Czemu PIS ma tak wysokie poparcie ?

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
kszyrztofff napisał:
A ja przypomnę że pobyt Polski w Unii wynika z wyniku wcześniejszego w tej sprawie referendum. Jeśli wiec sie komuś tu nie podoba zawsze może wyjechać do Putina. A jeśli sie marzy Pol-exit to do tego potrzebne jest kolejne referendum z wiadomym wynikiem. Na chwile obecną nie ja jeden tylko nie wiem co wskazuje że wynik taki będzie wiec brak jest potrzeby takiego referendum a wiec pomysł do kosza. Tyle w temacie.
Wynik był wówczas taki, ponieważ całe lobby potrzebowało okupacji Polski więc zrobili tutaj kampanię pro unijną jakich mało propagand na świecie można było zobaczyć.
Polacy rozmarzyli się otwartymi granicami na zachód, lata komuny zrobiły swoje więc wynik był oczywisty.
Dziś już ten wynik tak oczywisty by nie był, nastroje antyunijne są coraz silniejsze i nie tylko w Polsce ale całej Europie.
Ludzie zaczynają dostrzegać tego raka, który pożera Europę, widzą te manipulacje w mediach, ten fałsz i obłudę.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
danielr9 napisał:
zrobili tutaj kampanię pro unijną jakich mało propagand na świecie można było zobaczyć
W UE to przecież standard. Włącznie z powtarzaniem referend, których wynik był nie pomyśli UE :) Tylko w Anglii zaspali i się sprawa rypła."Rutyna zabija". Zresztą w Anglii już przebąkują kolejnym referendum.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Do Pol-exitu sytuacja chyba jeszcze nie dojrzała i uważam to za fantazje. Ale skoro już fantazje to ja też sobie pofantazjuje. Gdyby takim
referendum zagrozić w Grupie Wyszehradzkiej. To trochę więcej niż sama tylko Polska. Pytanie czy wtedy by sie nie udało "czegoś ekstra ugrać"?
 
D

dave123

Guest
Kaagular napisał:
Jakbyś napisał YouTube to by przynajmniej był sens. To co napisałem dzieje się w zachodniej europie. Włącznie z rosnącym poparciem partii prawicowych.
Pisałem już o tym prawica wykorzystuje strach społeczeństw , by ugrać stołki dla siebie :D



Kaagular napisał:
Była i faktycznie była "liderem". Nie zmienia to faktu, że napięcia były zawsze bo nie da się inaczej.
Nie było napięć bo polska , miała takie jakby podziały autonomiczne , rzeczpospolita obojga narodów.



Kaagular napisał:
Nie tylko rzecz w bombardowaniach, chociaż oczywiście jest to jeden z ważniejszych czynników destabilizacyjnych. Imigrantów by tylu nie bylo, gdyby wiedzieli, że UE będzie stosować swoje własne prawo. Jako, że Merkel ogłosiła, że w tyłku ma swoje prawo, to ruszyli na Europę. Czemu tacy jak ty kompletnie zapominają, że w UE przyjmowanie uchodźców to była "od zawsze" codzienność? W Polsce też? Przyjmowaliśmy chyba ok. 300 rocznie (nie chce mi się teraz szukać sprawozdań). I jeśli uważasz, że to mało to tak ci powiem, że to 100% uchodźców jacy zjawili się na naszych granicach. Ale to trzeba wiedzieć kto to uchodźca.
Dużo filozofii , a powód jest dość prosty , gdyby nie było wojen to by nie było uchodźców , a na pewno nie w takim stopniu. W zachodniej europie uchodźcy są związani jeszcze z kwestiami kolonialnymi , więc tam zawsze będzie więcej ludzi z afryki. Do tego łatają sobie w ten sposób dziury demograficzne.
Uchodźcy terroryści to jest imaginacja polskiego rządu.



Kaagular napisał:
Zamachy to najmniejszy problem chociaż faktycznie najlepiej się "sprzedaje". Największy problem to destabilizacja społeczna, powstawanie napięć, których nie da się zniwelować.
Polska też pokazuje , że się strasznie boi islamu , a to daje tylko paliwo dla skrajnych ugrupowań islamskich/terrorystycznych. A po drugie państwo islamskie coraz bardziej traci terytoria w syrii i iraku ,wiec zamachów coraz więcej bedzie bo teraz będą ciche próby zastraszenia zachodnich społeczeństw.
Zamachy terrorystyczne świadczą o słabości Państwa Islamskiego , tak samo jest w kwestiach politycznych w europie , ludzie coraz bardziej się boją , więc coraz łatwiej nimi manipulować i prawicowe partie sezonowo mają wyższe poparcie , bo na dłuższą mete nie nadają się do rządzenie , przykładem tego jest Polska i PIS.


Kaagular napisał:
Przy okazji taki wywiad przeczytałem. To też jest odpowiedź dlaczego PIS ma takie poparcie a nie inne: http://magazyn.wp.pl...a-pis-u-pytaniaTezy tego gościa (opakowane oczywiście z przecudowny papierek) są tak straszne, że aż ciarki przechodzą.
Koleś gada całkiem mądrze , ale Polacy na ogół są idiotami i wolą wybierać jakieś PIS'y , które tylko manipulują ludźmi hehe



Kaagular napisał:
Jakby nam tu przyłazili Meksykanie czy Brazylijczycy to byłoby dokładnie tak samo. W wymiarze społęcznym prawie tak samo jest nawet z Ukraińcami...
Nie koniecznie , jakby u nas był napływ ludności Meksykańskiej to zapewne mielibyśmy wzrost w kwestii mafii narkotykowych , a w tych krajach bezpiecznie nie jest.
USA ma duży problem z narkotykami. W USA jest sprawnie działające państwo , do tego kraj ten jest jednym z bogatszych na świecie , więc nie ma tam takiego zaciągu do tego biznesu ,bo można znaleźć źródło utrzymania pracując legalnie.



danielr9 napisał:
Polska podpisała traktaty w których nie było mowy o tym, że będziemy przyjmowali nielegalnych imigrantów do strefy Schengen. Nie było tam również mowy o tym, że jakiś kraj będzie karany za przestrzeganie zasad umowy z Schengen. To co piszesz jest czystym absurdem. UE swoją polityką nakazów i zakazów powoduje, że społeczeństwa Unijne jeszcze bardziej się polaryzują przeciw UE - w oczywisty sposób strzela sobie w kolano. Zresztą śmieszy mnie nawoływanie do "solidarności" siłą i szantażami. Solidarność jest dobrowolna i można być z kimś/czymś solidarnym albo i nie. A nie na zasadzie: Albo będziecie "solidarni" albo w łeb. Bo równie dobrze zamiast stosować kary finansowe UE mogłaby powiedzieć, że jeżeli Polska nie będzie solidarna do wypowiemy jej wojnę albo zrzucimy na nią bombę atomową. Retoryka jest identyczna. To jest polityka groźby i szantażu i na takie działania UE nasze państwo nie powinno się godzić. Uważam, że Polska powinna rozpocząć procedurę wyjścia z UE w trybie przyspieszonym tak jak to zrobiła Anglia.
Imigranci , którzy będą mieli np. przyjechać do nas to są prawnie legalnie , przechodzą oni procedury sprawdzające ich w w kwestiach zdrowotnych prawnych itp. i będą legalnie wjeżdżać do UE. A tak jak pisałem Polska sama się zobowiązała umowami , poza tym od początku politycy wiedzieli , że nie przestrzeganie tej umowy skutkuje karami. W obecnej sytuacji to PIS się kompromituje na każdym kroku , łącznie w tej kwestii , jak UE nie nałoży na Polskę sankcji to będzie świadczyło o tym , że jest słaba i nie trzeba w sumie w ogóle przestrzegać już prawa UE , bo i tak nie zostanie to wyegzekwowane.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
dave123 napisał:
W USA jest sprawnie działające państwo , do tego kraj ten jest jednym z bogatszych na świecie , więc nie ma tam takiego zaciągu do tego biznesu ,bo można znaleźć źródło utrzymania pracując legalnie.
Wybacz kolego, ale masz mega śmieszną składnię :D Jakie państwo jest w USA?

Aby biznes dragami mógł się rozwijać, potrzebny jest popyt. W Polsce nie ma takiego popytu, jak w tamtej części świata. Gdyby był, to handlarze by się znaleźli i bez pomocy Meksykanów.



dave123 napisał:
Koleś gada całkiem mądrze , ale Polacy na ogół są idiotami i wolą wybierać jakieś PIS'y , które tylko manipulują ludźmi hehe
A reszta świata jest mądra i wybiera rząd, który nimi nie manipuluje. Ewentualnie skazuje ich na śmierć przez wysadzenie, ale to drobnostka ;)


A'propos uchodźców i PiS-u: ( tu miał być śmieszny obrazek, ale jestem niestety w grupie piaskownica :( ) więc macie link podzielony spacją:

h ttps://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/19251030_1402898316473628_786174759_n.png?oh=da456234d4e95aa8d9f0600f0a2dea9b&oe=5948F58A
 
D

dave123

Guest
glowonog napisał:
Wybacz kolego, ale masz mega śmieszną składnię Jakie państwo jest w USA? Aby biznes dragami mógł się rozwijać, potrzebny jest popyt. W Polsce nie ma takiego popytu, jak w tamtej części świata. Gdyby był, to handlarze by się znaleźli i bez pomocy Meksykanów.
Jak się nie ma argumentów to się pisze o składni , nie bądź taki cwaniak hehe
Im kraj jest biedniejszy tym wzrasta czarny rynek np. narkotykowy. Popyt w Polsce jest równie duży co w innych krajach , tylko się o tym oficjalnie nie mówi.




glowonog napisał:
A reszta świata jest mądra i wybiera rząd, który nimi nie manipuluje. Ewentualnie skazuje ich na śmierć przez wysadzenie, ale to drobnostka
Nie twierdzę , że inne rządy są takie super (te bardziej liberalne) , ale wzrost ruchów prawicowych to jest tylko cwaniactwo tych ruchów , rzucają nie realne hasła a ludzie w to wierzą i tak naprawdę mają ludzi za idiotów.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
dave123 napisał:
Pisałem już o tym prawica wykorzystuje strach społeczeństw , by ugrać stołki dla siebie
Prawica odpowiada na potrzeby społeczne. Prawica ma o tyle wygodnie, że własnie nie musi niczego od siebie generować - wszystko ma podane na tacy.



dave123 napisał:
gdyby nie było wojen to by nie było uchodźców
Imigrantów jeśli już. Wojna nie jest czynnikiem decydującym o statusie uchodźcy. A na pewno nie w Polsce bo w praktyce oznacza to, że taki człowiek po drodze był w kraju, który jako pierwszy mógł go uznać za uchodźce. To są imigranci ekonomiczni i nie mieszaj do tego wojny (w praktyce ważniejszym powodem jest susza).



dave123 napisał:
Uchodźcy terroryści to jest imaginacja polskiego rządu.
Tak jak ci pisałem. Rzecz nie tkwi w zamachach tylko destabilizacji społeczeństw.



dave123 napisał:
Koleś gada całkiem mądrze
Tak, bardzo. Bo ci się zapomniało, że wisisz państwu chyba ze 100 000 zł. A ten koleś chce za twoje pieniądze dowalić 500+ na każde dziecko (a domyślam się, że dla niego 500 to mało), narobić pierdyliard przedszkól i jeszcze zorganizować opiekę dla starszych. Czyli pewnie z 50 mld rocznie jak nic. I zrekompensować chce to ściganiem korpo a się nie dowiedział, że jakby w UE odzyskać całą kwotę (co jest niemożliwe praktycznie), którą korpo powinny płacić to by się jedynie załatało dziurę budżetową (sumaryczną dla UE czyli pewnie w Polsce mniej). A gość chce deficyt zwiększyć no i jeszcze jest na tyle durny, że nie wie że korpo po prostu zwiększą ceny (czyli dla konsumenta wyjdzie na to samo).



dave123 napisał:
Imigranci , którzy będą mieli np. przyjechać do nas to są prawnie legalnie , przechodzą oni procedury sprawdzające ich w w kwestiach zdrowotnych prawnych itp. i będą legalnie wjeżdżać do UE.
Zdecyduj się: imigranci czy uchodźcy?
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
dave123 napisał:
Jak się nie ma argumentów to się pisze o składni , nie bądź taki cwaniak hehe
O składni, nieumiejętności stosowania interpunkcji i ortografii, która woła o pomstę do nieba. Razem daje to mieszankę wybuchową, powodującą, że nie bierze się na poważnie takiego rozmówcy, ale mniejsza...




dave123 napisał:
Im kraj jest biedniejszy tym wzrasta czarny rynek np. narkotykowy.
A to ciekawe stwierdzenie. Wydaje mi się, czy przed chwilą pisałeś, iż USA to jeden z najbogatszych krajów świata?


dave123 napisał:
Popyt w Polsce jest równie duży co w innych krajach , tylko się o tym oficjalnie nie mówi.
Co Ty wypisujesz? Nie porównuj popytu na dragi w Polsce, z tym w Stanach, Meksyku, czy Brazylii. Żyjesz w środowisku studentów/ licealistów? To powiedz mi, jak duży % tych ludzi regularnie wsuwa ciężkie narkotyki, a potem porównaj to do spożycia w ww. krajach...



dave123 napisał:
ale wzrost ruchów prawicowych to jest tylko cwaniactwo tych ruchów , rzucają nie realne hasła
Jakie dokładnie hasła są nierealne? ( nierealne pisze się razem ).
 
D

dave123

Guest
glowonog napisał:
O składni, nieumiejętności stosowania interpunkcji i ortografii, która woła o pomstę do nieba. Razem daje to mieszankę wybuchową, powodującą, że nie bierze się na poważnie takiego rozmówcy, ale mniejsza...
Jeszcze raz napiszesz tego typu pierdoły to będę ciebie ignorował kolego.



glowonog napisał:
A to ciekawe stwierdzenie. Wydaje mi się, czy przed chwilą pisałeś, iż USA to jeden z najbogatszych krajów świata?
Ktoś kto , żył w świecie przestępczym to zazwyczaj będzie też żył świecie przestępczym tyle , że winnym kraju , ludzie są przyzwyczajeni do patologi to ciągnie ich do patologi bo innego świata nie znają.
Zainteresowanie tymi rzeczami jest całkiem spore , ale jest to nie oficjalne na ogół i zazwyczaj tak się o tym nie mówi , sam miałem kilka imprez gdzie się np. paliło marihuane , gdy byłem jeszcze studentem.
Dużo ludzi lubi sobie od czasu do czasu coś łyknąć , zapalić itp. by zapomnieć o świecie , nie twierdzę , że jest to dobre , ale taka natura ludzka.



glowonog napisał:
Jakie dokładnie hasła są nierealne? ( nierealne pisze się razem ).
Zobacz sobie na postulaty PIS'u chociażby to zobaczysz jak oderwane od rzeczywistości to jest. Programy socjalne oderwane od rzeczywistości i wszystko kończy się na postulatach , do tego zadłużanie kraju , pisałem już , przez 7 stron o tym , poczytaj sobie.
Do tego psucie sobie stosunków dyplomatycznych z UE , kompromitowanie się na arenie międzynarodowej , chociażby to z wyborem Tuska. Wystawianie innego polskiego kandydata by w pewnym sensie utrudnić swojemu rodakowi dostanie się na jedno z najważniejszych stanowisk w UE. Nawiązuje to trochę do czasów rozbiorów , gdzie Polacy sami "sprzedali" swój kraj.

I na koniec jeszcze jeden tekst o ortografii to nie musisz się nawet produkować z pisaniem mi na ten post bo tobie nie odpisze.



Kaagular napisał:
Zdecyduj się: imigranci czy uchodźcy?
Jeden ch*j



Kaagular napisał:
Tak jak ci pisałem. Rzecz nie tkwi w zamachach tylko destabilizacji społeczeństw.
Społeczeństwa same siebie destabilizują , to europejczycy ulegają emocją.



Kaagular napisał:
Imigrantów jeśli już. Wojna nie jest czynnikiem decydującym o statusie uchodźcy. A na pewno nie w Polsce bo w praktyce oznacza to, że taki człowiek po drodze był w kraju, który jako pierwszy mógł go uznać za uchodźce. To są imigranci ekonomiczni i nie mieszaj do tego wojny (w praktyce ważniejszym powodem jest susza).
Nie ma to większego znaczenia , kraje po drodze po cichu wypychają dalej tych ludzi bo ich nie chcą , poza tym sami uchodźcy nie chcą w tych krajach być.



Kaagular napisał:
Tak, bardzo. Bo ci się zapomniało, że wisisz państwu chyba ze 100 000 zł. A ten koleś chce za twoje pieniądze dowalić 500+ na każde dziecko (a domyślam się, że dla niego 500 to mało), narobić pierdyliard przedszkól i jeszcze zorganizować opiekę dla starszych. Czyli pewnie z 50 mld rocznie jak nic. I zrekompensować chce to ściganiem korpo a się nie dowiedział, że jakby w UE odzyskać całą kwotę (co jest niemożliwe praktycznie), którą korpo powinny płacić to by się jedynie załatało dziurę budżetową (sumaryczną dla UE czyli pewnie w Polsce mniej). A gość chce deficyt zwiększyć no i jeszcze jest na tyle durny, że nie wie że korpo po prostu zwiększą ceny (czyli dla konsumenta wyjdzie na to samo).
Lepsze to niż obecne propozycje PIS'u , zadłużanie kraju nie musi być złe jak się robi to z głową , pisał też o pomocy ludziom młodym i rozwoju rynku pracy , lepsze to niż układy obecnego rządu i ciągłe kompromitowanie się.
Ja tam przy obecnym rządzie nie widzę w ogóle żadnej dobrej zmiany nic bogatszy się nie stałem , mam znajomych co pokończyli studia i muszą pracować w ochronie albo straży miejskiej , bo nigdzie nie mogą znaleźć pracy , więc rzeczywistość kontra , gadanie PIS'u.



Kaagular napisał:
Prawica odpowiada na potrzeby społeczne. Prawica ma o tyle wygodnie, że własnie nie musi niczego od siebie generować - wszystko ma podane na tacy.
Społeczeństwa wierzą w mrzonki i same sobie są winne , gdyż idole społeczni z prawicy robią sobie kosztem społeczeństwa dobre posady za dobrą kasę :D
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
dave123 napisał:
Do tego psucie sobie stosunków dyplomatycznych z UE , kompromitowanie się na arenie międzynarodowej , chociażby to z wyborem Tuska.
Heh ;) A Ty nie widzisz tego, że gdyby nie cyrk PiS-u z wyborem Tuska, to Tusk reelekcji by nie uzyskał? Nie miał na to szans, to PiS dał mu to stanowisko, by trzymać faceta z dala od polityki wewnątrz kraju.



dave123 napisał:
Zainteresowanie tymi rzeczami jest całkiem spore , ale jest to nie oficjalne na ogół i zazwyczaj tak się o tym nie mówi , sam miałem kilka imprez gdzie się np. paliło marihuane , gdy byłem jeszcze studentem.
Pisałem o ciężkich narkotykach, a nie o zielsku...



dave123 napisał:
I na koniec jeszcze jeden tekst o ortografii to nie musisz się nawet produkować z pisaniem mi na ten post o tobie nie odpisze.

Nie zalezy mi na tym, byś mi odpisał. W tym temacie miałem po prostu do napisania kilka słów i tyle. W sumie to chciałem napisać jedno słowo : uchodźcy. Reszta to już niepotrzebne drążenie niepotrzebnego tematu. Uchodźcy są powodem wysokich notowań PiS-u, a głupota opozycji tylko te notowania wzmacnia.

Co do ortografii i Twojego buntu - podejście do niej pokazuje szacunek dla rozmówcy. Skoro mnie nie szanujesz, to dlaczego miałoby mi zależeć na dyskusji z Tobą?
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
dave123 napisał:
Zobacz sobie na postulaty PIS'u chociażby to zobaczysz jak oderwane od rzeczywistości to jest. Programy socjalne oderwane od rzeczywistości i wszystko kończy się na postulatach , do tego zadłużanie kraju , pisałem już , przez 7 stron o tym , poczytaj sobie.
Hola! Przed chwilą zachwalałeś Zandberga, który zadłużyć che Polskę do kwadratu. Zdecyduj się.



dave123 napisał:
Jak z tobą rozmawiać jak dla ciebie uchodźca i imigrant toto samo?? To tak jakbyś chciał rozwiązywać problemy samochodów mówiąc o kombajnach. Nie da rady (chociaż też ma niby 4 koła).



dave123 napisał:
Nie ma to większego znaczenia , kraje po drodze po cichu wypychają dalej tych ludzi bo ich nie chcą , poza tym sami uchodźcy nie chcą w tych krajach być.
Nie da się z tobą dyskutować na poważne tematy jak nie znasz podstawowych reguł wynikających z prawa. Polska nie ma prawa nadać statusu uchodźcy jeśli wiadomo, że po drodze kandydat był w kraju, który do mógł za takiego uznać. I nawet nie jest to jakieś "lipne Polskie prawo" tylko konwencja Genewska (z jakąś poprawką zdaje się). Uchodźca nie ma prawa do wybierania sobie kraju! Może to zrobić imigrant - a raczej kraj sobie może wybrać imigranta (robią to najlepiej Niemcy, którzy nie wypuszczą wykwalifikowanej kadry, oddadzą tylko nierobów).



dave123 napisał:
Lepsze to niż obecne propozycje PIS'u , zadłużanie kraju nie musi być złe jak się robi to z głową , pisał też o pomocy ludziom młodym i rozwoju rynku pracy , lepsze to niż układy obecnego rządu i ciągłe kompromitowanie się.
Zadłużanie kraju z głową?? Znaczy postawienie jakiejś fabryki albo coś w tym stylu (chociaż też trudne). W dodatku chyba nie doczytałeś, że jedyne co Zandberg jako tako chwali w PISie to polityka socjalna. Czy ta pomoc młodym ludziom i rozwój tynku pracy to podwyższenie minimalnej krajowej? Albo odessanie kasy z korporacji, żeby obniżyły pensje i podwyższyły ceny(bo korporacje kasy tracić nie zwykły)?



dave123 napisał:
Ja tam przy obecnym rządzie nie widzę w ogóle żadnej dobrej zmiany nic bogatszy się nie stałem , mam znajomych co pokończyli studia i muszą pracować w ochronie albo straży miejskiej , bo nigdzie nie mogą znaleźć pracy , więc rzeczywistość kontra , gadanie PIS'u.
To uświadom sobie, że jak taki Zandberg dowali 3000 netto płacy minimalnej to twoi znajomi nawet tą robotę stracą i przejdą na czarno za 1200. No i jeszcze dowali nie jeden podatek, żeby opłacić większe 500+ i opiekę dla starszych. No ale Zandberg to komunista z krwi i kości to nie dziwne, że mu się wszystko zgadza. Ciekawe czemu Tobie to się zgadza.



dave123 napisał:
Społeczeństwa wierzą w mrzonki i same sobie są winne , gdyż idole społeczni z prawicy robią sobie kosztem społeczeństwa dobre posady za dobrą kasę
Dobre posady są całkowicie ponad partyjne więc nie wiem o czym piszesz. Liderem dobrych posad jest lewicowy PSL aczkolwiek różnice nie są ogromne - po prostu PSL połasi się choćby na posadę woźnego w gminnym domu kultury itp.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
PIS ściga się akurat z PSL i bardzo dobrze asymiluje te rekrutacyjne pomysły, trafił swój na swego
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
Dobre z tym pol-exit. Dobre, mądre, szczere i całkiem przewidywalne ale z małym ale. Nie pol-exit lecz grupa-wyszehradzka-exit powinno sie już mówić. Wyszehradzka + Grecja, Rumunia, Bułgaria, Słowenia, Litwa, Łotwa, Estonia.
Tak będzie wyglądała Unia Wschodnia za powiedzmy 10,15lat. Niemcy i Francja już od dawna mają plan Unii "dwóch szybkości" a efektem tego będzie podział na pół. Wschód sobie, zachód sobie - i o tym PIS powinien zacząć rozmawiać ze wschodnimi krajami. Prędzej czy później i tak szlak trafi całą Unię więc warto było by już na ten temat rozmawiać. Doskonałym dowodem planu zachodniego jest choć by gazociąg omijający Polskę. To takie przygotowania na przyszłość o której zachód już sporo wie no bo troche głupio by było nie znać własnych planów, prawda?
I wiecie co teraz powinien zrobić PIS?
Wy$#%$^&%$&olić wszystkie Tesca, Auchany, Reale, Aldiki i inne gady w kosmos! Tak, tak - w kosmos! Ustawa + czas 6 m-cy i wypitapapapapalać na amen! Wszyscy!
Zobaczcie jak sku%$^%#&% bańce :) rzeźbią na nas Polakach kasę! Miliony euro lecą miesiąc w miesiąc na zachód. To co? My Polacy aż takie lewusy że własnego żarcia nie mamy???
Naprawdę nie bylu byśmy w stanie zapchać rynku własnym jedzonkiem? Nie mamy krów, kaczek, gęsi, koni, świń, psów, kotów???? Nie mamy owoców, warzyw? Serio?
Unia nam dała kilka dobrych "baniek" w Euro ale tak naprawdę więcej wyjęła!
Scania, MAN, FIAT, VW, OPEL a za chwilę jeszcze Mercedes. Po co to komu? Nie mamy inzynierów? techników? Nie umielibysmy wyprodukować własnych samochodów? Mieć własnych fabryk na nasz rynek?
Naprawdę to wszystko jest niemozliwe?
Z lewej strony dyma nas zachód a z prawej matka Rosja i Ukrainka.
Wiecie że cała moja rodzina boi się inwestować w Polsce?
Nikt a nikt nie mysli o budowie domu (choć jest na to kasa), o zakupie mieszkań (też jest kasa) itp. itd.!
Ludzie się boją że zostaną w skarpetach na stare lata.

Dla Unii są dwa rozwiązania. Jedno z nich to:

1. Wybory przywódców Unijnych - wybory powszechne - jedno wielkie referendum unijne zależne od ludzi a nie od rządów
- wybieramy prezydenta Unii Europejskiej
- wybieramy rząd składający się z maks. 500 członków z różnych krajów
- dajemy wolną rękę

2. Natychmiastowa blokada emigrantów + odsunięcie od władzy Merkelowej ze względu na to że zniszczyła euroland.
- statki, samoloty i won z Unii z Islamem

3. Ponowna i natychmiastowa integracja unijna:
- natychmiastowa wymiana dowodów osobistych na dowody osobiste Unijne
- paszporty na Unijne
- tablice rejestracyjne w całej EU takie same
- obowiązkowy język angielski w urzędach, instytucjach, szkołach
- obowiązkowa ścieżka audio w języku angielskim we wszystkich stacjach TV (DVBT/DVBS)
- zahamowanie podziałów na Rumunów, Polaków, Niemców itd. bo w końcu to Unia, prawda?
- identyczne przepisy i prawo w całej Unii Europejskiej od już!
- jeden jedyny fundusz emerytalny w całej Unii

4. Elektrownie atomowe zdolne zasilic całą EU

5. Przywrócenie do zycia armii w każdym kraju

6. Kompletny brak podziałów: roaming, banki, stawki za pracę, ceny za towary - tak by Polak niepotrzebie zarabiał w Londynie a budował się w Warszawie .....

7. współna walta natychmiast od już bez podziału na CHF, GBP i inne gady! Tylko EURO i koniec.

+ jeszcze kilka

lub droga numer dwa:

- rozwalenie Unii i podział na dwie a syf i tak zostanie... bo ta Wschodnia Unia nie ma nic! Nic nam nie zostało. Wzielismy z Unii miliardy EURO i oddaliśmy za to wszystko.
Ktoś widział SPOŁEM w Paryżu??? :) :)

---------------
Przy okazji tematu imigrantów. Polska i tak przyjmie ich minimum 20000. Zobaczycie. Nie mamy ani jednej karty w rekawie! baaa, my nie mamy wcale kart! Nie pogramy już niestety... i młodzi o tym wiedzą.
Nie będę własnym garbem dorabiał kogoś kto pracowac i tak nie będzie.
Doskonałym tego przykładem sa czarnuchy we Włoszech. Niektórzy siedzą tam od 10,15,20lat! Wiecie co? Wielu z nich nadal nie mów biegle w jezyku kraju w którym mieszka.
Lewusy bez zawodów i papierów. Nie będę na nich pracował. ZUS mamy pusty. US jest pusty. Telewizja kłamie a rząd podwójnie.
987zł renty ma moja sąsiadka. Przepracowała całe zycie i dostaje 30% tego co płaciła.
987zł - 392zł czynszu - 70zł media = 525zł na zycie. Z tego miesiąc w miesiąc ponad 230zł na leki bez których nie ma sił wstać z wyra. Zostaje 295zł / 30 dni = 9,80zł dziennie na żarcie.
Tak mam skończyć?????
Juz dziś Polska utrzymuje zachód (Tesca, Auchany, Lidle i inne gady). Już dziś polska utrzymuje ukraińców. Tak, tak, Ukrainiec zapitala w Warszawie za 9zł/h i wywozi kase na Wschód. Zero inwestycji w Polsce.
Dzięki temu ja - jestem zmuszony do pracy także za dychę bo na moje miejsce jest 10-ciu Ukraińców. W Warszawie nie ma już budowy na której mniej jak 60% to nie Ukrainiec.
Z czego ja mam inwestowac w ten zryty system??? Z czego?? Z dychy na godzinę ????????
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
muszę przyznać, że trudno mnie zaskoczyć, a osobnika dave trzeba by wymyślić gdyby nie istniał, skandaliczna nielogiczność... te nawoływania o "używanie mózgu", "zmień dliera" (czy aby to nie jest łamanie regulaminu kolego dave?)
uwaga moderatorska: Dave przeproś dyskutantów, lub zedytuj swoje wpisy, jeżeli nie jesteś zdolny do takich zachowań otrzymasz nagrodę, dziękuję za uwagę
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Ja tam "użyłem mózgu" i go ignoruje. Dziwie się temu że inni z nim w dyskusje wchodzą. "Pojedz sobie do Iranu pojedz do Meksyku"
jego ulubione wpisy. Może jeszcze ...leć na Marsa?
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Ale nie wiem po co bo co jest w nim ciekawego? Każdy potrafi mniej czy bardziej sobie odpowiedzieć z czego bierze sie poparcie dla PiS
Sam Pis był taką opozycją jak dzisiejsza w latach 2007-2011 stąd wypływa wniosek że jeszcze jedne wybory mogą wygrać. Zrobią
inny wariant "cieplej wody w kranie" i wygrają pytanie tylko o rozmiary.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
chyba że zaczną się załamywać finanse publiczne i będzie powtórka z dziury Bauca
a już dziś sam minister finansów przyznał że mu 9 mld na 2018r brakuje
 
D

dave123

Guest
Brave napisał:
muszę przyznać, że trudno mnie zaskoczyć, a osobnika dave trzeba by wymyślić gdyby nie istniał, skandaliczna nielogiczność... te nawoływania o "używanie mózgu", "zmień dliera" (czy aby to nie jest łamanie regulaminu kolego dave?)
uwaga moderatorska: Dave przeproś dyskutantów, lub zedytuj swoje wpisy, jeżeli nie jesteś zdolny do takich zachowań otrzymasz nagrodę, dziękuję za uwagę
Niech dyskutanci mnie nie atakują , bo w tonie rozmowy dyskutantów widać agresję w moją stronę , wystarczy dokładnie to przeczytać - nie życzę sobie takie sposobu rozmowy ze mną. Po drugie jak się komuś coś powtarza dwa razy i on cały czas mówi swoje . w sytuacji , gdy przedstawiłem logiczne argumenty , a ich gadki się nie trzymają żadnej logiki.

Ten cały Kaagular znowu mi zaczął pisać to samo , podziękuje za dyskusje...

Proponuje taką opcje ban dla mnie , Kaagular oraz glowonog , będzie sprawiedliwie.
 
Do góry