Czemu PIS ma tak wysokie poparcie ?

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dokładnie o to chodzi, przegrywa się przede wszystkim przez swoje błędy a nie sukcesy przeciwnika
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
danielr9 napisał:
A sojuszników szukałbym w takich krajach jak Chiny, którym centralne położenie Polski bardzo pasuje jeśli chodzi o budowę jedwabnego szlaku handlowego. Powinniśmy to wykorzystać i zarabiać wspólnie z Chinami.
Sojusz z Chinami przy tym rządzie jest niemożliwy.
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
Brave napisał:
czy jest w stanie zrzucić kajdany intelektualnego zniewolenia odmieniania PIS przez przypadki i generowania biegunki coraz głupszych wypowiedzi, które nieuchronnie podbijają słupki procentowe poparcia rządzącym?
Jeśli chodzi o PO i twardy, totalny antypis, to raczej nie. Na ostatnim kongresie widoczna stypa i irracjonalny bełkot obliczony przede wszystkim na własny, betonowy elektorat. Największa partia opozycyjna jest obecnie na takim etapie, że wystarczy postawić jej liderom mikrofon by skutecznie odstraszali wyborców. To cieszy z pewnością PiS, ale taka sytuacja nie jest zdrowa dla Państwa z politycznego punktu widzenia. Chyba, że skorzysta na tym trzecia siła.

https://www.youtube.com/watch?v=FmrgtngEYkc
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Bianka napisał:
Na ostatnim kongresie widoczna stypa i irracjonalny bełkot
Ta... Schetyna chyba 74 razy wypowiedział słowo "PIS".
O ile prawdą jest, że raczej się przegrywa niż wygrywa to jednak przychodzi moment, w którym trzeba wygrać. PO się skompromitowało ale w pewnym momencie PIS coś zaprezentował. Teraz PIS jakoś tam się realizuje, PO do tej pory niczego nie zaprezentowało. Na dziś PIS nie ma z kim przegrać, więc może robić całkiem sporo błędów. Ciekawe co w końcu zaprezentuje PO. Ciężko się domyśleć bo merytorycznie kompletnie się rozlecieli (PIS był spójny cały czas).
 
S

serwor

Guest
danielr9 napisał:
A sojuszników szukałbym w takich krajach jak Chiny, którym centralne położenie Polski bardzo pasuje jeśli chodzi o budowę jedwabnego szlaku handlowego. Powinniśmy to wykorzystać i zarabiać wspólnie z Chinami
Oj, blużnisz, dla USA, naszego wielkiego brata Chiny to teraz największy przeciwnik.wspierając Chiny osłabiamy USA to wielki grzech!


Bianka napisał:
Chyba, że skorzysta na tym trzecia siła.
To mamy trzecią siłę?!



glowonog napisał:
Tusk stara się pomagać Polsce. To, że jego głos raczej mało znaczy, to już inna sprawa. Sprzeciwiał się np. Nord stream 2.
Raczej stara się pomagać Ukrainie,Ukraina bez rurociągów z gazem i ropą to bankrut. Polska w końcu chce skończyć z Rosyjskim gazem i ropą więc Nort stream 2 jest nam obojętny.
Ale probanderowcy z PisU i PO walczą o byt Ukrainy.



Kaagular napisał:
G rupa wyszehradzka nie ma nic do NordStream, więc niczym się do nas nie odwrócili. Raczej północ się odwróciła bo to chyba im bardziej o nas NordStream nie pasował.
NordStream dla zachodu to pewne żródlo gazu, Ukraina nie będzie mogła zakręcac kurka z gazem dla europy a tak już kilka razy robiła.
No i nie będzie mogła kraść europejskiego gazu.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
nie opłaca się wymyślać niczego konstruktywnego a tylko siedzieć i krytykować, przecież PIS tak wygrało wybory, dodało do tego szczyptę populizmu i rozdawnictwa.
Reformatorzy zwykle kończą w zapomnieniu
tak jakby PO reformowało coś poza własnymi portfelami...

Sojusz z Chinami przy tym rządzie jest niemożliwy.
jest niemożliwy z kilku przyczyn, wprawdzie pisy zabrały się za temat chiński poważnie (tutaj kontrast z PO gigantyczny), nie mniej jednak na bliskie związki z Chinami nie pozwoli nasz inny sojusznik: Chiny, dzisiaj blisko współpracują, nie mniej jednak uważam, że to chwilowy geopolityczny duopol, który z czasem się rozpadnie



Ta... Schetyna chyba 74 razy wypowiedział słowo "PIS".
O ile prawdą jest, że raczej się przegrywa niż wygrywa to jednak przychodzi moment, w którym trzeba wygrać. PO się skompromitowało ale w pewnym momencie PIS coś zaprezentował. Teraz PIS jakoś tam się realizuje, PO do tej pory niczego nie zaprezentowało. Na dziś PIS nie ma z kim przegrać, więc może robić całkiem sporo błędów. Ciekawe co w końcu zaprezentuje PO. Ciężko się domyśleć bo merytorycznie kompletnie się rozlecieli (PIS był spójny cały czas).
wcześniej pis też krytykował PO, ale też zdarzało się im konstruktywnie wypowiedzieć, a cały program PO sprowadza się do jednego słowa: niepis, w sumie Schetyna mógłby do dopełnienia obrazu zmienić nazwisko na : niekaczyński,

Chyba, że skorzysta na tym trzecia siła.
realnie nie istnieje, tzn wkrótce będzie UW czwarte wcielenie z wodzem Frasyniukiem, ale to mimo oczywistej i oczekiwanej pompy gazwyba, mediów niemieckich w Polsce, czy innego tefałenu jedynie podbierze szczupłe poparcie po czy nowoczerstwej, oraz innym sld czy razem, ergo nie będzie sukcesu Marcona, czy ciastkowi mogą coś więcej? w dniu dzisiejszym trudno się spodziewać, podobnie jak po korwinie i narodowcach, czy endekach, coś zupełnie nowego spoza środowiska wokół gazwyba? nie widzę...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
stopień orgazmu PIS na temat "wielkiego przyjaciela Polski" czyli Trumpa zaczyna być wręcz karykaturalny, ale akurat w tym względzie opozycja ma tego samego fioła, im wszystkim chyba odbiło

PO też nie miało z kim przegrać ? i co się okazało ? a PIS zaczyna robić te same błędy
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
aż tak mocno nie odrąbuje sobie stóp, jak poprzednicy, chociaż może się na tym polu rozwinąć
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dokładnie o to mi chodzi, szybko się uczą i rozwijają
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Herbatniczek napisał:
PO też nie miało z kim przegrać ? i co się okazało ? a PIS zaczyna robić te same błędy
Zaraz zaraz kiedy nie miało z kim przegrać? To była bajka 2011 roku wynikająca stąd że ówczesna opozycja czyli PiS była mniej więcej na poziomie dzisiejszej czyli PO. Tyle że PiS jakieś wnioski ze swojej przegranej wtedy wyciągnął a PO ? Teraz właśnie widać dlaczego Tusk
Schetynę tyle czasu w szafie chował. Ten facet jest bez wyrazu i tylko miernoty może przekonać do siebie. Kiedyś była taka bitwa pod Austerlitz. Wojska rosyjsko-austriackie miały ja wygrać bo dowodził nimi car Aleksander I. Również ich przeciwnik Napoleon uważał że tę bitwę wygra. Dlaczego? Bo wojskami przeciwnika dowodzić miał car Aleksander I! Podobnie będzie w 2019 roku w wyborach dopóki
Platformą dowodził będzie Schetyna. Napoleonowi znaczy się Kaczyńskiemu wystarczy nie popełnić poważnego błędu.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Herbatniczek napisał:
PO też nie miało z kim przegrać ? i co się okazało ? a PIS zaczyna robić te same błędy
Są jednak różnice. PO (na dziś dzień oczywiście) po prostu nie ma nic do zaoferowania. Chociaż mają jeszcze trochę czasu oczywiście. Ich problem wydaje się taki, że będą mieli kolosalny problem z tym "oferowaniem". PIS miał to z górki. Nie musiał odmieniać "antyPO" przez wszystkie przypadki. A PO po pierwsze na razie odmienia, a po drugie jaki ma mieć przekaz? Na co mają przekuć to "antyPIS"? Anty 500+? Przegrają. 1000+? No to jaki to "antyPIS" i beton może tego nie przełknąć? TK nikogo nie interesuje, "misiewiczami" dużo ugrać się nie da bo "POwiczów" nie brakowało, obstawili na konia "KOD" i przegrali itd. itp.. Na razie jest najniższe bezrobocie, dobre wyniki gospodarcze, ludzie uchodźców nie chcą... jak w praktyce będzie wyglądał ten "antyPIS" nie wiem ja i najwyraźniej nie wie PO.
To jest ta różnica. PIS przedstawiał "antyPO" poprzez konkretne tematy, PO ma taką strategię zablokowaną na tą chwilę. A same "taśmy PIS" nie wystarczą. Szczególnie, że wtedy może ktoś inny wyskoczyć i coś zaproponować.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
już mówiłem że wybory się przegrywa przez swoje błędy, cierpliwie trzeba tylko czekać na potknięcia PIS, to jest tylko kwestia czasu. Przecież takich afer jak ta z 2016r z PKP będą się powtarzać.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jesteś chyba pierwszą osobą która o tym nie słyszała

była to afera korupcyjna związana z zabezpieczeniem dworców w ramach Światowych Dni Młodzieży, w 100% dotycząca nominatów z PIS
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
To zapytam z innej beczki: ile poparcia na skutek tej....."afery" stracił PiS? Ile jeszcze takich...."afer" trzeba żeby w sondażach zszedł z prowadzenia? Sto.....a może więcej? Cytując klasyka : Nie Nazywajmy Szamba Perfumerią.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
znajomość historii popłaca

PO w 2009r miało aferę hazardową, a w 2011r wygrało wybory , zagadka prawda ?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
czyli po co się dziwić że dziś tak jest jak jest, żadna zasługa PIS
 
Do góry