Czy grać z WOŚP?

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
MacaN napisał:
Pamiętajcie, ze fundacje muszą sie utrzymać. Muszą dać pieniądze organizatorom, muszą zapłacić za reklamy, bilbordy, serduszka, imprezy ( np. woodstock ).
Tak zgadza się i w granicy rozsądku należy tolerowac jakiś % kasy na utrzymanie bo nie wszystko jest za darmo. Ale tak jak mówisz można pomagać bezpośrednio.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
AaronH napisał:
Tak słyszałem. Korporacje przeniosą się na Giblartar, albo na Maltę, sieci handlowe przerzucą to na klientów, a banki podniosą opłaty dla ludności. Rozwiązania irrelewantne dla tych korporacji a niekorzystne dla Polaków.. Polacy jakoś ten koszt udźwigną na swoich barkach
Banki za naszą zachodnią granicą już dawno ten podatek płacą i co? Mają niższe prowizje i opłaty bankowe niż my w Polsce, pomimo że tego podatku nie płacą.
Za to zyski banków są gigantyczne - rocznie ponad 16 miliardów złotych zysków netto, wzrosty co roku o ponad 8%. Widać, że są to wzrosty niewspółmiernie wyższe aniżeli pozostałe gałęzie gospodarki. Konkurencyjność nie pozwoli na przeniesienie podatku od transakcji bankowych na klientów. Zresztą żaden bank póki co do mnie nie dzwonił, że opłaty bedą wyższe za moje karty kredytowe, debetowe, depozyty i kredyty.

Hipermarkety nie przeniosą się na Giblartar ani na Maltę - podatek dochodowy (jak zapewne wiesz - prezesie wielu firm) płaci się w MIEJSCU WYKONYWANIA DZIAŁALNOŚCI.



AaronH napisał:
Strumień miliardów, ale Ty bzdety piszesz. Dla Niemiec Polska to jeden z wieeeeelu rynków i to jeden z najmniej znaczacych. Strumienie euro to płyna dla nich raczej z USA, UK, Chin czy Indii, a nie Polski. jeśli z jakiegos powodu, nagle polski rynek zamknie sie dla Niemiec, to odbije się im to co najwyżej tygodniową czkawką.
Mam Ci to policzyć.
Chcesz się przekonać ile obrotów robią sklepy niemieckie i firmy w Polsce? Chcesz się dowiedzieć ile kasy przechodzi przez sklepy OBI, Castorama, Kaufland, Lidl, Real?
Chcesz wiedzieć ile przechodzi pieniędzy przez Deutche Bank, Raiffeisen Bank, Commerzbank?
Chcesz wiedzieć ile par butów Adidas czy Puma kupują Polacy? Ile lodówek i urzadzeń Bosch? Ile samochodów BMW, Audi, VW, Opel, Mercedes?
Ile sterowników w przemyśle jest firmy Siemens? Ile sprzetu w szpitalach jest niemieckich?
Polska to miliardowy rynek dla nich...i oni o tym doskonale wiedzą.
 
E

Elen

Guest
Ludzie....juz wiele jestem w stanie zniesc, ale jak wczoraj przeczytalam, co poslanka Pawlowicz wypisuje o WOSP, to mi rece opadly.<ogolnie tresc dostepna na jej stronie> Czy ta baba ma jakis wstyd czy hamulce? Pobila chyba rekord glupoty i chamstwa. A w zyciu wszystko sie moze zdarzyc, byc moze trafi ona kiedys jako seniorka do szpitala, a obok jej lozka bedzie stal sprzet z naklejonym czerwonym serduszkiem. Na jej wypowiedzi kompromitujace wypada powiedziec- "koncz wasc wstydu sobie oszczedz."
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie bardzo wiem po co oczekujesz czegoś mądrego po słowach tej pani poseł, tytuł profesora zdobywała w tym samym pokoju co Niesiołowski
Każda partia ma takie postacie


Co do kolejnej edycji to znów kupa kasy zebrana, wbrew tylu ostrzeżeń "niezależnych" dziennikarzy
 
E

Elen

Guest
Zapewne masz racje Herbatniczku. Ale jak na osobe publiczna,,, szkoda slow nawet.*** Tak, zebrali sporo pieniedzy i juz dzis powiedziano jaki sprzet zostanie zakupiony, i dla starszych i dla malych dzieci. I to jest najwazniejsze. Duzy sukces. :)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i znów Polacy zawiedli oczekiwania "patriotycznie" nastawionej części społeczeństwa

a co na to poseł Pięta ? wyśledził wszystkich funkcjonariuszy podczas całej niedzieli służących w tej akcji ?
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
Pani Pawłowicz z PiS chyba WOŚP przeszkadza.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19455522,pawlowicz-oburzona-wosp-na-ulicy-stawia-na-wabia-dzieci-i.html


"...jednej tylko, wybranej, prywatnej, rodzinnej inicjatywy dziwnego człowieka?" Hmm, i mówi to kobieta, która całę dnie, wszędzie chodzi z wachlarzem i nim macha

Poseł PiS Stanisław Pięta straszy mundurowych, Straż, Policję i Wojsko, że będą konsekwencje za uczestnictwo w WOŚP

http://www.kurierlubelski.pl/wiadomosci/lublin/art/9216097,posel-pis-grozi-mundurowym-za-wielka-orkiestre-swiatecznej-pomocy,id,t.html



danielr9 napisał:
Konkurencyjność nie pozwoli na przeniesienie podatku od transakcji bankowych na klientów. Zresztą żaden bank póki co do mnie nie dzwonił, że opłaty bedą wyższe za moje karty kredytowe, debetowe, depozyty i kredyty.
Jakoś konkurencyjność nie nakazała bankom dawać korzystniejszych umów na kredyty frankowe i wszyscy solidarnie stosowali podobne zasady. A Bank z podwyżkami do Ciebie nie zadzwoni. To się wysyła mailem pd. Zmiana zasad i warunków prowadzenia kont bankowych. Takiego maila dostajesz co najmniej raz na 2 miesiące, bo ciągle coś zmieniają tylko tego nie czytasz.
 
E

Elen

Guest
Herbatniczek napisał:
a co na to poseł Pięta ? wyśledził wszystkich funkcjonariuszy podczas całej niedzieli służących w tej akcji ?
Widac temu panu weszlo w krew komunistyczne sledzenie wszystkiego i wszystkich... stare nawyki nie ida w las. Tylko, zeby jego ktos przypadkiem nie scignal po tym lesie... bo dzis jest sie mysliwym, ale jutro mozna stac sie.... zwierzyna. <a nabojow i celnego oka nie zabraknie> ;)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to jest temat o WOSP

a pan poseł jest przecież niemożliwie katolicki i ma takie ciągotki jak takie starsze panie, które przychodzą do kościoła aby pomiędzy jedną a drugą modlitwą poobrabiać d. innym ludziom
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
danielr9 napisał:
Hipermarkety nie przeniosą się na Giblartar ani na Maltę - podatek dochodowy (jak zapewne wiesz - prezesie wielu firm) płaci się w MIEJSCU WYKONYWANIA DZIAŁALNOŚCI.
Panie Prawniku i dawny handlarzu samochodami jak pewnie wiesz zyski można umniejszyć poprzez koszty holdingowe (np. opłata za markę) i z łatwością wyprowadzić za granicę. Nie robi tego np. szkalowana przez PiS sieć Biedronka, która w oczach radykałów stała się wrogiem narodowym, a te osły nawet nie wiedzą (a może wiedzą tylko maniulują) że Biedronka jest bodaj 4 czy 5 największym podatnikiem w Polsce. Należy im się medal (zresztą dostali od Schetyny i prawidłowo).

Widzisz tu nie tylko chodzi o jakiś tam podatek od marketów czy banków. Chodzi ogólnie o ATMOSFERĘ INWESTYCYJNĄ. Wielcy inwestorzy decydując się na ulokowanie gdzieś swojej inwestycji kierują się wieloma aspektami na które skłąda się atmosfera inwestycyjna . Takimi aspektami są np. podatki, sytuacja na rynku pracy, elastyczność włądz w dogadywaniu się, podejście inwestorów i traktowanie innych dużych instytuacji w kraju i co najważniejsze: STABILNOŚC I PRZEWIDYWALNOŚĆ. Jak na razie nasze włądze odstraszają inwestorów a nie ich zachęcają, zresztą oni czyli te włądze mają to w nosie. PiSowi nie zależy na inwestycjac tylko na władzy. A władzę umocnią (przynajmnije tak liczą) populistyczne i chwytne sztukczki jak opodatkownanie bogaych krwiożerczych banków, okropnych marketów, choć mamy wolny rynek, a markety zagraniczne sieci już dawno wyczuły interes i budują sieci malych sklepików. Ale tu głównie chodzi o to by sprawić wrażnie troskliwego rządu,a nie tak na prawdę coś załątwić. Zreszą co nam po podatku z markety?
 
E

Elen

Guest
Herbatniczek napisał:
to jest temat o WOSP

a pan poseł jest przecież niemożliwie katolicki i ma takie ciągotki jak takie starsze panie, które przychodzą do kościoła aby pomiędzy jedną a drugą modlitwą poobrabiać d. innym ludziom
Najwyrazniej dwulicowosc i rozdwojenie. :D Jedno sie mowi, a drugie..sie robi.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
bo jest politykiem, a ta profesja już tak ma
 
E

Elen

Guest
Herbatniczek napisał:
bo jest politykiem, a ta profesja już tak ma
A ja widzialam dzis Kaczynskiego w Tv jak przemawial niczym na barykadach, wymachujac reka. I naszla mnie jedna mysl- kimze do cholery ty jestes czlowieku, ze wypowiadasz sie za Polakow, za Polske? Kto dal ci prawo? - "Nie poddamy sie zadnym naciskom politycznym". Kto sie nie podda i co ten czlowiek wogole bredzi? I za kogo sie uwaza? Oj...chyba cos sie jemu pomieszalo na amen.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Elen napisał:
A ja widzialam dzis Kaczynskiego w Tv jak przemawial niczym na barykadach, wymachujac reka. I naszla mnie jedna mysl- kimze do cholery ty jestes czlowieku, ze wypowiadasz sie za Polakow, za Polske? Kto dal ci prawo?
Prawo dostał od wyborców, ale co to ma wspólnego ze składką narodową?
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
MacaN napisał:
Jeśli myślisz o wojsku, to się mylisz, ponadto wiedz, że armia to za silna organizacja, żeby jej władza coś narzucała.

Sorry za O.T., ale parskłem :lol: . MacaN, nic większego nie dzieje się bez zgody urzędasów i ministra z MON. Tym bardziej teraz, gdy na czele stoi Antoni. Wojsko to organizacja paniczna. :lol:
 
E

Elen

Guest
D_K napisał:
(....) nic większego nie dzieje się bez zgody urzędasów i ministra z MON. Tym bardziej teraz, gdy na czele stoi Antoni. Wojsko to organizacja paniczna.
Tak jak stoi na czele, tak moze upasc. Nie tacy "wodzowie" padali. A bywalo tez, ze i armia sie odwrocila od wodza. Roznie to jeszcze moze byc...oj roznie.
 

segador

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2009
Posty
72
Punkty reakcji
2
Elen napisał:
Ludzie....juz wiele jestem w stanie zniesc, ale jak wczoraj przeczytalam, co poslanka Pawlowicz wypisuje o WOSP, to mi rece opadly.<ogolnie tresc dostepna na jej stronie> Czy ta baba ma jakis wstyd czy hamulce? Pobila chyba rekord glupoty i chamstwa. A w zyciu wszystko sie moze zdarzyc, byc moze trafi ona kiedys jako seniorka do szpitala, a obok jej lozka bedzie stal sprzet z naklejonym czerwonym serduszkiem. Na jej wypowiedzi kompromitujace wypada powiedziec- "koncz wasc wstydu sobie oszczedz."
Zamieszczę tutaj część wspomnianego postu posłanki Pawłowicz (kto chce całość, znajdzie na fejsbuku):

"(...)Czy uczciwym i "równym" jest propagandowe pompowanie i finansowanie przez Państwo ze ŚRODKÓW PUBLICZNYCH jednej tylko,WYBRANEJ PRYWATNEJ,RODZINNEJ inicjatywy dziwnego człowieka,który odmawia publicznego rozliczenia się z "akcji",na której czele,na ulicy "na wabia" stawia dzieci i młodzież?
Wydatkowaniu publicznych środków MUSI towarzyszyć też PUBLICZNE ROZLICZENIE wspieranej prywatnej osoby."

I teraz zapytam: które konkretnie zdanie bije rekordy głupoty? Rozumiem oczywiście, że posłanka Pawłowicz nie uprawia publicystyki najwyższych lotów, a mówić o jej języku, mało koncyliacyjny, byłoby być może sporym nadużyciem, natomiast nie dostrzegam nic zdrożnego w tej wypowiedzi; no może trochę za dużo w niej ładunku emocjonalnego jak na mój gust.
Pani Pawłowicz zadaje retoryczne pytanie, trafnie wskazując "uczciwość" w finansowaniu poszczególnych fundacji na terenie całego kraju ze środków publicznych. Dlaczego WOŚP jest tak pompowany na tle innych fundacji, gdy przy darmowej reklamie w telewizji i radio, przeznacza z zebranych środków na zakup odpowiedniego sprzętu 54%, podczas gdy np. Caritas 99%?
Nie rozumiem trochę retoryki " a ciekawe, co byś powiedział, gdybyś wylądował w szpitalu, a tam...ha! Sprzęt z orkiestry!"
Podobną stosują wyznawcy pewnej opcji politycznej: " ciekawe po czym byś jeździł jakby nie wybudowali autostrad".
Tyle, że dla mnie, podobnie jak dla reszty świadomego społeczeństwa, ma pewne znaczenie czy autostrada została wybudowana za 10 mln, czy bagatelka, za 100. Nie implikuje to przecież mojego negatywnego nastawienia wobec idei budowania autostrad w ogóle. Tak samo z Panem Owsiakiem.
Jeżeli nie potrafi podać jasnego rozliczenia finansowego, a we wszystkich zestawieniach łatwo dostępnych w internecie na sprzęt idzie milion z kawałkiem, a pozostałe 6 na firmy słupy, typu: Mrówka Cała czy Złoty Melon, to chyba coś jest nie w porządku.
Słowo klucz- publiczne pieniądze(sic!), dodajmy ogromne, pomimo darmowej reklamy w mediach.
Czy Owsiak rzeczywiście jest "niszczony" czy "hejtowany", jak próbuje wmówić swoim wyznawcom- bulterierom, gdy ludzie chcą się dowiedzieć prawdy, lub gdy dąży się do sprawiedliwszego podziału publicznych pieniędzy pomiędzy inne fundacje, dodajmy takie, które przestawiają jasne rozliczenia z zebranych datków? Czy jedna ma mieć tylko monopol na publiczne dofinansowanie?

O to tylko chodzi: o sprawiedliwsze rozdysponowanie publicznych pieniędzy. Nie mam nic do P. Owsiaka i każdy może robić ze swoimi pieniędzmi co chce; finansować mu np. wycieczkę na Seszele, jeżeli ten zapragnie wspierać tamtejsze endemity; na tym polega wolność. Jeden warunek (który w tym miejscu zazębia się z moją wolnością), że są to tylko jego pieniądze.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
segador napisał:
Jeżeli nie potrafi podać jasnego rozliczenia finansowego, a we wszystkich zestawieniach łatwo dostępnych w internecie na sprzęt idzie milion z kawałkiem, a pozostałe 6 na firmy słupy, typu: Mrówka Cała czy Złoty Melon, to chyba coś jest nie w porządku.
Widocznie takie zestawienia są wymagane i pomimo tego, że niektórym się wydaje to do tej pory wszystko jest okej. Państwo ma argumenty żeby to sprawdzić.



segador napisał:
Jeden warunek (który w tym miejscu zazębia się z moją wolnością), że są to tylko jego pieniądze.
Z Twoją czy moją wolnością zazębia się wiele spraw. Światopogląd urzędników i polityków + publiczne pieniądze, to nie jest dobre połączenie. Choćby dlatego, że będzie to powodowało podziały w społeczeństwie.
 
Do góry