Człowiek z tatuażem - dziwak?

M

MacaN

Guest
Thyme napisał:
Wojskowy nie musi być żołnierzem. O to Ci chodzi, Macanie?
Jeśli tak, to cóż, nie musi. Ale mimo to pracuje w wojsku.
Nie. Chodzi o to, że wojskowy, to pojedynczy człowiek i jeden drugiemu nie równy :) Wojsko natomiast jest instytucją.



Thyme napisał:
Mój sąsiad jakoś nie miał zupełnie żadnych problemów z tego powodu.
Ciekawe. Czy w momencie, gdy starał się dostać do wojska był wytatuowany, czy zrobił tatuaż jak już w wojsku był ? :) To wielka różnica. Pytałem kilku żołnierzy i każdy mówił to samo - jeśli jesteś wytatuowany gdy starasz się o przyjęcie do wojska, to nie masz szans.



Thyme napisał:
Z powodu czyjejś głupoty powinniśmy ludziom zabraniać się rozmnażać?
Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Tak sądzę... Chodzi o to, że kolega przeze mnie zacytowany stwierdził, że tatuaż to coś naturalnego, ponieważ na zachodzie jest to powszechne. Zatem wszystko co się tam dzieje, automatycznie musi być czymś godnym naśladowania. Stąd właśnie moja alegoria.



Thyme napisał:
Tutaj też nie widzę związku.
Odpowiedziałem tylko na głupią wypowiedź. Jasne, że ludzie robią tatuaże z różnych przyczyn, po prostu dla mnie osoba, która robi to, ponieważ chce sobie dodać w jakiś sposób odwagi i czuje sie z tym odważniejsza, bardziej pewna siebie jest żałosna. Tyle.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
9macan5 napisał:
Czy w momencie, gdy starał się dostać do wojska był wytatuowany, czy zrobił tatuaż jak już w wojsku był ?
Nie. Tatuaż zrobił po ukończeniu gimnazjum, czyli dawno temu.
Posiadanie tatuaży jest po prostu niewskazane. Nie zaś dyskwalifikujące.



9macan5 napisał:
Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Tak sądzę... Chodzi o to, że kolega przeze mnie zacytowany stwierdził, że tatuaż to coś naturalnego, ponieważ na zachodzie jest to powszechne. Zatem wszystko co się tam dzieje, automatycznie musi być czymś godnym naśladowania. Stąd właśnie moja alegoria.
A no to jak najbardziej się zgadzam z Tobą.
 

Ania897

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2013
Posty
24
Punkty reakcji
0
Co sądzę o tatuażach? Jestem zdecydowanie za, chociaż nie mam jeszcze ani jednego. Bardzo podobają mi się tatuaże na kimś, szczególnie jak jest to przemyślany projekt, który niesie za sobą pewne przesłanie. Chętnie przeglądam wzory tatuaży, interesuje się ich znaczeniem i ukrytą symboliką. Jeśli chodzi o mój ulubiony motyw to zapewne są to skrzydła. Kiedyś sobie taki zrobię :)

nasze-tatuaze.pl/galeria-tatuazy/tatuaz-czarne-skrzydla-i301.html
 

malwa_malwa

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2014
Posty
4
Punkty reakcji
1
Wiek
35
ten pogląd już dawno odszedł do lamusa, aktualnie tatuaże nie są niczym dziwnym, a wręcz przeciwnie coraz bardziej powszechnym
 

19Handballer20

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2014
Posty
10
Punkty reakcji
0
Kiedyś w telewizji był program Miami Ink, później chyba L.A. Ink i mówił o popularnym studiu tatuażu gdzie klienci przedstawiali pomysł na tatuaż, a później wykonywano projekt. Nic specjalnego poza tym, że prawie każdy klient miał związaną historię ze swoim projektem. Czy to była śmierć kogoś bliskiego, czy poważna zmiana w życiu, przezwyciężenie choroby itd. W każdym razie popieram tatuaże, które mają znaczenie dla właściciela, które coś symbolizują. Muszą być przemyślane.
Sama chcę mieć tatuaż, ale tak jak napisałam powyżej nie dla "posiadania" lecz żeby coś dla mnie znaczył.

P.S. polecam serial :) każdy kto interesuje się tatuażem powinien go zobaczyć
 
M

MacaN

Guest
19Handballer20 napisał:
Sama chcę mieć tatuaż, ale tak jak napisałam powyżej nie dla "posiadania" lecz żeby coś dla mnie znaczył.
A wiesz, co ma dla Ciebie znaczyć ?

Człowiek ( a tym bardziej kobieta ) zmiennym jest, a co za tym idzie, każda kwestia spojrzenia na świat, wartości, ideologii, itp. W końcu ulegnie zmianie i tatuaż będzie nieaktualny. Warto zdać sobie z tego sprawę.
 
Y

Yellow Jester

Guest
Tatuaże? A potem co, na plażę? Ja się nie odważę. 70 lat na karku i tatuaż na barku? Może w dziewiątym życiu.
 

19Handballer20

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2014
Posty
10
Punkty reakcji
0
Tak, przechodzę teraz ciężki okres w swoim życiu i jeżeli uzyskam to co sobie postanowiłam uwiecznię to tatuażem, bo jest to dla mnie bardzo ważne.To nie będzie tatuaż na pół pleców czy rękaw, a mały symbol, prawdopodobnie na kostce.
Są jeszcze wahania, ale najpierw osiągnę swój cel, a potem będę myślała o tatuażu.
Sztuka ma dla mnie ważne znaczenie, sama dużo rysuję, maluję i pewnie będę wiązać z tym przyszłość. Tatuaż to dla mnie forma sztuki, pewnie dlatego mają dla mnie znaczenie.
 

basiaO

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
Ja mam tatuaż i uważam, że w dzisiejszych czasach nikogo to już nie dziwi..nawet mojej babci to już nie rusza:) Jedni farbują włosy, drudzy się kolczykują trzeci robią tatuaż ..
 

Blood Rayne

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2011
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kielce
Podziele się swoimi doświadczeniami. Jestem młodą kobietą, drobną i delikatną. W mojej pracy nikomu nie przeszkadza 8 sporych tatuaży (gdzie jestem w trakcie robienia rękawu). Mogę nosić także mój septum itd. Mam stycznosc z ludźmi. Nie słyszę obelg. Moze raz, gdzieś w sklepie, gdy jakiś starszy pan zaczął prawic coś o dzisiejszej młodziezy, raptownie wyrzucając swoje uwagi gdy inny mężczyzna, koło 50-tki "stanął w mojej obronie" tłumaczac ze mam do tego prawo, to moja sprawa i zeby dziadek zachował swoje zdanie dla siebie. Ludzie troszkę inaczej patrzą na tatuaze, chociaż u częsci stereotyp "ze jak ma tatuaze to napewno z więzienia" nadal gdzieś istnieje..
 

para_noir

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
10
Podobają mi się tatuaże, ale tylko te ciekawe wzory, a nie jakieś tribale i tego typu gówna. Może to szaleństwo, ale już od dawna planuję wytatuować sobie ramiona i dodatkowo może coś na plecach. W końcu życie ma się tylko jedno.
 

rosaria

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2015
Posty
4
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Opole
Osobiście nie przepadam za tatuażami i trochę krzywo patrzę na ludzi, którzy traktują swoje ciało jak brudnopis. Mogę jeszcze zrozumieć, jeśli ktoś chce sobie zrobić małą ciekawą ozdobę w nierzucającym się w oczy miejscu, ale jak ktoś ma sentencje Coelho na nadgarstkach, kwiatki na dekolcie, gwiazdki na policzku, pistolet na brzuchu i indianina na tyłku, to ręce mi opadają.
 

metalova

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
Jakieś małe pierdołowate tatuaże bez większego sensu, to głupota. Lubię tatuaże, ale ciekawe i takie które mają jakieś znaczenie dla osoby która się dziarga. No i tatuaż musi być dobrze zrobiony, a nie u jakiegoś taniego laika i jeszcze po znajomości :tongue: A człowiek z tatuażem może być dziwakiem, albo i nie tatuaż nie wnosi żadnych zmian w psychice człowieka, przestańcie oceniać ludzi poprzez wygląd :tongue:
 
V

Vaffik

Guest
bassiaki napisał:
zy ktoś mający takie ozdoby to ktoś dziwny?? widze że ludzie różnie do tego podchodzą.
Ja mam to w d...
Tatuaż tatuażem. Często pomaga określić człowieka. U nas to nadal nowość. Na zachodzie standard tyle że... mamy wspólne cechy.
Ci na zachodzie jak i My tutaj - wyjemy tak samo gdy nadejdzie 40-stka lub 50-tka na kark i z tatuażu robi się atramento-lej!
Tatuaż też - musi pasować do sylwetki i charakteru!

A to mój idol:

77zp6s42oeqy.jpg
 

wolnyczar

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2015
Posty
16
Punkty reakcji
1
nie traktuję ludzi z tatuazami jak dziwaków, o ile ich tatuaze prezentuja Się normalnie i są wykonane w profesjonalnym salnonie :p
a jak ktoż ma dziarę typu, znajomy zrobil mi po pijaku podobiznę dziewczyny albo jakis napis "carpe diem" to to jednak wywoluje już smiech :p
 

Karolcia88

Administrator
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
19 Kwiecień 2015
Posty
81
Punkty reakcji
11
Każdy człowiek ma wolną rękę i może robić co tylko zechce ze swoim ciałem. Dobrze jednak byłoby, gdyby te decyzje były dojrzałe i przemyślane. Nie na zasadzie kolega ma to i ja sobie zrobię tatuaż. Druga sprawa to taka, żeby były one estetycznie wykonane i nie były infantylne. Widziałam wiele osób, którym tatuaż pasuje, ale i wiele osób, którym współczułam głupoty.
Dlatego uważam, że wszystko dla ludzi, tylko trzeba z tego korzystać z rozsądkiem.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Są tatuaże które dodają uroku, muszą one być jednak wyważone i dobrze dobrane.
 
M

MacaN

Guest
Mi się podobają tatuaże u dziewczyn. Oczywiście bez przesady. No i sam nie mam potrzeby się znakować :D

// Choć po chwili zastanowienia zmieniam zdanie - podobają mi się ładne dziewczyny, a jak maja one tatuaż, to ten też mi się podoba.
 
Do góry