Części alfa romeo hurtownia

astronautix

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
43
Punkty reakcji
1
Poszukuję hurtowni sprowadzającej części do Alfy Romeo. Najlepiej na Śląsku, ale od biedy może być sprzedaż internetowa. Niedawno kupiłem własną skarbonkę pod numerem 156 i już się zdążyło parę rzeczy posypać, a jako że części do AR nie należą do najtańszych, to liczę na to, że pomożecie mi znaleźć te które zbliżają się chociaż do półki z napisem "tanio".
 

m_i_o_d_e_k

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2015
Posty
41
Punkty reakcji
0
Oj, chłopie, to się wkopałeś. Na pewno lepiej będzie jak się zapiszesz na jakieś forum typowo dla użytkowników alf, tylko nie mów, że jesteś niezadowolony, bo Cię zjedzą :p Na Śląsku znam Celkar z Chorzowa, a to pewnie dlatego że mieszkam blisko i wpadam tam czasem po graty do fiata. Wiem, że zajmują się głównie włoskimi częściami. Znaczy do Włochów.
 

astronautix

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
43
Punkty reakcji
1
No właśnie tego się obawiam, że na forum fanów mnie zlinczują, tym bardziej że plan jest taki, żeby trochę ją doprowadzić do stanu jezdności, dotrwać do wiosny i puścić dalej. Nie zależy mi na zarobku, tylko na trochę mniej awaryjnym modelu. Wcześniej myślałem że to tylko stereotyp. Chorzów mam niedaleko, dzięki za info. Jeszcze jakieś pomysły?
 

grzesio_89

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2008
Posty
228
Punkty reakcji
7
Jeśli kupiłeś w benzynie to zbieraj pieniądze, one psuły się na potęgę. Najlepsze silnik to 1.9jtd, kolega ma i śmiga już jakiś czas. Też myślałem o 156 ale w benzynie, poczytałem opinie użytkowników i mi się odechciało.
Nie kupuj tanich części bo będziesz zawsze miał problemy, lepiej dołożyć parę złotych i mieć spokój.



astronautix napisał:
Nie zależy mi na zarobku, tylko na trochę mniej awaryjnym modelu
Zrób tak jak ja, kupiłem golf 4 z silnikiem 1.6 - 8 zaworowy, tani w utrzymanie. Jak go kupiłem to wymieniłem sprzęgło no i to co w każdym aucie rozrząd (cena z montażem 330zł), olej. Od roku tylko paliwa dolewam, nie sprawia mi problemów, wiem że golf 4 to żaden rarytas ale nie zawiódł mnie jeszcze.

"Lepiej jeździć golfem niż pchać alfe"
 

PAPR0CKI

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2015
Posty
28
Punkty reakcji
1
Przez internet będzie wygodniej. A masz zamiar sam zakładać, czy lecisz z tym do mechanika? Bo jak u mechanika to i tak wybulisz mnóstwo kasy oczywiście zależnie ile tego masz do zrobienia.
 

astronautix

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
43
Punkty reakcji
1
grzesio_89 napisał:
Jeśli kupiłeś w benzynie to zbieraj pieniądze, one psuły się na potęgę. Najlepsze silnik to 1.9jtd, kolega ma i śmiga już jakiś czas. Też myślałem o 156 ale w benzynie, poczytałem opinie użytkowników i mi się odechciało.
Nie kupuj tanich części bo będziesz zawsze miał problemy, lepiej dołożyć parę złotych i mieć spokój.



Nie zależy mi na zarobku, tylko na trochę mniej awaryjnym modelu
Zrób tak jak ja, kupiłem golf 4 z silnikiem 1.6 - 8 zaworowy, tani w utrzymanie. Jak go kupiłem to wymieniłem sprzęgło no i to co w każdym aucie rozrząd (cena z montażem 330zł), olej. Od roku tylko paliwa dolewam, nie sprawia mi problemów, wiem że golf 4 to żaden rarytas ale nie zawiódł mnie jeszcze.

"Lepiej jeździć golfem niż pchać alfe"

Mnie też nie chodzi o rarytas, tylko auto na którym można polegać. Mam tę alfę właśnie w benzynie. Tyle że nadal nie wiem, których części unikać, a w które warto zainwestować. Wiadomo że nie muszą być najtańsze, ale nie chcę też zostawić połowy wypłaty w naprawach.
PAPR0CKI napisał:
Przez internet będzie wygodniej. A masz zamiar sam zakładać, czy lecisz z tym do mechanika? Bo jak u mechanika to i tak wybulisz mnóstwo kasy oczywiście zależnie ile tego masz do zrobienia.
I tak, i nie. Mój przyjaciel jest mechanikiem-hobbystą. Sam bym nie dał rady, ale z nim da się nawet poskładać samochód samemu od zera :D Oszczędzę mocno na mechaniku, ale wolałbym nie wydawać tego na części
 

PAPR0CKI

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2015
Posty
28
Punkty reakcji
1
Czasem lepiej zadziałać własnie w ten sposób - skorzystać z pomocy przy montażu jak masz u kogo (ty akurat masz), ale tę zaoszczędzoną kasę (po odliczeniu gratyfikacji dla kolegi :D) wydać na lepsze części. Wtedy to się naprawdę opłaca w kontekście dłuższej bezawaryjnej eksploatacji.
 

astronautix

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
43
Punkty reakcji
1
No niby tak, ale zależy mi w tej chwili na oszczędnościach. Do tej pory nie wiem, co mnie podkusiło na alfe... ale jak już mam, to coś z nią muszę zrobić :)
 

Kamilosh

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2015
Posty
17
Punkty reakcji
1
No właśnie chciałem pisać że jak ty chłopie chcesz oszczędzać z takim samochodem? :D No ale sam sie zorientowałeś.
 

poterniak

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2015
Posty
21
Punkty reakcji
0
Na ogół tanie części ma fast. Zależy też czego potrzebujesz, chociaż dostępność jest raczej bezproblemowa.
 

PAPR0CKI

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2015
Posty
28
Punkty reakcji
1
Tanie jak na Alfę :D Szkoda że to tylko podsyca obiegową opinię o tej marce. astro, a jaka to wersja jeśli można wiedzieć?
 

Kamilosh

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2015
Posty
17
Punkty reakcji
1
Pamiętam jak kolega miał Alfę 145. Co prawda rzucał tam tanie części (chyba właśnie fast original) ale jeździł niuą przez kilka lat i raczej był zadowolony. Inna rzecz że uwielbiał dłubać w tym więc spędzał mnóstwo czasu w garażu. A za to mój wujek rzucał mięsem za każdym razem jak widział alfę romeo bo miał taką traumę po roku(!) jeżdżenia tym autem. Albo miał pecha albo kumpel miał szczęście :D
 

astronautix

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
43
Punkty reakcji
1
PAPR0CKI napisał:
Tanie jak na Alfę :D Szkoda że to tylko podsyca obiegową opinię o tej marce. astro, a jaka to wersja jeśli można wiedzieć?
1.9 diesel. Silnik daje radę ale zawieszenie niekoniecznie. Oczywiście na wszystkie artykuły na ten temat trafiłem po kupnie :D
 

Kamilosh

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2015
Posty
17
Punkty reakcji
1
No to co właściwie potrzebujesz? Jak zawieszenie to pewnie wahacze siadły bo w tych alfach to chyba norma. Coś jeszcze?
 

astronautix

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
43
Punkty reakcji
1
Generalnie to już wszystko powymieniałem wcześniej, od listopada troche bym się naczekał na wymiane gdybym miał liczyć na porady z forum tylko :D Wziąłem komplet wahaczy z fast original, wymieniłem też klocki, rozrząd, pasek dayco, rolki fast.Trochę na tą konserwę wydałem ale może da mi to spokój na jakiś czas. Chociaż zaczęły się jakieś delikatne problemy z tylną wycieraczką, raz działa, raz nie, albo z opóźnieniem. Na razie to chrzanię, bo już mam dość
 

majgiver

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2015
Posty
18
Punkty reakcji
0
astronautix napisał:
Generalnie to już wszystko powymieniałem wcześniej, od listopada troche bym się naczekał na wymiane gdybym miał liczyć na porady z forum tylko :D Wziąłem komplet wahaczy z fast original, wymieniłem też klocki, rozrząd, pasek dayco, rolki fast.Trochę na tą konserwę wydałem ale może da mi to spokój na jakiś czas. Chociaż zaczęły się jakieś delikatne problemy z tylną wycieraczką, raz działa, raz nie, albo z opóźnieniem. Na razie to chrzanię, bo już mam dość
Ja też mam alfe 147 1.9 tdi i żadnych problemów z silnikiem nie wiem o co chodzi
 

astronautix

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
43
Punkty reakcji
1
Okej :D Ale ja nie mam 147 tylko 156 i żadnych problemów z silnikiem, tylko z zawieszeniem. Umiemy czytać? Przecież pisałem dokładnie
 

apaczko

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2015
Posty
23
Punkty reakcji
0
Panowie wznawiam temat bo byłem w trzech sklepach i ciągle mam problem ze znalezieniem filtru powietrza i drążka kierowniczego do alfy 159. Składam ją sobie już dłuższy czas i niby mi sie nie pali, ale zmuszony bedę do skorzystania z jakiejś hurtowni internetowej, chociaż zawsze tego unikałem jak ognia. Jakieś rady, pomysły? Która jest najsolidniejsza? Nie musi być duża, zależy mi na cenie oczywiście i tym żeby póxniej nie było żadnych problemów.
 

damiat

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
21
Punkty reakcji
0
Z takich mniejszych hurtowni to od jakiegoś roku korzystam z celkara. Zwykle dzwonię do nich i mówię że potrzebuję tego i tego, a oni mi szykują i n następny dzień sobie po to przyjeżdżam, bo mam blisko. Nie wiem jak u nich z wysyłką, ale myślę że zadnych problemów nie bęidze
 

Rakuzanka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2013
Posty
64
Punkty reakcji
1
damiat napisał:
Z takich mniejszych hurtowni to od jakiegoś roku korzystam z celkara. Zwykle dzwonię do nich i mówię że potrzebuję tego i tego, a oni mi szykują i n następny dzień sobie po to przyjeżdżam, bo mam blisko. Nie wiem jak u nich z wysyłką, ale myślę że zadnych problemów nie bęidze
A jakie mają części na stanie do alfy? I gdzie to zamawiasz? Daleko od Lublina? Bo nie bardzo mobilna jestem teraz jak samochód stoi u mechanika. On oczywiście może mi zamówić, ale próbuje mi wcisnąć oryginalne części.
 
Do góry