Czemu PIS ma tak wysokie poparcie ?

D

dave123

Guest
Na Google wpisz tytuł to wyjdzie tobie na money.pl ta żenująca ustawa , która została wprowadzona.

2016-03-31 13:09
Ustawa o gruntach rolnych: Kościół bez ograniczeń. "To rekompensata za krzywdy PRL"

Bo nie mogę dodać linku
 

Bator123

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
Pis wprowadziło +500 więc ma zapewnione głosy wszystkich biednych, oraz robią oni sondaże więc są ustawione :)
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Na przestrzeni od 1991 roku "Ci którzy jeszcze nie rządzili" to jeśli dobrze pamiętam Partia X, Polska Partia Przyjaciół Piwa , Konfederacja Polski Niepodległej , Samoobrona, Liga Polskich Rodzin , Partia Palikota(Twój Ruch? No czyś ty och...ał może twój?) Nowoczesna i Kukiz15. Ktoś powie: "No ale Samoobrona czy KPN lub LPR były w rządach!" Tak były i robiły w nich za "przystawki" Zapomniałem już o Korwinie zwanym też Mikke czy tez o Olszewskim który cholera wie ile tych partii utworzył. Wspólną cechą wymienionych partii było to że ich liderzy gdzieś kiedyś "dobrze mówili" i komuś to w pewnym okresie zaimponowało. A co było dalej? A dalej to odeszli do historii i podobnie będzie z Rysiem z Madery (wcześniej) i Kukiz15 (później).... no chyba że wymyślą jakieś "wunderwaffe" które pozwoli Rysiowi pozostać jeszcze kadencję czy też Kukizowi w tym przypadku raczej dwie kadencje w Sejmie. Wiec gdy ktoś mówi : Stonoga ...nie mogę sie powstrzymać od śmiechu. Ale jak sie tak zastanowić....gdyby np Stonoga został.....Prezydentem? Fantazja mi w głowie miesza ale
skoro nie może być lepiej niech chociaż będzie.....ciekawiej.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Celowo pomijasz AWS, PO czy SLD?
Większość posłów to układ z okrągłego stołu. Takie są fakty a "rysie" pojawiają się tylko po to by zrobić kilka zadań i moc bezpiecznie spierdolic z parlamentu tak aby tamtym nie przeszkadzać.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
koronne kłamstwo obozu władzy - chcą przekreślić zdradę " magdalenki" a ich ikona - Lech Kaczyński przecież brał w niej udział,
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
Niemniej takie słowa Wałęsy nt. Kaczyńskich stawiają ich w tym kontekście w pozytywnym świetle:
"Byli świetni w walce i gdybym jeszcze raz toczył walkę, to bym sięgnął po podobnych ludzi, po Kaczyńskiego. Natomiast w warunkach pracy to już nie bardzo, to nigdy nie pracowało tak porządnie i w związku z tym w ogóle nie znają się na pracy. Ja już przestawiałem się na pracę, a oni dalej walczyli i dlatego musiałem się ich pozbyć!"
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/wyrzucilem-ich-bo-byli-mi-niepotrzebni-walesa-o-kaczynskich/x9rjb5n
To nie Magdalenka czy Okrągły Stół same w sobie były złe, ale to co nastąpiło później. Ciężko było stawiać wygórowane warunki komunistom, gdy Związek Radziecki się jeszcze nie rozpadł a w Polsce stacjonowała armia radziecka. Trzeba było rozmawiać. Natomiast tacy ludzie PiS-u jak Kaczyńscy czy Macierewicz, do których można mieć wiele pretensji natury programowej, ideologicznej czy emocjonalnej, jednak to m.in. oni parli na początku lat 90-ątych do rozliczeń i lustracji chcąc wykorzystać słabnącą siłę komunistów, z kolei Wałęsa był nastawiony na konserwację układu.

I to różni obu tych panów, obu Lechów :)
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
danielr9 napisał:
Celowo pomijasz AWS, PO czy SLD?
A Umiesz Ty czytać ze zrozumieniem? Co ja wymieniam?


kszyrztofff napisał:
Na przestrzeni od 1991 roku "Ci którzy jeszcze nie rządzili" to jeśli dobrze pamiętam Partia X, Polska Partia Przyjaciół Piwa , Konfederacja Polski Niepodległej , Samoobrona, Liga Polskich Rodzin , Partia Palikota(Twój Ruch? No czyś ty och...ał może twój?) Nowoczesna i Kukiz15
Może jeszcze Napisz że głupoty wypisuje!
Potrafisz może zabrać głos tak aby sie z nikim nie kłócić?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
PIS? a co ma być zamiast?
za rok wybory samorządowe, zobaczycie co się będzie działo
sondażowe rozkłady radnych sejmików jakie się ukazały, że będzie miało miejsce miażdżenie PO i PSL (reszta to tło)
dzisiaj PIS ma władzę w 1 sejmiku, a za 1,5 roku będzie prawdopodobnie miał władzę w 12
PIS jest nieudolnym naśladownictwem Orbana i mimo swego inwalidztwa osiąga wyniki
PO zbiera sierotki antypisu i będzie dalej to robił, myślę, że w parlamentarnych za 2,5 roku będzie blisko 30 % (nawet legendarna nieuczciwość niczego tutaj nie zmieni, zakładnicy ideolo antypis, nie będą mieli wyboru) i urzeczywistni się wówczas marzenie Kaczora i Schetyny o niemal idealnym systemie bipolarnym, chyba jedynie Kukiz (o ile się nie rozsypie) będzie języczkiem u władzy, tak, wydaje mi się, że po tych wyborach będą tylko 3 kluby parlamentarne
Rysiek bez wiedzy to zombie, niczym Palikmiot, jeszcze się rusza, ale już trup, PSL po słabym wyniku w wyborach samorządowych przyklei się do PO i zostanie jak przysłowiowa dziwka wykorzystany, co będzie skutkować jego uwiądem, SLD, to już chyba też historia, a ani Razem ani Korwin raczej nic nie osiągną

co do wyników budżetowych, PIS ma rekordowo niski deficyt budżetowy w tym roku, zobaczymy czy to okaże się trwalsze, czy chwilowe wachnięcie (trwałość zbliżałaby do zrównoważonego budżetu)
PIS wizerunkowo potyka się o własne nogi, ale nie ma nawet kto tego wykorzystać, media przejęły niemal rolę opozycji (partii politycznych), nikt jednak nie wyciąga wniosków...

ps. salon może wymyślić nowego Palikmiota/Petru/Ktokolwiek(Biedroń?) co może przynieść słabszą pozycję PO i nic więcej...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
albo rolnicy podziękują za aferę informatyczną w ARIMR i PSL jednak będzie tu punktował i wcale nie straci poparcia
 
D

dave123

Guest
To u nas w sumie jest tak , że tak naprawdę to mogliby zlikwidować demokratyczne wybory , bo i tak nie ma opozycji , dużo by to nie zmieniło , mówiąc pół żartem hehe
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale jest możliwa zmiana, jednych kolesiów można wymieniać na innych, tak by byli dożywotnio na stołkach
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
popierasz pomysł pisu (z którego się chyba już wycofali) o 2 kadencjach?
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
dave123 napisał:
To u nas w sumie jest tak , że tak naprawdę to mogliby zlikwidować demokratyczne wybory , bo i tak nie ma opozycji , dużo by to nie zmieniło , mówiąc pół żartem hehe
Sugerujesz, że w Anglii i USA nie ma demokracji bo "nie ma wyboru"?
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
Brave napisał:
PO zbiera sierotki antypisu i będzie dalej to robił, myślę, że w parlamentarnych za 2,5 roku będzie blisko 30 % (nawet legendarna nieuczciwość niczego tutaj nie zmieni, zakładnicy ideolo antypis, nie będą mieli wyboru) i urzeczywistni się wówczas marzenie Kaczora i Schetyny o niemal idealnym systemie bipolarnym, chyba jedynie Kukiz (o ile się nie rozsypie) będzie języczkiem u władzy, tak, wydaje mi się, że po tych wyborach będą tylko 3 kluby parlamentarne
Podział na dwa plemiona tworzące POPiS, które właściwie są zakładnikami swoich ideolo, to jednak napędza im poparcie, a przy okazji realizuje się pewien niezdrowy standard życia publicznego. Intensywność spolaryzowania sceny politycznej prowadzi do tego, by rozliczanie rządów było możliwe nie poprzez odwołanie się do faktów, konkretnych działań, lecz do emocji a najlepiej do wiary, ponieważ wtedy próbę pociągnięcia do odpowiedzialności za każde szkodliwe działanie polityczne można będzie zredukować do "odwetu politycznego", tudzież "upolitycznienia" sprawy. A to otwiera pewne możliwości, m.in. daje jasny sygnał elektoratowi (więź emocjonalna), by stanął za swoimi murem, bo swoi są "niesłusznie" oskarżani. Elektorat się cementuje i podejmuje działania rozmycia odpowiedzialności. Partia zamiast słabnąć - wzmacnia się oddolnie. Im większy ma rdzeń (twardy elektorat), tym lepiej przechodzi takie turbulencje.

Jeżeli Kukiz ma być tym języczkiem (ostatni sondaż IBRIS daje mu 14,1% z potencjałem zwyżkowym) to nurtuje mnie pytanie, jaką liczbę szeroko pojętych środowisk prawicowych (btw w tej tematyce, ciekawy tekst ostatnio opublikowany na Twoim blogu), narodowych (endeckich), konserwatywno-liberalnych w ujęciu republikańskim jest w stanie skupić wokół siebie i wprowadzić do Sejmu. Niewątpliwie takie osoby, które do niego weszły w 2015 roku jak: Kulesza, Rzymkowski, Andruszkiewicz, Józwiak, Jaskóła, Wilk, Siarkowska, Błeńska czy śp. Rafał Wójcikowski są na plus i tę otwartość cenię u Kukiza. A sam ruch i nazwisko Kukiz może być pewnym koniem pociągowym, pod który mogą podczepić się właśnie owe szeroko pojęte opcje prawicowe, które startując osobno będąc rozproszone i rozdrobnione nigdy do Sejmu by nie weszły. A tak zaistniały w mainstreamie, nazwiska, poglądy, pewne kwestie zostały oswojone. I teraz jak słyszę Kowalskiego (Mariana), który jest obecnie publicystą u niejakiego pastora Chojeckiego i wylewa swoje żale to zastanawiam się kto tutaj tak naprawdę był hamulcowym. Liczy się działanie a nie puste gadanie. Kukiz coś ruszył, na ile to wystarczy, czas pokaże.

Trzy kluby parlamentarne, więc należy się zastanowić czy na polskiej scenie politycznej możliwy jest układ podobny do tego na Węgrzech, czyli Fidesz na prowadzeniu za nią walka o drugie miejsce między Węgierską Partią Socjalistyczną a Jobbikiem natomiast reszta daleko w tyle. Nie chcę porównywać Fidesz do PiSu, sam to dobrze ująłeś powyżej, MSZP do PO czy Jobbiku do Kukiza, ale pewne podobieństwa (w warunkach polskich oczywiście, uwzględniając naszą specyfikę) nasuwają się same.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
TomaszTomasz napisał:
Czemu PIS ma tak wysokie poparcie w sondażach?
Pytanie, czy te sondaże są wiarygodne?
Sondaże naszym kraju nie są wiarygodne i nie ważne kto prowadzi.
Celem jest utrzymanie obecnego systemu.
Nie występuj partie zagrażające obecnemu systemowi.
Nawet jeśli ich marsze są liczne a ich programowe spotkania są liczne.
Przez sondaże i nie pokazywanie ich spotkań i marszy niszczą
te organizację.
dave123 napisał:
Nie zapominaj tylko, że gdyby rządziło PO, co trzecim sąsiadem byłby Mohammed - i tutaj zaznaczę, że nie jestem rasistą, ale uważam, że nie pasują i nie powinni życ w Europie, a bynajmniej nie w wsród innych Europejczyków.
Po pierwsze to to nie ma szans by był co trzeci człowiek to Mohammed , gdyż np 7-10 tyś ludzi to w skali polski mało i tak naprawdę jest to całkiem opłacalny zysk dla gospodarki bo całkiem sporą kase by polska za to dostała (a teraz mogą się szykować sankcje). Po drugie ja nigdy nie pisałem ,że jestem jakimś zwolennikiem PO.
PIS postępuje gorzej niż po marnuje rozwój wojska , jeszcze bardziej psuje sądownictwo polskie , które i tak było słabe , zadłuża kraj w denny sposób , próbuje się tutaj wprowadzać w przenośni państwo kościelne , taka oligarchia kościelna.
Według mnie Polacy powinni wykopać PIS i PO z sejmu w przyszłych wyborach i dać szanse innym nowym i obecnie mniejszym partią , ogólnie politycy robią polaków w konia , polacy oczywiście narzekają , ale i tak koniec końców głosują na tych samych.
To samo mówiono mieszkańca Europy Zachodniej.
Gdyby rządziła PO to dzisiaj mielibyśmy zamachy , gwałty i zamieszki Islamskie.
Pomimo tych czynów nadal ta partia , Nowoczesna i Razem.
Chcą przeprowadzić ludobójstwo własnego kraju .
PO nie wiadomo co zrobią tej sprawie .
Schetyna często zmienia zdanie a partia obala jego wypowiedzi.
PO i Nowoczesna to jawne agentury Niemieckie bo tylko
to tłumaczy chęć pomimo zamachów przyjmowania gości Merkel.
Goście Merkel zostali opłaceni przez Arabie Saudyjską i jej sąsiadów
by skolonizować Europę i specjalnie spowodowali kryzys
by kolonizować Europę.
Dali im mapy i telefony.
By wykreować współczucie Czarnym dają dziurawe łodzie
by tonęli a Arabom dają normalne warunki.
Nawet jeśli wyznają Islam to mają bardzo negatywny stosunek do Czarnych
i traktują ich jak niewolników .
PO za taśmy Wprost i promowanie ludobójstwa własnego Narodu
powinni dostać zakaz działania .
Nowoczesna i Razem za promowanie ludobójstwa własnego Narodu.
Razem za promowanie Bolszewizmu zakaz działania .
SLD za tajne więzienia i przejęcie ich majątku.
PSL nie jest partią tylko organizacja Mafijną i sadystami
wobec zwierząt i zakaz działania.
Nie opłacalna umowa gazowa która powinna zostać anulowana.
Te organizacje antyspołeczne powinny zostać zakazane.
 
D

dave123

Guest
pan k napisał:
To samo mówiono mieszkańca Europy Zachodniej. Gdyby rządziła PO to dzisiaj mielibyśmy zamachy , gwałty i zamieszki Islamskie. Pomimo tych czynów nadal ta partia , Nowoczesna i Razem. Chcą przeprowadzić ludobójstwo własnego kraju . PO nie wiadomo co zrobią tej sprawie . Schetyna często zmienia zdanie a partia obala jego wypowiedzi. PO i Nowoczesna to jawne agentury Niemieckie bo tylko to tłumaczy chęć pomimo zamachów przyjmowania gości Merkel. Goście Merkel zostali opłaceni przez Arabie Saudyjską i jej sąsiadów by skolonizować Europę i specjalnie spowodowali kryzys by kolonizować Europę. Dali im mapy i telefony. By wykreować współczucie Czarnym dają dziurawe łodzie by tonęli a Arabom dają normalne warunki. Nawet jeśli wyznają Islam to mają bardzo negatywny stosunek do Czarnych i traktują ich jak niewolników . PO za taśmy Wprost i promowanie ludobójstwa własnego Narodu powinni dostać zakaz działania . Nowoczesna i Razem za promowanie ludobójstwa własnego Narodu. Razem za promowanie Bolszewizmu zakaz działania . SLD za tajne więzienia i przejęcie ich majątku. PSL nie jest partią tylko organizacja Mafijną i sadystami wobec zwierząt i zakaz działania. Nie opłacalna umowa gazowa która powinna zostać anulowana. Te organizacje antyspołeczne powinny zostać zakazane.
Imigranci to tylko pretekst by znaleźć poparcie dla swojego elektoratu , tak naprawdę , to imigranci to jest najmniejszy problem w kwestii sytuacji polski.
Polska nie jest krajem atrakcyjnym dla ludzi z bliskiego wschodu.
Drugą kwestią to nielegalni imigranci to jest duży biznes przemytników , działających w europie.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Może i nie jest tak atrakcyjnym jak Niemcy Francja czy Holandia ale patrząc na to jak gnije "stara Europa" to wkrótce bez wysiłku staniemy się czołowym państwem UE z dobrym wzrostem gospodarczym.
Sytuacja z imigrantami nad powinna niepokoić nie dlatego że dziś to nie nasz problem ale dlatego że jutro (patrząc na nasze dzieci) to będzie problem i to cholerny.
Jedziemy z UE na jednym wózku i nie możemy biernie przyglądać się jak władza poszczególnych państw UE prowadzi politykę zmierzająca do nieuchronnej katastrofy.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
dave123 napisał:
To samo mówiono mieszkańca Europy Zachodniej. Gdyby rządziła PO to dzisiaj mielibyśmy zamachy , gwałty i zamieszki Islamskie. Pomimo tych czynów nadal ta partia , Nowoczesna i Razem. Chcą przeprowadzić ludobójstwo własnego kraju . PO nie wiadomo co zrobią tej sprawie . Schetyna często zmienia zdanie a partia obala jego wypowiedzi. PO i Nowoczesna to jawne agentury Niemieckie bo tylko to tłumaczy chęć pomimo zamachów przyjmowania gości Merkel. Goście Merkel zostali opłaceni przez Arabie Saudyjską i jej sąsiadów by skolonizować Europę i specjalnie spowodowali kryzys by kolonizować Europę. Dali im mapy i telefony. By wykreować współczucie Czarnym dają dziurawe łodzie by tonęli a Arabom dają normalne warunki. Nawet jeśli wyznają Islam to mają bardzo negatywny stosunek do Czarnych i traktują ich jak niewolników . PO za taśmy Wprost i promowanie ludobójstwa własnego Narodu powinni dostać zakaz działania . Nowoczesna i Razem za promowanie ludobójstwa własnego Narodu. Razem za promowanie Bolszewizmu zakaz działania . SLD za tajne więzienia i przejęcie ich majątku. PSL nie jest partią tylko organizacja Mafijną i sadystami wobec zwierząt i zakaz działania. Nie opłacalna umowa gazowa która powinna zostać anulowana. Te organizacje antyspołeczne powinny zostać zakazane.
Imigranci to tylko pretekst by znaleźć poparcie dla swojego elektoratu , tak naprawdę , to imigranci to jest najmniejszy problem w kwestii sytuacji polski.
Polska nie jest krajem atrakcyjnym dla ludzi z bliskiego wschodu.

Drugą kwestią to nielegalni imigranci to jest duży biznes przemytników , działających w europie.
Jeśli by trafili do wtedy państwo do którego trafili wracają do niego z powrotem.
Nie przechodzi żadnych badań.
Większość z nich a szczególnie z Afryki.
Jest zarażona HIV i dla tych osób powinien być zakaz wstępu .
Leki są bardzo drogie i cały kraj ma ponosić skutki ich choroby.
Większości przypadków sami sprowadzili ją na siebie .
 
D

dave123

Guest
danielr9 napisał:
Może i nie jest tak atrakcyjnym jak Niemcy Francja czy Holandia ale patrząc na to jak gnije "stara Europa" to wkrótce bez wysiłku staniemy się czołowym państwem UE z dobrym wzrostem gospodarczym. Sytuacja z imigrantami nad powinna niepokoić nie dlatego że dziś to nie nasz problem ale dlatego że jutro (patrząc na nasze dzieci) to będzie problem i to cholerny. Jedziemy z UE na jednym wózku i nie możemy biernie przyglądać się jak władza poszczególnych państw UE prowadzi politykę zmierzająca do nieuchronnej katastrofy.

Długo jeszcze Polska będzie jeszcze w tyle za czołowymi krajami europy , nawet takie PKB na mieszkańca to pokazuje , polska w tym roku pewnie będzie miała gdzieś 72% poziomu PKB średniej UE , a ostatnimi czasy poziom gospodarki wzrasta gdzieś jeden procent rocznie , no może góra 2 procenty na rok , więc zapewne by dobić do średniej UE zajmie Polsce ze 20 lat. A to dopiero początek bo np. takie Niemcy , Francja , Wlk. Brytania mają poziom wyższy niż średnia , wiec conajmniej 40 lat jeszcze. I to też zależy jak będzie się tu żyło pod kątem np. podatków , bezrobocia , pomocy socjalnej , biurokracji itp. , bo nawet jak się ma wysokie pkb to można mieć też wysokie bezrobocie , chore prawo i to też może blokować napływ imigracji , mimo , że pozornie kraj taki biedny nie będzie.



pan k napisał:
Jeśli by trafili do wtedy państwo do którego trafili wracają do niego z powrotem. Nie przechodzi żadnych badań. Większość z nich a szczególnie z Afryki. Jest zarażona HIV i dla tych osób powinien być zakaz wstępu . Leki są bardzo drogie i cały kraj ma ponosić skutki ich choroby. Większości przypadków sami sprowadzili ją na siebie .
Wszyscy imigranci są sprawdzani , inną kwestią jest to , że nie którzy mają np. fałszywy paszport , fałszywa wizę itp. , kraje bliskiego wschodu nie maja aż tak dużej liczby chorych na HIV , prędzej afryka , ale bardziej ta "czarna afryka" ,czyli środkowa.
 

Mr Papuga

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2017
Posty
237
Punkty reakcji
5
Miasto
Warsaw
Powiem tak, ja zawsze jak narzekam na Polskę to myśle sobie, gdzie mógłbym się urodzić, gdzie jest znacznie gorzej? I nagle uświadam sobie, że większa część świata to o wiele biedniejsze miejsce ;)
 
Do góry