Czemu PIS ma tak wysokie poparcie ?

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Dziś w TOKFM dyskutowali Romaszewska z Sierakowskim. Takim Sierakowskim niczego nie da się wytłumaczyć. Tylko emocje i emocje. "Wojna", "biedni ludzie", "co to 2000" i akie tam pierdolety. Na to, że Niemcy zarejestrowali nawet swojego żołnierza jako uchodźce kontrargumentu nie ma, "nasze służby sobie poradzą".
Romaszewska ciekawą rzecz zauważyła. Mianowicie 2000 (rozumiem, że teraz chodzi o taką liczbę) nic nikomu nie pomoże, więc może chodzić o to, że UE po prostu chce, żebyśmy się ugięli. Czyli tym bardziej nie można się zgodzić, nie?
A no i oczywiście największa głupota, że "my się nie zgadzamy na uchodźców, to przegrywamy 27:1". Chociażbyśmy pół Afryki wzięli to Francja zagłosuje w sprawie NordStream zgodnie ze swoim własnym interesem.

No to jak się taki Sierakowski wypowiada to od razu poparcie PIS rośnie. Romaszewska wystarczy, że cicho w tym studiu będzie siedzieć.


W ogóle coś ostatnio wszędzie widzę Zandberga. Na głównej WP, na głównej gazeta.pl. Czyżby nowy pupilek? Petru i jego "diabełki" poznikały (czego można było się spodziewać) to już kreuje się starą-nową gwiazdę? Czy oni nie kumają, że budują autostradę PISowi do wygranej?



dave123 napisał:
Niech dyskutanci mnie nie atakują
Jeśli się poczułeś atakowany (w takim negatywnym sensie) to najmocniej przepraszam, ale raczej poprawy nie obiecuję (dyskutować mogę długo i namiętnie). Natomiast tak to jest jak przedkłada się emocje ponad merytorykę. Chociaż przyjmuję do wiadomości, że uważasz, że opierasz się na logice i merytoryce. Tego pewnie już nie zmienimy.

A no i nie ma żadnego zakazu pisania tego samego. Czasem warto się powtarzać, może w końcu zadziała. Dlatego się powtórzę: zerknij do prawa i może coś ci się zmieni w pojmowaniu świata i jego spraw. Przy okazji regularnie śledź gazete.pl, wpolityce.pl i jakąś masówkę typu wp/onet. Zagranicznymi mediami się nie męcz chociaż są to lepsze źródła. No i przyjemniej by się wtedy dyskutowało.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
FajnyMądryGadatliwy napisał:
. Natychmiastowa blokada emigrantów + odsunięcie od władzy Merkelowej ze względu na to że zniszczyła euroland. - statki, samoloty i won z Unii z Islamem
Chyba imigrantów. Wybacz, że się czepiam, ale to zasadnicza różnica.



FajnyMądryGadatliwy napisał:
- tablice rejestracyjne w całej EU takie same
Masz znaczek "EU", to wystarczy. Tablica rejestracyjna mówi o regionie zarejestrowania samochodu. W kraju zaczynamy od województwa / miasta, a w UE od.. państwa.


FajnyMądryGadatliwy napisał:
obowiązkowa ścieżka audio w języku angielskim we wszystkich stacjach TV (DVBT/DVBS)
Nie no, bez sensu, a gdzie pielęgnowanie ojczystego języka i... cóż, niepodległość? Germanizacje i Rusyfikacje już mieliśmy, podziękuję za ciąg dalszy.



FajnyMądryGadatliwy napisał:
zahamowanie podziałów na Rumunów, Polaków, Niemców itd. bo w końcu to Unia, prawda?
Zaczynam mieć wrażenie, że cały Twój post to sarkazm. Mam nadzieję, że tak właśnie jest, nie chciałbym się na poważnie wypowiadać nt różnic między tymi narodami.



FajnyMądryGadatliwy napisał:
4. Elektrownie atomowe zdolne zasilic całą EU
Najpierw wymyśl taką technologię. O ile mi wiadomo, to we Francji jest realizowany projekt, w którym bierze wiele narodów UE, a który ma na celu stworzenie reaktora termojądrowego. Póki co trzeba wkładać w niego więcej energii, niż się uzyskuje, ale zamysł jest taki, o jakim Ty piszesz ;)



FajnyMądryGadatliwy napisał:
6. Kompletny brak podziałów: roaming, banki, stawki za pracę, ceny za towary - tak by Polak niepotrzebie zarabiał w Londynie a budował się w Warszawie .....
Hoho, fajnie by było, co? zamiast 3 000 PLN to 3 000 EUR. Tylko jak to zrealizować? Nie przepisami chyba, bo bezrobocie sięgnie 90%



FajnyMądryGadatliwy napisał:
7. współna walta natychmiast od już bez podziału na CHF, GBP i inne gady! Tylko EURO i koniec.
GBP to chyba jednak będzie osobno ze względu na Brexit
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Kaagular napisał:
W ogóle coś ostatnio wszędzie widzę Zandberga. Na głównej WP, na głównej gazeta.pl. Czyżby nowy pupilek? Petru i jego "diabełki" poznikały (czego można było się spodziewać) to już kreuje się starą-nową gwiazdę? Czy oni nie kumają, że budują autostradę PISowi do wygranej?
Oni są za głupi, żeby to zrozumieć a poparcie lewackich portali dla Zandberga wcale mnie nie dziwi. Dziwi mnie tylko, że 3% ludzi chce na niego głosować bo to oznacza, że mamy dość sporą epidemię chorób psychicznych w Polsce.
To bardzo duży odsetek przy średniej światowej na poziomie 0,2% to naprawdę przerażająca statystyka.
 
D

dave123

Guest
Kaagular napisał:
Dziś w TOKFM dyskutowali Romaszewska z Sierakowskim. Takim Sierakowskim niczego nie da się wytłumaczyć. Tylko emocje i emocje. "Wojna", "biedni ludzie", "co to 2000" i akie tam :cenzura:ety. Na to, że Niemcy zarejestrowali nawet swojego żołnierza jako uchodźce kontrargumentu nie ma, "nasze służby sobie poradzą".
Romaszewska ciekawą rzecz zauważyła. Mianowicie 2000 (rozumiem, że teraz chodzi o taką liczbę) nic nikomu nie pomoże, więc może chodzić o to, że UE po prostu chce, żebyśmy się ugięli. Czyli tym bardziej nie można się zgodzić, nie?
A no i oczywiście największa głupota, że "my się nie zgadzamy na uchodźców, to przegrywamy 27:1". Chociażbyśmy pół Afryki wzięli to Francja zagłosuje w sprawie NordStream zgodnie ze swoim własnym interesem.

No to jak się taki Sierakowski wypowiada to od razu poparcie PIS rośnie. Romaszewska wystarczy, że cicho w tym studiu będzie siedzieć.


W ogóle coś ostatnio wszędzie widzę Zandberga. Na głównej WP, na głównej gazeta.pl. Czyżby nowy pupilek? Petru i jego "diabełki" poznikały (czego można było się spodziewać) to już kreuje się starą-nową gwiazdę? Czy oni nie kumają, że budują autostradę PISowi do wygranej?



Niech dyskutanci mnie nie atakują
Jeśli się poczułeś atakowany (w takim negatywnym sensie) to najmocniej przepraszam, ale raczej poprawy nie obiecuję (dyskutować mogę długo i namiętnie). Natomiast tak to jest jak przedkłada się emocje ponad merytorykę. Chociaż przyjmuję do wiadomości, że uważasz, że opierasz się na logice i merytoryce. Tego pewnie już nie zmienimy.

A no i nie ma żadnego zakazu pisania tego samego. Czasem warto się powtarzać, może w końcu zadziała. Dlatego się powtórzę: zerknij do prawa i może coś ci się zmieni w pojmowaniu świata i jego spraw. Przy okazji regularnie śledź gazete.pl, wpolityce.pl i jakąś masówkę typu wp/onet. Zagranicznymi mediami się nie męcz chociaż są to lepsze źródła. No i przyjemniej by się wtedy dyskutowało.
Ja nie będę w ogóle z tobą dyskutował jak będziesz mnie atakował , więc tak na prawdę nie interesuje mnie to czy ty się poprawisz czy nie.

Bo ogólnie chamstwo w cholerę tutaj jest.

Można się tutaj poczuć jak ludzie w TVP PIS , którzy nie popierają władzy , czyli notorycznie pod ostrzałem hehe nie planujesz jakiegoś angażu ? :D
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
dave123 napisał:
Bo ogólnie chamstwo w cholerę tutaj jest. Można się tutaj poczuć jak ludzie w TVP PIS , którzy nie popierają władzy , czyli notorycznie pod ostrzałem hehe nie planujesz jakiegoś angażu ?
Ja przynajmniej nigdy nie mam problemu z dyskusją. Jak chcesz zobaczyć najlepsze w Polsce "pod ostrzałem" to włącz Olejnik.
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
glowonog napisał:
Masz znaczek "EU", to wystarczy. Tablica rejestracyjna mówi o regionie zarejestrowania samochodu. W kraju zaczynamy od województwa / miasta, a w UE od.. państwa.
I dzięki temu na ulicach masz odwieczne podziały typu: oooo, patrz, Rumun jedzie... lub łapanki przyjezdnych do Warszawy z rana, wszystkich z tablicami WA,WB,WD,WE,WF,WH,WI,WJ,WL,WM,WN,WT,WU,WZ puszczają a wyłapują PO,KR,GD,NE,WR,WKZ bo to przecie słoiki i czepić się "trza". To samo na zachodzie. Z miejsca widać że "obcy" przyleciał i wtedy się zaczyna: ty Rumuńska świnio, Bułgarski złodzieju, Polaczku...
Tablice rejestracyjne powinny być dla urzędów i policji, nie dla nas samych. Znaczek EU i taka sama tablica (cyfry, układ, czcionka) w całej EU. Wtedy jadąc za garnicę której ponoć nie ma nie czuł byś się obcy. Mało to razy za granicą ze względu na obce tablice trzeba było szukac odpowiedniego parkingu (Rzym!) by cygańska maść nie dobrała się do auta? W czym problem? A no w tym że swojego nie ruszają i auto z wypożyczalni można było zostawic gdzie popadnie :)



glowonog napisał:
Chyba imigrantów. Wybacz, że się czepiam, ale to zasadnicza różnica.
Zero różnicy. Czarne to po prostu czarne.



glowonog napisał:
Nie no, bez sensu, a gdzie pielęgnowanie ojczystego języka i... cóż, niepodległość? Germanizacje i Rusyfikacje już mieliśmy, podziękuję za ciąg dalszy.
No właśnie, mieliśmy Rusyfikację i Germanizację. Po latach mieliśmy tez obowiązkowy język rosyjski w szkołach a obowiązek ten utrzymywał się o ile dobrze pamiętam do 1990r. Później wprowadzono niemiecki :)
Komus to potrzebne było? Nie da się integrować europy jako całości bez możliwości dogadania się. Wchodzi włoch czy anglik do polskiego urzędu i uj. Gadaj zdrów. 90% ludzi angielskiego nie zna. 99,9% dokumentów tylko w języku rodzimym. Żartujesz mówiąc że nie chcesz słuchac dalej, prawda? Prócz obowiązkowej ścieżki audio w języku angielskim w każdej stacji TV powinien być też prawny obowiązek wydawania na świat wszelakich serwisów WWW także w języku angielskim tak by jakis Portugalczyk mógł sobie bez najmniejszych przeszkód pogadać z niemcem i angolem na polskim forum. Drugi język obowiązkowy powinien być widoczny wszędzie tam gdzie to możliwe. Znaki drogowe, reklamy na ulicach, urzędy, szkoły, instytucje. Wszędzie! Wtedy mielibysmy europę faktycznie bez granic. Przyjechał by sobie niemiec na urlop kamperkiem i nikt by go nie ganiał bo wbił by się w tłum i tyle.

Kolejna rzeczą jest udednolicenie dokumentów. Miejsce urodzin i pochodzenie zakodowane w kodzie i rozszyfrowywalne tylko przez instytucje. Przestały by istnieć podziały na Rumunów, Polaków, Angoli czy Niemców. Stali byśmy sie jednością.
Mam znajomych w Bukareszcie. Ludzie na wysokim poziomie (programista + zona chirurg). Mieli problem z wynajeciem mieszkania w Warszawie. Powód? Rumuńskie paszporty. Ja miałem ten sam problem w Mediolanie.
Wie kolega co? Pitolić taką europę. Albo jesteśmy jednością albo....



glowonog napisał:
Najpierw wymyśl taką technologię. O ile mi wiadomo, to we Francji jest realizowany projekt, w którym bierze wiele narodów UE, a który ma na celu stworzenie reaktora termojądrowego. Póki co trzeba wkładać w niego więcej energii, niż się uzyskuje, ale zamysł jest taki, o jakim Ty piszesz
Jaja robisz, prawda??
Oto wykaz niemieckich elektrowni atomowych:
AKW.gif

To w końcu jak to jest? Jedni mogą - drudzy nie?
O wymyślaniu czego kolega mówi? Czegoś co już jest?
Gdyby unia była jednością, miała jeden wielki rząd a nie 28 róznych to gaz od rusków zbędny by był.
Na Bałtyku nie da się postawić elektrowni wiatrowych zdolnych zasilić Szczecin, 3city i inne??
Serio??



glowonog napisał:
Hoho, fajnie by było, co? zamiast 3 000 PLN to 3 000 EUR. Tylko jak to zrealizować? Nie przepisami chyba, bo bezrobocie sięgnie 90%
Przede wszystkim zdjąć dobroduszność unijną czyli zdjąc kasę za frajer. Chodzi o zasiłki i emeryturki dla elit. Wiesz że Komorowski dozywotnio będzie dostawał prawie 9000zł na utrzymanie biura po-prezydenckiego?
Zobacz, mojemu koledze - byłemu dyrektorowi - nie płaci się dodatkowo do emeryturki na utrzymanie biurka :) Musi opłacic je sam z aktualnej emeryturki.
Ktoś mądry musi wreszcie zasiąść do stołu i to wszystko "piknie" policzyć. Odprawy dla dyrektorków w kwocie (3 letnich pensji)?????
Gdy ja odchodzę z pracy to nic nie dostaję prócz kopa.
Pieniądze są kolego, są i to jest ich bardzo dużo. Są tylko po prostu dewastowane. 40% kasy idzie w błoto ale tam gdzie kucharek sześć - nie ma co jeść (rządów sto...).
Taki głupi przykład:

Telewizor LG 47" produkowany w Mławie - w Warszawie w markecie kosztuje 2999zł.
Ten sam model i typ z tej samej fabryki w Polsce na pułce w Mediamarkcie w Dortmundzie kosztuje 599€ [599 x 4,2 = 2515zł]
Kierowca autobusu w Warszawie zarabia od 2500 do 3500zł [595 > 833€]
Ten sam kierowca w Iserlohnie pod Dortmundem zarabia 1800€ [7560zł]
Jakim cudem telewizor u nas droższy jest o 500zł ?????????
Tu nie chodzi o to by każdy zarabiał 3000€. Tu chodzi o to by wszyscy zarabiali 1400€ a ceny ujednolicono.
Dlaczego Polak za cukier wyprodukowany w cukrowni za Płockiem płaci 3,20zł w sklepie w chwili w której niemiec za ten sam cukier u siebie płaci 0,69€ [2,89zł] ???
Bo to wszystko jest wina krwiopijnych rządów takich jak rządy POpisu.



Kaagular napisał:
Dokładnie tak jest...
Na jakość władzy wpływa masa czynników i takich tematów nie da się wrzucic do jednego wora i gadać tylko o jednym. Problemy powstają zazwyczaj znacznie głebiej i na wielu szczeblach pseudo-gospodary.

Miejcie chęć zauważyć że jeszcze nigdy tacy jak Rosja, EU, USA, Chiny i inni nie zasiedli do piwka przy stole by spokojnie, prywatnie pogadać o losie całego świata.
Jeszcze nikt nie zebrał się do tego by zacząć myśleć jak ludzie a nie politycy.
Zakładam się że 1000 wybranych losowo ludzi z wyksztłceniem max. średnim lepiej by zarządziło całą Unią jak te wszystkie krawaciarskie gady chore na kasę.
Ludzie u władzy końca nie znają.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
FajnyMądryGadatliwy napisał:
Odprawy dla dyrektorków w kwocie (3 letnich pensji)????? Gdy ja odchodzę z pracy to nic nie dostaję prócz kopa.
Sorry bo czegoś nie zrozumiałem. Czemu Ty się do dyrektorka porównujesz? Co jest w Tobie takiego że "zasługujesz na odprawę?"
Jakie niezwykłe umiejętności?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przecież tymi dyrektorami zostają ludzie bez wiedzy i odpowiednich kwalifikacji, każdy może wtedy powiedzieć "dlaczego ja nic nie dostaję?"
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
FajnyMądryGadatliwy napisał:
Wiesz że Komorowski dozywotnio będzie dostawał prawie 9000zł na utrzymanie biura po-prezydenckiego?
Śmieszny pieniądz. Za to jaką dostają emeryturę i dodatki to aż dziw, że nie dorabiają sprzedając tajemnice państwowe.

Albo dorabiają :]




FajnyMądryGadatliwy napisał:
Są tylko po prostu dewastowane. 40% kasy idzie w błoto ale tam gdzie kucharek sześć - nie ma co jeść (rządów sto...).
Nie żebym specjalnie pochwalał dysponowanie środkami publicznymi ale pieniądze nie są "dewastowane" i nie idą "w błoto". Pieniądze krążą i co najwyżej mogą tak krążyć, że nie wygenerują większej ilości pieniądza.



FajnyMądryGadatliwy napisał:
Zakładam się że 1000 wybranych losowo ludzi z wykształceniem max. średnim lepiej by zarządziło całą Unią jak te wszystkie krawaciarskie gady chore na kasę.
Jednym z największych błędów zawsze jest niedocenianie "przeciwnika". Ci "krawaciarze" to z reguły właśnie są ludzie bardzo ogarnięci, inteligentni, doświadczeni itd. Z całym szacunkiem ale taki Czarnecki, Lewandowski czy Kamiński (wymieniłem tych spod wyjątkowo ciemnej gwiazdy) by cię w dyskusji zniszczyli w 30 sekund. Z takimi tezami jakoby akurat ci krawaciarze byli "chorzy na kasę" bym też przyhamował. "Choroba na kasę" jest chorobą ponadczasową, ponad podziałową, ponad rasową, ponad wszystko. Tego tysiąca wykształconych szybko byś przemianował na "chorych na kasę" gwarantuję.
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
Lewy by mnie zgasił? Tak ale tylko i wyłącznie głupim usmieszkiem + docinką: stac mnie. Niczym innym by mi nie "przytrąbił" ale ponoć juz tak jest że najedzony głodnego nie zrozumie więc debaty tego typu były by kompletnie puste i bezcelowe.
Mówisz, świat krawaciarski kształcony, mądry i ogarnięty? A nie przypadkiem jednak chory na kasę? Dlaczego Lewy mający x.xxx.xxx zł na koncie gra w reklamach zabierając młodszym, słabszym itp. mozliwość zarobienia na zycie?
Nawet milioner Wojewódzki wziął się za reklamę oranżady :) ale wróćmy do polityków. Henio Stokłosa. Powiedz, ile ma, skąd ma i dlaczego jeszcze nie siedzi? Poręczenie majątkowe 3.000.000 :) :) ???
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Herbatniczek napisał:
przecież tymi dyrektorami zostają ludzie bez wiedzy i odpowiednich kwalifikacji, każdy może wtedy powiedzieć "dlaczego ja nic nie dostaję?
Sorry ale widzę tu problem logiczny. To kto zatem czyni ich dyrektorami? Też ludzie bez wiedzy i kwalifikacji? Kolega "wiecznie na cos narzekający" nie zauważył że po 1989 świat miedzy Odrą a Bugiem trochę sie zmienił przez co dyrektorzy są bardziej od roboli w cenie?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
w sektorze publicznym nie liczą się kwalifikacje, mamy taką tendencję powrotu do PRL gdzie przynależność partyjna decyduje o wszystkim. I dyrektorzy tego typu powołani przez PO zamienili się w powołanych przez PIS.

kto powołuje ? tak samo "wykwalifikowani" szefowie.
Jest taki genialny film "wielka wsypa" z Englertem w roli głównej. I tam jest taki kapitalny cytat oficera SB "debil na dole, debil na górze"
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
A jest tam prywatny przedsiębiorca debil? Bo tego akurat nie pamiętam a to miałem na myśli.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jeśli sektor prywatny to co innego, w tym filmie oczywiście chodzi o ludziach na stanowiskach państwowych i ich podobieństwo
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Herbatniczku ale dalej nie rozumiem sensu Twojego komentarza. Niezależnie czy koleś pracuje w spółce SP czy u prywaciarza o ile mnie pamięć nie myli dyrektor zawsze był wyżej ceniony od robola i widać to było w wypłatach czy odprawach. Co ten Koleś wczoraj na świat przyszedł że jest tym faktem zdziwiony? Natomiast owszem zawsze dyrektorom cos zarzucić można pytanie tylko ilu z Nas na ich miejscu by sobie poradziło. Dlatego też


Herbatniczek napisał:
kto powołuje ? tak samo "wykwalifikowani" szefowie. Jest taki genialny film "wielka wsypa" z Englertem w roli głównej. I tam jest taki kapitalny cytat oficera SB "debil na dole, debil na górze"
nie będę pytał co ma jakiś cytat w filmie do rzeczywistości. To równie dobrze po emisji serialu Czterej Pancerni można napisać: że jeszcze dwa takie czołgi i sami byśmy sobie te wojne wygrali. Tylko kto by taki komentarz powaznie traktował?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
gdybyś obejrzał ten film to byś takich pytań nie zadawał, cytat idealnie pasuje do poziomu intelektualnego ludzi na stanowiskach państwowych
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Ale ja nie będę oglądał każdego filmu bo to reżyser decyduje co sie w nim znajdzie a nie film decyduje co Nas spotka w życiu. Wiec nadal pytam na co jest to argument? Prócz tego nie mam kwalifikacji by oceniać każdego dyrektora a uważam że powinienem je mieć aby to robić i nie robić z siebie pośmiewiska.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
FajnyMądryGadatliwy napisał:
ewy by mnie zgasił? Tak ale tylko i wyłącznie głupim usmieszkiem + docinką: stac mnie. Niczym innym by mi nie "przytrąbił" ale ponoć juz tak jest że najedzony głodnego nie zrozumie więc debaty tego typu były by kompletnie puste i bezcelowe. Mówisz, świat krawaciarski kształcony, mądry i ogarnięty? A nie przypadkiem jednak chory na kasę? Dlaczego Lewy mający x.xxx.xxx zł na koncie gra w reklamach zabierając młodszym, słabszym itp. mozliwość zarobienia na zycie? Nawet milioner Wojewódzki wziął się za reklamę oranżady :) ale wróćmy do polityków. Henio Stokłosa. Powiedz, ile ma, skąd ma i dlaczego jeszcze nie siedzi? Poręczenie majątkowe 3.000.000 :) :) ???
Nie żebym się czepiał, ale jakim cudem obok Czarneckiego i Kamińskiego postawiłeś Lewandowskiego Roberta? W tym zestawieniu raczej pasuje Lewandowski ale Janusz, nie? Znasz gościa?

PS. dlatego pomyślałeś o Lewym bo widziałeś go w reklamach czyli używanie go w marketingu jest efektywne. Pomyśl o tym zanim napiszesz, że Lewy coś komuś zabiera.



Herbatniczek napisał:
cytat idealnie pasuje do poziomu intelektualnego ludzi na stanowiskach państwowych
sorry ale to jest jedynie świetny argument do jałowego narzekania i do końca nie wiadomo na co. Takie narzekanie bez żadnych podstaw, czyli w sam raz nadające się do ciągnienia w nieskończoność.
Tak jak napisałem traktowanie takich "dyrektorów" jako głupoli to najgorszy błąd jaki można robić. Rozumiem, że prezes PKO BP czy Orlenu do lepiej by się przy pługu sprawdzili, kierownik wydziału architektury w dzielnicy lepiej by się realizował jako parkingowy, dyrektor w ZUSie nic nie wie o składkach ale za to na pewno ma najwyższe kwalifikacje do kopania rowów. A we wsi wszyscy się nadają na wójta lepiej niż sam wójt. Taka retoryka to są żarty nie mające potwierdzenia w praktyce (na dużej próbie). A że "klucz" wyboru jest jaki jest (partyjny) to zupełnie odrębna sprawa niż kwalifikacje.
 
Do góry