Czemu PIS ma tak wysokie poparcie ?

Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
A moim zdaniem szkoda czasu na dalsze konwersacje na takie tematy z narodem wiecznie zadowolonych. Jakis czas temu miałem okazję pogadać we Finlandii z Angolem, Niemcem, Ruskiem i Szwedem.
Taka sobie gadanina o wszystkim i o niczym przy ognisku i piwku. Rozmawialiśmy o mentalności, sposobie życia i wielu wielu innych dot. społeczeństw w naszych krajach. I wiecie jaki z tego morał wyszedł?
A no taki że polak to i z kupy będzie się cieszył o ile inni także będą się cieszyć. Koledzy wtedy mieli sporo racji a ja akurat nie bardzo chciałem w to wierzyć. Wytknięto nam polakom przede wszystkim to że mamy
cholernie mało samozaparcia, wiary w siebie i cholernie mocno małe pole z mażeniami. Wytknięto to że nasz kraj został przyjęty do Unii, otworzono granice, dano szansę a i tak skorzystała z tego garstka ludzi a reszta siedzi i wyje.
Usłyszałem też wtedy że dzieki tej szansie ludzie mieli wreszcie mozliwość poprawy losu i z niej nie skorzystali bo byli zaślepieni aktualnymi dobrodziejstwami typu kredyt na M2, wszędobylny internet, telefony, technika.
I tu ponowiono frazę mówiąca o tym że polak cieszy się z kupy. Wyczyściliśmy cały zachód ze śmieci zamiast zakasać rękawy, popracowac rok czy dwa w innym miejscu, kupic nowe auto to nie... złom, złom, złom.
I tak jest do dziś. Mówi kolega że pod firmą stoją Porsche. Za kretyna mnie kolega ma? Cayenka w pół wypasie to minimum 200.000zł. Powiedz teraz - czyja to Cayenka. Twojego szefunia który płaci Ci kilka zeta na godzinkę czy jakiegoś zwykłego pracownika? Zresztą, nie odpowiadaj. Naprawdę szkoda czasu i nerwów bo Wam i tak nie przetłumaczy. 80% ludzi w Polsce ma ambicje mniejsze jak małpa w zoo. 90% uważa że coś ma a jak zaczniesz dochodzić co ma to wychodzi że conajwyżej kupę. Sorry za słowa ale ... widzę co ludzie kupują i nie dam się nabrać. Gdyby było inaczej to takie szajsy jak Kiano, Lark, NTT, Manta, Goclever, Lenovo, procki Celeron, Pentium, szajsowne dyski SSD i masa, masa innych rzeczy na żarciu począwszy na chemii skończywszy by nie istniały. Idźcie do OBI. Popatrzcie co ludzie hurtem ciągaja na chałupy. Puste drzwi po 500zł? Paneliki z najniższej pułki w cenie 5€/m2? A z mediamarktów wychodzą z telewizorkami za 800zł? Stoją w koljkach po smartfoniki LG za 80€? I tylko laptopiki Lenovo i HP250 w cenach 899>1199 idą hurtem? I co Wy macie ludzie... co? Śmieci które za rok czy dwa się rozsypią? Buciki z marketów za 50-70-90zł co drugi na ulicy nosi. I co Wy kuffa macie.... ...... I tym postem kończę przygode na forum. Zdałem sobie sprawę z tego że niestety jestem już za stary i pora dać na luz jak i inni starsi dali. Do Was nic nie dociera. Jak grochem o ścianę.
Mówię o złomach na wiochach a kolo mi nawija o Porsche pod firmą. Dobry jesteś. Żyj zatem w spokoju ducha dalej... Powodzenia wszystkim.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Niestety wychodzi na to, że po raz kolejny jak argumentów brakuje, to "w tył zwrot". Taka postawa niczego cię na przyszłość nie nauczy. Np. nie zrozumiesz swoich dyskutantów.
Jakbyś chciał zejść na poziom "ogniska" to nigdzie nie widziałem tak żenującego jedzenia jak w bogatej Danii czy w takim świetnym USA (tam to w ogóle jest "jedzenie"). W USA jeżdżą złomami za 600$ a nie w Polsce, slumsy też u nich a nie u nas. Niemcy wolą do Polski pojechać na zakupy. Najbardziej badziewiasty z badziewiastych sklepów jest ze Szwecji (Ikea). W Paryżu psie gówna trzeba omijać slalomem. Niedługo jadę do Irlandii na konferencję ale już mnie przestrzegają, że tam syf, kiła i mogiła. Prawda jest taka, że jakby na zachodzie nie płacili więcej mamony to by tam pies z kulawą nogą nie pojechał (może z wyjątkiem Szwajcarii), ewentualnie żeby pozwiedzać. To tyle jeśli chodzi o poziom "ogniska". Na szczęście my tu wolimy dane.

W każdym razie możesz dalej się dziwić czemu teraz PIS ma wysokie poparcie, ale szczerze mówiąc to dziwienie jest dość głupiutkie. Bez obrazy oczywiście, no taka prawda.
 
D

dave123

Guest
FajnyMądryGadatliwy napisał:
A moim zdaniem szkoda czasu na dalsze konwersacje na takie tematy z narodem wiecznie zadowolonych. Jakis czas temu miałem okazję pogadać we Finlandii z Angolem, Niemcem, Ruskiem i Szwedem.
Taka sobie gadanina o wszystkim i o niczym przy ognisku i piwku. Rozmawialiśmy o mentalności, sposobie życia i wielu wielu innych dot. społeczeństw w naszych krajach. I wiecie jaki z tego morał wyszedł?
A no taki że polak to i z kupy będzie się cieszył o ile inni także będą się cieszyć. Koledzy wtedy mieli sporo racji a ja akurat nie bardzo chciałem w to wierzyć. Wytknięto nam polakom przede wszystkim to że mamy
cholernie mało samozaparcia, wiary w siebie i cholernie mocno małe pole z mażeniami. Wytknięto to że nasz kraj został przyjęty do Unii, otworzono granice, dano szansę a i tak skorzystała z tego garstka ludzi a reszta siedzi i wyje.
Usłyszałem też wtedy że dzieki tej szansie ludzie mieli wreszcie mozliwość poprawy losu i z niej nie skorzystali bo byli zaślepieni aktualnymi dobrodziejstwami typu kredyt na M2, wszędobylny internet, telefony, technika.
I tu ponowiono frazę mówiąca o tym że polak cieszy się z kupy. Wyczyściliśmy cały zachód ze śmieci zamiast zakasać rękawy, popracowac rok czy dwa w innym miejscu, kupic nowe auto to nie... złom, złom, złom.
I tak jest do dziś. Mówi kolega że pod firmą stoją Porsche. Za kretyna mnie kolega ma? Cayenka w pół wypasie to minimum 200.000zł. Powiedz teraz - czyja to Cayenka. Twojego szefunia który płaci Ci kilka zeta na godzinkę czy jakiegoś zwykłego pracownika? Zresztą, nie odpowiadaj. Naprawdę szkoda czasu i nerwów bo Wam i tak nie przetłumaczy. 80% ludzi w Polsce ma ambicje mniejsze jak małpa w zoo. 90% uważa że coś ma a jak zaczniesz dochodzić co ma to wychodzi że conajwyżej kupę. Sorry za słowa ale ... widzę co ludzie kupują i nie dam się nabrać. Gdyby było inaczej to takie szajsy jak Kiano, Lark, NTT, Manta, Goclever, Lenovo, procki Celeron, Pentium, szajsowne dyski SSD i masa, masa innych rzeczy na żarciu począwszy na chemii skończywszy by nie istniały. Idźcie do OBI. Popatrzcie co ludzie hurtem ciągaja na chałupy. Puste drzwi po 500zł? Paneliki z najniższej pułki w cenie 5€/m2? A z mediamarktów wychodzą z telewizorkami za 800zł? Stoją w koljkach po smartfoniki LG za 80€? I tylko laptopiki Lenovo i HP250 w cenach 899>1199 idą hurtem? I co Wy macie ludzie... co? Śmieci które za rok czy dwa się rozsypią? Buciki z marketów za 50-70-90zł co drugi na ulicy nosi. I co Wy kuffa macie.... ...... I tym postem kończę przygode na forum. Zdałem sobie sprawę z tego że niestety jestem już za stary i pora dać na luz jak i inni starsi dali. Do Was nic nie dociera. Jak grochem o ścianę.
Mówię o złomach na wiochach a kolo mi nawija o Porsche pod firmą. Dobry jesteś. Żyj zatem w spokoju ducha dalej... Powodzenia wszystkim.
Polacy to ogólnie tacy cebulacy, z kategorii mam 6000 zł na rękę ale papier z publicznego kibla wartego złotówkę zapierdole hehe

Przykład takiej polskiej mentalności ma powyższy rozmówca, o nicku na K...
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
dave123 napisał:
Polacy to ogólnie tacy cebulacy, z kategorii mam 6000 zł na rękę ale papier z publicznego kibla wartego złotówkę :cenzura:e hehe Przykład takiej polskiej mentalności ma powyższy rozmówca, o nicku na K...
Taa, tylko od niego możesz się przynajmniej dowiedzieć z pierwszej ręki kilku rzeczy o tym, jak jest na świecie, chyba, że Twój papier jest dużo warty i też jeździsz po całym świecie w sprawach biznesowych. Jeśli nie, to do pięt mu nie dorastasz, zatem zalecam słuchać i się uczyć czegoś o świecie.

Fajny, mądry, niekoniecznie znający polską ortografię widać musi zdobywać poklask swoich rozmówców, w przeciwnym razie chęć do dyskusji mu przechodzi. Dave123 tak samo.

Prawda jest taka, że 15k na rękę w programistycznym środowisku to wyciągają szefowie, a nie zwykli pracownicy, także troszkę nam próbował naciągać fakty. W sumie w każdej dziedzinie.

Jeśli chodzi o uchodźców, to przez nich boję się jechać samochodem do Francji na wakacje, mam nadzieję, że nie zobaczę ich we Włoszech. Ostatnio czytałem, jak to imigranci zaatakowali parę Polaków w okolicach Calais. We Francji mają taki burdel, że już nawet Policja nie reaguje na zgłoszenia. Zachód upada na naszych oczach, za kilka lat będziemy oglądać drugi holocaust i to przy brawach wyborców, którzy dadzą władzę skrajnym nacjonalistom.
 
D

dave123

Guest
dave123 napisał:
Polacy to ogólnie tacy cebulacy, z kategorii mam 6000 zł na rękę ale papier z publicznego kibla wartego złotówkę :cenzura:e hehe Przykład takiej polskiej mentalności ma powyższy rozmówca, o nicku na K...
Taa, tylko od niego możesz się przynajmniej dowiedzieć z pierwszej ręki kilku rzeczy o tym, jak jest na świecie, chyba, że Twój papier jest dużo warty i też jeździsz po całym świecie w sprawach biznesowych. Jeśli nie, to do pięt mu nie dorastasz, zatem zalecam słuchać i się uczyć czegoś o świecie.

Fajny, mądry, niekoniecznie znający polską ortografię widać musi zdobywać poklask swoich rozmówców, w przeciwnym razie chęć do dyskusji mu przechodzi. Dave123 tak samo.

Prawda jest taka, że 15k na rękę w programistycznym środowisku to wyciągają szefowie, a nie zwykli pracownicy, także troszkę nam próbował naciągać fakty. W sumie w każdej dziedzinie.

Jeśli chodzi o uchodźców, to przez nich boję się jechać samochodem do Francji na wakacje, mam nadzieję, że nie zobaczę ich we Włoszech. Ostatnio czytałem, jak to imigranci zaatakowali parę Polaków w okolicach Calais. We Francji mają taki burdel, że już nawet Policja nie reaguje na zgłoszenia. Zachód upada na naszych oczach, za kilka lat będziemy oglądać drugi holocaust i to przy brawach wyborców, którzy dadzą władzę skrajnym nacjonalistom.
Akurat kolega na k... to cymbał , jego wiedza opiera się na plotkach medialnych.
Ja rok temu jechałem autem przez Francję i wzięliśmy na stopa jednego ciapatego , nawet sypnął nam kilka euro (kasa typu pare groszy ) I nic złego się nie działo.
3 Rzesza Polska się robi a nie długo będzie obrona terytoialna odpowiednik niemieckiego gestapo hehe
Powtarzanie 10 razy tego samego jest nudne, więc nie widzę sensu dalszej dyskusji. Bo to rozmowa z kategorii ostrzeliwanie przez z 3ch użytkowników - glowonog , Kaagular , Krzysztof, którzy nie potrafią zrozumieć że nie każdy musi mieć takie samo zdanie jak oni.

glowonog napisał:
Polacy to ogólnie tacy cebulacy, z kategorii mam 6000 zł na rękę ale papier z publicznego kibla wartego złotówkę :cenzura:e hehe Przykład takiej polskiej mentalności ma powyższy rozmówca, o nicku na K...
Taa, tylko od niego możesz się przynajmniej dowiedzieć z pierwszej ręki kilku rzeczy o tym, jak jest na świecie, chyba, że Twój papier jest dużo warty i też jeździsz po całym świecie w sprawach biznesowych. Jeśli nie, to do pięt mu nie dorastasz, zatem zalecam słuchać i się uczyć czegoś o świecie.

Fajny, mądry, niekoniecznie znający polską ortografię widać musi zdobywać poklask swoich rozmówców, w przeciwnym razie chęć do dyskusji mu przechodzi. Dave123 tak samo.

Prawda jest taka, że 15k na rękę w programistycznym środowisku to wyciągają szefowie, a nie zwykli pracownicy, także troszkę nam próbował naciągać fakty. W sumie w każdej dziedzinie.

Jeśli chodzi o uchodźców, to przez nich boję się jechać samochodem do Francji na wakacje, mam nadzieję, że nie zobaczę ich we Włoszech. Ostatnio czytałem, jak to imigranci zaatakowali parę Polaków w okolicach Calais. We Francji mają taki burdel, że już nawet Policja nie reaguje na zgłoszenia. Zachód upada na naszych oczach, za kilka lat będziemy oglądać drugi holocaust i to przy brawach wyborców, którzy dadzą władzę skrajnym nacjonalistom.
Akurat kolega na k... to cymbał , jego wiedza opiera się na plotkach medialnych.
Ja rok temu jechałem autem przez Francję i wzięliśmy na stopa jednego ciapatego , nawet sypnął nam kilka euro (kasa typu pare groszy ) I nic złego się nie działo.
3 Rzesza Polska się robi a nie długo będzie obrona terytoialna odpowiednik niemieckiego gestapo hehe
Powtarzanie 10 razy tego samego jest nudne, więc nie widzę sensu dalszej dyskusji. Bo to rozmowa z kategorii ostrzeliwanie przez z 3ch użytkowników - glowonog , Kaagular , Krzysztof, którzy nie potrafią zrozumieć że nie każdy musi mieć takie samo zdanie jak oni na dany temat.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
dave123 napisał:
3 Rzesza Polska się robi a nie długo będzie obrona terytoialna odpowiednik niemieckiego gestapo hehe
Ty w ogóle wiesz, co to było gestapo? Powtarzasz slogany, które gdzieś tam zasłyszałeś, ale nie wiesz, co one oznaczają. OT porównuje się z SA, a nie gestapo.
 
D

dave123

Guest
glowonog napisał:
3 Rzesza Polska się robi a nie długo będzie obrona terytoialna odpowiednik niemieckiego gestapo hehe
Ty w ogóle wiesz, co to było gestapo? Powtarzasz slogany, które gdzieś tam zasłyszałeś, ale nie wiesz, co one oznaczają. OT porównuje się z SA, a nie gestapo.
Wy też powtarzacie slogany hehe :D
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
dave123 napisał:
Akurat kolega na k... to cymbał , jego wiedza opiera się na plotkach medialnych.
Cymbała wybaczam (to tak do Brave). Z tymi "plotkami medialnymi dałeś czadu. Wkleić tobie masę linków to źle, sami gadacie o nie wiadomo czym, nie wiadomo skąd i jest dobrze. I jeszcze w dane nie wierzycie. Cud, miód i orzeszki.



dave123 napisał:
3 Rzesza Polska się robi a nie długo będzie obrona terytoialna odpowiednik niemieckiego gestapo hehe
Pomijam, że dla ciebie informacja czym było gestapo to pewnie też "plotka" (slogan), to Polskie OT jest (ma być) bardziej odpowiednikiem Gwardii Narodowej. A co to jest to musisz sobie poczytać bo jak ci coś wkleję to pewnie będzie to "plotka".



dave123 napisał:
nie każdy musi mieć takie samo zdanie jak oni na dany temat.
Jakby każdy miał takie samo, to by nie było tego forum. I innych też...
 

Bronsky

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2013
Posty
58
Punkty reakcji
8
PiS trzymają na fali też rolnicy i to jest pewien kredyt zaufania. Musieliby odwalić coś grubego aby to się zmieniło dla nich. Póki co sytuacja nie jest najgorsza i choć odczuwalna koniunktura dla naszej branży nie jest rewelacyjna ani zbytnio dobra to jednak widać pewne uspokojenie. Mówią o tym nie tylko statystyki ale sam jestem w stanie porównać kondycję w tym obszarze z roku 2014 z obecną (wtedy to nawet warunki atmosferyczne nas dobiły o innych już nie wspominając). Ograniczyłem produkcję i sprzedałem trochę gruntów spadając z 225 ha do 210 a ostanie półtora roku pozwoliło mi trochę odetchnąć i utrzymać stan posiadania na 230 ha. Do tego zainwestowałem trochę w maszyny. Spłaciłem drugi kombajn zbożowy Lexiona 770 co też nie dało się zrobić od pstryknięcia palcem. I tutaj też potrzebne były fundusze. Dopłaty nie załatwiają wszystkiego. Produkcja wzrasta choć ceny dalej nie powalają. Mówiąc krótko, coś ruszyło, obroty są, do tego żniwa się zbliżają. Ważne, że robota idzie a spory o ideologiach politycznych schodzą na dalszy plan.

Dla zainteresowanych:
http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rolnictwo-lesnictwo/rolnictwo/koniunktura-w-gospodarstwach-rolnych-w-ii-polroczu-2016-r-,10,9.html
 
D

dave123

Guest
Kaagular napisał:
Akurat kolega na k... to cymbał , jego wiedza opiera się na plotkach medialnych.
Cymbała wybaczam (to tak do Brave). Z tymi "plotkami medialnymi dałeś czadu. Wkleić tobie masę linków to źle, sami gadacie o nie wiadomo czym, nie wiadomo skąd i jest dobrze. I jeszcze w dane nie wierzycie. Cud, miód i orzeszki.



dave123 napisał:
3 Rzesza Polska się robi a nie długo będzie obrona terytoialna odpowiednik niemieckiego gestapo hehe
Pomijam, że dla ciebie informacja czym było gestapo to pewnie też "plotka" (slogan), to Polskie OT jest (ma być) bardziej odpowiednikiem Gwardii Narodowej. A co to jest to musisz sobie poczytać bo jak ci coś wkleję to pewnie będzie to "plotka".



dave123 napisał:
nie każdy musi mieć takie samo zdanie jak oni na dany temat.
Jakby każdy miał takie samo, to by nie było tego forum. I innych też...
Sp*daj
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Bronsky napisał:
Ważne, że robota idzie a spory o ideologiach politycznych schodzą na dalszy plan.
To jasne, najważniejszym kryterium oceny rządu jest poziom życia ;)
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
FajnyMądryGadatliwy napisał:
Mówi kolega że pod firmą stoją Porsche. Za kretyna mnie kolega ma? Cayenka w pół wypasie to minimum 200.000zł. Powiedz teraz - czyja to Cayenka. Twojego szefunia który płaci Ci kilka zeta na godzinkę czy jakiegoś zwykłego pracownika? Zresztą, nie odpowiadaj. Naprawdę szkoda czasu i nerwów bo Wam i tak nie przetłumaczy.
Ale w Niemczech też zwykły pracownik nie jeździ Cayenne.



FajnyMądryGadatliwy napisał:
80% ludzi w Polsce ma ambicje mniejsze jak małpa w zoo.
Ambicje to może i są, ale w Polsce brakuje kapitału startowego. Socjalizm zniszczył nas na długie lata, ja się tylko dziwie, że ludzie nie potrafią w rozsądny sposób myśleć.
Nie potrafią zauważać, że to socjalizm zniszczył im młodość, wolność i życie na następne dwa pokolenia w przód i teraz nadal nie wyciągają wniosków, tylko połowa ludzi 60+ głosuje na socjalistyczne partie.
Tego nie jestem wstanie zrozumieć.



FajnyMądryGadatliwy napisał:
Stoją w koljkach po smartfoniki LG za 80€? I tylko laptopiki Lenovo i HP250 w cenach 899>1199 idą hurtem? I co Wy macie ludzie... co? Śmieci które za rok czy dwa się rozsypią?
Powiem Ci, że nikt w kolejkach po to nie stoi. Dają je za1zł w każdym salonie do umowy z operatorem sieci.
A co do trwałości to mój IPhone za 4000 PLN ma rok gwarancji także dziękuje bardzo. Brat mnie od leszczy wyzywa za ten telefon...i ma trochę racji.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
dave123 napisał:
A moim zdaniem szkoda czasu na dalsze konwersacje na takie tematy z narodem wiecznie zadowolonych. Jakis czas temu miałem okazję pogadać we Finlandii z Angolem, Niemcem, Ruskiem i Szwedem.
Taka sobie gadanina o wszystkim i o niczym przy ognisku i piwku. Rozmawialiśmy o mentalności, sposobie życia i wielu wielu innych dot. społeczeństw w naszych krajach. I wiecie jaki z tego morał wyszedł?
A no taki że polak to i z kupy będzie się cieszył o ile inni także będą się cieszyć. Koledzy wtedy mieli sporo racji a ja akurat nie bardzo chciałem w to wierzyć. Wytknięto nam polakom przede wszystkim to że mamy
cholernie mało samozaparcia, wiary w siebie i cholernie mocno małe pole z mażeniami. Wytknięto to że nasz kraj został przyjęty do Unii, otworzono granice, dano szansę a i tak skorzystała z tego garstka ludzi a reszta siedzi i wyje.
Usłyszałem też wtedy że dzieki tej szansie ludzie mieli wreszcie mozliwość poprawy losu i z niej nie skorzystali bo byli zaślepieni aktualnymi dobrodziejstwami typu kredyt na M2, wszędobylny internet, telefony, technika.
I tu ponowiono frazę mówiąca o tym że polak cieszy się z kupy. Wyczyściliśmy cały zachód ze śmieci zamiast zakasać rękawy, popracowac rok czy dwa w innym miejscu, kupic nowe auto to nie... złom, złom, złom.
I tak jest do dziś. Mówi kolega że pod firmą stoją Porsche. Za kretyna mnie kolega ma? Cayenka w pół wypasie to minimum 200.000zł. Powiedz teraz - czyja to Cayenka. Twojego szefunia który płaci Ci kilka zeta na godzinkę czy jakiegoś zwykłego pracownika? Zresztą, nie odpowiadaj. Naprawdę szkoda czasu i nerwów bo Wam i tak nie przetłumaczy. 80% ludzi w Polsce ma ambicje mniejsze jak małpa w zoo. 90% uważa że coś ma a jak zaczniesz dochodzić co ma to wychodzi że conajwyżej kupę. Sorry za słowa ale ... widzę co ludzie kupują i nie dam się nabrać. Gdyby było inaczej to takie szajsy jak Kiano, Lark, NTT, Manta, Goclever, Lenovo, procki Celeron, Pentium, szajsowne dyski SSD i masa, masa innych rzeczy na żarciu począwszy na chemii skończywszy by nie istniały. Idźcie do OBI. Popatrzcie co ludzie hurtem ciągaja na chałupy. Puste drzwi po 500zł? Paneliki z najniższej pułki w cenie 5€/m2? A z mediamarktów wychodzą z telewizorkami za 800zł? Stoją w koljkach po smartfoniki LG za 80€? I tylko laptopiki Lenovo i HP250 w cenach 899>1199 idą hurtem? I co Wy macie ludzie... co? Śmieci które za rok czy dwa się rozsypią? Buciki z marketów za 50-70-90zł co drugi na ulicy nosi. I co Wy kuffa macie.... ...... I tym postem kończę przygode na forum. Zdałem sobie sprawę z tego że niestety jestem już za stary i pora dać na luz jak i inni starsi dali. Do Was nic nie dociera. Jak grochem o ścianę.
Mówię o złomach na wiochach a kolo mi nawija o Porsche pod firmą. Dobry jesteś. Żyj zatem w spokoju ducha dalej... Powodzenia wszystkim.
Polacy to ogólnie tacy cebulacy, z kategorii mam 6000 zł na rękę ale papier z publicznego kibla wartego złotówkę :cenzura:e hehe

Przykład takiej polskiej mentalności ma powyższy rozmówca, o nicku na K...
tak jak rasa panów? nasi sędziowie?


grubiutko, toto dobrze ponad milion musiało kosztować
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Myślisz, że będzie lawina? Ja się spodziewam burzy w szklance wody. Takie rzeczy są za grube, żeby wyszły na światło dzienne. Przecież to wystarczy jeden telefon od jakiegoś KGBowca w sprawie czyiś dzieci i temat się wycisza. Tak było w latach 90, nie ma problemu, żeby tak było i teraz. To są za duże pieniądze.
Tym bardziej, że dużo ludzi bezrefleksyjnie łyka mizerniutkie tłumaczenia PO w sprawie Tuska, czy np. HGW w sprawie reprywatyzacji.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
może nieprecyzyjnie się wyraziłem, nie spodziewam się żadnych lawin powodowanch przez lewe interesy, przy których ktoś, coś z PO miał jakiś wpółudział
chodziło mi o wizerunkowy obraz po versus pis, jako lawina, kolejnych po sobie następujących spraw
czy Amber Gold i obecna komisja cokolwiek zmieni? niespecjalnie, ot wspomniane kamyczki, raczej potwierdzające "coś co wszyscy wiedzą" - realnie czują, lub odrzucają rzeczywistość poprzez wyparcie
to prosty schemat, prymitywnie, chociaż gładkimi słowy opisany przez Władykę w polityce, to bycie zakładnikiem emocji, nie można być obok pis, możesz być w ramach "symetryzmu" albo stronnikiem sekty PIS, albo sekty ANTYPIS
szokujące jest to, że tytularny profesor głosi pierdoły (owszem ubrane w ładne słowa), ale na poziomie nierozgarniętego gimnazjalisty
 

Typowy Janusz

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
54
Punkty reakcji
1
Kaagular napisał:
Przynajmniej odpowiedź na pytanie "dlaczego Duda ma tak wysokie poparcie" jest w miarę prosta: Duda ma córkę, a Tusk syna.
Te 9% dla Biedronia to chyba tylko w mokrych snach dziennikarzy Wirtualnej Polski. Poparcie dla Tuska na bazie sondażowego poparcia dla PO czyli 20% jest realne. I dobrze pokazuje, że część Polaków ma jeszcze ogromne kompleksy i że nie ma problemu z tym żeby być dymana, ważne że po europejsku. W każdym normalnym kraju taki polityk jak Tusk byłby spalony w krajowej polityce. Niestety, spora część Polaków z chorej i patologicznej miłości do swoich ulubieńców politycznych firmuje mafie polityczno-urzędnicze jak w Gdańsku, Wrocławiu czy w Warszawskim Ratuszu. I cierpi na tym całe państwo.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Typowy Janusz napisał:
Te 9% dla Biedronia to chyba tylko w mokrych snach dziennikarzy Wirtualnej Polski.
Czy ja wiem? Z tego co wiem, to Słupskiem rządzi dobrze. Ludzie to widzą, może niektórzy chcą dać mu szanse.



Typowy Janusz napisał:
W każdym normalnym kraju taki polityk jak Tusk byłby spalony w krajowej polityce.
Tusk stara się pomagać Polsce. To, że jego głos raczej mało znaczy, to już inna sprawa. Sprzeciwiał się np. Nord stream 2.

Moim zdaniem między PiS i PO nie ma żadnej różnicy, z jednym tylko wyjątkiem: PiS to rząd proamerykański, a PO proeuropejski. Cała reszta to jedno i to samo. Oczywiście na PiS wpływają Stany i stąd taka, a nie inna polityka i na odwrót. My jesteśmy tylko pionkiem, którym przesuwają Merkel, albo Trump. Polacy mogą wybrać jedynie, czy będą białymi, czy czarnymi pionkami w tej partii szachów.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
"Walka z korupcją, sprawy społeczne, stanowisko wobec uchodźców – tym rządząca partia punktuje u wyborców. Naraża się polityką zdrowotną i zagraniczną.

Sondaż DGP na panelu badawczym Ariadna pokazuje, skąd wysokie poparcie dla PiS tuż przed zapowiadanym na najbliższy weekend kongresem partii. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego podejmuje działania w sprawach, które dla większości Polaków są ważne lub budzą ich obawy"
Pełny tekst:
http://forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/1054127,za-co-polacy-cenia-polityke-pis-polityke-pis-doceniaja-nawet-wyborcy-opozycji-sondaz.html
 
Do góry