Czt na psychologię bardzo trudno się dostać?

Themist

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Mama mi mówi, że na pedagogikę wejdzie każdy i każdy zda, a psychologia to jeden z najtrudniejszych kierunków. Czy to prawda? Czy gdybym miała w przelicznikach punktowych jakąś połowe mozliwych do zdobycia punktów to przyjęli by mnie do uczelni w której jest 200 miejsc?
 

czornydanio90

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2012
Posty
28
Punkty reakcji
0
Zależy na jaką uczelnię. UJ, UW czy UWr są zazwyczaj bardzo oblegane. Na uczelnie typu UŚ, UG, UAM możliwe że byś się dostała.
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
78
Miasto
kraina baśni
z połową możliwych do zdobycia punktów może być problem. Np. na UW dostają się osoby, które mają nie mniej niż 85-90% możliwych punktów. W innych miastach jest trochę mniej ale wydaje mi się, że niedużo.
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
a psychologia to jeden z najtrudniejszych kierunków.

Chyba żartujesz ? :D


Czy to prawda?

Oczywiście, że nie. Psychologia należy do tych kierunków, na które idzie każdy, kto chce skończyć jakieś studia, ale nie ma żadnych szczególnych umiejętności. Uczyć się trzeba - jak wszędzie - ale bez większych problemów można zdać.

Czy gdybym miała w przelicznikach punktowych jakąś połowe mozliwych do zdobycia punktów to przyjęli by mnie do uczelni w której jest 200 miejsc?

Jeżeli chodzi o punktację, musisz orientować się w standardach poszczególnych uczelni - każda ma inne wymagania.
 

jerry525

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2012
Posty
17
Punkty reakcji
1
chcę iść na psychologię Uwr, co najlepiej zdać na maturze? jest ktoś, kto się dostał i może zdradzić jakie wyniki i z czego?
 

Themist

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Na stronie uniwersytetu pisze co musisz zdawać, żeby cie przyjęli.
 
Do góry