Czemu PIS ma tak wysokie poparcie ?

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
A ja nie bardzo rozumiem jak można stawiać znak równości pomiędzy jakimikolwiek dwoma partiami. Nawet bym nie postawił takiego znaku pomiędzy "PISowskimi przystawkami" a samym PISem, a co dopiero pomiędzy PIS i PO. Chociaż oczywiście, że w wielu obszarach "na jedno wyjdzie". No ale ogólnie zupełnie co innego.
W każdym razie: jak wygra PO albo PIS to będziesz narzekał identycznie?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dokładnie tak samo będę narzekał, przecież powiedziałem wyraźnie że to jest towarzystwo z jednej bajki
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Rozumiem, że wszystko ci jedno czy wiek emerytalny taki czy śmaki, czy jest 0+/500+/5000+, czy budują drogę tą czy inną, czy głosujemy za Tuskiem czy nie, czy składkę ZUS zmniejszamy czy zwiększamy, czy robimy krajowy samochód czy nie, czy walczymy z kornikiem w puszczy czy nie itd. Ok. Jedyne co mi pozostało to jakoś to przyjąć do wiadomości i nie próbować zrozumieć. Czyli nie rozumiejąc - przyjmuje.
 
D

dave123

Guest
Też mam dosyć PO i PIS.



Kaagular napisał:
Sorki, ale czytać się was nie da. Co to znaczy "wykluczyć partie"??? Jakie niszowe partie? Niszowe tzn. weteran Zandberg czy może niszowość w rozumieniu partia, która sobie weźmie "bezpartyjnego" Borowskiego? Może tak niszowe, że przyśpieszone wybory odbędą się dwa tygodnie po poprzednich? Czy wyście się dziś wyspali? W ogóle jakie są te niszowe partie, co sobą reprezentują, jaki mają pomysł, jakie mają możliwości organizacyjne? Nowoczesna i Kukiz to partie "niszowe" czy nie? "Leśne dziadki"? A dlaczego ktoś młody ma być z natury rzeczy lepszy? Czemu lepszy miałby być jakiś menadżerek od Sorosa czy absolwent szkoły Rydzyka (co kto lubi). Syn Tuska albo Wałęsy to nie jest już "leśny dziadek"? Będą wybory samorządowe. Proszę powiedzcie mi na kogo głosować, żeby było niszowo, mądrze, sprawnie, lepiej. No i żeby wojsko nie przejęło rządów oczywiście.

Nie wykluczyć partie , ale by np. ludzie zagłosowali tak by PO i PIS nie dostali się do sejmu , a co do konkretnych partii to herbatniczek ma racje trzeba poczekać na komitety wyborcze i wybrać ludzi bardziej nowych najlepiej takich , którzy jeszcze nie rządzili i nie mieli , większych związków z obecnymi systemami.



Kaagular napisał:
Rozumiem, że wszystko ci jedno czy wiek emerytalny taki czy śmaki, czy jest 0+/500+/5000+, czy budują drogę tą czy inną, czy głosujemy za Tuskiem czy nie, czy składkę ZUS zmniejszamy czy zwiększamy, czy robimy krajowy samochód czy nie, czy walczymy z kornikiem w puszczy czy nie itd. Ok. Jedyne co mi pozostało to jakoś to przyjąć do wiadomości i nie próbować zrozumieć. Czyli nie rozumiejąc - przyjmuje.
Wiek emerytalny to pikuś , jest cała masa , rzeczy w tym systemie , które są do zmiany , pisałem już wcześniej , o tych rzeczach.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
dave123 napisał:
ale by np. ludzie zagłosowali tak by PO i PIS nie dostali się do sejmu
Nie no świetny program wyborczy. "Aby PO i PIS już odeszły". Takie hasło porwie miliony... idiotów.
Poza tym jak to osiągnąć? Wiecie co to marketing w ogóle? Wiecie co to psychologia? Chyba nie bardzo. Raczej dążymy do systemu dwupartyjnego.



dave123 napisał:
wybrać ludzi bardziej nowych najlepiej takich , którzy jeszcze nie rządzili i nie mieli , większych związków z obecnymi systemami
Nie no pięknie. Czyli takich, którzy będą uczyć się rządzenia tak ze trzy kadencje. Miód malina. Polska będzie z takimi potęgą światową, Chiny będą do nas na klęczkach pielgrzymować.
No chyba, że te nauki to "inwestycja" w rodzaju "musi być gorzej żeby było lepiej". Tylko ciekawe kto ten okres przetrwa.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
dave123 napisał:
Nie wykluczyć partie , ale by np. ludzie zagłosowali tak by PO i PIS nie dostali się do sejmu
Dyskusja w tym temacie i tak do niczego nie prowadzi ale podoba mi sie to:


dave123 napisał:
ale by np. ludzie zagłosowali tak by PO i PIS nie dostali się do sejmu
Jak można napisać coś głupszego?
 
D

dave123

Guest
kszyrztofff napisał:
Nie wykluczyć partie , ale by np. ludzie zagłosowali tak by PO i PIS nie dostali się do sejmu
Dyskusja w tym temacie i tak do niczego nie prowadzi ale podoba mi sie to:


dave123 napisał:
ale by np. ludzie zagłosowali tak by PO i PIS nie dostali się do sejmu
Jak można napisać coś głupszego?
Piękna chwila by to była , gdyby takie coś się wydarzyło.


Kaagular napisał:
Nie no pięknie. Czyli takich, którzy będą uczyć się rządzenia tak ze trzy kadencje. Miód malina. Polska będzie z takimi potęgą światową, Chiny będą do nas na klęczkach pielgrzymować. No chyba, że te nauki to "inwestycja" w rodzaju "musi być gorzej żeby było lepiej". Tylko ciekawe kto ten okres przetrwa.
Ale obecni rządzą gorzej niż początkujący. Rozumiem , że 2 mln. Polaków wyjeżdżających za granice to tylko statystyka jak to mawiał towarzysz Stalin hehe Z obecną władzą Polska tym bardziej nie będzie potęgą światową , bo Polska coraz bardziej się kompromituje.



Kaagular napisał:
Nie no świetny program wyborczy. "Aby PO i PIS już odeszły". Takie hasło porwie miliony... idiotów. Poza tym jak to osiągnąć? Wiecie co to marketing w ogóle? Wiecie co to psychologia? Chyba nie bardzo. Raczej dążymy do systemu dwupartyjnego.
Widzę nie czaisz...
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
dave123 napisał:
Ale obecni rządzą gorzej niż początkujący.
A wiesz to na podstawie?
Taki np. Kukiz jest kompletnie niezdolny do objęcia władzy. W sumie nawet posłów nie był w stanie wystawić i nabrał dziwolągów. O Nowoczesnej nie wspominam, bo oni sami sobą rządzić nie umieją. Tak to już jest, dlatego na świecie rotacja partii jest znikoma.



dave123 napisał:
Widzę nie czaisz...
Jest ktoś kto takie kosmiczne koncepty czai? :O
 
D

dave123

Guest
Kaagular napisał:
A wiesz to na podstawie? Taki np. Kukiz jest kompletnie niezdolny do objęcia władzy. W sumie nawet posłów nie był w stanie wystawić i nabrał dziwolągów. O Nowoczesnej nie wspominam, bo oni sami sobą rządzić nie umieją. Tak to już jest, dlatego na świecie rotacja partii jest znikoma.
Ponieważ poziom rządów obecnej partii jest bardzo niskich lotów , gorzej już być nie może.
Moim zdaniem Nowoczesna prędzej by sobie poradziła z władzą niż kukiz , ale tak jak mówiłem , ja jestem wstawieniem do sejmu oraz władzy partie które jeszcze nie rządziły.



Kaagular napisał:
Jest ktoś kto takie kosmiczne koncepty czai? :O
Bo to nie program wyborczy a moje oczekiwania.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
dave123 napisał:
gorzej już być nie może
Może bo było.


dave123 napisał:
Moim zdaniem Nowoczesna prędzej by sobie poradziła z władzą niż kukiz
Niewykluczone ale musiałaby sobie nabrać "starą gwardię" i to tak tysiące ludzi do wszystkich agencji, spółek itd. itp.



dave123 napisał:
ja jestem wstawieniem do sejmu oraz władzy partie które jeszcze nie rządziły
Załóż firmę i na prezesa zarządu weź kogoś kto nigdy niczym nie zarządzał, na kierownika produkcji kogoś kto nigdy nie pracował w produkcji, na sekretarkę weź fryzjerkę. Powiedz jak poszło.

Dobra rada: nie traktuj polityki, spółek państwowych, agencji, samorządu inaczej niż firm prywatnych.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a po co wykwalifikowane kadry skoro w dużych partiach członkowie tych partii zasiadający w parlamencie to tylko maszynki do głosowania, nawet dostają sms co mają mówić żeby czegoś głupiego nie palnąć
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Herbatniczek napisał:
nawet dostają sms co mają mówić żeby czegoś głupiego nie palnąć
Nie czegoś głupiego tylko czegoś od siebie np : Artur Górski o wyborze Baracka Obamy na Prezydenta USA w 2008!
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
widzisz jak to trzeba uważać, żeby nie mówić wg swojego rozumu,
 
D

dave123

Guest
Kaagular napisał:
Niewykluczone ale musiałaby sobie nabrać "starą gwardię" i to tak tysiące ludzi do wszystkich agencji, spółek itd. itp.
Nie koniecznie.



Kaagular napisał:
Załóż firmę i na prezesa zarządu weź kogoś kto nigdy niczym nie zarządzał, na kierownika produkcji kogoś kto nigdy nie pracował w produkcji, na sekretarkę weź fryzjerkę. Powiedz jak poszło. Dobra rada: nie traktuj polityki, spółek państwowych, agencji, samorządu inaczej niż firm prywatnych.
Złe porównanie , bo wśród pracowników produkcji , może się znaleźć ktoś młody co by się nadawał na kierownika produkcji , a zazwyczaj młoda osoba ma inne i bardziej kreatywne spojrzenie na prowadzenie jakiegoś działu w firmie , dlatego dużo lepsze jest stawianie na nowych , którzy pragną się wybić i osiągnąć sukces , im ludzie starsi tym stają się bardziej statyczni , wypaleni , dąrzący już tylko by się ustawić i mięć spokój.

A na kierownika całej firmy to też dobra opcja młoda osoba , ale już bardziej dajmy przykładowo z jakimś doświadczeniem na stanowisku kierownika , ale jakiegoś działu itp.
Wiec tak jak mówiłem nowa partia też może mieć sukces , wszystko zależy od tego jak sobie dane osoby poradzą ze swoimi zadaniami.
Widzę to po swojej firmie co pracuje , bo mamy głównego kierownika całej firmy potrafił "rozklepać" oddział w kilka dni , a to niby osoba z dużym doświadczeniem , może mieć z 55 lat jak nie więcej...
Dlatego tak jak pisałem wycinka drzew w naszym sejmie jest konieczna hehe , a leśne dziadki niech idą strugać marchewki hehe
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie ma żadnego porównania z sektorem prywatnym, w gospodarce liczy się zysk, produkcja, usprawnienie procesu

a w polityce każdy młody musi się nauczyć nie wychylić się i maksymalnie podlizywać, sztuka wazeliniarstwa jest doprowadzona do perfekcji
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
dave123 napisał:
Nie koniecznie
Znaczy zrobiłby loterie narodową z jednym wymogiem: nie uczestniczenia w żadnej formie rządzenia Polską. Tia...



Herbatniczek napisał:
nie ma żadnego porównania z sektorem prywatnym, w gospodarce liczy się zysk, produkcja, usprawnienie procesu
Dokładnie to samo powinno się liczyć w sektorze publicznym. Stąd zresztą lepsze i gorsze miasta/gminy, lepsze i gorsze spółki z udziałem państwa, lepsze i gorsze ministerstwa itd.



Herbatniczek napisał:
a w polityce każdy młody musi się nauczyć nie wychylić się i maksymalnie podlizywać, sztuka wazeliniarstwa jest doprowadzona do perfekcji
Pewien jesteś, że piszesz o polityce a nie o korpo?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
w wolnej chwili posiedź trochę na forach pracowników publicznych, szybko się dowiesz co tam się liczy
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Herbatniczek napisał:
w wolnej chwili posiedź trochę na forach pracowników publicznych, szybko się dowiesz co tam się liczy
W wolnej chwili posiedź trochę na forach pracowników sektora prywatnego, szybko się dowiesz co się tam liczy.

Po co taki tekst? Tak jak mówię, sektor publiczny od prywatnego wiele się nie różni.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Wszystkie państwowe firmy należy sprywatyzować, bez wyjątku.
I niech mi nikt nie picuje o "strategicznych" spółkach bo to jest takie wygodne gadanie dla każdej władzy, która ma ochotę na stołeczki za gruby szmal.
Poziom polskiej polityki jest żałosny, poziom samorządów jeszcze gorszy a poziom urzędników, policjantów, straży miejskiej, naszego wojska - to jest kompletne dno.
Zbiurokratyzowano wszystko do granic możliwości i jak w 39 milionowej Polsce z roku 1993 mieliśmy 100 000 urzędników to dziś w tej samej Polsce mamy ich ponad MILION.
Milion darmozjadów, którzy przecież mają w porównaniu ro roku 1993 dużo sprawniejsze systemy informatyczne, e-maile, intranety itd. za grube pieniądze.
I w dalszym ciągu nic się tam pozytywnego nie dzieje bo zarządzają tym cymbały i lachociągi, pociotki prostytutek politycznych albo zwyczajni nieudacznicy, którzy nie dostaliby pracy w sektorze prywatnym bo mają zbyt przesiąknięte socjalizmem mózgi niezdolne do wymyślenia innego sposobu zawiązania buta...a co dopiero jakiejkolwiek pozytywnej zmiany na skalę wsi czy miasteczka.
 
Do góry