Czemu PIS ma tak wysokie poparcie ?

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Po części racja tyle że 500+ Platforma nie dała wieku emerytalnego nie obniżyła a to dodatkowe punkty dla PiS. No ale przecież to nie ja jestem "ten inteligent" który poparciu PiS tak sie dziwi że aż ten temat założył.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to na pewno, PO nie dało tego wszystkiego a takie samo poparcie miało, to dopiero zagadka
 

Mr Papuga

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2017
Posty
237
Punkty reakcji
5
Miasto
Warsaw
Bo u nas każdy widzi tylko PO i PiS a szczerze, wielkiej różnicy żadna partia mi nie robi, za wyjątkiem liczby imigrantów to nic nie zmieniają.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Herbatniczek napisał:
jesteś chyba pierwszą osobą która o tym nie słyszała była to afera korupcyjna związana z zabezpieczeniem dworców w ramach Światowych Dni Młodzieży, w 100% dotycząca nominatów z PIS
Pierwsze słyszę, a słucham TOKFM.



Herbatniczek napisał:
już mówiłem że wybory się przegrywa przez swoje błędy
Oczywiście, ale w końcu trzeba "te ręce uścisnąć". Siedząc wyborów się nie wygra. Teraz PO siedzi i nawet nie myśli o wstaniu z fotela.
 

Typowy Janusz

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
54
Punkty reakcji
1
Mr Papuga napisał:
wielkiej różnicy żadna partia mi nie robi, za wyjątkiem liczby imigrantów to nic nie zmieniają.
Zapytaj pracowników Stoczni Szczecińskiej. Oni chętnie wytłumaczą jaka jest różnica między PO a PiS.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
chodzi o orzeczenie Komisji Europejskiej o zwrocie pomocy publicznej ?
 
S

serwor

Guest
No cóż jkak widzę niektórzy nie wiedzą dlaczego PO przegrało.
A więc ujawnię tą wielką tajemnicę, PO przegrało przez ośmiorniczki, teoretyczne państwo Polskie, przez machlojki polityków z PO, przez spotkania biznesowe na cmnetarzu itd.
Nie pomogło wygraniu wyborów wspieranie przez PO firmy Amber Gold i OTL.
To prominetni działacze PO ciągneli na zdjęciach i filmach po lotnisku w Gdańsku samoloty OTL, to syn Tuska pracował w OTL , ten syn Tuska który jako dzienikarz GW zrobił wywiad z prezesem Amber Gold w taki sposób że sam napisał pytania i odpowiedzi, gdy to się wydało został zwo9lniony z GW za ... brak standartów.... cóż jaki ojciec taki syn.Do tego trzeba dodac korupcję w sądach i urzędach publicznych, ludzie po prostu mieli już dość, wolą PiS niż żyć w państwie teoretycznym PO.
Ja osobiscie nie jestem fanem PiSu, moim zdaniem część ich wysoko postawionych polityków to oszołomy, podejrzewam że niektórzy mogą mieć problemy psychiczne, przeszkadza mi postawa probanderowska, ale dalej PiS to jest mniejsze zło.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jeszcze dużo przed PIS-em, w następne dwa lata mogą sporo skopiować z przegranego PO, właśnie pojawi się podatek od paliw, a przecież podczas wyborów było naczelne hasło "żadnych nowych podatków"
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i mamy już zapewnione podwyżki wody i prądu, ale skoro mamy 500+ to jest z czego te rachunki płacić
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Isen1822 napisał:
Ceny żywności idą w górę jak szalone. Największe podwyżki od 5 lat.
A to ciekawy temat. Ostatnio jak prawie się odbyła dyskusja nad wotum nieufności dla min. rolnictwa to jako argument za nim, Pani Premier podała właśnie rosnące ceny żywności w skupach. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

A wyjaśni ktoś o co chodzi protestującym na Krakowskim Przedmieściu kiedy w ramach protestu przeciwko zmianom w sądownictwie mówią o seksizmie?
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Dla mnie punktem widzenia są ceny na półkach które zmieniły się w przeciągu ostatnich miesiącach drastycznie. I nie mówię tutaj o wyszukanych artykułach tylko o tych najbardziej podstawowych, jak masło, mleko itp.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dokładnie to potwierdzam, inflacja to fakt ale i słabe warunki pogodowe dobijają żywność
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
podziwiam, naprawdę, snuć teorie, bez sprawdzenia źródeł zjawisk...

jedyną grupą asortymentową, wśród typowej żywności szybko drożejącą są produkty mleczne
kontraktowa cena mleka w ciągu roku podniosła się o 60% - lokalnie bywa nawet 70% (krowiarze odrabiają właśnie kilkuletnie straty - ale to długo nie potrwa, załamanie cen już na przełomie roku będzie bankowo)
dodam, ze na zachodzie Europy ceny wzrosły jeszcze mocniej, co jest przyczyną? zmiany prawne w USA związane z zastosowaniem tłuszczy w żywieniu, USA nie jest w stanie zapewnić sobie tyle mleka i śmietany ile potrzebuje, więc ich przemysł skupuje w zachodniej Europie i Ameryce Łacińskiej olbrzymie ilości (zwyżka cen w Brazylii dużo wyższa niż w Polsce), lecz proces rozbudowy stad mlecznych mają tam w toku, ale to musi potrwać...
problemy będą mieli krowiarze, którzy teraz zainwestują, a będą na za rok wiosnę oczekiwać utrzymania trendu ...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a za owocami się nie rozglądasz ? dostrzegasz zwyżki cen ?
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
http://www.portalspozywczy.pl/owoce-warzywa/wiadomosci/pierwsze-efekty-cenowe-przymrozkow-juz-za-nami,146615.html

http://www.dzienniklodzki.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/a/owoce-beda-bardzo-drogie-ceny-truskawek-czeresni-w-2017,12177662/
"Pracownicy Instytutu Sadownictwa w Skierniewicach prognozują, że zbiory owoców w zależności od gatunku będą mniejsze od 30 do 90 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym."

"Straty w uprawach w pow. rawskim (tam jest najwięcej upraw sadowniczych), szacowane są następująco : - wiśnie, czereśnie, brzoskwinie, morele - 90-100 proc. - porzeczki czarne - 80-100 proc. - jabłka, gruszki - 50-100 proc. - śliwki - 60-100 proc (w zależności od odmiany i lokalizacji) - truskawki - 30-40 proc."



No to w końcu PIS, 500+, przymrozki czy USA?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale ja nic nie mówiłem o wpływie PIS na ceny żywności, oczywiście że wina klimatu
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Tak można by odczytywać wypowiedź Isen1822.


Isen1822 napisał:
Ceny żywności idą w górę jak szalone. Największe podwyżki od 5 lat.
W temacie o PISie, zaraz po tym jak napisałeś o wodzie i prądzie.

A tak apropos, to czytałem o tym, że mięso podrożało ze względu na 500+. No i o ile trudno mówić, że to dobrze (bo trzeba więcej płacić) to jednak jest to znamienne. Jakby nie było, mięso jest podstawowym artykułem (pomijam czy to dobrze czy źle).
 
Do góry