Czemu PIS ma tak wysokie poparcie ?

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
FajnyMądryGadatliwy napisał:
a moim zdaniem... było częstrze
A tak z czystej ciekawości:


FajnyMądryGadatliwy napisał:
kto mi napisze....gdzie tu należało ctrl albo alt wcisnąć? Albo jakie Złote Myśli ma Nam do zaoferowania gość co nie zna polskiej ortografii?
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
Zarobki podawane przez różnych "wiecznie szacujących" można o kant pupy otrzeć. Dzisiaj mówią że średnia to 4500 brutto a w moim nowym środowisku programistycznym nie znam nikogo kto zarabia mniej jak 15000 netto.
Zarobki zależą od osoby, zajęcia i zawodu. Idąc dalej tym przykładem - w starym środowisku lakiernika meblowego nie znałem nikogo kto zarabiał więcej jak 2500 netto :)
I teraz wylicz z tego średnią. Mówisz że nie wiesz skąd wziąłem temtejsze stawki. Odpowiadam zatem że z własnego zycia. Kierowca autobusu miejskiego w 1993r (Warszawa) zarabiał od 5.500.000 do 8.500.000zł. W Orbisie na liniach międzynarodowych od 10 do 15 baniek (pensja, rozstaniówka, diety, oszczędności). Zarabiano też pow. 20.000.000zł gdy jeździło się dla zagranicznych przewoźników. No i do dziś tak jest. Jeździsz dla szefa Polaka - dostajesz podstawę 4000 + jakies ochłapy. Jeździsz np. w Favorit Reisen czy u Beckera (te same trasy!!!) - dostajesz 3500 ojro + tysiak w dietach i innych.
Wracając jednak do rządów PIS to jeśli już mowa o zarobkach to to powinien być następny punkt w "dziele" PISu - uśrednienie i umiarkowanie dochodów.
Chodzi mi o to by jakiś dziwny dyrektorek w urzędzie nie dostawał 15000zł netto lecz 7000zł a z pozostałej części by dodać pielęgniarkom by nie miały 2500-3000 a 4500 czy 5000!!!
500 osób w rządzie bierze więcej kasy jak 5000 standardowych pracowników typu kasjer w Biedronce.

@krzysztofff - daj chłopaku na luz bo sam już nie wiesz czego się czepić.
Weź przykład z:

https://www.youtube.com/watch?v=cCWz50LC4XI
Po zabiegu będziesz spokojniejszy....
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Brave, dnia 21 Cze 2017 - 08:28, napisał:
Brave napisał:
takich w Europie nie ma
Jeszcze. Odsyłam choćby do wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/ITER
tak, eksperymentalny, ja pisałem o normalnych przemysłowych...
to pieśń przyszłości, o absurdalnych uwarunkowaniach cenowych (przynajmniej przez najbliższe dekady)
realistycznie nierealizowalne

w sumie zastanawiam się jak ilość imigrantów na terenie Grecji i Włoch przekroczy możliwości tych krajów to co wtedy ? rozejdą się po Europie ? albo wprost np. Grecy uznają że skoro np. Polska ma to w d. to załadują cały pociąg z Syryjczykami i wysadzą w Polsce przecież nie ma granic wewnątrzunijnych
a Serbowie, czy Węgrzy, powiedzą super, jedźcie sobie

Jak to pięknie pasuje do "Doktryny Szoku" Naomi Klein... Do tego zresztą też: http://babaichlop.pl...pejscy-sowieci/
http://www.spinelligroup.eu/ Doktryna zlikwidowania państwa narodowych jest oficjalna.
a jego nazwisko przed wejsciem do Europarlamentu...

Tylko - kim są "ci" mądrzejsi? Ludźmi żyjącymi 40+ którzy widzieli już prawie wszystko i nie raz przejechali się na tym o czym tu mowa
dobijam, do 50-tki, pasuje

Chodzi mi o to by jakiś dziwny dyrektorek w urzędzie nie dostawał 15000zł netto lecz 7000zł a z pozostałej części by dodać pielęgniarkom by nie miały 2500-3000 a 4500 czy 5000!!!
bzdura, zobacz ile zarabiają dyrektorzy w urzędach marszałkowskich (te urzędy najlepiej płacą w Polsce) i ci wyjdzie, że najlepiej opłacani dyrektorzy mają te 7-8, a marszałkowie

http://www.kurierlubelski.pl/strefa-biznesu/a/lubelska-lista-plac-2016-zarobki-od-2050-do-30-tys-zl-cz-ii,11560804/4/
http://www.gazetalubuska.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/a/ile-kosztuja-nas-urzednicy,10345766/
http://kielce.wyborcza.pl/kielce/56,47262,21911404,adam-jarubas-marszalek-wojewodztwa-swietokrzyskiego,,1.html
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
I znowu mówicie o oficjalnych dochodach a ja znam dyrektorków którzy w dietach i delegacjach ssają drugą pensyjkę. Znany mi dyrektor ogólniaka ma w Konstancinie chatkę za 1,580,000zł. Za tyle była wystawiona w olx 2 lata temu.
Prócz tego żona dyrektorka jest bezrobotna i wychowuje skromne 4 sztuki dzieciaka które wozi taksówkami do przedszkoli a sam pan dyro smiga chyba nową E320. Pewnie babcia w spadku dała albo w tocia wygrał.
Tylko wiesz co? Jak się tak człowiek Konstancinem zainteresuje to tam wszyscy nędznie zarabiają i .... .... w tocia wygrali :) :)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Brave, Serbowie i Węgrzy jeszcze tym Syryjczykom jedzenie zaniosą i pożyczą wszystkiego dobrego, bo będą wiedzieć że oni jada dalej, co ich będzie interesować Polska, wolą zadowolenie że ich kraj nie jest przystankiem końcowym,
przestrzegam przed wiarą w solidarność,
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
A mogli byście przypomnieć od czego to wszystko dokładnie się zaczęło? Chodzi mi o dokładne słowa Merkelowej - zapraszała ona uchodźców do Unii w imieniu Unii czy tylko do Niemiec??
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a ja się tak zastanawiam, Muzułmanie generalnie mają słowa kobiety za g. I dlaczego nagle setki tysięcy zdrowych muzułmanów się posłuchało kobiety ? cuda, Mahomet tego nie przewidział ? a jakby Merkel tego nie powiedziała to te setki tysięcy by stwierdziło - nie zapraszali to spokojnie siedzimy na piaskach pustyni ?
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
Widzieliście jak Putin rozgrywa bitewki na morzu z piratami? Tam nie ma nawet "dzień dobry, tu straż morska, proszę zawracać". Tam od ręki lecą rakietki i ogień pełna parą i Putinek nie patrzy na to czy pirat czy uchodźca.
i wiecie co? Ma rację bo on doskonale wie o tym że KTOŚ KTO MIAŁ KILKA TYSIĘCY DOLCÓW by zapłacić za transport własnej d... przemytnikom - bidny nie jest!
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
zaczęło się od ulotek Sorosa rozrzucanych w płn. Afryce i na bliskim wschodzie
zaproszenie Merkel było parę miesięcy później
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a skąd pieniądze na przerzucenie tych tysięcy ludzi ? Soros rozdawał ?
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
Mi tu chodzi o to by dostac się do video z wypowiedzią Merkelowej. Szukam i nigdzie nie widzę ... a chciał bym usłyszeć czy zapraszała do UNII czy do NIEMIEC.
Druga sprawa to:

1. Mamy TVSAT w EU. Sygnał z Astry i Hotbirda i innych satelitów dociera bez problemu w głebsze rejony północnej Afryki. Sygnał ten odbierają tam prawie wszyscy bo jedyna formą odbioru TV na tak rozległych terenach jest tylko satelita.

2. Mamy w Europie masę ludzi współpracujących ze stacjami TV którzy znają wiele Afrykańskich języków.

Pytania brzmią:

Dlaczego do tej pory nika a nikt nie wpadł na pomysł by masówką programową w wielu językach obalić ot by takie mity:
https://www.youtube.com/watch?v=3gDfinActzg

Przecież połowa uchodźców hula do europy bo się bajek nasłuchała! Bajek opowiadanych przez przemytników którzy liczą tylko na hajs z przemytu ludzi.
Dlaczego EU nie informuje świata o tym że tu nie ma miodu i mleka!

Wiecie co będzie gdy zachód się zapełni i przyjdzie uchodźcom z musu wędrowac do takich jak Słowacja, Polska, Litwa?
Będzie wojna na amen bo my - Słowianie to nie ślepi Niemcy! Ruszy jakiś brudas czyjąś żone czy córkę to u nas nie ma telefonu pod 112 tylko po ekipe z osiedla! Wtedy będzie dopiero dym!
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
FajnyMądryGadatliwy napisał:
I znowu mówicie o oficjalnych dochodach a ja znam dyrektorków którzy w dietach i delegacjach ssają drugą pensyjkę.
Acha. Dane oficjalne Ciebie nie interesują, ale jak rozumiem również nie interesuje cię ile wspomniane przez Ciebie pielęgniarki ssą na lewo?
Opierać się można na danych oficjalnych, a te oczywiście mogą zawierać lewe dochody.
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
Pitolę bo pitolę ale tak naprawdę mam głęboko w tyłku ten cały system. Od xxx czasu garne tylko do siebie. Nic od siebie. Po grobową dechę więc wsio mi ryba co się dzieje, kto rządzi, kim i czym rządzi i jak rządzi.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
FajnyMądryGadatliwy napisał:
Zarobki podawane przez różnych "wiecznie szacujących" można o kant pupy otrzeć. Dzisiaj mówią że średnia to 4500 brutto a w moim nowym środowisku programistycznym nie znam nikogo kto zarabia mniej jak 15000 netto.
Chłopie, piszemy o średnich pensjach. Te dane są niepodważalne, nikt nie pytał jak Tobie się żyło w 93 roku, tylko jak się żyło ogólnie, a ogólnie była większa bieda, niż dziś. Podałeś pensję 4-krotnie większą, niż realna i na jej podstawie wyliczałeś mi, jak to wtedy nie było dobrze, a następnie podawałeś pensję z 2013, mniejszą o kilkadziesiąt % od średniej krajowej, udowadniając, jak to w 2013 żyło się źle.

Stary, to się kupy nie trzyma.

Co do tego środowiska programistycznego... Mam znajomych pracujących w Nokii we Wrocławiu. Pensja na start to jakieś 25 zeta za godzinę ( piszemy o pensji netto ). Później można dojść do 8, ewentualnie potem jeszcze trochę wskoczyć, powiedzmy 10. Nokia to firma, w której zarabia się największą kasę w tym mieście. Nie wiem zatem, skąd wytrzasnąłeś te swoje minimum 15 tysięcy.

Na moje oko ciągle coś kręcisz. Najpierw bida, potem wyjazd do Francji za robotą, teraz co najmniej 15 tysi na łape... To co prawda Twoja sprawa, ale dziwnie się to czyta. Z jednej strony piszesz, ile to nie zarabiasz, a z drugiej narzekasz na pensje dyrektorów ;) Normalnie człowiek powinien się cieszyć z tych 15 koła i po krzyku, dyrektorem nie powinien sobie zaprzątać głowy.



Brave napisał:
tak, eksperymentalny, ja pisałem o normalnych przemysłowych... to pieśń przyszłości, o absurdalnych uwarunkowaniach cenowych (przynajmniej przez najbliższe dekady) realistycznie nierealizowalne
Dlatego na samym początku pisałem o " wymyśleniu technologii " i o tym, że jej nie ma :D



Herbatniczek napisał:
a skąd pieniądze na przerzucenie tych tysięcy ludzi ? Soros rozdawał ?
Na to by wychodziło.
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
Taaa, mam się cieszyć z przepaści którą pensyjki tworzą. Ale wy jesteście naiwni. Jedziesz na wiochy podmiejskie pod Kraków, Wrocław, Poznań i z podziwu wyjść nie możesz.
Co drugi na ulicy to szrot typu Mondeo MK2, Golf3, Passat B5. Autami pon. 5lat smiga tylko Warszawka ale co tam - ważne że jest gut i dyrekcja się wozi.
Kraj naiwniaków. Nigdy to się nie zmieni. Tak, tak. Tylko cieszyć się i tyle. Wy naprawdę kuffa nie widzicie że 80% ludzi po 60-tce nie ma ot by samochodu bo ich nie stac na paliwo, oc, naprawy i przede wszystkim na ratę z pensyjki bądź emeryturki? Dlaczego Wy młodzi oceniacie ten cały świat tylko i wyłacznie po sobie? Wam tez się skończą zdolności kredytowe za 25lat, spokojnie, poczekajcie.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Herbatniczku sam GolfoAzzurro miał przewieźć blisko 100 tys. z Libii
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
FajnyMądryGadatliwy napisał:
Jedziesz na wiochy podmiejskie pod Kraków, Wrocław, Poznań i z podziwu wyjść nie możesz.
Ano nie mogę. Gdzie nie spojrzeć tam Lamborghini* stoi. W mieście takich jakoś nie ma.

Traktor ale się liczy.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Tak sie składa, że w tych wiochach to często znajduja się siedziby firm, ja pracuję właściwie w takiej wiosce pod Wrockiem i prz tych starych samochodach jest również pełno nowych autek, nawet pokroju Porsche. i to niekoniecznie na kredyt ;)
FajnyMądryGadatliwy napisał:
Dlaczego Wy młodzi oceniacie ten cały świat tylko i wyłacznie po sobie?
Bo to my jesteśmy w nim najważniejsi ( jako jednostki )



FajnyMądryGadatliwy napisał:
Wam tez się skończą zdolności kredytowe za 25lat, spokojnie, poczekajcie.
Zobaczymy.

Co do tych dyrektorów, coś się ich tak czepił? Kto się broni ludziom uczyc programować i zarabiać 15 tysi? Przecież to 2 razy więcej od dyrektora, nie? ;)

Człowiek powinien zarabiać odpowiednio do swoich kompetencji. Jeśli ktos ma tylko takie kompetencje, by wykładać towar na półki, to ma 2400 / 2500 brutto w biedronce, jeśli ktoś ma kompetencje, by naprawiać maszyny, to zarabia 5-6 brutto jako technik utrzymania ruchu w jakiejś firmie, a jeśli ktoś ma kompetencje, by pisać programy, albo siedzieć w sieciach teleinformatycznych, to ma 10-20 brutto w takiej Nokii we Wrocku. To proste.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
FajnyMądryGadatliwy napisał:
Wy naprawdę kuffa nie widzicie że 80% ludzi po 60-tce nie ma ot by samochodu bo ich nie stac na paliwo, oc, naprawy i przede wszystkim na ratę z pensyjki bądź emeryturki? Dlaczego Wy młodzi oceniacie ten cały świat tylko i wyłacznie po sobie? Wam tez się skończą zdolności kredytowe za 25lat, spokojnie, poczekajcie.
Ja się cieszę, że 60 latki nie mają samochodów, bo raz że jeżdzą niebezpiecznie to jeszcze nam brakuje gratów na drogach...
Lepiej niech jeżdzą na rowerze- na zdrowie im to wyjdzie a nie potem bajpasy trzeba facetowi po 50 wszczepiać bo ma brzuch jak balon i zamiast być zdolny do pracy to trzeba go leczyć i rente płacić.

W kwestii tego jak będzie ten kraj wyglądał za 25 lat to wiele zależy od tego jak będziemy zarządzać krajem i czy będziemy budować biznes czy rozdawać publiczne pieniądze aż "darczyńcy" się wkurzą i otworzą firmy za granicą.
 
Do góry