie płaci podatków, dostaje ziemię za darmo i są zwolnieni z wielu opłat na 10 lat do przodu? Nie jesteś wstanie...taka jest prawda. System jest tak tworzony, żeby sprzyjał centralizacji...a centralizacja to władza..władza to media..a media trzęsą polityką...więc jak się atakuje media...to co? To masz KOD.
Przeczytaj sobie z jakiej forsy został sfinansowany TVN, historię Polsatu, Polkomtelu...historię Gazety Wyborczej.



AaronH napisał:
Chodzi ogólnie o ATMOSFERĘ INWESTYCYJNĄ. Wielcy inwestorzy decydując się na ulokowanie gdzieś swojej inwestycji kierują się wieloma aspektami na które skłąda się atmosfera inwestycyjna . Takimi aspektami są np. podatki, sytuacja na rynku pracy, elastyczność włądz w dogadywaniu się, podejście inwestorów i traktowanie innych dużych instytuacji w kraju i co najważniejsze: STABILNOŚC I PRZEWIDYWALNOŚĆ. Jak na razie nasze włądze odstraszają inwestorów a nie ich zachęcają, zresztą oni czyli te włądze mają to w nosie. PiSowi nie zależy na inwestycjac tylko na władzy. A władzę umocnią (przynajmnije tak liczą) populistyczne i chwytne sztukczki jak opodatkownanie bogaych krwiożerczych banków, okropnych marketów, choć mamy wolny rynek, a markety zagraniczne sieci już dawno wyczuły interes i budują sieci malych sklepików. Ale tu głównie chodzi o to by sprawić wrażnie troskliwego rządu,a nie tak na prawdę coś załątwić. Zreszą co nam po podatku z markety?
Gospodarkę buduje się w oparciu o kapitał własny. Jak widzisz Polacy są wstanie produkować super szybkie pociągi czy tramwaje PESA. Są wstanie budować nowoczesne autobusy SOLARIS. Są to produkty, które śmiało mogą konkurować z mercedesem. Tylko trzeba chcieć...a nie podpisywać umowy z producentem PENDOLINO na 11 mld złotych. Poczytaj sobie mądrego czlowieka:
http://niezalezna.pl/63063-o-niektorych-kosztach-pendolino-slow-kilka

To są przykłady Rządów PO i Donalda Tuska, gdzie kapitał z budżetu państwa wylatuje w powietrze.
Co z tego masz, że Włosi mają robotę? Oni się cieszą...poklepią Tuska w Brukseli po ramieniu, wypiją szampana.
Tylko co z tego ma Polska?

Oddaliśmy całe media w ręce kapitału z Niemiec. Nie mamy praktycznie wcale własnych gazet. Jakieś tam dwa lokalne tytuły są polskie..a reszta gazet - niemiecka.
Wyobrażasz sobie, żeby w Niemczech kontrolę nad mediami mieli Polacy?
To byłby absurd...nikt...powtarzam NIKT w Niemczech (obojętnie z jakiej frakcji partyjnej) by na to nie pozwolił.
My w Polsce z tym jakoś nie mieliśmy problemu. W zasadzie co za różnica czy coś pisze niemiecki "Die Welt" czy polski Newsweek, Forbes czy FAKT...bo właścicielem obu pism jest ta sama niemiecka korporacja AXEL SPRINGER.
Dlatego śmieszą mnie "cytaty" niemieckich gazet w sprawie zagrożonej w Polsce demokracji. Te cytaty są w gruncie rzeczy tym samym co mówi Tomasz Lis.
To jest prawdziwy wymiar manipulacji w mediach. Jest jeden GURU i rozsyła wiadomość po wszystkich tytułach, które należą do jego korporacji medialnej.
A kim jest ten guru? Najczęściej takim naszym "Jasiem Kulczykiem", który jak grzyb po deszczu dorobił się miliardów. Układ tworzy układ bracie - to jest mafia jakiej świat nie zna.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
danielr9 napisał:
To jak kasa z zysków korporacji jest wyprowadzana z Polski to ja doskonale wiem...i to jest efekt dwóch przyczyn: A) Mamy 80% banków i 90% marketów w obcych rękach (W Niemczech obce banki stanowią 10%, markety może 5%). Generalnie przez banki przepływa cały kapitał ludzi, firm, kredytów, lokat. W marketach zaś wydajemy swoje ciężko zarobione pieniądze.
Nie, to nie jest przyczyną tego zjawiska. Duże korporacje zawsze wyprowadzają ile se da zysków do rajów podatkowych i to jest zjawisko ogólnoświaowe, Dokładnie te same problemy ze swoimi firmiami ma Francja, UK, Niemcy i USA. Własnośc banków nie ma tu nic do rzeczy



danielr9 napisał:
B) Stworzono system podatkowy, który umożliwia kręcenie wałków przez wielkie korporacje. System ten został najpewniej zlobbowany.
Nasz sysem podatkowy jest znakomity i mamy jedne najniższych podatków w Europie. I powiem ci szczerze, że akurat raje podatkowe cieszą się wśród polskich przedsiębiorców bardzo niską popularnościa bo lepiej zapłącc te 19% i miec spokój niż latać po jakiś rajach. Chyba, że wolisz zamiast 19% płacić 33% jak we Francji, 30% jak w Hipszanii czy 28% jak w UK? Problem stanowi niejasne prawo, ciągłe zmiany interpretacji i częsta nieprzychylnośc urzędników. Ale to ostatnie to bardziej kwestia mentalności niż prawa. Przepisami nie zmusisz człowieka by chciał pomóc innemu. Znaczna część Polaków to takie małe, złośliwe, zazdrostne gremliny, które uwielbiają dokopać innemu. Gremliny właśnie wybrały sobie wymarzony rząd.



danielr9 napisał:
Chodzi - w cywilizowanych krajach w Europie zachodniej każdy market i każdy bank płaci podatki.
No ale u nas też płacą, czego chcesz? PiS chce wprowazić dodatkowy podatek od obrotu, niezależnie od marży. Stąd jako wykształocony ekonomista oświadczam ci, że z łatwością przerzucą to na konsumentów, Ja w każdmy razie na ich miejscu natychmiast bym tak zrobił.



danielr9 napisał:
System podatkowy musi być równy. Jak chcesz konkurowac małym biznesem z firmą, która jest korporacją i nie płaci podatków, dostaje ziemię za darmo i są zwolnieni z wielu opłat na 10 lat do przodu? Nie jesteś wstanie...taka jest prawda.
Ale tak jest na całym świecie. Ale wiem, Ty nie chcesz ani świata ani Europy tylko Białoruś. Tam też są firmy zwalniane z podatków, ale nie z tytułu poczynionych inwestycji tylko po znajomości z wujkiem Aleksandrem. Za w Polsce cieszę się, że duże firmy, które dużo inwestują i zatrudniają ludzi są zwalnianie z podatków. Duży może więcej i ma do tego prawo. W przewicwnym razie nie opłacałoby się być dużym.



danielr9 napisał:
Przeczytaj sobie z jakiej forsy został sfinansowany TVN, historię Polsatu, Polkomtelu...historię Gazety Wyborczej.
Na pewno masz na to jakieś precyzyjnie udowndnione teorie. To sa media prywatne i każdy za swoje pieniądze może robić co chce. To się nazywa wolny rynek. Stąd komunistyczny PiS nie może tego pojąć.



danielr9 napisał:
To są przykłady Rządów PO i Donalda Tuska, gdzie kapitał z budżetu państwa wylatuje w powietrze. Co z tego masz, że Włosi mają robotę? Oni się cieszą...poklepią Tuska w Brukseli po ramieniu, wypiją szampana. Tylko co z tego ma Polska?
Ale nie możemy kupować w kółko wszystkiego co polskie bo nie mamy tylu produktów, poza tym handel między panstwami jest korzystny. Ja chcę abyśmy kupowali zarówno polskie produkty jak i zagraniczne. Zamykanie się na świat do niczego dobrego nie doprowadzi, szczególnie, że gdyby wszyscy wprowadzili taki nacjonalizm i się pozamykali to najmniej stracili by silni Niemcy cy np. Skandynawowie a najbardzie słabi Polacy. A czemu jesteśmy słabi? Bo od 500 lat zamiast rozwojem zajmujemy się kłótniami. I kiedy wreszcie znalazł się rząd, któy przez 8 lat budował autoastrady, lotniska, a nawet inwestował we Włoskie Pendolino i dawał świetne warunki do rozwiajanie się np. PESA czy SOLARISOWI to odesłaliśmy go z kwitem i zagłosowaliśmy na taki któy w ogóle nic nie wspomina o gospodarce tylko po nocach wprowadza ustawy umacniające włądzę i buduje dyktature. Niemcy w tym czasie budują gospodarkę (i borykają się imigrantami ale to inny temat)
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
AaronH napisał:
Nie, to nie jest przyczyną tego zjawiska. Duże korporacje zawsze wyprowadzają ile se da zysków do rajów podatkowych i to jest zjawisko ogólnoświaowe, Dokładnie te same problemy ze swoimi firmiami ma Francja, UK, Niemcy i USA. Własnośc banków nie ma tu nic do rzeczy
Niemcy. USA, UK mają problemy..dobrze to nazwałeś...z własnymi firmami.
My ich nie posiadamy i dlatego kapitał odpływa z podwójną siłą. Wiadome jest, że niemiecki bank nie będzie miał ochoty płacić choćby jedno euro na polski rząd.
To jest calkowicie zrozumiałe. Dlatego 100% zysków będzie transferował do swojej siedziby. Jak popatrzysz sobie a siedziby banków, sklepów i korporacji niemieckich to jednak większośc jest u nich w kraju. Owszem maj jakieś tam problemy..bo też im firmy do Chin uciekają...ale jednak dużo firm wciąż pozostaje w Niemczech i efekt wyprowadzania kapiału z niemieckich firm do Chin ma zupełnie inną skalę niż efekt uciekania kapitału z Polski za granicę.



AaronH napisał:
Nasz sysem podatkowy jest znakomity i mamy jedne najniższych podatków w Europie. I powiem ci szczerze, że akurat raje podatkowe cieszą się wśród polskich przedsiębiorców bardzo niską popularnościa bo lepiej zapłącc te 19% i miec spokój niż latać po jakiś rajach. Chyba, że wolisz zamiast 19% płacić 33% jak we Francji, 30% jak w Hipszanii czy 28% jak w UK? Problem stanowi niejasne prawo, ciągłe zmiany interpretacji i częsta nieprzychylnośc urzędników. Ale to ostatnie to bardziej kwestia mentalności niż prawa. Przepisami nie zmusisz człowieka by chciał pomóc innemu. Znaczna część Polaków to takie małe, złośliwe, zazdrostne gremliny, które uwielbiają dokopać innemu. Gremliny właśnie wybrały sobie wymarzony rząd.
Proszę Cię...nie chce mi się nawet tego komentować, jeśli Ty uważasz że nasz system podatkowy jest "znakomity" to masz pięknie nasrane w głowie.
Nasz system podatkowy jest tak skonstruowany, żeby NIE OPŁACAŁO SI UJAWNIAĆ ZYSKÓW.
To jest znakomity system? Można dla korporacji, które w koszta wszystko wrzucają i nie płacą podatków dochodowych to rzeczywiście jest fajne.
Gorzej dla przeciętnego Kowalskiego, któremu podatki i ZUS w Polsce zabierają 68% wypłaty. Takim sposobem nigdy nie będzie klasy średniej.



AaronH napisał:
No ale u nas też płacą, czego chcesz? PiS chce wprowazić dodatkowy podatek od obrotu, niezależnie od marży. Stąd jako wykształocony ekonomista oświadczam ci, że z łatwością przerzucą to na konsumentów, Ja w każdmy razie na ich miejscu natychmiast bym tak zrobił.
Bedą musiały zejść z marży...jeśli tego nie zrobią - upadną na dno w ogniu konkurencji.
Wystarczy, że jeden bank nie przeżuci kosztów na klientów...w dobie porównywarek cen szybko zyska nowych klientów i na mniejszych marżach zarobi więcej niż pozostałe. reszta banków będzie musiała podjąć kroki z patowej sytuacji...więc co zrobią? To samo co pierwszy bank.



AaronH napisał:
Ale tak jest na całym świecie. Ale wiem, Ty nie chcesz ani świata ani Europy tylko Białoruś. Tam też są firmy zwalniane z podatków, ale nie z tytułu poczynionych inwestycji tylko po znajomości z wujkiem Aleksandrem. Za w Polsce cieszę się, że duże firmy, które dużo inwestują i zatrudniają ludzi są zwalnianie z podatków. Duży może więcej i ma do tego prawo. W przewicwnym razie nie opłacałoby się być dużym.
Nie mów mi, że tak jest na całym świecie bo nie jest. Pojedziesz kiedyś do Azji (jak się dorobisz na tej wiedzy ekonomicznej) to zobaczysz jak się prowadzi uczciwie biznes.
Każdy traktowany jest na równi, nikt nie robi zadnych dotacji do rolnictwa, pozwoleń, załatwień na które trzeba płacić łapówki. chcesz 10 ciągników od UE? Dasz 100 000 PLN i bedzie załatwione. W Chinach po pierwsze nikt tego nie robi bo tych dotacji nie ma...po drugie dgyby były - Twoja głowa za taki czyn wisiałaby na palu.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
danielr9 napisał:
Niemcy. USA, UK mają problemy..dobrze to nazwałeś...z własnymi firmami.
Ale my też mamy swoje firmy i świetnie się one rozwijają. Tylko, że zachodnia Europa ma je więcej i większe. Wynika to z bardzo wielu czynników, głownie historia i mentalność. Nie mieli komuny, są bardziej pragmatyczni i bardziej ekspansywni, My mieliśmy komunę, jesteśmy emocjonalni i zaściankowi. To ogromna roznica. Ani PO ani PiS ani żaden inny rząd nie sprawi, że kiedykolwiek dogonimy np. Niemcy!! Zapomnij o tym. Oni maja za sobą 500 lat pracy organicznej, my awantur. Nie nadrobisz tego w 25 lat, ani 50. Zadaniem Poslki jest korzystanie ze współpracy z silnymi i bogatymi tak aby to była pewnego rodzaju symbioza. PiS w 3 miesiące na razie ich do nas zraża. Firmy z Niemiec maja prawo u nas inwestować i cieszę się, że to robią. Bo my za to możemy do nich eksportować. Robi to polska np. firma Amica Wronki, CCC, Witchen, Inter Groclin, Vox, Galeon, wspomniany Solaris, Kamitech i wiele innych.



danielr9 napisał:
Nasz system podatkowy jest tak skonstruowany, żeby NIE OPŁACAŁO SI UJAWNIAĆ ZYSKÓW.
Dlaczego nie opłąca się ujawniać zysków. 19% to bardzo niski podatek. Vat sobie odliczasz i masz spokój. Jakiś czas temu chciałem założyć firmę w Berlinie. Skorzystałem z Niemieckiego biura doradczego. Oni nie wiedzieli dla kogo to piszą, czyli nie wiedzieli, że pochodze z Polski. Wieszcz co doradzili. Niemiecką spółkę GMBH powiązaną kapitaow z firmą zarejestrowaną w Polsce, po to by nie płacić w Niemczech 32% podatku tylko te 19% w Polsce. Masz głowę naładowaną jakimiś sloganami z pochodów i powtarzasz to w kółko będąc głuchym na argumenty. A z tym nasraniem to mnie obrażasz, nie masz klasy tylko kompleksy. Jesteś właśnie prawdziym Polakiem o którym pisałem przed chwilą. Brak pragmatyzmu tylko emocje. Kończę wątek, zresztą i tak oboje stąd wylecimy bo to temat o WOŚP. Pozdrawiam
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
AaronH napisał:
Ale my też mamy swoje firmy i świetnie się one rozwijają. Tylko, że zachodnia Europa ma je więcej i większe. Wynika to z bardzo wielu czynników, głownie historia i mentalność. Nie mieli komuny, są bardziej pragmatyczni i bardziej ekspansywni, My mieliśmy komunę, jesteśmy emocjonalni i zaściankowi.
8500 polskich firm na początku lat 90, dokładnie między 1991-1994 oddano w obcy kapitał za średnio 20% wartości.
Straciliśmy na starcie praktycznie cały przemysł. Nie udawaj, że to nie miało żadnego znaczenia w rozwoju Polski...bo miało ogromne.
Oddawano banki...nie pamiętasz ile UniCredit płacił jak prywatyzowano PKO? 6,5 mld złotych. Wiesz ile jest warty ten bank? Oni robią obrót roczny 70 miliardów.
To ile może być warty co? Już wtedy mówiono, że sprzedano go za 1/10. Ktoś za to odpowiedział? A czyje te miliardy uracone były? Społeczeństwa...to im zabrano. Ogołocono...postawiono potem markety i pracujcie jak dzikie osły za 4,5 na godzinę. Czy tak nie było?


AaronH napisał:
Dlaczego nie opłąca się ujawniać zysków. 19% to bardzo niski podatek.
Tak - niski...a kto go płaci? Chyba tylko biedni
To jest "super system podatkowy"? Sorry...jak Cię mam nazywać?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Panowie to jest temat o WOSP, czy nie możecie o gospodarce w temacie o gospodarce
 
E

Elen

Guest
Wlasnie... Herbatniczek ma racje. Offtopicie, ;)

danielr9 napisał:
Dlaczego nie opłąca się ujawniać zysków. 19% to bardzo niski podatek.
Tak - niski...a kto go płaci? Chyba tylko biedni
To jest "super system podatkowy"? Sorry...jak Cię mam nazywać?
Wcale sie nie nazywajcie. <bedzie bardziej elegancko>
 

segador

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2009
Posty
72
Punkty reakcji
2
Elen napisał:
Segador i wg Ciebie- w powyzszym tekscie i komentarzach tej pani w internecie...wszystko jest normalne? W takim razie- bez komentarza.

"Kazda potwora znajdzie swego amatora."
Nie oceniam w oparciu o pozostałe komentarze czy przez pryzmat osoby P. Pawłowicz (zapewniam, że jest mi nie po drodze ze sposobem, w jaki uprawia politykę czy swoją "publicystykę"). W osądzie nie kieruję się raczej wykładnią rozszerzającą; biorę pod uwagę tylko merytoryczność danego argumentu, unikając osobistych sympatii czy antypatii. Tobie też polecam

Poza tym, o ile pamiętam, zadałem pytanie: Co jest takiego "karygodnego" w wypowiedzi P. Pawłowicz (poza oczywiście zbyt dużym ładunkiem emocjonalnym, o czym też wspomniałem) i nie uzyskałem odpowiedzi. Rzucanie głodnymi kawałkami ad personam o amatorach i poczwarach nie przejdzie.



D_K napisał:
Widocznie takie zestawienia są wymagane i pomimo tego, że niektórym się wydaje to do tej pory wszystko jest okej. Państwo ma argumenty żeby to sprawdzić.
Oczywiście, że są wymagane, natomiast jak zapewne wiesz, prawo można obejść np. zakładając "firmy słupy": Mrówka Cała, Złoty Melon itp.



D_K napisał:
Z Twoją czy moją wolnością zazębia się wiele spraw. Światopogląd urzędników i polityków + publiczne pieniądze, to nie jest dobre połączenie. Choćby dlatego, że będzie to powodowało podziały w społeczeństwie.
Jasne, że to niewdzięczny temat, natomiast nie znaczy to, że nie warto wyrażać swoich wątpliwości czy niezadowolenia z tego powodu- tym bardziej, im liczniejsza jest grupa niezadowolonych. Dzisiejsze, tak jaskrawe podziały, są niestety pokłosiem wydarzeń 89'; gdyby wtedy zrobiono porządek, zapewniam Cię, że nie byłoby aż takiego rozdźwięku w takich tematach jak: Trybunał, Telewizja Polska czy WOŚP.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
danielr9 napisał:
Tak - niski...a kto go płaci? Chyba tylko biedni
Np. ja go płacę, bo kontrole skarbowe są regorystyczne i nie ma co sie migać.

Miałem skończyć wątek, ale dzisiaj rano wpadło mi coś ciekawego. ROŚNIE OPROCENTOWANIE KREDYTÓW HIPOTECZNYCH! Powód? Podatek bankowy! Stało się dokładnie tak jak przewidywałem 2 dni temu. Świetne rozwiązanie! Przeczytaj

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/marze-kredytow-hipotecznych-w-gore/9n3hl9

a tu przeczytaj jak podatek od obrotu handlowego będzie szkodził małym sklepikom

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/nowy-pomysl-pis-ws-podatku-od-handlu-straca-male-sklepiki-i-klienci/kpdc7w
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Herbatniczek napisał:
gadał dziad do obrazu
Tyle że zakończenie będzie nieco inne:

Gadał dziad do obrazu
Obraz dopowiedział od razu
Choć dziad nie uzyskał odpowiedzi
Lecz widać dokładnie z której strony kto siedzi
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
kącik poetycki nam się zrobił

ale może jednak pogadajmy o WOSP
 

apows

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2015
Posty
11
Punkty reakcji
0
Tego roku dałem 10 zł ale bardziej dla tych zmarzniętych dziewczynek niż dla Owsiaka
 
E

Elen

Guest
Wszystkim przeciwnikom WOSP i poslance Pawlowicz, dedykuje slowa Biskupa Pieronka- "Katolik powinien wspierać WOŚP. Dobro trzeba zawsze akceptować".

"Nie można odmawiać pomocy tym, którzy są inaczej umotywowani. Jestem dość częstym gościem w szpitalach i widzę, ile tam jest aparatury kupionej przez WOŚP. Trzeba spytać lekarzy, ilu ludziom akcja Owsiaka pomogła. Odczepmy się od teorii, że tylko nam, chrześcijanom, wolno czynić dobro, a innym nie", gromił przeciwników WOŚP biskup Pieronek.

segador napisał:
Nie oceniam w oparciu o pozostałe komentarze czy przez pryzmat osoby P. Pawłowicz (zapewniam, że jest mi nie po drodze ze sposobem, w jaki uprawia politykę czy swoją "publicystykę"). W osądzie nie kieruję się raczej wykładnią rozszerzającą; biorę pod uwagę tylko merytoryczność danego argumentu, unikając osobistych sympatii czy antypatii. Tobie też polecam
To sobie poczytaj wypowiedzi Pawlowicz w necie. To Ci polecam. Nie tylko jej wypowiedzi ale i zachowanie w sejmie jest karygodne. Ta osoba powinna stamtad wyleciec i to jak najszybciej, bo ma problem sama ze soba. I tu nic sie nie da ukryc. <no chyba ze sama nie wie co mowi>
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Nie dałem niczego.
Owsiak wykorzystuje Orkiestrę do wzbogacenia się i odkrył to bloger Matka Kurka . Za to miał proces i wygrał go. Normalnym kraju fundacja ma jawną sytuację finansową. Jak ma proces to jest jawny jeśli jest uczciwa . Jeśli chce utajnić proces to sąd nie zgadza się na to. Ludzie mają prawo wiedzieć na co idą ich pieniądze. Był tajny proces. Pomimo wyroku odmówił wydania dokumentów sądowi i rozwiązał spółkę która ma kłopoty. Pomimo przegranej nadal prowadzi Orkiestrę . Normalnym kraju za oszukiwanie ludzi rozwiązano by jego fundację a naszym kraju działa normalnie. Media przemilczają jego proces i nadal propagują pozytywny wizerunek. Osoba która odkryła jego przekręty nie jest zapraszana do mediów na debatę z Owsiakiem bo ta osoba korzysta oficjalnych dokumentów jego fundacji.

Przez 12 lat Owsiak mógł zbudować 10 „Budzików”, ale wolał 171 milionów posłać w błoto i na inne luksusy - tym tekście widać jak marnuje pieniądze. Większość ludzi jest zachwycona że pomaga ludziom a nie widzi że bogaci się na tym. Sporo osób za odkrycie faktów życzyło mu śmierci , dostał komentarze zawierające wulgaryzmu.
http://www.kontrowersje.net/przez_12_lat_owsiak_m_g_zbudowa_10_budzik_w_ale_wola_171_milion_w_pos_a_w_b_oto_i_na_inne_luksusy
TV Republika zapytała dlaczego sąd na jego polecenie utajnił proces który wytoczył blogerowi który stworzył stronę kontrowersję.net i zapytał dlaczego nie podaje dokładnie ile wydał pieniędzy i nie ma tych informacji i chciał by rozliczył się z pieniędzy które zebrał w 2011 roku bo zebrał 59 milionów a według faktur wydał 49 i gdzie 10 milionów ?. . Odpowiedział im pomijając wulgaryzmy że zadają trudne pytania i wezwał do ich przeganiania bo są mediami nienawiści . Ochroniarz wyłączył im kable i znieważał ich . Zawsze popiera każdą władze i znieważa ich wrogów np Macierewicza bo jest wrogiem Putina i Tuska . Najpierw wydał oświadczenie, w którym napisał, że jego mieszkaniu „daleko do luksusowego apartamentu”. Nie chcąc być jednak gołosłownym, postanowił je pokazać i zaprosił do siebie ekipę z kamerą. Jak mieszka szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, któremu wielu zarzuca życie w zbytku i luksusie?. Myślę, że to są standardy normalnych polskich mieszkań.Mieszka nie strzeżonym osiedlu . Jerzy Owsiak mieszka w trzypokojowym apartamencie (115 mkw.) na strzeżonym osiedlu „Wzgórze Słowików” na warszawskim Ursynowie. Apartament, warty – jak wycenił prawicowy portal niezależna.pl – około miliona złotych,W łazience Owsiak ma ręcznik wart ok 1,6 tys zł oraz wannę za ok. 4 tys. zł
Owsiak w kuchni ma: piekarnik (wart 2,5 tys. zł - 7 tys. zł), robot kuchenny (ok 2,7 tys. zł), kuchenkę mikrofalową (2,5 tys. zł), okap (ok.9 tys. zł), kuchenkę (ok. 6 tys. zł), chlebak (300 zł) stylu retro .


Owsiak walczy z TV Republika
https://www.youtube.com/watch?v=u47k8CSdtFQ

2013 01 07 OWSIAK
https://www.youtube.com/watch?v=S1tDRkrg9-M

OWSIAK KŁAMIE - na pytanie o proces reaguje agresją i następuje wyrzucenie z konferencji prasowej. Nie można go zapytać o nie wykonanie wyroku sądu .
https://www.youtube.com/watch?v=hSNI8Q6c9KE
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
pan k napisał:
Nie dałem niczego.
Owsiak wykorzystuje Orkiestrę do wzbogacenia się i odkrył to bloger Matka Kurka . Za to miał proces i wygrał go. Normalnym kraju fundacja ma jawną sytuację finansową. Jak ma proces to jest jawny jeśli jest uczciwa . Jeśli chce utajnić proces to sąd nie zgadza się na to. Ludzie mają prawo wiedzieć na co idą ich pieniądze. Był tajny proces. Pomimo wyroku odmówił wydania dokumentów sądowi i rozwiązał spółkę która ma kłopoty. Pomimo przegranej nadal prowadzi Orkiestrę . Normalnym kraju za oszukiwanie ludzi rozwiązano by jego fundację a naszym kraju działa normalnie. Media przemilczają jego proces i nadal propagują pozytywny wizerunek. Osoba która odkryła jego przekręty nie jest zapraszana do mediów na debatę z Owsiakiem bo ta osoba korzysta oficjalnych dokumentów jego fundacji.

Przez 12 lat Owsiak mógł zbudować 10 „Budzików”, ale wolał 171 milionów posłać w błoto i na inne luksusy - tym tekście widać jak marnuje pieniądze. Większość ludzi jest zachwycona że pomaga ludziom a nie widzi że bogaci się na tym. Sporo osób za odkrycie faktów życzyło mu śmierci , dostał komentarze zawierające wulgaryzmu.
http://www.kontrowersje.net/przez_12_lat_owsiak_m_g_zbudowa_10_budzik_w_ale_wola_171_milion_w_pos_a_w_b_oto_i_na_inne_luksusy
TV Republika zapytała dlaczego sąd na jego polecenie utajnił proces który wytoczył blogerowi który stworzył stronę kontrowersję.net i zapytał dlaczego nie podaje dokładnie ile wydał pieniędzy i nie ma tych informacji i chciał by rozliczył się z pieniędzy które zebrał w 2011 roku bo zebrał 59 milionów a według faktur wydał 49 i gdzie 10 milionów ?. . Odpowiedział im pomijając wulgaryzmy że zadają trudne pytania i wezwał do ich przeganiania bo są mediami nienawiści . Ochroniarz wyłączył im kable i znieważał ich . Zawsze popiera każdą władze i znieważa ich wrogów np Macierewicza bo jest wrogiem Putina i Tuska . Najpierw wydał oświadczenie, w którym napisał, że jego mieszkaniu „daleko do luksusowego apartamentu”. Nie chcąc być jednak gołosłownym, postanowił je pokazać i zaprosił do siebie ekipę z kamerą. Jak mieszka szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, któremu wielu zarzuca życie w zbytku i luksusie?. Myślę, że to są standardy normalnych polskich mieszkań.Mieszka nie strzeżonym osiedlu . Jerzy Owsiak mieszka w trzypokojowym apartamencie (115 mkw.) na strzeżonym osiedlu „Wzgórze Słowików” na warszawskim Ursynowie. Apartament, warty – jak wycenił prawicowy portal niezależna.pl – około miliona złotych,W łazience Owsiak ma ręcznik wart ok 1,6 tys zł oraz wannę za ok. 4 tys. zł
Owsiak w kuchni ma: piekarnik (wart 2,5 tys. zł - 7 tys. zł), robot kuchenny (ok 2,7 tys. zł), kuchenkę mikrofalową (2,5 tys. zł), okap (ok.9 tys. zł), kuchenkę (ok. 6 tys. zł), chlebak (300 zł) stylu retro .

Owsiak walczy z TV Republika
https://www.youtube.com/watch?v=u47k8CSdtFQ
2013 01 07 OWSIAK
https://www.youtube.com/watch?v=S1tDRkrg9-M
OWSIAK KŁAMIE - na pytanie o proces reaguje agresją i następuje wyrzucenie z konferencji prasowej. Nie można go zapytać o nie wykonanie wyroku sądu .
https://www.youtube.com/watch?v=hSNI8Q6c9KE
To Owsiak też ci przeszkadza???!!! Kto ci te bzdury podsyła?
 
T

TomaszTomasz

Guest
Mieszkam na zadupiu więc taka zbiórka mnie omija. Myślę jednak że i tak prędzej dał bym do puchy Owsiaka niż klechom na tacę. Znam w Polsce bardziej złodziejskie organizacje które ludzi okradają w imieniu prawa i są bezkarne.
 
E

Elen

Guest
Dla mnie sprawa jest bardzo prosta- jesli ktos chce, to daje i pomaga. Jesli nie - to niech idiotyzmow nie wypisuje. Bo rownie dobrze ktos moze podliczyc mieszkanie czy majatek Prezydenta, Premiera. Kaczynskiego i jego bratanicy oraz Dubienieckiego. Ja bym tu nie grala takimi kartami, na miejscu co niektorych.

Ze juz nie wspomne o sprawach majatkowych wiekszosc poslow i senatorow.

I w zyciu nie uwierze, ze akurat Owsiak wzial chocby 1 zlotowke. Nie ten typ czlowieka. Zwykle pomowienia wichrzycieli.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Elen napisał:
I w zyciu nie uwierze, ze akurat Owsiak wzial chocby 1 zlotowke. Nie ten typ czlowieka. Zwykle pomowienia wichrzycieli.
Z tego co gdzieś czytałem, jego majątek przekracza kilka milionów złotych.
Także coś tam więcej bierze z fundacji niż tylko złotówkę :)
Trzeba sobie zdać sprawę jak działa fundacja, jakie ma struktury, możliwości. Fundacje też mają prezesów, dyrektorów, działaczy. Wydają rówież ogromne pieniądze na reklamy, świadczenia, sprzęt. Kontrakty takich fundacji jak WOŚP to są dziesiątki milionów złotych, nie jest trudno zagarnąć coś pod pierzynę :)
Sposobów jest cała masa na spokojną starość.

No a reasumując - dużo bardziej optymalny sposób na wsparcie szpitali, zakupu sprzętu itd jest po prostu zrobienie zwykłego przelewu na szpital.
100% pójdzie na cele szpitala, do 1000 PLN podatek od darowizny jest znikomy.
 
Do góry