Czemu PIS ma tak wysokie poparcie ?

D

dave123

Guest
Wiadomo , że w skali świata Polska jest w grupie krajów wysoko rozwiniętych i krajów bogatych , to nie ulega wątpliwości , jak się pojedzie np. z Polski do np. Wietnamu , Tajlandii , Indii , nawet nie których części Chin , to gdyby ktoś w Polsce zarabiał np. 2000-3000 zł netto to tam może mieć luksusowe życie za tą kasę plus limuzynę z wietnamkami , chinkami i tajkami hehe
Nawet w skali krajów europejskich z poza UE i EOG , to polska wypada często dużo lepiej , ale w grupie krajów wysoko rozwiniętych , to raczej wypadam jako kraj biedniejszy.



Kaagular napisał:
Sugerujesz, że w Anglii i USA nie ma demokracji bo "nie ma wyboru"?

To była ironia , wiadomo , że dobrze , że jest demokracja , ale chodziło mi , że Polacy nie wykorzystują potencjału jaki dają im demokratyczne wybory , jakby tak serio chcieli to mogliby wyrzucić większość tego skorumpowanego systemu co mamy ciągle , wystarczyłoby zaryzykować i zagłosować na względnie nowe partie które jeszcze nie rządziły , zamiast wybierać niby sprawdzonych a tak naprawdę nic pozytecznego nie robią , a Polacy wierza w każde słówka na wyborach , a wiadomo , że to są kampanie wyborcze , wiec każdy w jakimś stopniu kłamie.
Polacy chcieli dobrej zmiany a wybrali pis , to było od początku żałosne , to są podobnie skorumpowani ludzie co z PO , jeszcze do tego Polacy wierzą w obietnice , które są praktycznie nie realne , a obecna sytuacja to pokazuje :D
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
dave123 napisał:
że Polacy nie wykorzystują potencjału jaki dają im demokratyczne wybory , jakby tak serio chcieli to mogliby wyrzucić większość tego skorumpowanego systemu co mamy ciągle , wystarczyłoby zaryzykować i zagłosować na względnie nowe partie które jeszcze nie rządziły
Pamięć zawodzi? Już tego próbowano.......
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
dave123 napisał:
jakby tak serio chcieli to mogliby wyrzucić większość tego skorumpowanego systemu co mamy ciągle , wystarczyłoby zaryzykować
Sęk w tym, że to nie byłoby "ryzyko". To byłaby pewność, że byłoby gorzej. Dlatego na całym świecie "jest jak jest". A jak jest tak źle, że nie da się wytrzymać to jest wojna albo rewolucja a nie "zaryzykować i zagłosować na nowych". Nie ma nowych, nie może ich być, nowi nie mają szans na wykonywanie rządzenia w praktyce. Byle generałek ich wydyma.
 
D

dave123

Guest
Kaagular napisał:
jakby tak serio chcieli to mogliby wyrzucić większość tego skorumpowanego systemu co mamy ciągle , wystarczyłoby zaryzykować
Sęk w tym, że to nie byłoby "ryzyko". To byłaby pewność, że byłoby gorzej. Dlatego na całym świecie "jest jak jest". A jak jest tak źle, że nie da się wytrzymać to jest wojna albo rewolucja a nie "zaryzykować i zagłosować na nowych". Nie ma nowych, nie może ich być, nowi nie mają szans na wykonywanie rządzenia w praktyce. Byle generałek ich wydyma.
Obecni też sobie totalnie z tą władzą nie radzą :D A coś nowego zawsze daje nowe możliwości , lepsze to niż być w obecnym syfie. Obecny rząd to ogólnie kompromitacja na całą Europę. Sam przecież przyznasz...
Polacy są przyzwyczajeni do syfu i taki sam syf wybierają co każde wybory , a potem jest 2 mln polaków pracujących za granicą , super dobra zmiana hehe
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
dave123 napisał:
Obecni też sobie totalnie z tą władzą nie radzą
Właśnie nie masz pojęcia co to jest rządzenie. Radzą sobie minuta po minucie. Pociągają całą masę sznurków, cała machina idzie na przód (kierunek może być nienajlepszy ale idzie).

Do takiego kogoś nowego przyszedł by wojewoda zapytał co ma robić i ta "nowa" osoba by się tak zapowietrzyła, że mogłaby zejść na miejscu.



dave123 napisał:
Sam przecież przyznasz...
Nie czytam Wyborczej, to nie mam jak tego przyznać.
 
D

dave123

Guest
Kaagular napisał:
Obecni też sobie totalnie z tą władzą nie radzą
Właśnie nie masz pojęcia co to jest rządzenie. Radzą sobie minuta po minucie. Pociągają całą masę sznurków, cała machina idzie na przód (kierunek może być nienajlepszy ale idzie).

Do takiego kogoś nowego przyszedł by wojewoda zapytał co ma robić i ta "nowa" osoba by się tak zapowietrzyła, że mogłaby zejść na miejscu.



dave123 napisał:
Sam przecież przyznasz...
Nie czytam Wyborczej, to nie mam jak tego przyznać.
Też nie czytam wyborczej , ale nie muszę to robić by widzieć , jak masakra się dzieje u nas w Polsce.
Ogólnie to jak będą kolejne wybory to zapisze się do PIS , chce sobie trochę kasy zarobić w tym sejmie , może nawet dostane jakiś stołek w spółce skarbu państwa hehe
Rozumiem , każdy ma inne poglądy jeden lubi mleko , drugi lubi jogurt a trzeci lubi PIS , ale te rzeczy o których mówię to widać na wylot , nie trzeba nawet bardzo dużo czytać o polityce by to zauważyć , radzę się tobie ocknąć.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
dave123 napisał:
Ogólnie to jak będą kolejne wybory to zapisze się do PIS , chce sobie trochę kasy zarobić w tym sejmie , może nawet dostane jakiś stołek w spółce skarbu państwa hehe
No widzisz jak nie wiesz o czym piszesz? Jak teraz zapiszesz się do PIS, to może zostaniesz radnym za 10 lat. Żeby być np. "trójką" w Warszawie to w tym PISie musiałbyś spędzić pół życia, najlepiej być już mocno medialny. No oczywiście, alternatywnie mógłbyś być jakąś gwiazdą/celebrytą, wtedy staż w PISie nie byłby potrzebny. Trzecia opcja to pieniądze, ale to nie gwarantuje mandatu, niższe miejsce na liście, i kosztuje, z tego co pamiętam, od 200 000 zł (chociaż i tak się opłaci). Szanse jakieś na mandat daje, bo wyższe miejsca na listach nie muszą się "reklamować".



dave123 napisał:
jak masakra się dzieje u nas w Polsce.
W sobotę byłem na mieście, żadnej masakry nie widziałem. Normalnie ludzie sobie lody i gofry kupowali, na słoneczku się grzali i spacerowali, restauracje wypchane, centra handlowe zatłoczone. Na osiedlu klimaty grillowe. Wczoraj wracałem z Lublina i stałem w korku bo ludzie wracali z weekendu do domów, tacy bogaci.

Moja "prywatna masakra" to niskie bezrobocie i ciężko kogoś znaleźć, ale chyba nie taką masakrę miałeś na myśli?



dave123 napisał:
nie trzeba nawet bardzo dużo czytać o polityce
No to ja polecam czytać dużo. Albo więcej niż dużo.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
teraz warto zapisywać się do opozycji, potem będzie kariera stała otworem

teraz karierę robią ci co zapisywali się do PIS, kiedy ten był wyśmiewaną opozycją

czyli grunt to wiedza jak zainwestować mądrze

a co do PIS to teraz będą zdobywali poparcie na bazie ataków terrorystycznych, tak jak Orban uratował władzę w 2014r tylko dzięki imigrantom, z nieba mu spadli
 

martyna80

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2017
Posty
35
Punkty reakcji
4
Wiek
43
Jedną z odpowiedzi na to pytanie może być raport PEW z którego wynika, że Polacy są zadowoleni z sytuacji ekonomicznej w Polsce. To zadowolenie z roku na rok wzrasta.
Economy_04.png

http://www.pewglobal.org/2017/06/05/global-publics-more-upbeat-about-the-economy/economy_04/
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
sugerujesz martyno, że wbrew opozycji medialnej oraz ich pomagierom z Sejmu (znaj proporcjum ...) szaraki postrzegają rzecz odwrotnie niż redaktory Lisy?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
magiczny redaktor Lis, chyba tylko ty traktujesz go w ten sposób że ma on wpływ na opinię publiczną, w rzeczywistości wpływ jest marginalny
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Taki Lis nic nie może, gada tylko do swoich twardogłowych. Tak jak dziś w ToKFM. Jedynie "wiadomo o co chodzi", "wiadomo jak będzie" itd. Ale nie ważne, niech sobie tam z Żakowskim dyskutują - na zdrowie.

Polaków zadowolenie widać na ulicy. Trzeba wiedzieć, że większość z nich w ogóle się polityką nie interesuje i nie mają takich dylematów czy PIS to czy PO tamto. Po prostu idą do centrum handlowego i kupują buty za 300 zł. A jak ktoś biedniejszy to kupuje u wietnamczyka (polecam) i potem równie zadowolony wciąga sajgonkę.
Ludzie naprawdę nie mają świadomości o jakimś zadłużeniu, o niuansach TK (o ile wiedzą, że istnieje takie coś jak TK). Obejrzą Trudne Sprawy i tyle wiedzą o świecie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jedynie jak występują masowe problemy w życiu codziennym mogą przyjść refleksje, np. rodziny pracowników skarbówki, którzy stracili pracę choć jej stracić nie mieli, pracownicy ZUS, których zmusza się do nadgodzin bo nie zdążą naliczyć emerytur, rolników, którym mnie wypłaci się należnych dopłat unijnych bo pewien wójt zreformował program w ARIMR
 
D

dave123

Guest
Opinia publiczna odbiera wszystko indywidualnie ,ogólnie ludzie reagują na stosunek osób medialnych i wyciągają swoje indywidualne wnioski.
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
Tytuł wątku: Dlaczego PIS ma tak wysokiem poparcie?

Oglądaliście wczoraj TVP INfo po godz. 21?
Tam pewien "ksionc" ładnie opowiadał... Dawali tez replay z podsłuchów. Dziwicie się że PIS zaczyna zyskiwać?
 

Martinn

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2017
Posty
29
Punkty reakcji
2
Wbrew nagonce betonowej opozycji , sabotowaniu poczynań rządowych , donosom do kacyków unijnych , strajkom i innemu podłemu zachowaniu się opozycji ,ludziska widza starania się obecnych rządzących o poprawę gospodarcza stanu państwa i bezpieczeństwo ogólne .
wiec nie ma się co dziwić poparciu dla partii rządzącej a zwłaszcza szefowej rządu Beacie Szydło .
 
D

dave123

Guest
Starania się obecnego rządu poprawiłeś mi humor hehe
Lajk odemnie za naiwniactwo :D
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Martinn napisał:
,ludziska widza starania się obecnych rządzących o poprawę gospodarcza stanu państwa i bezpieczeństwo ogólne
No widzą te "starania" w postaci zagarnianiu stołków państwowych spółek. Tylko mi nie pisz, że PO robiło to samo - robiło.
Dlatego jestem za 100% prywatyzacją, żeby odebrać tym gnojom koryto z którego żreją od 28 lat.
I wcale nie piszę o tych politykach z pierwszych stron gazet tylko o setkach tysięcy działaczy partyjnych lub powiązanych z nimi ludźmi.
Ten mafijny układ rozpoczął się od okrągłego stołu, gdzie nie obalono solidarności tylko się "dogadano z komunistami".
Dogadano się jak w "wolnej Polsce " będzie wyglądał biznes.
Później "michnicy" zakładali gazety, "solorze" telewizje, później do tych telewizji trafiali dzieci dawnych SBeków.
O milionowych, wręcz miliardowych majątkach nie wspomnę. To było rozkradanie państwa.
Dziś PiS nie zrobił żadnej sensownej czystki ani żadnej sensownej reformy gospodarczej. Układ nadal trwa. Zmieniła się tylko "góra".
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
A propos wysokiego poparcia, widzieliście jak Frasyniuk walczy z reżymem? :lol: Pełen serca i oddany sprawie, ideom, wolności i demokracji. Przy okazji naruszył nietykalność cielesną policjanta i prawdopodobnie za to odpowie. Opozycjonista pełną piersią!

https://www.youtube.com/watch?v=ld5LZr8Pg1Q
 
Do góry