Czemu PIS ma tak wysokie poparcie ?

D

dave123

Guest
Czemu PIS ma tak wysokie poparcie w sondażach? Skoro kompromitują się na każdym kroku , co jakaś ustawa , albo pomysł to praktycznie za każdym razem jakaś wtopa. Moim zdaniem jest to najgorszy rząd jaki rządził Polską od powstania III RP , jeszcze gorsi od PO.
Ogólnie to rośnie tylko dług publiczny pieniądze są marnotrawione , wiele programów w tym wojskowych została porzucona np. caracale ,ale nie tylko.
 

Mr Papuga

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2017
Posty
237
Punkty reakcji
5
Miasto
Warsaw
Nie zapominaj tylko, że gdyby rządziło PO, co trzecim sąsiadem byłby Mohammed - i tutaj zaznaczę, że nie jestem rasistą, ale uważam, że nie pasują i nie powinni życ w Europie, a bynajmniej nie w wsród innych Europejczyków.
 
D

dave123

Guest
Mr Papuga napisał:
Nie zapominaj tylko, że gdyby rządziło PO, co trzecim sąsiadem byłby Mohammed - i tutaj zaznaczę, że nie jestem rasistą, ale uważam, że nie pasują i nie powinni życ w Europie, a bynajmniej nie w wsród innych Europejczyków.
Po pierwsze to to nie ma szans by był co trzeci człowiek to Mohammed , gdyż np 7-10 tyś ludzi to w skali polski mało i tak naprawdę jest to całkiem opłacalny zysk dla gospodarki bo całkiem sporą kase by polska za to dostała (a teraz mogą się szykować sankcje). Po drugie ja nigdy nie pisałem ,że jestem jakimś zwolennikiem PO.
PIS postępuje gorzej niż po marnuje rozwój wojska , jeszcze bardziej psuje sądownictwo polskie , które i tak było słabe , zadłuża kraj w denny sposób , próbuje się tutaj wprowadzać w przenośni państwo kościelne , taka oligarchia kościelna.
Według mnie Polacy powinni wykopać PIS i PO z sejmu w przyszłych wyborach i dać szanse innym nowym i obecnie mniejszym partią , ogólnie politycy robią polaków w konia , polacy oczywiście narzekają , ale i tak koniec końców głosują na tych samych.
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
TomaszTomasz napisał:
Pytanie, czy te sondaże są wiarygodne?
Racja Tomaszu. W kwietniu Kantar opublikował wciągu tygodnia dwa sondaże, w jednym PiS miało 38% a PO 19%. Tydzień później, gdzieś tak przed pierwszym maja, PO miało 31% a PiS 29%. Teraz Kantar opublikował kolejny sondaż i PiS ma 35% a PO 21%. Jak sondażownie tak koniunkturalnie (ten drugi zrobiony przed majówką, a wtedy PO mobilizowało aktyw partyjny na tzw. "Marsz Wolności") grają wynikami, to rzeczywiste poparcie dla PiSu musi dość wysokie. Nic dziwnego, jak zwolennicy Platformy wygłaszają publicznie takie niebezpieczne idiotyzmy: http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/bardzo-kontrowersyjne-slowa-reporterki-o-przyjmowaniu-uchodzcow-internet-wrze_996647.html
Mnie cieszy, że Kukiz15 się ustabilizował i jako trzecia siła jest w pozycji oczekującej by w razie czego wbić się między POPiS.
Kukiz choć osobiście za nim nie przepadam, to udało mu się wprowadzić do Sejmu wartościowych posłów. Za to szacunek :)
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
A ja odwracam pytanie i sam zapytam co takiego "wielkiego" zrobiła opozycja aby swoje notowania podnieść?


dave123 napisał:
Ogólnie to rośnie tylko dług publiczny pieniądze są marnotrawione , wiele programów w tym wojskowych została porzucona np. caracale ,ale nie tylko.
Rozumiem że kolega chciałby tutaj dorzucić jakieś dane "ogólnie" uzasadniające pogląd.
 
D

dave123

Guest
kszyrztofff napisał:
A ja odwracam pytanie i sam zapytam co takiego "wielkiego" zrobiła opozycja aby swoje notowania podnieść?


Ogólnie to rośnie tylko dług publiczny pieniądze są marnotrawione , wiele programów w tym wojskowych została porzucona np. caracale ,ale nie tylko.
Rozumiem że kolega chciałby tutaj dorzucić jakieś dane "ogólnie" uzasadniające pogląd.
Praktycznie wszystkie statystyki to pokazują w necie , sam sobie możesz wygooglować to... , po drugie wprowadzając takie drogie programy i do tego sprzeczne z ekonomią i nie dające praktycznie nic to można to nazwać marnotrawstwem.
Np. Takie 500+ po pierwsze jest oszustwem wyborczym bo obiecywali na każde dziecko a jest dopiero od drugiego. Drugą kwestią taki program skłania by ludzie własnie nie pracowali , bo kasa sama się należy i to nie przyczynia się do rozwoju gospodarki.
Gdyby takie pieniądze były dane na rozwój innowacyjności , rozwój technologi , rynek pracy bo mimo niskiego bezrobocia wcale nie jest dobrze na rynku pracy.
Obniżka wieku emerytalnego to też finansowa farsa bo Polskę na to nie stać , mamy niż demograficzny , więc nie ma kto płacić na emerytów , a obniżka wieku spowoduje , że będą niższe emerytury...

Do tego rząd strzelił sobie sam w kolano a w sumie polakom , bo zablokował możliwość sprzedaży ziemi rolnej nie rolnikowi. Mam kolegę co ma ziemie rolną chciał ja sprzedać , ale może sprzedać po kiepskich stawkach rolnikowi , a żeby ją sprzedać musi ją przekwalifikować , czyli to są kolejne pieniądze dla urzędów i Polacy i tak na tym stracą. Bo zagraniczny kapitał łatwo może ominąć różne blokady w kupnie ziemi typu franczyza itp.

Owszem opozycja jakaś super nie jest , ale mimo wszystko dziwnie wysoko jest pokazywany PIS , według mnie już powinien się zrównywać z PO i tabla z sondażami powinna być spłaszczona bo nie ma wyraźnego lidera w żadnej partii.
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
dave123 napisał:
Np. Takie 500+ po pierwsze jest oszustwem wyborczym bo obiecywali na każde dziecko a jest dopiero od drugiego.
Oby więcej takich oszustw. W zasadzie trudno mieć do tego "oszustwa" pretensje przede wszystkim z perspektywy finansów publicznych. Platforma chce rzeczywiście dać od pierwszego. A przynajmniej tak wykrzykuje.


dave123 napisał:
Drugą kwestią taki program skłania by ludzie własnie nie pracowali , bo kasa sama się należy i to nie przyczynia się do rozwoju gospodarki.
Widać to po stagnacji ekonomicznej państw zachodnich, gdzie socjal rozrósł się do niespotykanych rozmiarów. Co oczywiście jest jednym z czynników, które blokują rozwój a Europa spada za Azję.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
dave123 napisał:
A ja odwracam pytanie i sam zapytam co takiego "wielkiego" zrobiła opozycja aby swoje notowania podnieść?
Gdzie jest odpowiedz na moje pytanie?


dave123 napisał:
Praktycznie wszystkie statystyki to pokazują w necie , sam sobie możesz wygooglować to... ,
Misiu jak ja będę podawał tu jakieś karkołomne teorie to moim zasranym obowiązkiem jest je uzasadnić czy udowodnić. O czym z Tobą dyskutować skoro tego nie wiesz i każesz mi sobie "googlować"?
 
D

dave123

Guest
kszyrztofff napisał:
A ja odwracam pytanie i sam zapytam co takiego "wielkiego" zrobiła opozycja aby swoje notowania podnieść?
Gdzie jest odpowiedz na moje pytanie?


dave123 napisał:
Praktycznie wszystkie statystyki to pokazują w necie , sam sobie możesz wygooglować to... ,
Misiu jak ja będę podawał tu jakieś karkołomne teorie to moim za***nym obowiązkiem jest je uzasadnić czy udowodnić. O czym z Tobą dyskutować skoro tego nie wiesz i każesz mi sobie "googlować"?
Skoro tobie tak na tym zależy to sam sobie wygoogluj.

odp. na twoje pytanie : Owszem opozycja jakaś super nie jest , ale mimo wszystko dziwnie wysoko jest pokazywany PIS , według mnie już powinien się zrównywać z PO i tabela z sondażami powinna być spłaszczona bo nie ma wyraźnego lidera w żadnej partii.
Bianka napisał:
Np. Takie 500+ po pierwsze jest oszustwem wyborczym bo obiecywali na każde dziecko a jest dopiero od drugiego.
Oby więcej takich oszustw. W zasadzie trudno mieć do tego "oszustwa" pretensje przede wszystkim z perspektywy finansów publicznych. Platforma chce rzeczywiście dać od pierwszego. A przynajmniej tak wykrzykuje.
Tak , ale chodzi mi o to , że obiecują coś na co ich nie stać.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
dave123 napisał:
Skoro tobie tak na tym zależy to sam sobie wygoogluj. odp. na twoje pytanie : Owszem opozycja jakaś super nie jest , ale mimo wszystko dziwnie wysoko jest pokazywany PIS , według mnie już powinien się zrównywać z PO i tabela z sondażami powinna być spłaszczona bo nie ma wyraźnego lidera w żadnej partii
A ja wiem dlaczego. Dlatego bo dzisiejsza opozycja to zwykłe pierdoły. Uzasadnienie sobie Misiu wygoogluj
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
dave123 napisał:
gdyż np 7-10 tyś ludzi to w skali polski mało
Masz odpowiedź na swoje pytanie. PIS ma takie poparcie, bo niewielu jest tak niekumatych co napiszą taką rekordową bzdurę.



dave123 napisał:
Skoro kompromitują się na każdym kroku , co jakaś ustawa , albo pomysł
Nawet nie masz zielonego pojęcia ile oni uchwalili ustaw i ile mieli pomysłów. Przyznam ci rację w jednym. Co nie opinia w Gazecie Wyborczej, to krytyka. Tyle, że właśnie nie każdy uprawniony do głosowania czyta tą gazetę albo słucha TOKFMu (na szczęście coraz mniej).

Sondaże zawsze pozostawiają sporą dozę niepewności. Taka ich natura. Z drugiej strony z reguły zawsze są bliskie prawdy. A że ciężko jest znaleźć cokolwiek co miałoby zmienić decyzję ankietowanych i spowodować przeniesienie głosu z PIS na PO (bo nikt inny się nie liczy nie licząc ustabilizowanego jak do tej pory elektoratu Kukiza) to sondaże są jakie są. Kolejną sprawą, która jest kluczowa a z reguły pomijana (albo właśnie sprytnie nie pomijana) to niezdecydowani. To jest zawsze języczek u wagi, który może spowodować całkowitą wywrotkę każdego sondażu.
 
D

dave123

Guest
Kaagular napisał:
Masz odpowiedź na swoje pytanie. PIS ma takie poparcie, bo niewielu jest tak niekumatych co napiszą taką rekordową bzdurę.
Jak chcesz coś ocenić to najpierw trzeba dać na to argumenty , a tutaj wystarczy prosta znajomość matematyki 7 tyś do 38 mln ludzi a już obecnie w Polsce jest ok. może 10 tyś muzułmanów w Polsce , a praktycznie bardzo rzadko spotykam muzułmanów , jedynie to sporadycznie jakiegoś turka w kebabie , poza tym część z tych ludzi całkiem miła. Do tego daje to jeszcze profity finansowe.



Kaagular napisał:
Nawet nie masz zielonego pojęcia ile oni uchwalili ustaw i ile mieli pomysłów. Przyznam ci rację w jednym. Co nie opinia w Gazecie Wyborczej, to krytyka. Tyle, że właśnie nie każdy uprawniony do głosowania czyta tą gazetę albo słucha TOKFMu (na szczęście coraz mniej).
Tokfm i gazeta wyborcza nie mają tutaj nic do rzeczy , uchwalać to sobie mogą , ale wszystko to idzie w kierunku układy korupcja , profity dla kościoła(profity na zasadzie układów) , przejmowanie władzy by mieć wszędzie swoich ludzi , misiewiczów jest coraz więcej :D , minusy rządów PIS pisałem wcześniej , obecny rząd jest jeszcze gorszy od poprzedniego.



Kaagular napisał:
Sondaże zawsze pozostawiają sporą dozę niepewności. Taka ich natura. Z drugiej strony z reguły zawsze są bliskie prawdy. A że ciężko jest znaleźć cokolwiek co miałoby zmienić decyzję ankietowanych i spowodować przeniesienie głosu z PIS na PO (bo nikt inny się nie liczy nie licząc ustabilizowanego jak do tej pory elektoratu Kukiza) to sondaże są jakie są. Kolejną sprawą, która jest kluczowa a z reguły pomijana (albo właśnie sprytnie nie pomijana) to niezdecydowani. To jest zawsze języczek u wagi, który może spowodować całkowitą wywrotkę każdego sondażu.
Ale PO i PIS to nie są jedyne partie w Polsce , ja bym chciał by wreszcie doszedł do władzy zupełnie ktoś nowy , np. w czasie poprzednich wyborów była partia np. Zbigniewa Stonogi , całkiem sensownie gościu gadał zawsze , albo Partia Razem Zandberga itp.

To jest stałą rzecz 8 lat był czas na antypis potem czas na antypo i teraz pis się kompromituje , wiec pewnie za jakiś czas znowu znając życie będzie antypis i po wygra, ogólnie polacy ciągle głosują na tych samych , politycy robią ich w konia a polacy nadal im wierzą , np. pis rządził w latach 2005-2007 i to była czas również kompromitacji , więc nie było dla mnie żadnego zdziwienia w tym , że teraz będą równie słabi , wszystko to co przypuszczałem przed wyborami się sprawdza , to jest jak samo spełniająca się przepowiednia .
 

Typowy Janusz

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
54
Punkty reakcji
1
Dobre pytanie. Ale PO rządziła 8 lat czyli 8 lat drenażu państwa i ludziom to kompletnie nie przeszkadzało, zadłużyli Polskę na Bilion PLN i to w optymistycznych przeliczeniach, ukryty dług może wynosić nawet 3 Biliony, Vincent Rostowski kilkakrotnie zmieniał metody wyliczenia. Co doprowadziło do przegrania wyborów? Wizerunek jaki wyszedł na nagraniach u Sowy, zmęczenie materiału i ośmiorniczki Sikorskiego czyli kompletne pierdoły. Dlatego PiS porządzi też przynajmniej te 8 lat. A jak ludzie nie zapomną kto im dał 500+ to może i dłużej.
 
D

dave123

Guest
Typowy Janusz napisał:
Dobre pytanie. Ale PO rządziła 8 lat czyli 8 lat drenażu państwa i ludziom to kompletnie nie przeszkadzało, zadłużyli Polskę na Bilion PLN i to w optymistycznych przeliczeniach, ukryty dług może wynosić nawet 3 Biliony, Vincent Rostowski kilkakrotnie zmieniał metody wyliczenia. Co doprowadziło do przegrania wyborów? Wizerunek jaki wyszedł na nagraniach u Sowy, zmęczenie materiału i ośmiorniczki Sikorskiego czyli kompletne pierdoły. Dlatego PiS porządzi też przynajmniej te 8 lat. A jak ludzie nie zapomną kto im dał 500+ to może i dłużej.
PIS jeszcze bardziej drenuje budżet , niż PO były statystyki w zeszłym roku , że PIS robił 2 razy większe zadłużenie niż PO , jak tak będzie jak mówisz , że PIS porządzi kolejne 4 lata to to wtedy ja prawdopodobnie będę tutaj już pisał nie z POlski , ale z Niemiec , albo Anglii , może Hiszpanii lub Francji hehe
Ogólnie to PO i PIS są złe , ale PIS jest jeszcze gorszy niż PO.
 

Typowy Janusz

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
54
Punkty reakcji
1
Musiałbyś podać te statystyki, bo jak na razie z danych wynika, że PiS utrzymuje zadłużenie w stosunku % dług publiczny do PKB na tym samym poziomie co PO w swych szczytowych latach:
pl.tradingeconomics.com/poland/government-debt-to-gdp

Pod tym względem cały czas utrzymujemy się jeszcze w dolnych granicach jeśli popatrzeć na inne kraje UE.
Za parę lat w takich krajach jak nie pisząc już o Grecji czy Włoszech, które mają wyraźne problemy ale w Hiszpanii, Francji czy w większości państw strefy euro pętla wokół szyi będzie coraz bardziej odczuwalna:
debtclocks.eu/eu-ranking-public-debt-in-percent-of-gdp.html

Anglia? Zaraz będzie poza UE i to głównie z przyczyny napływu migrantów. Tam już nie będzie tak łatwo dostać robotę.
Niemcy? Nasprowadzali sobie 2 miliony świeżej arabskiej krwi i Polaków na razie nie będą potrzebować. Chyba że nie dadzą sobie z tą arabską jurną młodzieżą rady i będzie kocioł jak we Francji, ale wtedy który Polak tam pojedzie? U mnie w okolicy gość z rodziną wrócił spod Rouen na stałe do Polski bo jak mówił atmosfera się robi duszna i woli zainwestować i rozkręcić biznesik w Polsce tym bardziej że dysponuje kapitałem.
Więc uciekać? Powoli nie ma gdzie bo ta dzisiejsza UE ma już coraz mniej wspólnego z tą z choćby lat 90-ątych. Rynki się kurczą, bezpieczeństwo maleje a my gotujemy się we własnym sosie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
co do Anglii to wszyscy wiemy, odeszli z UE pod hasłem ochrony przez imigrantami, tyle tylko że bieżącym straszakiem był imigrant Polak, warto o tym pamiętać

co do tematu głównego to słabość opozycji, tylko to trzyma PIS na pozycji nr 1
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
dave123 napisał:
Jak chcesz coś ocenić to najpierw trzeba dać na to argumenty , a tutaj wystarczy prosta znajomość matematyki 7 tyś do 38 mln ludzi
Chyba nie wiesz o czym piszesz. Poczytaj sobie ile osób może sprowadzić każdy uchodźca, ile wynosi ich przyrost naturalny i sprawdź ilu ich będzie za 20 lat. Do tego 7 tyś to nie koniec tylko raczej "dobry początek". Z socjologią też kolega na bakier bo się nie dowiedział o tym, kiedy grupy przestają się asymilować ze społeczeństwem. Zresztą kiepsko też z obserwacją, bo nigdzie nie ma asymilacji (czy to meksykanie w Californi, czy Turcy w Niemczech, o palonych samochodach we Francji nie wspominając). Dlatego też 7000 jest tak samo problematyczne jak 700 000 tylko skala inna.
Dziwienie się, że ludzie (to znaczy jakaś ich część oczywiście) popierają zwykły zdrowy rozsądek to nieporozumienie, żeby nie powiedzieć więcej.



dave123 napisał:
że PIS porządzi kolejne 4 lata to to wtedy ja prawdopodobnie będę tutaj już pisał nie z POlski , ale z Niemiec , albo Anglii , może Hiszpanii lub Francji
Nie wiem skąd będziesz pisał, ale na pewno nie z tych krajów. Na teraz kierowałbym się w stronę dalekiego wschodu. No tyle, że oni tam kumaci, jak im się "imigranci" przestaną podobać to po prostu ich wyrżną - także ostrożnie.



dave123 napisał:
profity dla kościoła(profity na zasadzie układów)
Jak ktoś tak pisze to tylko udowadnia, że z faktami jest na bakier. Najwięcej kościołowi dało SLD. Co PIS dał, to nie wiem - czekam na oświecenie. Nie wspominając o tym, że w demokracji jak suweren (wiesz co to?) chce dać coś komukolwiek, to daje. Ale pewnie uważasz się za lepszego demokratę, który lepiej wie komu dać a komu nie.



dave123 napisał:
Ale PO i PIS to nie są jedyne partie w Polsce , ja bym chciał by wreszcie doszedł do władzy zupełnie ktoś nowy , np. w czasie poprzednich wyborów była partia np. Zbigniewa Stonogi , całkiem sensownie gościu gadał zawsze , albo Partia Razem Zandberga itp.
Co to znaczy "zupełnie ktoś nowy"?
Zandberg to ktoś "nowy"? W polityce jest już 17 lat, ale rozumiem, że w TV po raz pierwszy pokazali czyli, że jest nowy.
Stonoga? Też w polityce od 2000 roku.
No to albo nie chcesz kogoś nowego, albo chcesz królika z kapelusza, tylko jakim cudem byś o tym króliku usłyszał. Bez struktur, bez wejścia do mediów, bez historii, bez rozpoznawalności. Zandberg ma plecy szerokie jak drzwi dwuskrzydłowe (Nowacka i inni komuniści), Stonoga wybił się swoim prostackim charakterem, obaj budowali pozycję latami. Jak ty byś chciał kogoś prawdziwie a nie oszukanie nowego? Każdy gdzieś zaczynał, był w młodzieżówce, działał w organizacjach, wygłaszał jakieś poglądy, załatwiał z kimś interesy itd.
 
D

dave123

Guest
Kaagular napisał:
Chyba nie wiesz o czym piszesz. Poczytaj sobie ile osób może sprowadzić każdy uchodźca, ile wynosi ich przyrost naturalny i sprawdź ilu ich będzie za 20 lat. Do tego 7 tyś to nie koniec tylko raczej "dobry początek". Z socjologią też kolega na bakier bo się nie dowiedział o tym, kiedy grupy przestają się asymilować ze społeczeństwem. Zresztą kiepsko też z obserwacją, bo nigdzie nie ma asymilacji (czy to meksykanie w Californi, czy Turcy w Niemczech, o palonych samochodach we Francji nie wspominając). Dlatego też 7000 jest tak samo problematyczne jak 700 000 tylko skala inna. Dziwienie się, że ludzie (to znaczy jakaś ich część oczywiście) popierają zwykły zdrowy rozsądek to nieporozumienie, żeby nie powiedzieć więcej.
Żarty sobie robisz ? kto by chciał żyć w Polsce za 2000 zł , jak w Niemczech dostanie wyższy socjal niż u nas pensje. Uchodźcy tutaj nikogo nie sprowadza , gdyż pobędą tutaj trochę i uciekną do Niemiec :D , a my jeszcze na tym kasę zarobimy. Przecież to jest polska tutaj nikt nie przyjedzie :D



Kaagular napisał:
Nie wiem skąd będziesz pisał, ale na pewno nie z tych krajów. Na teraz kierowałbym się w stronę dalekiego wschodu. No tyle, że oni tam kumaci, jak im się "imigranci" przestaną podobać to po prostu ich wyrżną - także ostrożnie.
Pieniądze i poziom życia jest tam dużo wyższy niż w Polsce , nawet w Hiszpanii która ma kryzys gospodarczy , jak ma się wykształcenie i trochę doświadczenia zawodowego to można znaleźć znacznie lepsza prace niż w Polsce. Do tego kraje te są bardziej liberalne nie ma tam takiej ciemnoty katolickiej typu za spalenie jednego dzojta można w Polsce pójść do więzienia , a w tych krajach nie można to robić na legalu , poza tym nie ma takich prób ingerencji kościoła w życie państwa , jak widzę np. takie próby całkowitej delegalizacji np. aborcji , co w krajach europy zachodniej jest zupełnie legalne , a w takie rzeczy państwo nie powinno ingerować , gdyż to jest prywatna sprawa każdej kobiety.
Sądownictwo to u nas też totalna patologia ,a PIS jeszcze bardziej rozwala sądy i tylko przejmuje nad nimi absolutną władze itp. PIS do tego finansuje faszystowskie organizacje typu ONR.



Kaagular napisał:
Jak ktoś tak pisze to tylko udowadnia, że z faktami jest na bakier. Najwięcej kościołowi dało SLD. Co PIS dał, to nie wiem - czekam na oświecenie. Nie wspominając o tym, że w demokracji jak suweren (wiesz co to?) chce dać coś komukolwiek, to daje. Ale pewnie uważasz się za lepszego demokratę, który lepiej wie komu dać a komu nie.
Przecież to pis przekazuje ziemie dla kościoła były z tym ustawy , mają układy z Rydzykiem , który tak naprawdę jest biznesmenem i pod pretekstem kościoła realizuje własne interesy.


Mam na myśli ludzi , którzy jeszcze nie rządzili (te dwie postacie z polityki co podałem wzbudziły we mnie zainteresowanie) , gdyż obecnych ludzi już znamy , wiec tak naprawdę nie ma już nic do stracenia. PO i PIS to był syf , więc strata czasu na nich w ogóle głosować , gdyż nic dobrego obie partie nie zrobiły.
A co do całego stonogi to całkiem fajnie ujawniał fakty jakie matactwa działy się w Polskich rządach i mimo , że jest kontrowersyjną osobą to w wielu kwestiach ma 100% racji , wiele osób mysli podobnie o PIS'ie tyle , ze większość ludzi tego nie powie wprost. Ten cały PIS to najchętniej bym wypi*rdolił z tego sejmu hehe
Herbatniczek napisał:
co do Anglii to wszyscy wiemy, odeszli z UE pod hasłem ochrony przez imigrantami, tyle tylko że bieżącym straszakiem był imigrant Polak, warto o tym pamiętać

co do tematu głównego to słabość opozycji, tylko to trzyma PIS na pozycji nr 1
Anglia jest jak na razie nadal w UE. W Anglii jak na razie było tylko referendum , nie zdziwię się jak się okaże , że ostatecznie z tej UE nie wyjdą. Wszystkie regiony wchodzące w skład Wlk. Brytanii poza samym rejonem Anglii jest przeciwne wyjściu z UE , więc w praktyce , może się okazać że to tylko , próba ugrania czegoś przez Anglie.


Typowy Janusz napisał:
Anglia? Zaraz będzie poza UE i to głównie z przyczyny napływu migrantów. Tam już nie będzie tak łatwo dostać robotę. Niemcy? Nasprowadzali sobie 2 miliony świeżej arabskiej krwi i Polaków na razie nie będą potrzebować. Chyba że nie dadzą sobie z tą arabską jurną młodzieżą rady i będzie kocioł jak we Francji, ale wtedy który Polak tam pojedzie? U mnie w okolicy gość z rodziną wrócił spod Rouen na stałe do Polski bo jak mówił atmosfera się robi duszna i woli zainwestować i rozkręcić biznesik w Polsce tym bardziej że dysponuje kapitałem. Więc uciekać? Powoli nie ma gdzie bo ta dzisiejsza UE ma już coraz mniej wspólnego z tą z choćby lat 90-ątych. Rynki się kurczą, bezpieczeństwo maleje a my gotujemy się we własnym sosie.
Jak nie masz o tym pojęcia to się nie wypowiadaj na ten temat bo ciężko jest te bzdury komentować. Pisałem już o tych rzeczach w postach wyżej.



Typowy Janusz napisał:
Pod tym względem cały czas utrzymujemy się jeszcze w dolnych granicach jeśli popatrzeć na inne kraje UE. Za parę lat w takich krajach jak nie pisząc już o Grecji czy Włoszech, które mają wyraźne problemy ale w Hiszpanii, Francji czy w większości państw strefy euro pętla wokół szyi będzie coraz bardziej odczuwalna: debtclocks.eu/eu-ranking-public-debt-in-percent-of-gdp.html
Po pierwsze samo w sobie zadłużanie się kraju nie jest czymś złym , o ile ma się pieniądze na spłatę długów , akurat Hiszpania i Włochy są to całkiem silne gospodarki i za kilka lat powinny się wykaraskać ze swoich problemów gospodarczych .
Grecja i Portugalia to myślę , że z jakiś czas będą najbiedniejszymi krajami w UE.


Typowy Janusz napisał:
Musiałbyś podać te statystyki, bo jak na razie z danych wynika, że PiS utrzymuje zadłużenie w stosunku % dług publiczny do PKB na tym samym poziomie co PO w swych szczytowych latach: pl.tradingeconomics.com/poland/government-debt-to-gdp
Obecny rząd powoduje jeszcze szybszy przyrost długu i o to chodziło mi , poza tym sama statystyka powoduje , że pod tym katem nic na lepsze się nie zmienia , a zapewne za nie długi czas będą robili próby ominięcia długu publicznego , czyli robienie by w statystykach było , że ten dług nie przekracza progu , ale w praktyce ten dług będzie , większy , np. PO robiło coś takiego , PIS zapewne nie długo tez coś zrobi podobnego , albo już może coś robią , zapewne dlatego były np. cięcia w programach zbrojeniowych by móc sfinansować swoje obecne programy.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
dave123 napisał:
Żarty sobie robisz ? kto by chciał żyć w Polsce za 2000 zł , jak w Niemczech dostanie wyższy socjal niż u nas pensje. Uchodźcy tutaj nikogo nie sprowadza , gdyż pobędą tutaj trochę i uciekną do Niemiec , a my jeszcze na tym kasę zarobimy. Przecież to jest polska tutaj nikt nie przyjedzie
To po co poruszasz ten temat w ogóle jeśli tak twierdzisz? Jeśli byłoby jak mówisz, to w ogóle powinniśmy zrezygnować z programu przyjmowania uchodźców (pewnie nie wiesz nawet, że przyjmujemy ich codziennie "od zawsze"). Niech od razu idą do Niemiec, po co mamy im złośliwie problemy stwarzać.



dave123 napisał:
Przecież to pis przekazuje ziemie dla kościoła były z tym ustawy , mają układy z Rydzykiem , który tak naprawdę jest biznesmenem i pod pretekstem kościoła realizuje własne interesy.
Podaj te ustawy. Rydzyk dostał tyle pieniędzy (i to w dodatku z normalnie wygranych konkursów), że szkoda w ogóle poruszać tu ten temat. Jakbyś się trochę dokształcił to byś wiedział, że księża jak najbardziej mogą być "biznesmenami" a benedyktyni (dobrze mówię??) to aż powinni nimi być. SLD dało (albo oddało) miliardy zdaje się.



dave123 napisał:
Mam na myśli ludzi , którzy jeszcze nie rządzili
\
Kiepski wyznacznik. Pasowałby do niego właściwie prawie każdy poseł, sekretarze stanu itd. Nowa to może być myśl, filozofia rządzenia. Osoby będą mniej więcej te same. Chcesz komunizmu to głosuj na Razem (tylko nie płacz jak ci katastralny dowalą), chcesz liberalnie głosuj na Korwina, chcesz szeroko rozumiane centrum (czyli status quo) masz PIS i PO i raczej długo, długo nic innego (lewice w ogóle pomijam bo to zwykli aferzyści i krętacz). Jak masz w sobie nieukierunkowany bunt, to masz Kukiza do dyspozycji (tu rotacja jest spora). Ale wtedy wiedz, że bunt nie wystarczy tak jak Solidarności nie wystarczył jedno punktowy program "dojść do władzy". Potem trzeba zatrudnić kilkudziesięciu ludzi tak zaufanych, że bardziej się nie da, oni z kolei muszą pozatrudniać w tysiącach. Jak tu ma działać "ktoś kto nie rządził"? Wydymają go w tydzień.

To też jest odpowiedź na sondaże. Ludzie lubią stabilność, nie lubią wielkich roszad, nie lubią się uczyć i tak dalej. A mamy demokracje, nie?
 
Do góry